Nokia C6

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Nokia C6

Post od IDzO »

Slika

From the press release:

"The Nokia C6 is a Symbian-based smartphone combining the benefits of a 3.2 inch touch screen with a full slide out keyboard. The large screen provides a great Internet experience, as well as offering access to Facebook feeds directly on the homescreen. A full suite of email and social networking capabilities means the Nokia C6 is perfect for people who want to stay up to date while on the go."

Key hardware features
- 113.4 x 53 x 16.8 mm in dimensions (80 cc volume), 150g in weight; horizontal QWERTY slide form factor.

- 3.2 inch touchscreen; 640 x 360 pixels resolution

- 5 megapixel autofocus camera with LED flash.

- Integrated A-GPS

- 3.5 mm AV connector and stereo FM radio (with RDS)

- BL-4J (1200mAh) Li-Ion battery - charging via 2 mm power port

- Quad band GSM and triband WCDMA (900/1900/2100 MHz).

- Up to 200MB of internal memory, 2GB microSD card included in the retail box (selected markets)

- ARM 11 processor running at 434MHz (same as 5800 and 5230).

- Mono speaker (the 5800 had big stereo speakers), mounted on the back of the device

- Included in the box: Nokia C6-00, Nokia 2GB microSD Card (MU-37), Nokia Connectivity Cable (CA-101), Nokia Stereo Headset (WH-102), Nokia Compact Charger (AC-15), Nokia Battery (BL-4J), and User guide

Key software features
- Runs Symbian^1 (also known as S60 5th Edition)

- Customisable homescreen with WRT-based widgets (as first seen on the Nokia N97). Also includes kinetic scrolling and other UI enhancements as first seen in N97 PR2.0 software.

- Ships with Ovi Maps 3.4 (including free life time navigation and easy Facebook location sharing).

- Nokia Messaging for email (Yahoo Mail Gmail, Windows Live Hotmail, Ovi Mail) and IM clients for Yahoo Messenger, Google Talk, Windows Live Messenger and Ovi Chat available through the Ovi Store.

- Will likely ship with Nokia Messaging for Social Networks (also known as Communities 2.0), which is currently being tested in Nokia Beta Labs. This aggregates messages from multiple social networks into a single application.

- The phone will also include the current standalone Facebook client with homescreen integration.

- Ovi Store for access to additional applications, games and content. Ovi Music Store for music downloads.

SPECIFIKACIJA

VIDEO

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

C. Nema ovaj sta da trazi pored HTC-a i androida.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Nema! :wink:
Ali svakako je Nokia najavila da ce ovu godinu obeleziti "slabiji" telefoni uz par "jacih" modela, a navodno sledeca godina je rezervisana za promociju kvalitetnijih telefona (tako je barem bilo planirano i napisano na onim srednjerocnim poslovnim planovima).

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Runs Symbian^1 (also known as S60 5th Edition) sta je bilo sa njihovim izjavama da ce da ugradjuju novi OS ? Ako je ovaj Symbian 1 sta mu dodje S60 3rd FP1 ili FP2 ? Symbian 0.5 ? Da li se samo meni cini ili je nokia definitivno digla ruke od dizajniranja telefona pa ih sad samo sklapaju kako god ?
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Ne bih bas rekao da nema sta da trazi. Videcemo kad se pojavi kod nas koja ce mu biti cena. ako je cena pristojna bice ovo veoma zanimljiva ponuda.
Dobar izgled, deluje kvalitetno, qwerty tastatura, kamera, nema integrisanu veliku memoriju (veoma bitno zbog cene).
dimi89, ugradjivace noviji OS ali u telefone koji ce izaci tek krajem godine.
Mada verujem da sada kada je symbian otvoren i kad je poceto sa kuvanjem fw to i nece biti neki problem. Samo neka izadje.
Ako bude dobra cena, uzecu ovaj telefon, ali da ne zurimo.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Opet Video.
U njemu se jasno vidi da se komunikacija polako ali sigurno potpuno seli na internet.
Jos samo nasi operateri (vipu svaka cast) to ta skontaju, pa da konacno pocnemo da koristimo te brojne opcije koje danasnji telefoni nude.
Kako kupiti bilo koji od ovih novijih telefona, kada glavni njihovi aduti (videti video) leze u mogucnostima koje internet pruza?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

jerkann, najavljena cena je 220e bez taksa i poreza .

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

IDzO, mislim da je to OK cena. Posto sam odustao od kupovine legalnih telefona, zbog velike ustede novca, ocekujem da ce se za otprilike toliko novca prodavati na tzv. crnom trzistu.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Fin telefoncic skroz,a dizajn je jako dobar po mom ukusu.Kakva li je plastika od koje je napravljen,nadam se da je boljeg kvaliteta od 5800/5530. 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

opet nokia sa resistant ekranom i samo 128mb ram memorije. ne mogu da verujem. pa ako je nesto jeftino to je ram.
ovaj telefon je jos i lep u odnosu na druga dva nova telefona. c3 i e5 lice na igracke. koncept c3 mi je potpuno jasan ali isuvise lici na samsung corby. a poslovni telefon koji lici na igracku meni nema smisla. ko je lud to da kupi pored e72.
kad ce nokia da ukapira da je iphone koncept fantastican i da ga sledi (mislim samo na hardware mrzim njegov os) kao sto je to uradio htc i sada se ubijaju od prodaje.

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

Цена је на месту, остало већ виђено али ок. 8)
Слобода или смрт

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

snenad, ne brini ti Nokiine muke, imaju oni mali broj ljudi koji ispituje sta tryiste zeli. 128 Mb rama na symbianu je sasvim dovoljno, jer je sam OS takav. Iz tog razloga, kao i razloga slabijeg procesora, baterija znatno duze traje.
Nadam se da ce ovaj telefon naspram n97 biti kao 6220c naspram n82. 6220c je znatno jeftiniji sa manjim brojem funkcija, a sustina je bila ista. Kao i ovde izbacili su neke stvari koje jednom broju korisnika ne trebaju, a zato ce i cena dole da ide. E sad ako i zastupljenost ovog telefona bude velika na nasem trzistu to ce biti extra (zbog cene naravno).

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

Gledajuci ove slicice meni se C6 vise svidja nego N97/mini ali verujem da ce u nekom skorijem testu biti napisano i kako je skopljen i da li je sw stabilan ili ne. Najavljeno je da ce se poceti prodavati u drugom kvartalu.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Sudeci po ovim modelima,strucni timovi iz Nokie smatraju da ce kriza potrajati pa se trude da cenom privuku kupce.(Telefoni su vec vidjeno ali ovaj put namenjeni za siroke narodna mase).Ako ovaj telefon bude kostao ispod 200 e na crno,onda Htc sa androidom nece imati sta da trazi pored ovog modela.Bice sve manje kupaca koji ce biti u mogucnosti da izdvoje veliku sumu novca za telefon koji vrlo brzo gubi cenu.Ako bude startna cena 220 e,onda je posle nekoliko meseci izuzetno povoljna kupovina.
LG G2 Black,16GB

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

AnGeL oF LoVe napisao:Ako ovaj telefon bude kostao ispod 200 e na crno,onda Htc sa androidom nece imati sta da trazi pored ovog modela.
Jos kad bi sa tako povoljnom cenom isao i kvalitet,pa Bog da nas vidi.Inace nesto sam skeptik,pitam se samo zasto. :roll:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

jerkann
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1713
Pridružio se: Pon, 07. Jan 2008. 08:14
:: Samsung Galaxy S4
:: Nokia 808
Lokacija: Niš

Post od jerkann »

Wicker Man, mislim da ce kvalitet biti OK, ali mi je cena sumnjiva. Ipak je to Nokia :smutny: :smutny:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Колико сам ја до сада испратио ГСМ Арену кад је Нокија у питању нису грешили са ценама.
Овај модел за 220€ пружа много, Нокија по мом виђену има тренутно најбољи однос Цена/добијено што раније није био случај. Ове нове серије имају екстра цену а нуде заиста доста не знам који телефон може да парира овом када се узме у обзир цена. Дизајн је ипак бољи од 5800 поготово задњи део, тастатура у четири реда (тастер за размак опет није у средини :cry: ), систем за закључавање поклопца батерије ми се свиђа. Нешто не видим велику разлику између овог и Н97 мини сем у цени, величини (мини је мањи) и интерној меморији. Овако на слику и слова овај телефон ми се свиђа :)

ПС: Дал је могуће да су направили дебљи телефон од Н97 :?

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ne znam ali meni ovaj model, bar sto se dizajna tice, izgleda fenomenalno. Steta sto nema malo veci ekran, jer makar meni je to trenutno stavka broj jedan, znaci ekran od bar 3.5 inca. Ali ok, veci ekran veca cena, dimenzije, potrosnja baterije...

Kad bi se imalo i moglo, bio bi odlican sekundarni model za neku zabavu i cisto opusteno foliranje...

mugy
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 81
Pridružio se: Pon, 27. Jul 2009. 20:56

Post od mugy »

Misle ovi iz Nokie i o sabanima.Prepakovali N97 mini u novo kuciste,smanjili cenu i evo ga nov model.Stara Nokiina fora.Ja licno ne bi uzo ni jedan ni drugi.HTC telefoni(Windows mobile,Android) su za Nokiine "Svemirski Modulatori".Nokia:Uredjaji za ljude do 19 god. :shock: :uhuh:

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

mugy,mi ovde pricamo o kupovini telefona a ne o uzimanju.Htc je dobar proizvodjac mobilnih telefona ali mi vise ne pada na pamet da bacam veliki novac na telefone(mogu ali necu).Nekad sam placao 6630-390 e,pa SE P1-400 e,posle sam razmenjivao telefone i bili su mi povoljne cene ali sada za cenu HTC -a mogu kupiti odlican laptop.Kod c6 me odusevljava cena jer je ovo slican model kao n97 sa tom razlikom sto je c6 dostupan svima.Nokia ce ici na dalje smanjivanje cena smart telefona,(objavljeno u listu press)tako da ce biti svima dostupni.

Odgovori