Nokia 3310-blast from the past!!!

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
joffre
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Sre, 29. Okt 2008. 04:16

Nokia 3310-blast from the past!!!

Post od joffre »

Imam jedno pitanje u vezi ovog modela... Seca li se neko kako mu se formirala baterija??? Nabavio sam nedavno tri komada pa bih da im formiram baterije i pustim ih u upotrebu.ali ne mogu da se setim kako je to bese bilo,da li 3 puta po 12 sati ili nesto drugo pa da proverim kod vas drugari... :)

Zligor
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Pet, 24. Apr 2009. 17:52
:: LG Nexus 5X
Lokacija: Niš

Post od Zligor »

pa cak i 3310 ima Li-Ion bateriju, tako da nista od formiranja, nek se napuni skroz, isprazni skroz i to je to. uzivaj u retro igrama :))

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

Zligor,3310 je dolazila (fabricki) sa NiMh baterijama,a mogao si kasnije da dokupis Li-jon bateriju.Bar je tako bilo kod mene,kupio sam telefon nepunih mesec dana po izlasku na trziste...
joffre,trebalo bi,ako su u pitanju baterije koje treba da se formiraju,da to odradis tako sto ces ih puniti 12h uz isklj. telefon,zatim ih koristiti dok se ne isprazne i taj "postupak" ponoviti 3 puta... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Fox, telefon ne mora da bude iskljucen tokom punjenja telefona tj. formiranja baterije.
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

dimi89,nisam siguran da moze (treba) da bude ukljucen telefon i da se koristi pri formiranju baterije,ali ako ti kazes da je to tako onda ok... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

dimi89
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1934
Pridružio se: Sre, 07. Feb 2007. 09:25
:: Samsung Galaxy Neo
:: LG Optimus 4X HD
Lokacija: Nis

Post od dimi89 »

Fox, mozda i ja gresim ali u svim opisima i detaljima o nimh baterijama i njihovom formiranju nigde ne pise da treba se iskljuci telefon tokom prva 3 ciklusa....Uostalom i ja sam koristio 3310 i ostale telefone sa tim baterijama i nikad nisam iskljucivao telefon prilikom formiranja baterije i nisam primetio nesto da su mi krace trajale.

NiMh baterije-wikipedia ; How to charge NiMh batteries
>>>Samsung S3 Neo GT I9301I<<<LG Optimus 4x HD<<<LG KS20 <<<....Nokia N76 {Symbian v60 3rd hacked}...

makibiki
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 108
Pridružio se: Uto, 09. Sep 2008. 05:43

Post od makibiki »

kolko znam bilo je prvo ga koristis dok ti se ne isprazni skroz,ne ugasi.pa onda zatim ga stavis na punjac 12 sati ali da bude iskljucen.i to zatim ponovis jos 2 puta.....

Odgovori