Nokia E7

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

256 MB rama bi trebalo za symbian sa ovakivim GUI-om i aplikacijama da bude dosta, očigledno nešto ne znaju da naprave da radi kako treba čim im se to vuče kroz par generacija telefona.
Poslednja izmena od telep u Pet, 17. Sep 2010. 23:47, izmenjeno 2 puta ukupno.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

Gledao sam specifikacije i cini mi se da N8 bolji u odnosu na E7 osim sto nema bluethoot v3 .

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Meni je takodje, kao i nekolicini ostalih koji su komentarisali, ovaj novi Symbian previse obican, da bi se mogao upustiti u "ljutu" trku sa, recimo, Androidom i iOS-om. Iako je lak za koriscenje, nema taj graficki shmek, koji je danasnjem korisniku takodje vrlo bitan. Ikonice i sam izgled menija, kao da ih je neko dete dizajniralo, ali mozda to trenutno i nije najvazniji cilj Nokije, jer su vec ukapirali da dosta kasne za konkurencijom.

Gledam danas neke video klipove na youyou, E7 bas deluje povelik, kontam da ce ipak biti papreno skup. Utrosak materijala je ocigledan, aluminijumsko kuciste...

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

de,de napali na 256 rama,a niko jos nije ni koristio telefon,zilion puta sam se zeznuo sto sam kupovao neku stvar verujuci rewiewima sa net-a... :x :x
isto tako i na androidu su ikonice ocajne...90% fabrickih ne lice ninasta pa sta...vade ga druge stvari...
ne znam samo da li zagledate u ikonice dok koristite tel jer onda ne znam kako bi ga koristili...a i tu su teme i ostale gluposti za sminkeraj!!!!

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

skar je u pravu....telefon jos nije ni izasao...sigurno ce se do pocetka prodaje promjeniti dosta toga...nokijina e serija se do sada pokazla kao najpouzdanija serija telefona do sada....ne vjerujem,s obzirom na situaciju na trzistu,da bi se nesto promjenilo i sa ovim telefonom....ovo je za razliku od e72 telefon sa touch varijantom...vjerujem da ce ocuvati sve dobre osobine e serije i dodati neke nove

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

e72 je telefon koji radi kao san 8)
uostalom ne volim da sudim i kritikujem neke stvari koje nisam koristio,na osnovu rekla-kazala!!!

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

То што је Елдар рекао не мора да се узме одмах као догма.
Баш бих волео да видим странице које је учитао :roll:
Сваки мобилни можете довести у ситуацију да остане без слободне рам меморије. Ево нпр. ја сам то успео на Н82 тако што сам у 4 програма зумирао 5 MP слике до краја и а отварању пете је "искочио" из програма. Мислим ко би довео мобилни у такво стање сем мене?:D
Копира ме Елдар :P
Друго погледајте на јутјубу колико Омниа може да покрене програма па се онда замислите да ли је 256мб недовољно.

Иначе мени је с7 најзанимљивији од целе нове серије. Једва чекам да га нека проданица добије, одмах идем да видим како то реално изгледа. Наравно утиске ћу одмах поделити са вама.
Слобода или смрт

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

skar, ne kontas sta sam hteo da kazem kad sam spomenuo ikonice. Danasnjem zahtevnom korisniku je, uslovno receno, bitan i izgled ikonica, jer se tezi ka tome da telefon koji se uzima u obzir za kupovinu bude sto privlacniji u svakom pogledu (tehnicki i vizuelno). Sve su to finese i sitnice koje nekog i iritiraju, ali ne mozes reci da se na takve stvari ne treba, takodje, obratiti malo paznje. Dajes tolike pare za telefon, ocekujes da je i graficki prikaz ozbiljniji i prijatniji za oko, pogotovo sto se radi o novijoj verziji operativnog sistema. Daleko od toga da je nefukcionalno i ruzno, ali jbg.
Shvati ovo kako hoces, ali danas je to tako...

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

skar napisao:...zilion puta sam se zeznuo sto sam kupovao neku stvar verujuci rewiewima sa net-a...
Pa nisu tu krivi testovi nego sto ti nisi filtrirao informacije i odvojio zito od kukolja.
Green napisao:Danasnjem zahtevnom korisniku je, uslovno receno, bitan i izgled ikonica, jer se tezi ka tome da telefon koji se uzima u obzir za kupovinu bude sto privlacniji u svakom pogledu (tehnicki i vizuelno).
Apsolutno!Ovo su jedna od bitnijih nacela marketinga i ko se ikada susreo sa bilo kojom knjigom iz ove oblasti mora da ovo zna,pa makar i kao opstu kulturu.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ej ljudovi ja prvi obozvam kad uzmem telefon,da mu je interfejs ok za oko...
ali kad sam koristio e71,boze moj,ikonice su ruzne kao na starom simbianu,pa i dalje mi se svidjala masina....
@ Wicker Man
veruj covece da sam veoma uporan u filtriranju i da danima gledam rewiewe po raznoraznim sajtovima.pa opet mi zapadne neka skljb masina tipa Wildfire :disgust:
al zivot je takav na greskama se uci,valjda su to uvideli likovi iz NOKIA...pa nas ocekuje nesto zanimljivo!!!
@ Green
covece u potpunosti te razumem i slazem se sa tobom,ali mislim da ne treba kuditi novi SYMBIAN jer nije ugledao ni svetlost dana...pa i android je bio ocajan,i ostao kad se izuzme HTC SENSE...JA GA KORISTIM :D

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

skar, ma sve je ok druze, i sam sAm koristio E71, i moram da priznam da me tada i nije bas nesto posebno interesovalo kako izgleda kompletan graficki dozivljaj, jer sam znao sta telefon pruza "unutra", po funkcionalnosti, a to mi je tada bilo najbitnije.
Ali, moram i ovo da priznam, sad sam i ja postao "razmazen" i kod svakog novog telefona (OS-a) dobro prostudiram i grafiku i tranziciju iste kroz menije i ikonice i sve ostale dzidza -bidze :D

Najiskrenije, iako mi je, graficki, ovaj Symbian^3 nedovoljno privlacan, ovu E sedmicu bi tako rado posedovao... 8)

rudulan
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 232
Pridružio se: Sre, 28. Jul 2010. 15:19

Post od rudulan »

zna li se kad izlazi e7 ?

bestboy
Expert
Expert
Postovi: 3571
Pridružio se: Uto, 23. Jan 2007. 03:10
Lokacija: Casablanca

Post od bestboy »

rudulan
Кажу у Q4 2010.
Вероватно за месец два...сумњам да ће чекати баш крај године.
Слобода или смрт

Mirko BGD
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1893
Pridružio se: Uto, 01. Jun 2004. 21:46
:: samsung s8 plus
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Mirko BGD »

bogami ja mislim da ce cekati prvi kvartal 2011 godine :) tako to ide kod nokie najave neki model i onda se mesecima prenemazu dok ga ne izbace :angry:
za razliku od HTCa i drugi proivodjaca koji cute i rade evo u oktobru izlazi desire hd :)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Mirko BGD napisao:za razliku od HTCa i drugi proivodjaca koji cute i rade evo u oktobru izlazi desire hd :)
Bukvalno cute i rade... Samsung, HTC, LG, Motorola. Danas je sve sto vredi tamo.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Post od znemanja »

I ja mislim da neće izaći pre 2011 godine.Primera radi, c6 model je najvljen za maj mesec, a izašao je krajem avgusta.Ne verujem da će drugačija situacija biti sa E7.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Nokia E7 - fixed focus :disgust:
Nokia C7 - fixed focus :chytry:
Nokia C6-01 - fixed focus :uhuh:
Nokia C3-01 - fixed focus :dry:

Kako su krenuli izgleda da će samo N serija posedovati to čudo tehnologije zvano Autofocus.
Nadam se da ovi podaci nisu precizno tačni jer se sad na raznim sajtovima često koriguju specifikacije za ove nove modele.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ako E7 bude izasla za mesec dva bice dobro, ali kad je jos N8 ozvanicen pa nikako vise da stupi na scenu. Bre postali su ko Sony Ericsson... :dry:

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Fixed focus? :shock: :na forumu muk:
Gotovo, ovaj telefon definitivno otpada. Najvise ce se prodavati samo zato sto je Nokia... Mislim da vec postaje bezobrazluk ovakvo taktiziranje i namerno sakacenje. Nokia? Lider? Gube se. Sami sebe guraju na dno.
Sto se tice odugovlacenja... zaista, poceli su ko Sony Ericsson, a zna se kako je on zavrsio. A imao je najvise potencijala, najvisi procenat hardcore fanova ja misim.
Dok drugi cute i rade, objave model i za manje od mesec dana ga puste, Nokia se mesecima ku*ci sa nekakvim prototipom koji i u trenutku najave kasni za aktuelnom konkurencijom. Tuzna prica.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

conta
Banned
Postovi: 43
Pridružio se: Uto, 14. Sep 2010. 20:39

Post od conta »

Ove najave ne treba uzimati zdravo za gototvo...Samsung WAVE na predstavljanju nije imao ni autofokus ni taster za kameru....doci ce sigurno do nekih izmjena
Mada ovo sto kaze LOBAC u vezi sakacenja telefona je potpuno u pravu...niko nece da napravi kompletan proizvod vec namjerno zakidaju na nekim funkcijama pod izgovorom da je recimo e serija poslovni telefon a njima ne treba dobra kamera kao zbog ind. spijunaze pa zbog toga te oni mnogo slikaji te ne slikaju uopste itd...prica bez veze....
Nokia je poskidala kompletno rukovodstvo i dovela neke likove iz microsofta...kako je on prosao sa svojim modelima kin 1 i 2 i kako hoce bukvalno da zaradjuje na svemu i svacemu nebi me zacudilo da pocnu da isporucuju telefone bez os i da nam to posebno naplacuju...
Ja sam od davno fan nokie...posebno e serije ali kako su krenuli bojim se da ce se vase prognoze ostvariti

Odgovori