Nokia Lumia 925

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Meni se iskreno ne svidja kako izgleda win 8 pa zato nisam presao na njega, a imao sam prilike da baratam kompom na koji je win 8. Moguce da je sve stvar navike, ali za sada ipak ostajem na win 7
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Evo da dodam jedno zapažanje: instalirao sam Nokia Pro Cam i ne znam kako ni zašto, ali na default settings daje primetno bolje rezultate nego standardna WP aplikacija, a tek ako se poigram sa podešavanjima, mogu misliti.

Još jedna sitna stvar: obožavam što srpska tastatura pored đ i ć nema natrpana ostala domaća slova, već samo dodatni taster sa kvačicom, tako da kombinacija odgovarajućih tastera daje š, ž i ostalo. U praksi je ovo daleko brže pri kucanju nego da zadržiš taster i čekaš da izađu naša slova.

Što se tiče backupa na Androidu, radio sam ja i sa Titanium, ali kad se menjaju ROMovi, desi se da se folder sa backupom pobriše i onda si riba na suvom.

Ne bih više ovde o Androidu i Note 2, osim što ću još jednom reći da imam svoje razloge za nezadovoljstvoradom Google servisa, i da sam jako nezadovoljan onim što sam sa Note 2 dobio za pare koje sam dao. To je moje mišljenje koje je zasnovano na iskustvu i na odnosu reklamiranog i dobijenog. Google i njihovu politiku zaštite, kao i komunikaciju sa krajnjim korisnicima zaista ne mogu da preporučim bilo kpme, i samo ću reći da se od njihovih mail i chat servisa sklanjam, osim za krajnje trivijalne stvari.

O 925 još komentara i možda neka slika sutra...valjda.

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Nokia Lumia 925

Post od toda81 »

Ja sam obavezno cuvao folder titanium backup na kompu jer ako se flashuje rom preko odin-a onda se brise sve na memoriji telefona, a kada se preko recovery-a ubacuje rom ne brise se nista sa memorije telefona
Note IV N9100 dual

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Ima li ikp ideju zašto mi Tapatalk ne dozvoljava da zakačim fotke kao attachment na post?

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Nokia Lumia 925

Post od Chobby88 »

Zato sto ne radi kako bog zapoveda na wp8,nikako da ga ispeglaju.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

Nije do wp nego do aplikacije, nema veze sa sistemom
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od skar »

E u to je kvaka WP8,aplikacije ne rade kako treba,evidentno je...i uzasno me iritira..viber i tapatalk dve aplikacihe koje mnogo koristim ne funkcionisu ni priblizno...a ovi iz MS koliko vidim ni ne trzaju se mnogo

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 925

Post od Baraba »

Njih i ja koristim mnogo. I ne rade na WP kako treba? Onda da ne gedam WP telefon. Dobro je da je neko skreno paznju (a ne kao obično sve radi i sve je full), hvala skar.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od miodrage »

skar, meni Viber recimo ok fercera, doduse ja ga ne koristim preterano, a Tapatalk, radi sjajno (ono sto radi), nema podrzane sve opcije sa druga 2 sistema, a zasto je tako ne znam, treba videti sa kreatorima aplikacije.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

Meni Tapatalk radi sjajno i neke opcije su mi daleko bolje kako su odrađene na WP, samo mi nije jasno zašto na ovom forumu ne mogu da postavim fotku. Na nekim drugim nemam problem. Sve ostalo od aplikacija mi za sada radi super, i jedinu aplikaciju koju nisam preneo sa Androida, a to je Songkick, sam zamenio drugom, koja je još detaljnija i bolja nego sam Songkick. A onda sam skontao da mi ni ona uopšte ne treba jer Nokia music prati i prikazuje koncerte bendova koji me zanimaju. Uglavnom, za Nokia music svaka pohvala.

Telefon mi je izgurao 24 sata pri prvom punjenju, sa solidnom količinom čačkanja...nije loš rezultat.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: Nokia Lumia 925

Post od iLuka »

Meni su sve koje sam imao na lumia 920 radile odlicno, nikakvih problema nisam imao :)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 925

Post od 1808 »

araphel, polako druže.Tek si kupio taj uređaj pa će ti sada trebati malo vremena da dokučiš kakve su
zaista njegove mogućnosti i hoće li ispuniti tvoja očekivanja. Malo sam pogledao u tvoje komentare kada si
kupio Note 2 i moglo se zaključiti da si bio veoma zadovoljan, tako si bar tada pisao...
araphel napisao:Sve u svemu za sada sam zadovoljan. Još moram da se igram, prebacim navigaciju i tako to.
...a kada si ga dobro osmotrio i delimično izgustirao posle 6 meseci upotrebe si napisao sledeće...
araphel napisao:...Mada, ja mislim da ću ipak odustati i promeniti platformu.
Odluka je znači bila doneta, samo je ostalo da se nekako oslobodiš Note-a koji je u početku bio hvaljen,
pa je na kraju završio kako je završio.

Dakle, vreme čini svoje, pa je realno očekivati neke tvoje relevantnije utiske o Nokia 925 telefonu tek za jedno 6-7 meseci, a dotle...

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 925

Post od markonato »

Sto se toga tice svaki drndroid je uglavnom dobar kada ga uzmes novog i onda poslije duzeg koristenja pokazuje pravu stranu i korosnik se pocne patiti... To mu se kod wp nece desiti, kako mu radi danas tako ce mu raditi i za pola godine, godinu,...
Nokia Lumia 820

iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 925

Post od iamivan »

markonato napisao:Sto se toga tice svaki drndroid je uglavnom dobar kada ga uzmes novog i onda poslije duzeg koristenja pokazuje pravu stranu i korosnik se pocne patiti... To mu se kod wp nece desiti, kako mu radi danas tako ce mu raditi i za pola godine, godinu,...
Je l' mora baš "drndoid"? Nisi mogao lepo da napišeš ime platforme, nego tako... Je l' vidiš negde da mi iz Android tabora pišemo pogrdna imena za WP8?
Svesno ili nesvesno, sam podstičeš konflikt između korisnika ta dva OS-a...

I da, kako se ja ne patim posle dužeg korišćenja Androida?

(izvinjavam se za OFF)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 925

Post od 1808 »

markonato, takvi kao što si ti neće napisati ništa objektivno o WP ni za 10 godina. Provaljen si odavno
i tvoje mišljenje o WP nije vredno ni čitati, a kamoli ga razmatrati. Nemoj džaba da se trudiš...

iamivan, pa to je napisao da pokaže kako je načitan... :lol:

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Nokia Lumia 925

Post od Deksi »

Baraba napisao:Njih i ja koristim mnogo. I ne rade na WP kako treba? Onda da ne gedam WP telefon. Dobro je da je neko skreno paznju (a ne kao obično sve radi i sve je full), hvala skar.
Epa bog nikad nedaje sve ni kod ljudi a evo ni kod tehnike i sa time se mora ziveti.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia Lumia 925

Post od araphel »

E ovako, Tapatalk ne podržava kačenje slika za ovaj forum zato što te opcije ni nema ovde na forumu...a pošto me mrzi da sad kačim negde drugde pa onda linkujem, sačekaćete malo na slike.

Što se tiče o realnom sagledavanju, slažem se. Sa Note 2 sam bio jako zadovoljan u početku jer je to bio telefon koji sam jako želeo....nažalost, brzo je počeo da pokazuje nedostatke, a otkako sam ženi kupio Ativ S, skontao sam da je trebalo da i sebi uzmem WP uređaj. Moja odluka da pređem na WP je bila doneta i pre nego što sam razbucao Note 2, samo što je plan bio da njega prodam.

Kako će mi se posle duže upotrebe WP dopasti, to ćemo videti, ali jedno je sigurno: dok Google ne poradi na sigurnosti i pouzdanosti svojih servisa i dok se Android ne opasulji sa upotrebom radne memorije, optimizovanjem sistema i dok ne ponudi konzistentno iskustvo kroz sve menije i aplikacije, ja tu više nemm šta da tražim. Ni na Androidu ni na Google servisima uopšte.

markonato
Banned
Postovi: 198
Pridružio se: Sre, 09. Jun 2010. 07:05

Re: Nokia Lumia 925

Post od markonato »

A i vi pucate od objektivnosti za drndroid alal vam vera :P
Nokia Lumia 820

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia Lumia 925

Post od Baraba »

araphel, nexus 4. Jedina mana mi je baterija, ostalo je sve full.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia Lumia 925

Post od 1808 »

araphel napisao:...Moja odluka da pređem na WP je bila doneta i pre nego što sam razbucao Note 2, samo što je plan bio da njega prodam.
To sam primetio, pa sam onda i napisao komentar. Video sam da si pre Note-a koristio Apple iPod, pa si i njemu
našao neke slabe strane, čak si bio veoma zadovoljan što si se konačno oslobodio iTunes-a i prešao na jednu
otvorenu platformu koja te više neće ograničavati. Sve u svemu, uvek postoji nešto što sreću kvari, pa mi je
nekako logično da ce tako biti i sa ovim novim uređajem za neko izvesno vreme. Desi se to ranije ili kasnije,
jer ni jedan sistem nije idealan, pa tako ni Windows o čemu svedoči i sledeća vest za njihovu RT platformu...
http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php ... _id=767557
Poslednja izmena od 1808 u Ned, 20. Okt 2013. 18:37, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori