Nokia Lumia 520

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Hvala RandjaPO, stigao je bez ikakve folije na sebi. Ja sam kupio crven i poklopac mu je mat crven sto mi i odgovara.
Imam nekoliko pitanja.
Kako da zatvorim internet explorer?
Kontakte sam pokusao da ubacim pomocu nokia suitite ali neide, miodrag je negde pisao ali gde to bese.
Dali postoji neki task menadzer za proveru memorija.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od skar »

Kontakte lako mozes da ubacis,kakav nokia suite,ako imas gmail,imas opciju kontakti,pa kliknes na uvezi vcf fajl il csv,mada mislim da nokia cuva u prvom formatu,i tako ih dignes na "oblak",kad se ulogujes uradis gmail sync i on ce da ti sve ubaci u tel...internet explorer jedino pritiskanjem na < strelicu,task menadzer ti ovde ne treba ;)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Re: Nokia Lumia 520

Post od Vlada Zem »

Baraba, miodrage, 1808, :lol: vi ste moji heroji, keep on :wink:
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Hvala skar, uspeo sam uz pomoc gmail-a .

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

Imao sam danas priliku da se igram malo duze sa ovim uredjajem. Bas mi se svideo. Izrada je po mom standardu odlicna, ekran bas precizan, a i ono sto sam citao da su mu boje lose uopste nije tacno. Steta sto nisam u mogucnosti da uzmem tel. jer vec sutra bih ga setao. :dry:

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 520

Post od znemanja »

psyhound, Zar si već preboleo alkicu i android :lol: :lol:
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

znemanja, dacu ti ova dva koja trenutno koristim na par dana (Alcatel OT818 i Samsung neki matori na preklop, ne znam naziv modela)... odmah ce ti WP8 izgledati kao spas! :lol: Salim se. Mene je realno u zadnjih par meseci vec malo smorio "drndroid" ( :lol: ) i delimicno mi je to i pomoglo pri odluci da prodam Alkicu. Jbg, zao mi je bilo posto je telefon stvarno odlican, ali dosta mi je znacilo tih 100 i sitno jura sto sam dobio za njega.

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od kuzobrat »

haahh..:D :D :D prodao "alkicu" 995 u cetvrtak....dok sam nasao L520, u utorak stigla..koristio sam takodje samsung 1080...5 dana...doduse nisam ga punio uopste tih dana...I kaad je stigla L520 to je bilo wowwww.:D sta je ovo..ekran, boje velicina..tako da smo u istoj,slicnoj situaciji.:)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 520

Post od sugarcoated_ass »

kuzobrat, Hahahaha! :D Pa eto, samo sto cu ja morati da se patim sa ovom dvojicom minimum do januara. Jbg... takvo stanje. :smutny:

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od kuzobrat »

"Bice dana za megdana"...Pridruzujem se armiji Wp8 "fanovA"..za moje potrebe..odlican..nemam reci. 12h baterije danas..bez gasenja 3g/2g neta..na alcatelu sam to mogao..6,7h...

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od ~Arkan~ »

psyhound, baš sam upoređivao lumiu 620 i mog idola, i 620 ne radi ništa brže od idola,a plus što nema neke funkcije koje imaju dumb telefoni,phaaaa. :roll:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Da potvrdim i ja da su boje, osetljivost i vidljivost ekrana odlicne. Neznam samo kakakv ce biti na ogrebotine. O androidu nisam ni razmisljao o kupovini.
Wp8 je skroz drugaciji i to mi se svidja. Jedino mi je zao sto mozda nisam kupio lumiu 720 ali trenutna situacija sa finansijama je bila takava da sam morao kupiti lumiu 520.
~Arkan~, tesimo se aaaa. :D

kuzobrat
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 322
Pridružio se: Pet, 06. Maj 2011. 19:17
:: Lumia 520

Re: Nokia Lumia 520

Post od kuzobrat »

ja generalno uopste ne zalim..sto sam uzeo l520... bio je duel Alcatel idol pomenuti, l9, i lumia..ali opet.. lumiu uzeo za 110e, alcateli 150 zakljucani, znaci 160, L9 NOV 190... skoro duplo para..a dobio dosta.... za moje potrebe sasvim dovoljno..makar do proleca...leta..:)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 520

Post od znemanja »

Slažem se da je cena lumie 520 odičana, to je dobar potez Nokie da napadne gde je android najači, a to je u budžet segmentu telefona.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 520

Post od markonato »

Ja odgovorno tvrdim da za cijenu Lumie 520 kao novog telefona nema ni jednog jedinog androida koji moze parirati po koristenju sistema (brzina i stabilnost)... Mozete pricati sta hocete, ali je cinjenica da android koliko toliko normalno radi na high end telefonima, na ovim slabijim je tuga...
Nokia Lumia 820

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od skar »

~Arkan~,
ajd upali skype,viber i jos par aplikacija pa uporedi...
glavu dajem da ce da zagusi android..Skype davi i One X...
a na Lumia radi ko blesav

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

Poredili smo danas ja i brat lumiu i njegov arc s. Lumia je daleko brza u radu. Upalili smo internet i konektovali preko kucni wifi. Zahtevnu stranicu polovni automobili lumia je otvorila daleko brze od njegovog telefona.
Konacno je i on priznao da je win8 odlican sistem.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 520

Post od ~Arkan~ »

skar, aaaaa, koliko puta sam multitaskovao između skajpa,vibera,opere i muzike,laga nisam imao,jedino ako u pozadini imam i neku jaču igricu tipa virtua tennis ili nba 2k13.
A normalno da ti skype davi One X kad grafika guta ram kao luda,tako je i drugu na 4x. :)
Deksi, porediš matori arc s sa lumiom? Opet, ne mogu da osporim da dual core i 512mb rama na wp-u radi mnoooogo brže nego ista kombinacija na androidu. :)
Ali ponavljam opet svako bira ono što mu odgovara. :)

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Re: Nokia Lumia 520

Post od antec »

Deksi, ima li nesto sto ti bas smeta ili nedostaje a da je bilo lepo sredjeno na symbianu?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 520

Post od Deksi »

antec, citam tvoje pitanje i bas se razmisljam sta da ti napisem. Ako zanemarim remider app za sms i pozive ostalo je sve tu. E-mail odlico radi, internet na ie10 takodje. Jedino sto mi nedostaje je hardverskka tastatura na koju me je bio naviko e72.
Baterija meni traje 2 dana sto me je bas iznenadilo.
Misleo sam da ce mi ovde hvaleti teme koje sam obozavao na symbianu i da ce mi ovaj pocetni ekran biti dosadan. Medjutim uvideo sam da mi teme upste nisu nedostatak, na widovsu. Sve je lepo ukomponovano i mogu reci samo pohvale za wiin8.

Odgovori