Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

mozda sam gundjalo, ali ovaj mob mene u opste nije odusevio :(

dok HTC uveliko pravi telefone koji imaju 1GHz procesor, 512mb ram-a i AMOLED ekrane dijagonale 3.7"-4.3" nokia se zaglavila u vremenu :(

gde je poklopac kamere (kad se setim onog na n97 koji je gulio socivo mozda je bolje sto je izostavljen), gde je DUAL LED pored xenona koji sluza da se snimaju HD klipovi u mraku?

sve u svemu, ja cu ovaj mob zaobici jer ne vidim neki veliki naredak u odnosu na n97 cak suprotno :wink:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

O njemu znamo to sto procitamo i odmah pisemo mane,sacekajmo da se pojavi pa srecnici koji ga kupe reci ce svoje.N79 ima procesor 369 Mhz pa radi brzo,dobro ovde je sve drugacije ali garantujem da ce i ovaj procesor odraditi svoje.Evo i ja da mu stavim jednu manu,a to je interna memorija,jer danas kakvih aplikacija ima bez 500 mb interne memorije,komfornosti u instaliranju ce uvek nedostajati.Dobar telefon,nov symbian ali dali ce moci na njega da rade ove sadasnje aplikacije ???
:P 8)

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Овакав дизај може само Нокија да направи, иначи по мени ово је неуспели покушај копирања ЛГ Виевти 2 модела (упоредите сиву Н8 ), што се тиче папира импресивно. Оне тест фотографије на ГСМ Арени су фено-феноменалне :o

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Dizajn mi je neobican... drugaciji nego ostali telefoni... Takav da da je od plastike ne bi uopste valjalo. Krckao bi na sve strane sigurno. Sva srece te je od aluminijuma...
Ne znam, bas je cudan. :| Ispod i iznad ima ispisana ona slova silna na crnoj pozadini kao da je "divajs" neki ne znam koji, a ne telefon. Telefone nekako skockaju da se "to" ne vidi, sakriju ispod baterije, da ne kvari dizajn, da ne iskace iz konteksta... A ovde su to namerno ostavili... kazem, da lici da je "divajs".

Slika
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Meni se ovaj telefon mnogo dopada a i najavljena cena ohrabruje.To je novina iz Nokie.Setimo se cena od kojih zaboli glava kad izadju u prodaju.Sto se tice procesora,sasvim je dovoljan.HTC ima bolje telefone ali sa vecom cenom i slabijom kamerom a povecanje ekrana povecava gabarite i potrosnju.Dobro je da ima izbor pa ko zeli telefon sa vecim ekranom,jacim procesorom neka kupi HTC.
LG G2 Black,16GB

charly brown
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 10. Sep 2008. 23:50

Post od charly brown »

Mirko BGD napisao:mozda sam gundjalo, ali ovaj mob mene u opste nije odusevio :(

dok HTC uveliko pravi telefone koji imaju 1GHz procesor, 512mb ram-a i AMOLED ekrane dijagonale 3.7"-4.3" nokia se zaglavila u vremenu :(

gde je poklopac kamere (kad se setim onog na n97 koji je gulio socivo mozda je bolje sto je izostavljen), gde je DUAL LED pored xenona koji sluza da se snimaju HD klipovi u mraku?


moram malo da branim NOKIA-u, kolika ja razlika u cijeni ovog uredjaja i uredjaja kog si gore naveo, i još mi nabroji 3 HTC uređaja koji imaju poklopac na kameri+xenon+dual led? ne možeš samo tako da kažeš uveliko pravi telefone sa 1GHz kad ih ima svega 2 ili 3, i koštaju skoro pa duplo, manje više. Nokia pravi mobilne multimedialne uređaje a ne minilaptope. hvala.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Uglavnom sam na to mislio ali nisam hteo na takav nacin(direktno)da kazem Mirku,cije misljenje izuzetno cenim i dugo smo zajedno na forumu.Ne mora znaciti da ce telefon izuzetno brzo raditi samo na osnovu procesora.Nemam zelju davati veliku sumu novca za telefon i ne volim nositi torbicu sa sobom (dolazi leto)tako da me umanjeni laptopovi ne zanimaju.Amoled ekran je izuzetan ali ne volim da trazim hlad da bi nesto video na ekranu.Bitno mi je da ekran bude vidljiv u svim uslovima.Ne zelim da se niko vredja,to je samo moje misljenje.
LG G2 Black,16GB

Crystal
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2004. 13:51
:: Lumia 920
Lokacija: BG

Post od Crystal »

Pazite, kad na 370EUR dodate carinu i PDV, cena je oko 515EUR... to ce biti realna cena kad stigne kod nas, ali svaka prodavnica ce naravno dodati jos malo na tu cifru i oko 600-700EUR ocekujem za start :) nadam se ne vise :)
NOKIA N8

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Crystal ,zar nisi cuo da se moze kupiti u inostranstvu.Danas sam se informisao i moze da se dobije svaki telefon iz Nemacke(mozda i iz drugih zemalja).Priljatelj mi kaze da mi moze doneti vivaz za 300 e.Isto tako se moze kupiti i N8(kad se pojavi) jer se porez vraca kad iznosite iz drzave kupljenu stvar.
LG G2 Black,16GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Pa da ali nemaju svi rođake ili prijatelje u Deutschland i Austriji koji će dovući te telefone ovde, a tu je i pitanje šta ako se desi nešto telefonu.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

Crystal, upravo tako....
samo sam pokusao da objasnim da po meni, nokia sa ovim modelom ne ide napred vec nazad :(
a videcete, kostace sigurno kao desire sada ako ne i vise :wink:
evo recimo, ja bih sad vrlo rado pazario n86 kod nas kosta preko 400eur a u nemackoj 340 sa BT slusalicmo, samo me nesto mrzi da se cimam do Nemacke i nazad da bih uzeo n86 :D

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Pa ne moras da imas priljatelje,(mada ne mogu da shvatim da nemate nikoga ko putuje van,sluzbeno,turisticki,vozaci,drugari) imas prodavnice koje prodaju telefone nabavljene na takav nacin.Slucajno sam se danas raspitivao i treba dati samo 10 e vise(za vivaz traze 310,u oglasima ima i za 290,) i dobijes neku kratku garanciju.Ako je sve ok mala je verovatnoca da ce se kasnije nesto pokvariti.Godinama kupujem na takav nacin telefone i nisam imao problema jer je minimalna sansa da ce neko uvaziti garanciju.(mozda je u Bgd -u u ovlascenim prodavnicama bolja situacija).Odmah te ubede da si ga ispustio ili izlozio vlaznoj sredini.Dokazi da nisi.
Poslednja izmena od AnGeL oF LoVe u Sre, 28. Apr 2010. 22:07, izmenjeno 1 put ukupno.
LG G2 Black,16GB

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Mirko BGD,ako ti je Nemacka daleko imas ga u Italiji od 285 - 320 eura(ukljucujuci porez)... 8)
A oko cene N8,pa tako je,bice on oko 500 - 550 eura kod nas kada se pojavi,s tim sto mislim da ovaj telefon ne moze da bude(ne bi trebalo ali Nokia je to...) skuplji nego sto je Desire trenutno,a s obzirom da se Desire moze naci za 360 - 380 eura bez poreza(inostr.),mislim da mozemo da ocekujemo da ce ovaj telefon kostati oko 350 eura + porez...
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Ова камера на Н8 ме све више изненађује, знам да су изабрали идеалне услове али ово је перфекција :?

Видео

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

И фиксирану подлогу. :roll:
Али опет чини ми се да је оштрији од осталих 720р снимака са мобилних.
Слобода или смрт

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Bogami, posle duzeg perioda, ovo je prvi Nokia model koji mi se bas svidja. Procesorom nisam nesto odusevljen ali verovatno je sasvim dovolljno za symbian dok mi se kolicina RAM memorije bas ne svidja. Ali sve to kompenzuje neverovatna kamera. Voleo bih da je ovo pocetak povratka dobrih modela iz Nokia-e, mada jos uvek je rano suditi.
Btw, ovaj lik zna da igra :).

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

LittlePrince, ovaj video je odličan.
Toliko dobar da izaziva sumnju da je stvarno sa telefona.
Na Nokia EU site nema tako nešto ili bar ja ne nadjoh.
A što kaže bestboy, vidi se da je sa stalka snimano.
Mnogo dobro u svakom sl.
Svakako će biti lepo videti poredjenje sa Omnia HD
Još da vidimo SW tj da li će imati bubice kao N97
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Lobachewsky napisao: Telefone nekako skockaju da se "to" ne vidi, sakriju ispod baterije, da ne kvari dizajn, da ne iskace iz konteksta... A ovde su to namerno ostavili... kazem, da lici da je "divajs".
Slično nešto ima i iPhone. Možda lupam, ali sve mi se čini da neće moći da se vadi baterija :unsure: To može predstavljati problem jer se ponekad dešava da telefon (pogotovo korisnicima koji vole da hakuju i pečuju svoje ljubimce :D ) totalno zablokira da jedino vadjenje baterije rešava problem.

Inače telefon mi se jako dopada i po funkcijama i po dizajnu, pogotovo bih ovaj sivi/beli aluminijum izabrao :roll:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

gameforce, Имаш овде тако нешто :)

Без сталка ни са профи камером не може да се добије овакав снимак, узгред ова зелена ме подсећа на добра стара времена када сам имао LG U8360 (какаву је батерију имао тај телефон, још био зелен) када бих узимао можда бих баш узео зелену :D
Симпатично урађено видео

bpositive
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 80
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 16:35

Post od bpositive »

Mislim da bi uz ovakvog potrošača (ekra, blic, tv prijemnik,...) trebala jača baterija od 1200 mAh...

Odgovori