Nokia N8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Na E72 moze da radi bez interneta valjda moze i na N8, malo ce sporije da te pronadje.

srbbenda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 07:26

Re: Nokia N8

Post od srbbenda »

Ради ми и гармин и мапе.Могу ли некако да поправим интензитет боја на фотографијам,нешто су бледуњаве?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Meni je sve na kameri podeseno na auto.Sto se tice boja,pogledaj na koliko % ti se nalazi osvetljenje ekrana,pa ti se samim tim cini da su ti slike blede.Mada imam i ja neke slike koje su bledunjave,sta znam mozda je takvo osvetljenje spoljno i tako kamera ga i hvata..

srbbenda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 07:26

Re: Nokia N8

Post od srbbenda »

На гармину неће да изађе тастатура.Не могу да укуцам било који појам у претраживање.Помоћ :shock:

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

To je na svaki mobilni sa touch screen-om. Kako se ja sećam samo trebaš kada hoćeš da kucaš a tastatura se ne pojavljuje samo klikni na dugme home jednom (ono hardversko jedino ispod ekrana) i onda opet stisni ali malo zadrži da uđeš u taks manager i samo se vrati u app garmin i klikni na tastaturu i pojaviće se. Ima valjda isto način još jedan a to je kada tastatura neće da se pojavi ti preko dugmeta zaključaš mob i onda ga otključaš i tastatura treba da se pojavi. Od ova dva načina jedan radi. Ali moja preporuka je da lepo ubaciš nokia mape i da uživaš u njima..

srbbenda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 07:26

Re: Nokia N8

Post od srbbenda »

Хвала на помоћи,решио сам проблем,него,реци ми , знаш ли како да инсталирм ћириличну тастатуру ?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Ajoj kolega stvarno se ne sećam kako se to radi, ajde kada budem bio na kompu pogledaću pa ću ti javiti. Mada čisto sumnjam da radi to pošto su sve živo pogasili..

srbbenda
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Sub, 26. Sep 2009. 07:26

Re: Nokia N8

Post od srbbenda »

Ајде Ацо мајсторе још ово ми помози и нећу те више смарати око Н8.

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

Pozdrav svima.Ljudi imam problem sa kamerom za snimanje videa.Uvek kada hoću da napravim video, stalno mi izbacuje " Došlo je do greške, pokušajte ponovo ili ponovo pokrenite telefon......"Sve to radio, ali bez uspeha.Radio i restart telefona,ponovo instalirao aplikacije i opet ISTO.PITANJE - Da li postoji neko rešenje, ili možda kucanje nekog koda za ponovo pokretanje kamere.UNAPRED VELIKO VELIKO HVALA .

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Srbbenda čim dođem do kompa(ponedeljak ) odmah javljam šta sam uradio..
@radašin jel kamera najnormalnije slika prvo me to interesuje, drugo jel koristiš fabričku aplikaciju ili neku drugu? E sad ako normalno praviš slike a ne možeš da snimaš jedino što mi pada na pamet je hard resset(vraćanje telefona na fabrička podešavanja) ali znaj da taj postupak briše sve iz telefona tako da pre nego što to uradiš sačuvaj sve stvari na komp..

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

Acamatic - kamera normalno pravi slike, fabrička aplikacija, radio sam i hard reset ali i to nije pomoglo.To je sve, ako postoji još neko rešenje molim te POMAGAJ :smutny: POZDRAV.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Ako budeš odradio još i soft resset i ako i tada ne radi onda stvarno ne znam. Jedino da probaš da flesuješ softver, pa ako i tada neće onda servis. A jel si nešto instalirao pa posle nije hteo da snima ili jednostavno samo od sebe samo jednog momenta nije htelo?

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

Acamatic - Aco, a kako se radi soft resset?Da barem pokušam sa tim možda proradi.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia N8

Post od Deksi »

Flesh ti je zadnja opcija kojom ces upisati ponovo sw i time osveziti ceo sistem. Ako ti i posle toga pravi problema kvar je hradverski. Za flesh potrebne delove ti moze poslati neko ko je vec imao ili ima N8 posto se vise nemgu skinuti jer Nawifirm vise neradi. A potreban ti je i fenix sa kojim ces to uraditi, da nepisem vise mozda to vec znas.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Nokia N8

Post od acamatic »

Ovako se radi soft resset *#7780#, ako i dalje posle ovog neće moraćeš da radiš fleš telefona. A ako neće i posle toga onda mora servis...

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od zavodnick »

Raja, htio bih malo da osvjezim svoju N8 i od cure :D E sad me zanima, koji OS da stavim? Imam obican Belle i na jednom i drugom telefonu i ako neko moze da mi posalje hack za oba telefona za dati OS ... HVALA :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia N8

Post od acamatic »

Što se mene tiče najbolji je offi belle njega sam do kraja i koristio, tako da je to preporuka od mene. A za hack dobijaš potreban materijal kada budem bio na kompu..

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia N8

Post od zavodnick »

acamatic, hvala... ma mislio sam da instaliram ovaj belle refresh ili delight, pa sad uopste nisam siguran sta bih time dobio ;)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

radashin
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Pet, 20. Apr 2012. 16:38
:: Nokia N8
:: Nokia c5 5mp
Lokacija: Bogatić, Srbija

Re: Nokia N8

Post od radashin »

Acamatic - Aco, hvala puno na informacijama.Izgleda da ću morati da ga nosim u servis pošto sam radio i soft resset i ne radi :uhuh: POZDRAV.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Одг: Nokia N8

Post od acamatic »

E pa sada jedino što mi pada na pamet je da mu odradiš fleš softvera preko fenixa. Nešto više o tome imaš na ovom forumu u sekciji symbian pod temom Fenix i N8. Ako ti treba neka pomoć samo se javi, jedino ti je još to ostalo da probaš,pa ako i to ne uspe onda samo servis..
@zavodnik pa jedino bi dobio time da ti još neka app ne radi u tom moru neispravnih, ništa više nažalost..

Odgovori