Nokia C6

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

pidi, jeste noviji je od ^1 ili s60v5 i nema sta da se razumes sve je jednostavno napravljeno za najobicnijeg korisnika a ako ga kupis tu smo mi pa cemo ti pomoci ako zatreba, koliko znamo naravno.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

pidi, kao sto ti deksicom rece to je najnoviji OS sto se tice NOKIA-e, a ovi su malo stariji i to je to. Ono sto treba da znas je da li trazis telefon sa dobrom baterijom, kamerom, koliko para imas na raspolaganju... SVe ostalo cemo ti mi pomoci :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Pokusao sam na jednom drugom forumu da postavim pitanje i pogresio, nije bilo zainteresovanih.

Evo ovako:Tel. je kupljen u ovlascenoj prodavnici pre oko pola godine za vise od 300 eur. Sa softverom je bilo dosta problema ali se sada moze reci da je 90% u redu. Instaliran je najnoviji softver i firmware pre dva dana. Hteo bih malo o delu koji se tice videa i fotografije.

- Za te pare i 5 megapixela sam ocekivao besprekorne slike. Samo one po dnevnoj svetlosti su ok, sve druge pa i one sa nokijinim nazovi blicem su stvarno lose. Tamne, nedovoljno ostre, krupno zrno... Podeseno je na max. kvalitet fotografije. Teme su uobicajeni portreti do 3 m. udaljenosti.

- Video sa ovog telefona je jos slabijeg kvaliteta. Iako u specifikaciji pise da snima u mp4 sa 30 FPs, kod mene postize jedva 10-20 FPS. Slika tokom reprodukcije zastajkuje, treperi, prilicno je neostra. U slucaju smanjene vidljivosti slika je neupotrebljiva, sa ili bez pomocnog osvetljenja. Podesavanja na najvisi kvalitet.

E sad, po casopisima ovaj telefon ima ocenu za fotografiju dobar ili nesto vise, dok za video je dosta visoko ocenjen i istice se onih 30 FPS, koje zapis na ovom mobu ne dostize. 1 minut videa zauzima oko 15Mb.

Ako neko zna za neko dodatno podesavanje kojim bi se popravio kvalitet, bio bih zahvalan.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

sensys, ovaj telefon ima sve sto i stariji modeli NOKIA-e ( sto se tice fotografije ), znaci blic, AF i 5 MPx kameru. Sad ne mogu da vjerujem da su ti toliko lose slike.
Ne mogu a da te ne pitam. Kakvih je problema bilo sa software-om ?! I kako to da je "90% ur redu" sa software-om ?! Znaci li to da ga nisi napravio kako treba ili ... ?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

sensys, kako bre od telefona mid range kvaliteta da ocekujes besprekorne slike majke tii?!!
Ako ti trebaju besprekorne slike kupi fotoaparat i uzivaj,mob telefoni ne mogu da prave bas besprekorne slike,za to sluzi aparat 8)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Evo jedno po jedno:

za zavodnicka - nije pravi blic vec led dioda a slike su bas jedva osrednje pogotovu kada je manje svetla, bas kako sam napisao. Problemi su bili brojni, o tome ima more tema po forumima, zakucavanje uglavnom i sa sa svakim updateom softvera se poboljsavalo stanje. Ovih 90% se misli da ne pusta youtube, problemi koje sam naveo sa videom i fotografijom, zvono je malo poboljsano ali i dalje tise nego kod ostalih telefona, touch na web browseru radi samo pod cekicem itd...

za Sale_M - svakako ne ocekujem vrhunski kvalitet slika od telefona. Za to koristim Nikon D80. Ali uporedjivanjem slika sa najjeftinijih fotoaparata ili drugih mob. telefona nize klase dolazim do zakljucka da su njihove slike kvalitetnije. Recimo, N95 pravi slike koje su savrsenstvo u odnosu na C6 mada ni on nije neki kralj fotografije. Mane koje sam naveo su krakteristicne samo za moj C6, za razliku od ostalih korisnika i zato sam se obratio za pomoc. Frame rate kod videa od 15 fps naspram 30 koliko treba da bude je ocigledno neispravnost.

Postavio sam pitanje u prethodnom postu misleci da se mozda moze uci u neki skriveni mod i dodatno poboljsati funkcija kamere. Nesto o tome sam citao po forumima ali moj tarzanov engleski to ne razume.

Hvala obojici na odgovorima. Cekam jos saveta ako postoje.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

sensys, ja imam N95 8GB i meni su jako dobre fotografije. Takodje i video. Ne znam sta jos mozes da ocekujes, ipak je ovo "all in 1" uredjaj, tako da mozes biti zadovoljan. Ako ti nije problem, slikaj par fotografija pa ih okaci ovdje i onda cemo da vidimo u cemu je problem. Za obican blic kazemo samo blic a kad neki telefon ima Xenon, onda kazemo Xenon blic ( barem ja, a i vecina drugih koliko sam primjetio )... tako da znam o cemu se radi.
To sto ne pusta youtube, to nije mana software-a, mogu samo reci da nisi dovoljno upucen. Na OVI-ju imas program koji ti instaliras na telefon i on ti pusta youtube clipove. Mislim da se bas tako i zove... youtube.
E sad me zanima, kako znas da kamera snima 10 ili 15 fps ( kako si ti naveo ) ? Jos nesto sto se tice videa? Kakva ti je slika dok snimas video ?! Da li si pokusavao da prebacis video na racunar pa da ga pogledas na racunaru ? Ako ti slika treperi prilikom pustanja nekog videa i ako ti touch radi kako si ti rekao "pod cekicem", onda mogu konstatovati da ti je telefon negdje ispao ili si ga "udario" sto ti moglo da ti se iskaze na vec recene nacine. Reci nam koji je to zadnji software koji si instalirao ?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Da, pa i ja sam naveo N95 kao primer korektne fotografije i sam ga koristim. Sto se tice kacenja fotografija tu bih molio malu pomoc jer ne znam to da uradim. Youtube ne moze da se gleda jer Opera mobile, Opera mini 4, Opera mini, koje su mi je savetovane kao zamena nokijinom browseru, ne moze da se konektuje (poznat problem). Nokia browser mi je neupotrebljiv jer dosta radim sa tekstom i fotografijama sa mreze i emailovima a sa njim je selektovanje, kopiranje nemoguce ili bar nepodnosljivo. Da, znam za taj youtube sa OVI imam ga vec u telefonu dosao je automatski prilikom updatea. Mana je sto ako hocu nesto da gledam moram da napustim jedan browser pa da potrazim youtube (OVI), a on opet, pokrece genericki nokijin browser u pozadini da bi odradio flash... Neprakticno i komplikovano.

Informaciju o kvalitetu videa i FPS dobijam sa svakog playera na kom posmatram video snimke sa C6 (file properties). Dodatno se koristim alatima za video authoring kako bih odabrao zeljeni format i oblik video fajla (cce, tmpgenc, canopus), mediacoder ili wondershare video converter, mediainfo za analizu audio i video...Telefon nikada nije ispadao, cuvam ga i pazim kao bebu (tapacirana kozna futrola), a on meni tako...

Nije mi najjasnije ono kakva je slika dok snimam video. Sve snimke prebacujem dosta cesto na racunar i tu je "treperenje" jos izrazenije zbog velicine ekrana.Evo log sa medioinfo:
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Simple@L4a
Format settings, BVOP : No
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Default (H.263)
Codec ID : 20
Duration : 2mn 45s
Bit rate mode : Variable
Bit rate : 861 Kbps
Nominal bit rate : 2 700 Kbps
Maximum bit rate : 3 000 Kbps
Width : 640 pixels
Height : 352 pixels
Display aspect ratio : 16:9
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 11.380 fps
Minimum frame rate : 0.116 fps
Maximum frame rate : 61.224 fps

Dejan69
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 01. Jan 2011. 22:07

Post od Dejan69 »

sensys, kakav si telefon kupio, nov ili polovan.
Opera mobile moze da pusta youtube.
Proveri podesavanja za kameru i video. Probaj da video snimak staviš na memoriju telefona, jer zbog seckanja videa mozda je do kartice.
Neman c6 telefon ali sam imao prilike da ga probam i taj primerak je odlicno radio.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

sensys, da li si prilikom formata telefona odradio i format kartice i da li si prilikom instaliranja novog software-a uradio hard reset telefona ?! O tome smo dosta pricali, da se poslije instaliranja novog software-a uradi i hard reset kako bi "sve sjelo na svoje mjesto"... :D
Ah, htio sam za to da ti kazem. Ti programi koji ti pokazuju koliko je snimano fps, nekad umiju da "lazu" pa to i nije neka prava slika o svemu tome.
Sto se tice uploada slike, to ti trebao da odes na www.imageshack.us pa probaj tu da okacis, pa nam stavi neki video i neku sliku koju si slikao po danu i po noci... Gledaj da bude isti snimak, odnosno da bude isti predmet koji slikas i ista udaljenost :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Murinho
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 226
Pridružio se: Sub, 22. Mar 2008. 00:55

Post od Murinho »

ljudi,juce sam updateovao software na posladnju verziju i dobio sam novi maps program....zatrazio mi je da skinem mape i skinuo sam mapu srbije,ali kada upalim program i zatrazim da me locira on mi pokazuje samo puteve dok je starija verzija programa pokazivala sve detaljno...jel zna neko kako da namestim?
Samsung Galaxy Y Duos + SE k800 + Siemens a50

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

za Dejan69: "Tel. je kupljen u ovlascenoj prodavnici pre oko pola godine za vise od 300 eur." Da, nov telefon, kutija, garancija, fiskalni... U mom slucaju nijedna Opera od navedenih ne pusta Youtube, procitao sam da je to problem hiljada korisnika. Tacnije, u trenutku kada treba da prikaze video ona poziva nokia browser i real player i onda dolazi do zagusenja i not connected. Evo instalirao sam i najnoviji UcBrowser8, situacija ista. Sa Nokia browserom pusta Youtube ali onda moram da se prebacujem svaki cas sa jednog na drugi, objasnio sam u prethodnim postovima. Rekoh da su podesavanja na max. kvalitet i za video i fotografiju. Software: v.41.0.010 last update 31.10.2011.

za zavodnick: Posle update nije radjen hard reset (navedite kako). Da li ce se time izgubiti nesto i treba li prethodno backup? Dobro ste primetili za karticu, kada sam je pre neki dan formatirao (fat32) manje je trzanja ali treptanje i opsti kvalitet su i dalje losi. Nemam sumnju u navedene programe sto se tice analitike video fajlova, to su profesionalni alati, vrh svetske produkcije sa kojima radim godinama i nezavisno daju istovetne podatke u vezi FPS. Slike cu postaviti za dan-dva pa da zajedno dodjemo do nekog zakljucka.

Molio bih ako nesto znate o ulasku u service mod (ili se bar tako kaze) a vezano je za izmenu podesavanja video kvaliteta, da mi o tome nesto napisete. Vec sam napomenuo da se to pominje po stranim forumima ali ja ne razumem. Hvala vam na saradnji.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

sensys, reset uradi svakako ali pre toga sacuvaj kontakte, sms, slike i kalendar da sve ovo sacuvas mozes uz pomoc ovi-suitite.
Hardverski reset sa tasterima dali je moguc neznam ali probaj ovako *#7370#

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Ne bih da komplikujem ali evo nekoliko nacina za hardreset C6:

1. With the phone turned off, press both CALL + END key +.... With the phone turned off , press both CALL + END +..CAMERA keys together OR Try this code: *#7380#. Restart the Nokia C6 phone: switch off the device, and remove the battery. After about a minute, replace the battery, and switch on the device.

2. To hard reset your you just have to press *#7370# and press Dial. If you want to soft reset your you need to press *#7780# and then Dial. The security code is 12345.

3. Press shift + space + delete and turn the phone on at the same time. Don't let the three keys before you see the NOKIA logo.

4. 1.Turn Off the device
2.Press the Volume Down button
3.Press the Camera Button
4.Press the Menu Button
5.Last step is to press the Red Power/End Call button to initiate the wipe
6.Keep holding the four buttons until you see the Nokia Logo. When you see the welcome message it means the Hard Reset was successful.

5. Da bismo bili sigurni sta radim je li taj hard reset isto sto i povratak na fabricka podesavanja kako pise u uputstvu za C6: Meni > Podešav. i Telefon >Upravljanje tel. > Fabrička podešavanja>sifra blokade?

Sta mislite koji od navedenih nacina da primenim?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

sensys, nije isto, povratak na fabricka podesavalja ce ti obrisati samo podesavanja na telefonu kao pristupne tacke i ostalo i time nebi dobio nista.
Hard reset ti je povratak na stanje kao kad si prvi put upalio telefon, podesavas jezik, sat i ostalo. Kad sve to uradis uradis i formatiranje kartice. Tim postupkom brises 99,99 % podataka iz telefona.

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Ok, razumeo. Samo jos, koji od navedenih postupaka da primenim za hard reset posto sam gornje primere pokupio sa sajta nokijinih korisnika i medjusobno se razlikuju.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Epa sad koji, ima tu raznih kombinacija sa tasterima. Ranije kod s60v3 je bila samo jedna a ovde vise sta je najbolje mozda ce ti odgovoriti korisnici ^3 telefona.
Ja bih izabrao ovaj pod jedan sa kombinacijom tastera.

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Da li je bezbedno tako odoka ili postoji precizan postupak? Ne bih da nesto upropastim, ionako mi je mob na ivici da ga se otarasim, pa da ne bude belaja. Uzgred, veceras kod prijatelja poredim fotografije sa vremesnih (i skromnijih) modela samsunga i lg sa mnogo manje megapiksela i nokie c6. Jednoglasni smo da nokija ima neku mutnjikavu "maglu", nedovoljno kontrasta, krupno zrno i nesto kao roletne preko citave povrsine, ako sam se dobro izrazio.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Naravno najbolje je da ti predlozi neko ko je radio resete na C6 ali tesko da ih ima ovde. Ja sam na N79 reset radio dosad 5 puta i tamo je kombinacija *, zelena slusalica, i taster tri. Kad se odradi reset sve se ubrza.
A ti ako si imas para prodaj ga pa si dodaj i kupi nesto drugo ako ne onda rizikuj pa sta bude.

sensys
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 01. Okt 2010. 07:15

Post od sensys »

Mozda ce ovo pomoci. Sinoc sam resio da po vasim preporukama uradim hard reset. Pre toga sam uradio backup tel. i mem. kartice. Sekund pre nego sto cu da probam neku od hard reset opcija odem u folder video>kamera da pogledam neke snimke. Radi se o 5 video snimaka nacinjenih zaredom u pozoristu, iz 1. reda, svetlo reflektori belo full "kao po danu", bez obojenih i trepcucih efekata. Evo sta sam primetio: 2. po redu snimak je ok (recimo da moze da prodje), ostali su onakvi kako sam ranije opisao, trepce slika,mutnjikavi, pokreti zamalo pa slow motion...Kod ovih losijih se FPS krece oko 10-15 dok onaj bolji ima 28,65 FPS. Odmah sam uradio par proba u kucnim uslovima sa snimanjem na karticu pa na memoriju telefona. Isto se desava. Od desetak spotica 1ili 2 su ok dok ostali ne valjaju.Iz dosadasnjeg iskustva znam da digitalne kamere u uslovima slabije osvetljenosti smanjuju FPS i time produzavaju vreme ekspozicije, ne bi li time barem informativno "napunile" frejmove sa dovoljno informacija. To se manifestuje kod reprodukcije sa iseckanim, trzavim i pomalo usporenim pokretima, prenaglasen color, neostra slika... U taj mod snimanja kamera ne ulazi sama vec samo ako korisnik izabere mod za slabo svetlo ili noc. Problem je sto kod mene ta opcija nije ukljucena a ti losiji snimci nalaze se i medju onima koji su nacinjeni danju, po punom svetlu a sva podesavanja su za max kvalitet. Zasada sam odustao od reseta dok se ne konsultujem sa vama.

Odgovori