Nokia X3

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
ninjaboy
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 20:13

Nokia X3

Post od ninjaboy »

Unapred se izvinjavam ukoliko ovakva tema vec postoji, gledao sam ali nisam uspeo da nadjem....
Elem moj problem je sledeci... Desni selekcioni taster mi je predefinisan da bude WEB, u meniju nemam mogucnost izmene, ili sam ja neshto preskochio?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

ahde jedno pitanje za dati model koji mi je mnogo simpatičan.uzeo bih ga preko vipa ali se pitam d ali je čan jer ako jeste onda mi ne radi posao...dakle da li je u vipu zaključan?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

VeNoM, koliko ja znam jeste.... :( :( :(
D500&E71

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

koliko bi koštalo dekodiranje datog modela ?
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Joliva
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Avg 2010. 10:05

Post od Joliva »

Muzicki telefon, kakav je ovaj, ne bi smeo da ima takvu manu-baterija! Traje u vr glave dan i po i kada podjes na putovanje npr. ujutru, budi siguran da za naredni dan neces imati telefon ako se baterija ne dopuni. + posto je novi telefon, za njega nigde ni ne moze da se nadje baterija, tako da stalno moram da nosim jos jedan telefon uz sebe.Telefon je odlican, ako pricamo o reprodukciji muzike. Sve ostalo je vrlo prosecno.Kamera u dan ok, uvece neupotrebljiva (Nokiji bilo zao da stavi blic). Video bzvz, jos gori.
Sto dalje od ovog telefona, bolje uzeti neku drugu, nemuzicku Nokiju, jer je ovaj telefon izuzetno precenjen!

Venom, tel. NE MOZE da se dekodira, ko zna kada ce moci. Pitah u servisu pre neki dan. I zbog toga mu ide ogroman - :uhuh:

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Joliva, to sto telefon ne moze da se dekodira, po meni nije nikakav minus. Koliko koristis telefon pa ti se baterija isprazni za dan ipo? Ako ceo dan slusas muziku, razgovaras sat-dva, posaljes 20-ak smsova... nije cudno ako ne izdrzi dva dana.

Joliva
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Avg 2010. 10:05

Post od Joliva »

Razgovaram do 5 minuta najduze.
10-15 smsova.
45-1h muzike.
Najvise 5 minuta neta.
To mnogo??! Ako je to mnogo, sta je malo? I to muziku slusam na nekoj normalnoj, do tihoj jacini.

Tapazzirung
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 29. Okt 2006. 02:05

Post od Tapazzirung »

Ajmo dalje sa negativnim kritikama za ovaj takoreci telefon....

Na prvi pogled je izgledao sasvim ok, dobijen u telenoru uz neki biznis paket...prvo paljenje.. :o majko bozija...ekran je toliko ruzan da ne znam iz kog ugla da ga gledam a da slika bude ok, kamera? Sta je to? Kamera je sa galerijom toliko bagovita da je potrebno oko pola minuta da prikaze neku mutnu razmazanu sliku u bufferu, u galeriji je situacija malo bolja, zoomiranje...jednom slucajno probao...nikad vise mi se nece desiti takva greska, Glavni meni ima izgled kao da su ga Teletabisi pravili, grafika takodje. Kvalitet plastike zadnjeg poklopca je posebna prica, kamera je zasticena glossy plastikom koja prva dobija riseve i ogrebotine...tastatura je solidna, bljesti u mraku, sto jes jes, i to je sve, slajder jos ne krcka ( posle mesec dana ) ali se na sinama mogu primetiti znacajni tragovi koriscenja, boja je vec pocela da se skida...Zvucnici su dosta jaki i tu nema zamerke, premda u nekim situacijama ovaj muzicki telefon zvuci kao onaj najjeftiniji Kineski tranzistor...slusalice nisam ni koristio jer se vidi da su s..... tako da ostaju neraspakovane...

Sto se tice softvera, odmah je poceo da baguje sa nekim sitnicama, uradjen je update na najnoviju verziju, situacija se malo popravila...radio funkcionise extra, i pali se na klik sa onim muzickim dugmetom sa strane...Baterija...to je vec Joliva rekao...ocekivao sam bar dva dana...ovako, dan, dan ipo..kao da je HD2 a ne low end telefon...

Sve u svemu, odlican tranzistor sa opcijom telefoniranja i najruznijim ekranom sa enormnu svotu, Nokia...ovo je zadnji put da se druzimo....

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Joliva, onda nesto nije u redu sa baterijom ili samim telefonom. Nemoguce je da uz takvo koriscenje baterija ne moze da izgura barem 2-3 dana.

Joliva
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Uto, 17. Avg 2010. 10:05

Post od Joliva »

mezzano napisao:Joliva, onda nesto nije u redu sa baterijom ili samim telefonom. Nemoguce je da uz takvo koriscenje baterija ne moze da izgura barem 2-3 dana.
Tapazzirung napisao:Baterija...to je vec Joliva rekao...ocekivao sam bar dva dana...ovako, dan, dan ipo..kao da je HD2 a ne low end telefon...
Dakle, definitivno je problem u ovoj nokiji, a ne u koriscenju ili vec cemu.
Tapazzirung napisao:Nokia...ovo je zadnji put da se druzimo....
:lol: Meni nece biti poslednji put druzenja, jer imam fantasticna iskustva sa nekim drugim modelima- 6030, 2700 etc. A 5230 merkam. 8)

samouprolazu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 19:58

Post od samouprolazu »

Administrator me je preusmerio na ovu temu, ali posto u gornjim odgovorima ne nadjoh resenje za moj problem, da pokusam ponovo

Imam NOKIU X3. Kupljena i telenoru.

Kada me neko poziva prvih 10 sekundi izuzetno tiho se cuje pozivni ton, a nakon toga solidne jacine. Telefon nije na opciji rastuci ton, vec na zvonjenje, pa bi ton trebao biti ujednacen.

Interesuje me, da li je kod nje fabricki ovo tako odradjeno, ili je to zato sto je kodiran, pa je eventualno nesto poremetilo softver u telefonu. Da li neko ima ovaj model. Nosio sam ga u telenor, i rekli su da je sve ok.

Radim na bucnom mestu, pa kad me neko zove, obicno odustane nakon deset sekundi, ako se ne javim, a ja telefon cujem tek ako me neko zove duze od deset sekundi, sto je retkost. Bas bezveze, ima li neko kakav koristan savet, da li je ovako kod svih nokia x3 za ton pri javljanju?

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

samouprolazu, verovatno je u podešavanjima zvona namešteno na "rastući ton". Promeni na "zvonjenje" ili "ringing", pojačaj na max i sve će biti ok. ;)

samouprolazu
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 17. Nov 2010. 19:58

Post od samouprolazu »

@mezzano:
telefon je 100% na opciji "zvonjenje", a isto zvoni ( na isti nacin) i kada mu promenim u "rastuci ton". Bas je to i problemjer, radim na bucnom mestu, i mada je na mksimumu, prvih 10 sekundi zvoni tiho, a onda naglo pojaca. Interesuje me da li je i kod ostalih koji imaju ovaj model tako?

pudi_kator
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 18:03

Post od pudi_kator »

Imam ovaj telefon nekih 10 dana i restartujem softwer izbrisem sve i kad ga opet upalim i udjem u call log jedan kontakt mi je jos uvjek u telefon nema sanse da ga maknem.Sta da radim desava li se jos kome to nema sanse taj jedan kontakt da maknem iz telefona ?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Pa tej kontakt dali si ti upisao ili je bio upisan i kada si telefon nov kupio.Ako ti je bio upisan kada si telefon kupio to je sigurno neki servisni broj.

pudi_kator
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 15. Dec 2010. 18:03

Post od pudi_kator »

Ja ga upisao broj mog druga..Bas mi nije jasan problem ne znam sto da cinim a telefon je nov 10 dana..

mare-ss
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 394
Pridružio se: Pet, 16. Okt 2009. 18:18

Post od mare-ss »

a jel si proverio da ti nije mozda upisan na sim ili memorijskoj kartici? ne znam kako bese to ide na s40

Odgovori