6820 - kucanje - uzas

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

6820 - kucanje - uzas

Post od stefank »

Morao sam da otvorim ovu temu jer svi hvalite 6820 i ostale 68xx Nokie s tastaturom da su mnogo lake za kucanje... E pa... Nisu... :roll: Bas sam cackao dosta N6820 ovih dana, ima mi je jedan drug, i mnogo je lakse kucati na obicnoj tastaturi! Inace, raspored (ne znam je li na svim 6820 tako, ili je njegova za neko trziste, mada su ona standardna slova pa mislim da nije...) slova na tastaturi je uzas:

AZERT YUIOP QSDFG HJKLM WXCVB N,.:;

Da je qwerty tastatura sigurno bi bilo mnogo lakse kucanje, mada ni tada ne premnogo... :roll:
Mada telefon jeste fora kad se rasklopi... :P
Eto toliko... :wink:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ima mnogo istine u tome što si rekao, ni ja se nikad nisam navikao na tu vrstu tastature, pokušao sam jednom nekih 20-ak dana, kad se uđe u štos može, ali meni je to gnjavaža.

Interesantno je da sam se navikao na tastaturu sx1 koja je možda čudnija, ali ne i na 68-ice :|

Sve u svemu cilj takve tastature je izbjeći period čekanja između slova koji postoji kod standardne tastature, i na taj način ubrzati isto :idea: To su po meni telefoni namjenjeni baš određenim ljudima, kao recimo 5100 i sl.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Da, ali kao prvo raspored dugmadi (slova mislim) je grozan, dugmad su mala, mora malcice jace da se pritisne da bi se slovo ukucalo, meni se desava jako cesto da neka slova preskocim... :roll:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pa kada se nisi navikao... sto bi rekla Natasha Bekvalac: Navika je tooooo :mrgreen: :mrgreen:
Salu na stranu, meni je ta tastatura extra i stvarno sam mnogo brzo qcao poruke... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Wobby
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 154
Pridružio se: Ned, 12. Dec 2004. 23:02
Lokacija: Unknown

Post od Wobby »

Da treba se covek navici! Ja kada sam imao Simens ST55 sa onim malim dugmicima pomoslio sam da nikada necu moci da se naviknem......posle 2 nedelje znam napamet da kucam :wink:
Ovaj post je pisan iskljucivo radi povecanja ukupnog broja postova u mom profilu i ni u kom slucaju ne odrazava moje stvarno misljenje o doticnoj temi.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Shta znam...slazem se sa stefank-om...ni meni se nesvidja tastatura...
Mozda je i navika ali opet...bolja mi je stara dobra tastatuta... :mrgreen:

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Pa ne znam, ne razumem ja bas to...

Ipak bi ta tastatura trebala da bude najveci adut i najveca predost telefonu, a ispostavilo se da je ona samo problem :roll:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

E ne znam akki, izgleda da si se ti jedini navikao, ni ovaj moj drug sto ima taj fon ne kuca nista brze od mene. :mrgreen:

Odgovori