Nokia 6300

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
DusanB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2007. 02:10

Nokia 6300

Post od DusanB »

samo me zanima da li mogu nekako da zakljucam poruke, slike, klipove i sl. na ovom telefonu?

uzeo sam ga pre neki dan
pa ne znam nista

unapred zahvalan

poz

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

DusanB, nazalost ne mozes,jer je to ipak java telefon,ako ti je to mnogo vazno mnogo bolja opcija je symbian....
Ima par programa u javi koji to rade,ali su jako komplikovani i teski za koriscenje...
PS: bez brige,uzeo si mnogo dobar telefon
D500&E71

DusanB
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2007. 02:10

Post od DusanB »

e hvala ti puno
nema veze, mislio sam da ima opciju u sebi
kao vecina samsung telefona

pozdrav, hvala jos jednom!

dusan

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Cao! Da li neko mozda zna gde da nabavim upustvo za ovaj telefon? U mobil shopu ga nisam dobila. A na engleskom je telefon. I, koliko kosta prevod na srpski. Hvala unapred!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Natasica, sta ce ti upustvo za telefon, najbolje ces se uputiti u njega kad ga budes koristila.
Srpski mozes i sama da ubacis preko odredjenih programa.
Upustvo mozes pogldedati na ovoj adresi:
http://nds1.nokia.com/phones/files/guid ... _UG_en.pdf
Moras imati instaliran Adobe PDF, ako ga nemas skini ga odavde:
http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html
Srecno.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Posto sam ja laik za tehnologiju, samim tim i za telefone, sta znaci symbin? Kako se koristi? I, kako da zakljucam telefon, tj. kako da zakljucam poruke, pozive...?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Natasica, symbian je op system za telefone koji ti nemaš na 6300.
Što se zaključavanja tiče...na tvom telefonu mislim da ne može nikako.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Hvala. Jedino sto valja kod Samsung telefona je ta mogucnost zakljucavanja.

Hvala jos jednom.

Pozdrav!

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

POMOC!!!!!!!!!!!!!!!! Kad ubacim karticu u telefona nema mi poruka. Samo je imenik tu. Uvek sve cuvam na sim karici, nista u telefonu. I sad kad sam premestala karticu u ovaj novi telefon nokiu 6300 nema mi poruka. Kako da ih pronadjem, aktiviram?????????????

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Natasica, pa jesu li ti na proslom telefonu bile sacuvane na sim kartici???
Inace cisto da znas 6300 pamti poruke na svojoj (internoj/externoj) memoriji i mozes ih imati koliko i imas memorije,npr 1000....
D500&E71

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Jesu, bile su. I kad vratim u stari telefon, poruke su tu. Ali ovde ih nema i to me jako nervira. Hvala vam svima na pomoci. Bas sam duduk za tehnologiju. :)

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Natasica, pa jesi li pogledala u meniju mesage => saved masges =>podfolder saved msg...
Mozda bi tu trebale biti....
Koji ti je stari telefon???
D500&E71

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Nema nista. Samsung z150. I sad mi je opet karica u njemu, dok se ovaj 6300 puni. Ja opet imam svoje poruke. Katastrofa

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Natasica, pa samsung prvo puni svoju memoriju,pa tek kada se ona napuni ide na sim karticu...
Znaci da su te poruke ne samsungovoj internoj memoriji,kao i slike....
Probaj da na samsunge neke poruke snimis na sim karticu i kada tu karticu prebacis na 6300 nadjes ih u folderu saved mesages...
D500&E71

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Sve sam ja to uradila. Meni su poruke uvek na kartici, nikad u telefonu. Sta da radim takva tura. Hvala Loki13 na pomoci.

nenad-e
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 06. Sep 2007. 13:59

Post od nenad-e »

kako nemozes da zakljucas ako klipove i ostalo cuvas na memoriskoj kartici onda imas opciju da to zakljcas udjes u galery i onda opcije na memoriskoj kartici i onda set pasword i to je to

Natasica
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 28. Sep 2007. 19:53

Post od Natasica »

Ma, provalila sam neki sekjuriti kod. Ne moze niko da otkljuca tastaturu dok ne ukuca sifru. To je mozda i bolje.

nenad-e
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Čet, 06. Sep 2007. 13:59

Post od nenad-e »

poz ljudi teo sam da pitam nesto u vezi memorije kod nokie 6300 imam ovu nokiu vec mozda 15 20 dana i zadovoljan sam ali sam nesto primetio
da se memorija telefona konstantno puni iako ja nista necuvam na njoj sve sto prebacujem i ostalo cuvam na mem kartici dali neko zna sta li je tu u pitanju ?? dali se telefon tripuje nesto nemam pojma ...
kad odem memory status pokaze mi da u galery ima 4.7 mb ja ucem i sve redom gledam koliko je sta veliko sve ukupno oko 3 mb u vrh glave .
i sme li da se obrise ono u app nesto "yahoo.go " i neki " catalog " neko gov.. neznam ni cemu slizi ?


poz i hvala

prihvati
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 03. Okt 2007. 17:35

Post od prihvati »

Molim za pomoc.
Pre nekoliko dana sam kupio NOKIA 6300. Uz aparat sam uzeo i bluetooth/USB adpter kako bih mogao da pristupim telefonu bez kabla. Za sada uspevam da povezem PC sa tel. samo kroz Nokia PC Suite 6 84. Interesuje me da li bluetooth konekcija PC i NOKIA 6300 funkcionise i bez istaliranog NOKIA softvera (npr. samo kroz Windows Explorer) posto bih voleo da na ovaj nacin (bluetooth) koristim tel. kao mobilno skladiste podataka koje mogu da prebacim u bilo koji PC (i obratno) uz pomoc bluetooth adaptera?
Pitanje br. 2: Na koji nacin se aktivira zvucni signal (i/ili vibracija) uz izvestaj (report) o poslatom SMS? Za sada dobijam samo informaciju na ekranu bez zvucnog (vibracije) signala.
Hvala.

nseries
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Pet, 14. Sep 2007. 03:59

Post od nseries »

prihvati, sto se tice prvog problema ne bih ti znao odgovoriti jer nikad nisam koristio bluetooth za sinhronizaciju sa kompom a zadrugo-proveri u messages-settings-text message-recieve report tu treba da stavis yes
Nokia N73 ME+2GB MiniSD Kingston+AD-49+Hama CS-408 Headphones

Odgovori