Nokia 500

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

hvala
nasao sam i kako da ga reinstaliram pa ce mo videti kako je i da li moze tako

EDIT:
nisam nista dobio reinstaliranjem sistema
preko pc suita....

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 500

Post od janka_88 »

Najvjerovatnije ćeš morati preko phoenixa odraditi flešovanje softvera ali prvo provjeri da ti nije zaključan telefon i preko navifirma skini softver za svoj telefon. Kad ukucaš *#0000# pojaviće se detalji o verziji softvera i tu potraži product code na osnovu kojeg ćeš u navifirmu naći softver koji da ubaciš u telefon.

peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

uzeo sam ga preko mts... zakljucan je na mts. jel ga mogu flesovati...?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 500

Post od acamatic »

Druze odradi kao sto ti je kolega janka_88, rekao hard resset,i nemoj nista da brines.Samo pre resseta odradi back-up podataka jer ce ti resset sve obrisati iz telefona i vratiti na fabricko podesavanje,tj telefon ce ti biti kao i prvog dana kada si ga uzeo.Znaci odradi kao sto smo ti rekli i uzivaj..

peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

pa uradio sam i nista. konkretno jedan slucaj. ranije sam mogao da sliku podesim na ekran tako sto udjem na sliku iz galerije, opcije i cini mi se koristi sliku pa podesi za ekran i tacno pomeram sliku da mi stoji kako ja hocu-njen polozaj... sada toga nema, mogu samo da je promenim tako sto direktno na ekranu odaberem opciju, promenim i ne mogu da biram polozaj, vec mi sam podifoltu odabere... i jos dosta opcija.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia 500

Post od Fox »

acamatic napisao:Druze odradi kao sto ti je kolega janka_88, rekao hard resset,i nemoj nista da brines.Samo pre resseta odradi back-up podataka jer ce ti resset sve obrisati iz telefona i vratiti na fabricko podesavanje,tj telefon ce ti biti kao i prvog dana kada si ga uzeo...
Ne i ne.I nece biti kao prvog dana kada ga je kupio.
Zasto?Pa pisano je vec vise puta ovde na forumu.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 500

Post od Deksi »

Fox, ali ce biti isto ako se uradi reset i zatim flesh.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia 500

Post od Fox »

Deksi,a cemu potreba za resetom ukoliko se posle toga radi "full flash"? :roll:
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 500

Post od Deksi »

Fox, pa samim fleshom se ne obrise sve. Neke od aplikacija ostanu a i teme ostanu ne obrisane. Jedino ako je taj ful flesh nesto drugacije pa da on i brise sve.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 500

Post od janka_88 »

Pretpostavljam da i za ovu nokiu ima hard reset sa kombinacijom 3 dugmeta prilikom paljenja, samo treba izguglat a pisem sa tel pa nisam u prilici. To je ono sto brise apsolutno sve iz telefona i nakon toga odraditi flesovanje da mu se ubace aplikacije koje po defaultu idu. Kad god sam tako radio telefon je bio i radio kao kad sam ga kupio tako da... ;)

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Nokia 500

Post od acamatic »

Fox, dobro ako tako kazes onda ti verujem..Mada do sada se niko nije zalio na taj resset,i svi su posle njega osetili boljitak,ali dobro sta je tu.E da nasta mislis kada kazes full fles,jer kada ides preko fenixa na "refrubish(ako se tako pise)" posle toga ostanu neke aplikacije,i opet mi zahteva da odradim hard resset.
janka_88, postoji pronasao sam, moze i to da isproba e sto kazes to sve brise iz telefona..
Press the volume up and down key + answer key + power key and lock key simultaneously for 8-10 seconds.

peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

uradî reset preko koda i tastera. Isto. Jel razumete vi uopste sta sam ja radio sa telefon6m? :) jel moze fulflash ako je u mrezi?

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 500

Post od janka_88 »

acamatic, ja sam sad potražio i govore da ugašen telefon drži se zelena i crvena slušalica istovremeno i neko dugme za kameru kojeg nema, tako da pretpostavljam da je u pitanju dugme za zaključavanje ekrana? Uglavnom da se drže zajedno i pali se telefon. Uglavnom briše sve preinstalirane aplikacije tipa Nokia Store, Nokia Maps, Adobe Reader, Quickoffice i tako neke... I to će ponovo dobiti čim flešuje preko phoenixa neki softver. :)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia 500

Post od Deksi »

peki_92, moze i nebi trebala da se gubi garancija. Ako nije tako neka me neko ispravi.

peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

neko ima tutorial pa da ga sje_em nacisto? Da bude kao nov nervira me.

peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

jel moze neko da mi objasni. Poludicu vise od telefona......

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia 500

Post od Fox »

Ako se pomocu Navifirma skinu svi potrebni fileovi,i preko Phoenixa odradi "Refurbish",telefon ce biti "kao nov".
Jedino sto moze jos da se odradi je reset "ugradjene" mass storage memorije(ukoliko postoji),ili pak brisanje sistemskih foldera.
A,aplikacije koje ce se pojaviti posle flasha su aplikacije koje se nalaze u .uda file-u fw,i one popunjavaju C particiju na uredjaju.Hard resetom posle flasha gubite te aplikacije,a kod nekih fw tu se mogu naci i neke potrebne aplikacije.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

imam masovnu mem. I rormauirao sam je. Znaci navifi pa phonex ili format c.?

peki_92
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 23
Pridružio se: Čet, 09. Avg 2012. 11:06
:: nokia 500
:: samsung e250

Re: Nokia 500

Post od peki_92 »

jel mi neko moze pomoci? imam masovnu memoriju i kako da ga flesujem preko phonex-a???

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia 500

Post od janka_88 »

peki_92, nije N8 ali sam siguran da je ista procedura instaliranja softvera preko phoenixa i za tvoj telefon. Više o tome pogledaj na temi što je kolega detaljno objasnio proceduru, ali naravno trebaš samo gledati da skidaš softver za svoj telefon i naravno tamo gdje piše da napraviš folder "RM-596" samo trebaš napisati naziv tvog telefona (odnosno pod kojim se RM vodi). :)

viewtopic.php?f=68&t=23794

Odgovori