Nokia EOS

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

miodrage, da li mogu da ubacim softver sa drugog tržišta? I gde da vidim za koje tržište je izbačen 8.1 za 1020?

Edit:
Našao sam link:
http://www.nokia.com/global/support/sof ... in-europe/

Još nigde nije zvanično izašao za 1020, svuda je Under testing.

Ima i ova app, ali nema je na Srb prodavnici, promenom na USA region sam je instalirao:
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 27f7f9d19a

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia EOS

Post od araphel »

Ma teraj preview dok ti ne stigne zvaničan update, ionako je sve skoro isto. I, kako si zadovoljan za sada? Kao poznati kritičar svega, baš me zanima kako će da ti legne posle nekog vremena, kad se ohladiš od čačkanja. Mada...siguran sam da se nećeš zadržati :)

Nisi ni na jednom do sada :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

Ako se sećaš pre nekog vremna sam napisao da planiram da uzmem jedan wp model, ali da čekam 8.1 zvanično. Dvoumio sam se između 1520 i 1020, ali 1020 sam hteo sa gripom, tako da kada je došao radnju nisam se razmišljao (teško je bilo uloviti u radnju 1020 po normalnoj ceni, rade ih po narudžbini, oni koji su ih imali zacepe lepo cenu).

Prvi utisak je bio odličan, telefon kao telefon, izrada, displej, kamera... kvalitetno urađeno sve, takav telefon volim, a ne kad krcka u ruci ili moram da vodim račina kao o detetu da se ne oguli (iphone 5s, M8). Pakovanje sa poklonom gripa je još jedan veliki plus (pogotovo kada sam video cenu originala da ga zasebno kupujem).
Drugi utisak je pokvario wp8, imenik nije mogao da mi učita sa google, zezao sam se skoro 3 sata oko jedne proste stvari. Prebacivanjem na 8.1 je to rešeno, učitao je imenik iz prve, dobro je, da nije leteo bi na oglase i nikad više wp. 8.1 je popravio utisak, ima još sitnica da se srede, ali funkcionalno za razliku od 8.0 (meni lično, nisam mogao da pređem što nisam mogao da razdvojim tonove na 8.0, to me izluđivalo). Wp8.1 sa googlom lepo sarađuje, mail instant što bi se reklo, ne moram čak ni da skidam gmail app.
Treći utisak malo krvare app, ali se trudim da nađem altrnative. Npr. dropbox nema zvanična app, ubacio sam CloudSix kao alternativu, on je sakat opcijama, ne mogu da selektujem više slika već moram jednu po jednu da šaljem, druga važna blokada je video fajl koji ne može da uploaduje tj. ne podržava... dropbox koristim dosta, imam dosta fajlova na njemu, baš sam vezan za isti, ovo mora mnogo bolje. Pa app za symbian sve ovo može, za wp ne? Wtf?
App za wp moraju da se doteraju, ne samo da imaju na store da se kaže "ima ta app" , nego da budu funkcionalne kao na ostalim platformama. Mada sam to znao, na ovaj model sam išao zbog kamere. Surf preko IE veoma brz, nemam potrebe da skidam dodatan pretraživač. Sve u svemu, 8.1 mi je prihvatljiv za korišćenje, ima i nekih kul stvari, kasnije o tome kad se lepo izigram. Nokia softver za obradu slika je definitivno najbolji.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia EOS

Post od miodrage »

Za DB probaj CloudMesh, meni je dosta dobar, iako ja Cloud koristim za storage, ne za prebacivanje. Takodje, imas Otixo, i jos pojedine programcice koji dobro rade sa DB i ostalim cloud servisima
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: Nokia EOS

Post od araphel »

Ja za Dropbox koristim Box files for Dropbox aplikaciju. Mada ja sve to ne koristim nešto preterano, i više koristim OneDrive. Sa Google nisam imao nikakvih problema ni na 8.0, ali svakako sam prebacio sve kontakte na Outlook, jer sam stari primarni Google nalog ugasio.

Kad ti dosadi, a znamo svi da hoće :) javi mi, možda budem zainteresovan za kupovinu ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

miodrage, skino sam prvi, probaću, ovaj Otixo nema nikakvu ocenu, ništa o njemu.
araphel, skino sam Box files, upravo ću isprobati. Ja ne koristim onedrive, nema šanse sve da prebacujem, niti imam tamo prostora kao na dropbox. Ti si baš rešio da me se rešiš sa wp :lol:

Šta koristitite za transver media fajlova između fona i pc? Ima li nešto kao Wifi Photo MultiLoader?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia EOS

Post od Coni »

Easy file transfer. Ne, lazem, Easy transfer http://www.windowsphone.com/s?appid=5cc ... 7e92bbb236

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

Nema:
Slika

Da nije to ova Easy Transfer? Instaliraću da probam, ali me zanima još neka da isprobam.

Edit, menjali smo odgovor u isto vreme, tu sam skino. Hvala.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia EOS

Post od Coni »

Nema na cemu, meni je dobar.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia EOS

Post od sugarcoated_ass »

Za prebacivanje muzike koristim Music Drop. Radi preko browsera na kompu (dobijes adresu koju ukucas u browser da pristupis telefonu) i bukvalno je drag and drop varijanta. :)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia EOS

Post od Coni »

I ja sam do skoro, ali je ovo je i za slike.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia EOS

Post od sugarcoated_ass »

Cu probam. :D

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia EOS

Post od Coni »

Znas kako, music drop je bas, bas elegantno resenje, pisao je Miodrage davno o tome. Ali ipak, ovo je i za slike, pa sam se prebacio.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia EOS

Post od miodrage »

A da, ti si od onih koji nisu iskoristili sve kad se moglo, ja na OneDrive imam 125gb, a na DB samo 3,5. Nema veze stoOtixo nema ocene, nema jer je skup. Ima podrsku za skoro sve cloud servise, ali daje samo 3, preko toga ide in-app kupovina, sto kosta mislim 14$
A i dalje tvrdim da je Mail@ru najjaca stvar, sa 1tb su nenadmasni, a i aplikacija sjajno radi
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

To je kao da ja kazem da si ti od onih koji nisu iskoristili na DB, gde imam 75GB. Svakako nemam ni pola toga da popunim. A diskusija je krenula u samoj funcionalnosti app, sakate opcijama, nemaju zvanične. Problem nije u prostoru na oblaku.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia EOS

Post od miodrage »

CloudMesh, box files sto je araphel spomenuo, sve rade solidno. Imaju neophodnu funkcionalnost, ne znam sta ti tacno treba?
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia EOS

Post od Baraba »

Napisao sam gore:
Baraba napisao:Npr. dropbox nema zvanična app, ubacio sam CloudSix kao alternativu, on je sakat opcijama, ne mogu da selektujem više slika već moram jednu po jednu da šaljem, druga važna blokada je video fajl koji ne može da uploaduje tj. ne podržava...

lumia920
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Pet, 25. Okt 2013. 13:35
:: lumia 920
:: nokia e7

Re: Nokia EOS

Post od lumia920 »

Posto sam planirao da l920 zamenim naravno drugom lumiom a sve su prilike sa 1020 hteo bih da pitam kakva su iskustva. Ovo se najvise odnosi na kameru jer je u sustini isti kao 920. Jeste li slike poredili sa ovim prosecnim digitalcima?

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia EOS

Post od rock9855 »

Kamera je najbolja koju mozes imati na jednom smart fonu sa upotrebljivim os. N808 ima u nekim slucajevima bolju kameru ali za prosecnog korisnika koji u 99% slika na auto bolji izbor svakako 1020.

NSX
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Čet, 15. Avg 2013. 12:18
:: Nokia N8

Re: Nokia EOS

Post od NSX »

uzmi 1020 kad si već navikao na lumiu to je logičan korak, i grabi dok ih još ima jer je proizvodnja prestala

Odgovori