Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Svaki put tako radi zato sto mi je Micro USB bukvalno ispao iz telefona :D Ostao mi je jedino HDMI

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia E7

Post od Fox »

Stallone, sta ti se onda dogodilo sa standardnim dzekom za punjac pa ne mozes njega da koristis?
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Malo sam jace postupio sa punjacem i samo je nesto kvrcnulo ali telefon radi bez greske :)
Kontam prodacu ga, ne mogu da ga popravljam ili sta vec.. Pokusavao sam sa zicama da spojim ma nema sanse jedino kada izvadim bateriju plus na plus minus na minus i napunim je rasklopio sam mobilni tako da mi nije frka da izvadim bateriju i napunim

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Nokia E7

Post od simbijanac »

pozdrav drugari,treba mi pomoc.Od skoro sam i ja vlasnik ovog telefona.Znam da je symbian mrtav,da je to zastareo telefon i sve te price :) mnogi moji prijatelji su upirali prstom u celo i govorili da nisam normalan sto u 2015.godini kupujem e7.Ali za mene je to najlepsi telefon ikada napravljen.Sad se pojavio problem.Fabricki mi je dosao OS Symbian 3 a ja zelim da instaliram Belle ili bar Annu.Medjutim ni najnovija verzija Nokia Suite,ne dozvoljava instalaciju novog OS-a.Zapravo na pocetnoj strani se nudi apdejt ali kad se startuje nadogradnja,posle back up-a,samo se prekine i izbaci obavestenje da servis vise nije dostupan i da pokusam kasnije.Da li je moguce da je ukinuta mogucnost nadogradnje Belle posto je proslo vise od 3 godine otkad je izasao? primetio sam da je i Nokia Store uklonjen sa Nokia Suite.Moze li mi neko pomoci :roll: hvala

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Nokia E7

Post od simbijanac »

:smutny: Izgleda kao da je ova tema mrtva godinama.Niko nikakav savet da mi da

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia E7

Post od Deksi »

Pokusaj pomoc da potrazis na impart forumu klik

Drugo lako bi te mi opravili kad bi radili programi uz pomoc kojih smo skidali sta je potrebno za flesh, sve to neradi. Tebi ostaje jedino da nadjes potreban firmware koji ti je potreban i sa feniksom da sam fleshujes telefon.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Idi na sajt e7fanclub pa ćeš tamo naći belle oficial firmware kog ćeš flešovati preko fenixa na kompu. Ako ti nešto bude trebalo ti se javi slobodno ovde..
I da nokia suite je i mene zezala, tj nije mi dozvoljava update preko njega, već sam to sve radio preko fenixa..

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Nokia E7

Post od simbijanac »

:roll: momci,da vam se zahvalim na pomoci i strpljenju.Ja sam totalni duduk kad je u pitanju upotreba Feniksa.Mislio sam da ganc novu,tek kupljenu E7 ponesem u servis da mi tamo nadograde OS.Ali sam danas pokusao iz net centra.Apdejt je uspeo bez problema.Od kuce nisam mogao nikako,Nokia suite je zezao.Belle je sada tu.Hvala :)

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Nokia E7

Post od simbijanac »

POMOC!!!molim vas da mi pomognete.U afektu,da ne kazem u bijesu,markirao sam i izbrisao 121 sliku iz moje E-7.slike su bile izuzetnog kvaliteta velicine 2-7MB i sve su bile na internoj memoriji.Sad se iskajati ne mogu i sve bih dao da ih vratim nazad.Instalirao sam nekoliko programa na kompu za vracanje obrisanih fajlova ali nijedan od njih nece da prepozna memoriju telefona!svi savrseno rade ali samo za memorijske kartice,hard racunara i vjerovatno foto aparate.Molim vas ako neko zna neki program sa kojim mogu da povratim obrisane slike da mi postavi link za download...molim vas :( ako sam pogrijesio temu,izvinjavam se,neka administrator premjesti.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia E7

Post od znemanja »

Mozda da probas sa Recuva, konektuj telefon na racunar, otvori Recuva program, izaberi iz padajuce liste telefon i klikni na scan.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

simbijanac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 196
Pridružio se: Sub, 17. Jan 2015. 20:12
:: Sony XA2 Ultra
:: Sony XZ2 / Nokia E7
Lokacija: Bar,Montenegro

Re: Nokia E7

Post od simbijanac »

pokusao sada.Recuva radi po istom principu kao ostali programi.Jednostavno ne ocitava memoriju telefona :-/

Romeo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2016. 10:45
:: nokia e7

Re: Nokia E7

Post od Romeo »

Molim vas da mi neko pomogne i posalje ispravne linkove preko kojih mogu da skinem phoenix navifirm i firmvere za vracanje E7 sa symbian belle na fabricki Symbian 3.Ako neko ima strpljenja ili sacuvane fajlove.Nikada nisam flesovao telefon ali imam postupak za downgrade samo nemam ispravne fajlove.hvala

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Romeo Google i to je to. Sumnjam da neko ima fajlove. Pogledaću za phoenix ali navifirm ti više ne radi moraćeš firmware da tražiš na Google - u..

Romeo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2016. 10:45
:: nokia e7

Re: Nokia E7

Post od Romeo »

acamatic, nasao sam sada na nekom drugom forumu tutorial za vracanje symbian belle na symbian 3 i ne izgleda komplikovano.Fajlove sam skinuo ali link za phoenix nije ispravan.Bio bih ti zahvalan ako imas phoenix tog vremena da mi prosledis.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Romeo, moraću da pogledam dal imam negde sačuvan phoenix. Samo hoću nešto da te ispravim, a toga se veoma dobro sećam : kada bi radio downgrade sa belle na s^3 ti bi ubio(ciglirao) telefon pa bi morao da se mučiš da ga oživiš preko fenixa. Da bi radio downgrade moraš prvo da flešuješ firmware na početnu verziju, kako se sećam to je scandinavia(pa neki broj). Pa posle toga možeš da ga flešneš na koji hoćeš viši. Jer sve dok ide na višoj verziji nema problema, ali čim se vraćaš na nižu tu se stvara, jer moraš prvo na početnu pa od nje krećeš na bilo koju. To je pravilo.
Edit : pre je postojao sajt nokiae7funclub tamo je sve moglo da se nađe u vezi tvog telefona. Probaj da vidiš dal sada radi.
A zašto hoćeš da se vratiš na s^3 kada je belle deceniju ispred te verzije softvera, mnogo više mogućnosti ima nego ovo.

Romeo
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Uto, 19. Jan 2016. 10:45
:: nokia e7

Re: Nokia E7

Post od Romeo »

razumeo sam.Zelim da vratim E7 na startni fabricki symbian koji je bio kada sam telefon kupio.Ja sam ga ovde greskom nazvao symbian3 ali moguce je da je to bio symbian1.ne secam se jer je davno bilo.Zapamtio sam samo da mu je oznaka za softver tada bila cini mi se PR1.0 ili tako nekako valjda.To je to.Mislim da je onda dovoljan samo taj jedan fles.Znam da zvuci smesno ali moja E7 je kao nova iako imam jos jedan savremeniji telefon.U poslednje vreme mi je cisto iz nostalgije e7 vise u rukama i belle me je uvek nervirao.Cinjenica je da je telefon oko 30 posto brzi kao da mu je stavljen novi procesor sa Belle ali ikone su ocajne i sve je pravljeno kao za decu ili slabovide ljude.Prosto symbian 1 je poslovnog dizajna dok je belle deciji.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia E7

Post od acamatic »

Dobro ukusi su različiti, nekom se sviđa a nekom ne.. Imaš i temu o fenixu i N8 u delu foruma za symbian. Pročitaj pomoći će ti

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: Nokia E7

Post od Stallone »

Pozdrav svima da li neko slucajno na racunaru ima instalaciju za garmin xt ? i onaj programcic za otkljucavanje navigacije. Crkao mi harddisk i sve pobrisano muku mucim da pronadjem i jedan link koji radi za skidanje programa pa ako je neko voljan da podeli sa mnom. Hvala

Odgovori