Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

bestboy, ovde čak i download ide užasno sporo. Od trenutka kada zavibrira do trenutka kada nadje mrežu i možeš da telefoniraš oko 30 sekundi. Free oko 173Mb rama
jerkann, kada su ti očekivanja niska pa te nešto prijatno iznenadi... OS deluje (za sada) kao i prvog dana. Lepo optimizovan i brz izvan svih mojih očekivanja. Sve reaguje trenutno ili skoro trenutno.
Kada je uključen power saving mode, nema animacija prilikom izmene prozora pa sve deluje nerealno brzo. Inače, ko je imao Nokiu smart, snaći će se u meniu za 2 minuta.
Fox, mislio sam na zvaničnu verziju. Pošto imam legalan Garmin moraću da ga krakujem :lol:

EDIT:
Čista glupost. Sopstveni legalan program sam krakovao i sada imam ilegalnu verziju. Nadam se da če ipak izaći original uskoro jer pretpostavljam da ovde ima sigurno nekih stvari koje nisu prilagodjene za N8.
Samo sam proverio da li radi bez poredjenja brzine i sl.
Jedino što sam za sada primetio je da je našao satelite i u sobi 3m od prozora.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

gameforce,nisam ni mislio da nadalje koristis crackovanu verziju Garmina na N8 :roll: ,vec da ga samo probas da vidis kako ce raditi i da li je kompletno kompatibilan sa doticnim modelom.
Samo me je to interesovalo,izvini ako sam te zbog svog pitanja uvalio u neki problem... :oops:
Inace,sva je prilika da necemo vise videti nijedan update Garmin sw-a za telefone pokretane Symbian O.S.,poslednji zvanicni update je izasao pre vise od godinu dana... :dry:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Fox, radi i to lepo. Jedino ne radi kako treba u pow. saving modu jer ekran dimuje a Garmin ga tera na max pa to iritira. Kada se isključi pow.saving mod radi kao na V5, čak i za nijansu brže.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Post od vla-do »

gameforce,
Kakav je zvuk od zvučnika, recimo poredeći sa 5800XM? Kako leži u ruci? Svuda su ga hvalili da jako dobro leži i pored pomalo nezgrapnog izgleda. :)
Kako novi symbian slaže poruke u inbox-u, kao pre po vremenu prispeća ili po korisniku kao android? Jel istina da home dugme svetli kad dobiješ poruku ili imaš propušten poziv?

Može i meni na pp gde si kupio telefon ako nije problem. :)
Poslednja izmena od vla-do u Uto, 02. Nov 2010. 13:35, izmenjeno 1 put ukupno.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

Bas dugo jurim ovaj tel i u NS jos nidje ne mogu da ga nadjem sa garancijom od 2 god, pa i mene interesuje gdje si ti uzeo taj telefon?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

vla-do, Zvuk sa zvučnika ne može da se poredi sa 5800xm (ako si mislio na puštanje muzike) Bar 20% je lošiji kvalitet reprodukcije muzike na spoljnjem zvučniku. Medjutim ako si mislio na razgovor, tu je 50% bolji od 5800xm. Leži u ruci bolje od 5800 recimo jer je tanji pa ga prstima obuhvatiš lakše, aluminium pruža drugačiji osećaj a i teži je malo pa i to doprinosi opštem utisku.
Poruke može da slaže i na stari i na način kao android, u oblačićima ili ti kako se to ovde zove "conversations", po korisniku
Da, ima svetlo za info o porukama, propuštenim pozivima, mailovima i sl (to ima i 5800xm)

vla-do, rudulan, Evo linka gde je kupljen
LINK
Nokia authorized dealer Lt.1 No. 43-45
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

gameforce, ahahahha, umirem od smeha, organizujemo ekskurziju da bi kupili n8 :)
strpite se do posle nove godine ako mozete pa ce i kod nas kod dilera biti fina cena, ispod 500e
::luv phonez::

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ja koliko sam gledao u NS u Pin computersu imali su je,za oko 47000 dilerska cena!!!
sad da li je imaju il ne,proveri!!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

skar, malo je tesko prvih nedelja jer isporuke uglavnom idu u velike centre, tj drzave, ali cim prodje mesec dva svakog modela bude dovoljno. svakako planiram da ga uzmem oko nove godine, a do tada cu da iscitavam utiske korisnika koji su me uglavnom pozitivno iznenadili.
ono sto me najvise raduje je to da su preprodavci na crno ovog puta "izduvali" i da cena od 700-800 eura sa pocetka ne pije vodu. pa nismo ni mi vise toliko ludi...
::luv phonez::

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ee pa bilo je :D :D a sad da li ima,ne znam jer nisam pratio ponudu,u svakom slucaju strpljen-spasen!!
nema druge,do nove godine biti ce i kod nas zasigurno svuda!

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

ja sam ga u ns nalazio vise puta od 500 do 550 e, a najjeftinije sto sam nasao je 350 eura, ali zelena boja koja mi je bas odvratna :) Ja jurim narandzastu boju i ne mogu da je nadjem nikako :D

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Evo i prve ozbiljnije zamerke.
U power saving modu ne radi vibracija ni u jednom profilu. Extremno nerazumno da kada je već npr u silent ne može da vibrira dok se ne deaktivira power saving. :x
Pa ne zvoni meni telefon svakih 5 min pa će to da uštedi bateriju Bog zna koliko.
Inače ovih dana dotična drugarica baterija je pokazala 2 dana sa 6-7 razgovora dnevno, 20tak sms i surfom (wifi i gprs) od oko 50tak min. Od sutra je probam bez tog power saving pa da vidimo. Ako bude lepo vreme u nedelju pravim i neke zanimljive sličice. 8)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

a zna li ko dje mogu da kupim N8 koji nije skinut s mreze i koji ce da radi bez problema? :)

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Malko sam našao vremena da probam multitasking
Slika

Izmedju ostalog jedan od taskova je bio i prebacivanje 500Mb sa McroSD na tel (interni transfer),Maps,NFS Shift,Opera,Player..
Jedino usporenje je bilo kada je trebao da otvori neku muziku 2-3 sec ali to je verovatno jer je vršio ujedno i transfer sa F na E pa je E memorija bila zauzeta.
Nakon te 2-3 sec je opet radio istom brzinom kao da nije opterećen uopšte.
Multitasking dakle radi u najboljem svetlu.

Ovih dana ću sesti da napišem par reči o utiscima i zakačim neke slike i video.

Za 20 dana korišćenja samo sam ga 2x ugasio i to jer je SPB program i SWIPE to tražio prilikom instalacije (mislim da nije bilo više programa koji su to zahtevali).
Reset? Šta je to? 8)

Jako pozitivni utisci sa vrlo malo zamerki.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

eee odlicno,i ja sam zadovoljan sto si ti zadovoljan,jer sad znam da ono mlacnje da je n8 ocajan sad pada u vodu... :D

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Tako je,bas dobo sto se nokia opravlja kako treba jer kad dodje vreme za zamenu telefona ne planiram da menjam niti brend niti os,jer ovde tacno znam sta ima i sta mi treba.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

I agree sa tobom covece,kud god kreno nokii se vratio :D
a ovo mi se cini kao bulz aj :roll:

snenad
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 886
Pridružio se: Pon, 09. Jul 2007. 14:46
:: LG G2mini (LG-D620r)
Lokacija: Niš

Post od snenad »

sve ovo pozitivno iskustvo me veoma raduje. krajem sledece godine eto meni e7 (nedostaje mi tastatura)

senadomen
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Sre, 08. Avg 2007. 10:20

Post od senadomen »

Nokia: "small number" of Nokia N8 phones fail turning on, warranty will cover


Slika

Nokia admitted that a "small number" of Nokia N8 phones have a problem switching on, or what is known in the mobile phone industry as a dead-serious-problem. Luckily (if this word is appropriate), standard warranty should cover it, according to Nokia's head of marketing Niklas Savender.

The issue should be solved by calling your local support number and Savender stressed his concern to turn this over as quickly as possible. Future Nokia models and production for Nokia's flagship should not be affected since the issue has been identified as engine related and dealt with, as the Finn was careful to point out. He continued to explain that the number was indeed "small" in comparison to the overall sold Nokia N8s and only “limited” users were affected. However, more devices might show up with the same problem.

Some people on Twitter complained about their Nokia N8 devices and the handset is reported to have suffered from returns in Russia, where Nokia traditionally has a strong stand. The company has been plagued by technical and organizational problems in the past year or so as it relies more and more on low-end models to support its global leading position in mobile phone sales. This led to a change in policy and CEO Olli-Pekka Kallasvuo was replaced by ex-Microsoft Stephen Elop.

Have you or someone you know experienced such a problem with the Nokia N8?


http://www.youtube.com/watch?v=z2f4MnLK ... r_embedded
Nokia E50

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

http://www.gsmarena.com/nokia_n8_vs_sam ... ew-519.php
eto,pa nek neko kaze da ne valja imati telefon sa dobrom kamerom :D

Odgovori