Android Nokia

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android Nokia

Post od znemanja »

miodrage, Evo ja nikada nisam prvi napadao ni iOS ni WP8 dok to nisu uradili korisnici istih.Činjenica je da sam u temi "WP8 vs iOS" predložio Android, ali nisam ništa ružno rekao, niti sam provocirao, samo sam konstatovao da bi bilo bolje SA MOJE tačke gledišta da se kupi android jer opet SA MOJE tačke gledišta nema svrhe prelaziti sa iOS-a na WP8.
No, znam koliko možeš da budeš strastven u branjenju svojih stavova i primetio sam da si u poslednje vreme u određenoj meri spustio loptu (činjenica je da od sada nisi poveo polemiku u ovoj temi :) ) i malo više obektivno posmtraš stvari :)
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Android Nokia

Post od Deksi »

Neznam samo gde nam se izgubio telep, taj nas kolega mislim da je bio najveci symbiano mrzac. Mislim da nepostoji tema u pod forumu symbian gde se on nije iz neba upadao usred neke price i pisao sve i svasta najgore o symbianu i hvalio android. Ima i sada pojedinih novijih clanova koji su jedno vreme upadali nepozvani i kritikovali windows (da ih ne imenujem prepoznace se).
Opet cu reci da nista nije savrseno tako ni jedan os za mobilne telefone nikad nam nece ispuniti sve zelje.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android Nokia

Post od miodrage »

znemanja, a sad pazi ovo, neko pokrene temu koji telefon do toliko i toliko para, da ima to to i to, ja predlozim WP ili iOS, i svi drvljem i kamenjem po meni. I onda sam ja neobjektivan i sta ti ja znam.... Pa tako i ratovi pocinju.... Svako je u pravu!
I nisam spustio loptu, nego jednostavno nije bilo takvih tema gde je moja rec bila potrebna da se cuje :D JA sam sigurno sve samo ne objektivan, jer moj prvobitni stav o Androidu je ostao nepromenjen do poslednje zapete, stavise, mislim da sam ga jos vise zaostrio.
Znam da Android ima fantasticne mogucnosti, i veruj mi, jako bih voleo da WP dobije ponesto od toga, ili iOS, ali ja jednostavno moram da imam pouzdanost. Android uredjaji meni licno nisu pouzdani, pisao sam zilion puta o svojim dogodovstinama i iskustvima... Da li je moguce da sam bas toliki baksuz?
Evo najnoviji dogadjaj: komsija moj u BGD kome dajem da koristi moj net, ima desktop, neki mali MSI netbuk i nedavno uzeo neki LG Android. Od kad je uzeo taj telefon, poceo da mi steka ruter i WiFi na njemu, sam se ugasi (samo WiFi dok ostatak rutera radi normalno)... Posto imam daljinsku kontrolu nad ruterom preko dyndns, resio sam da isprobam sta pravi problem: prvo je 5 dana samo desk bio prikljucen, pa msi, i onda prikacio LG i kroz 5 min, ode Vinca u vazduh. E sad sam mu blokirao pristup ruteru sa mobilnog i ruter nijednom nije zastekao. Slucajna koincidencija? Na istom tom ruteru, moja Lumia, zenina Lumia i caletov iPhone4 (moj stari) rade savrseno!
Inace, pomenuti LG na ostalim ruterima radi lepo. Jednostavno, Android i ja se slazemo k'o rogovi u vreci.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Android Nokia

Post od toda81 »

miodrage, nikad se ne zna sta se moze desiti, tako da nista nije iskljuceno, mada za sada ostajem na note 2 jer mi i dalje drzi interesovanje na vrhuncu, a imam ga par meseci
Note IV N9100 dual

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Android Nokia

Post od znemanja »

miodrage, Onda jedino što mogu da ti kažem je da si stvarno baksuz :D :D Nikakav problem sa svojim ruterom nemam, a nakačena su na njega dva Androida, Nokia N8 i dva laptopa. Ni kada se kod drugih spajam na ruter preko Androida nije bilo nikakvih problema.
Definitivno se tu neka viša sila umešala između tebe i zelenog robota :lol:
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

vla-do
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1309
Pridružio se: Sre, 19. Nov 2008. 02:06

Re: Android Nokia

Post od vla-do »

miodrage, mislim da tebe google koristi kao beta testera, samo ti to ne znaš. :lol:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android Nokia

Post od miodrage »

Pa umesto beta-testera, imaju alfa hejtera ;) Bas svaki Android uredjaj koji sam uzeo u ruke da ima nesto sto meni smeta.... Ajde onaj kolegin RAZR MAXX je bio stvarno dobar i kumov S2 (posle nekih 18h sredjivanja). Kum he uzeo S4 koji mu je posle 2 meseca geknuo, pa je dobio nov S4, kome je u roku od 72h otkazao wifi, i sad je na kraju dobio Note3 (Vip je bas bio darezljiv), ali ti uredjaji meni u ruci ne rade kako treba.
Mozda je stvarno Necastivi umesao svoje prste:)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Android Nokia

Post od Ensiferum »

Jao, ljudi moji, ovu sad temu treba prebaciti u kafić, pošto 90% postova nemaju veze sa temom! Kad malo bolje pogledam, ne postoji tema, na kojoj nije došlo do "sukobljavanja" WP i Androida! :dry: E sad, koristim android, a sledeće godine bih probao windows na nekoj od lumia, eto , voleo bih da ih sve isprobam, da na kraju imam neki sud! Android ima mnoštvo mogućnosti, ali mi neke stvari tako idu na živce, da je to neverovatno, tipa Play prodavnica, ažuriranje aplikacija, zakazivanje osnovnih aplikacija, tipa otkazivanje tastature, i njeno često ažiriranje (primer TouchPalX), totalno čudan sistem ažuriranja evidencije poziva, otkazivanje mail clienta, i to baš kada mi je najpotrebnije, ali ko će ga znati! :P Bilo bi interesantno kada bi Nokia izradila neku svoju verziju Androida, koja bi bila nešto skroz drugačije nego što je sad u ponudi! :?
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Android Nokia

Post od Coni »

Meni se smučio Google, service framework, ne želim sinhronizaciju, ne želim da mi gtalk servis radi iako sam obrisao Hangouts! Možda je nekom ovo što kažem glupo ali zaista mi to ne treba. Kad bi Nokia napravila android fork bez toga mislim da bi radilo odlično.

user8
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 129
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 21:41
:: WP8
:: Nokia Lumia 925

Re: Android Nokia

Post od user8 »

miodrage napisao:Nemoj da krenem da nabrajam gomile njih koji su ulazili u WP teme, ili iOS teme (a zadrti su korisnici Androida) i tamo pisali svakakve bljuvotine.
miodrage napisao:Sa druge strane, ja licno, nikad nisam usao ni u jednu Android temu, niti imam nameru.
Ni ja isto ne ulazim u Android deo foruma, ali sam primetio da ovde stalno upadaju korisnici Androida i kada krene rasprava onda smo mi ludi :roll: Ne znam da li se u Android delu foruma veliča WP8 ?
miodrage je napisao:
Samo je mrtav Android dobar Android ;)

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Android Nokia

Post od Ensiferum »

Coni, isto, na svom desktop računaru sam batalio chrome i vratio se na lisicu (koja je uzgred neznatno bolja), prosto mi stalno otkazivanje nekog od plugin-ova ide na živce, shockwave bar jednom dnevno, da čovek poludi! isti problem ažuriranja "tastature" TouchPalX, brate mili, svake nedelje par ažuriranja, dok se ažurira ne možeš da kuckaš poruke! :angry: Sama koncepcija sistema i korišćenje launchera koji pokreće tastaturu, zatim pozivanje, imenik, sve su to "aplikacije", i rad u pozadini! Ma neću da aplikacija radi u backstage-u :D kada je isključim i tačka, osim ako nisam drugačije naveo, tipa mail itd.! Treba da opteretim sistem sa još jednom aplikacijom tipa TaskKiller koja će da gasi druge aplikacija, pazi molim te! :dry: A i dojadilo mi je igranje sa ROM-ovima, kojima bar nešto mora da otkaže, valjda tako mora, ništa nije savršeno! :dry:
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Android Nokia

Post od Chobby88 »

Coni napisao:Meni se smučio Google, service framework, ne želim sinhronizaciju, ne želim da mi gtalk servis radi iako sam obrisao Hangouts! Možda je nekom ovo što kažem glupo ali zaista mi to ne treba. Kad bi Nokia napravila android fork bez toga mislim da bi radilo odlično.
Hangouts i gtalk service nisu isto,vidi se da pojma nemas.Gtalk service je zaduzen za sve push notifikacije koje dobijas.
Obrisi ga i imaces wp8 uredjaj:)

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Android Nokia

Post od Coni »

Desi se, pogreši čovek. Nisam znao, kad ga blokiram Whatsapp radi kako treba, zato mi nije palo na pamet da je za sve. Verovatno je njemu bitan samo njegov push servis. Samo whatsapp i koristim, mail priveravam ručno jednom dnevno.

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Android Nokia

Post od Chobby88 »

Whatsapp koristi neki svoj servis za push,ostali koriste gtalk servis.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Android Nokia

Post od miodrage »

Chobby88 napisao: pojma nemas.Gtalk service je zaduzen za sve push notifikacije koje dobijas.
Obrisi ga i imaces wp8 uredjaj:)
Vecu glupost davno nisam procitao, a ono, ipak si forumas na mestu...
Da neces da kazes da na WP8 ne radi push? To je ili elementarno nepoznavanje materije, ili namerno omalovazavanje, i to sa tendencioznim neistinama!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Android Nokia

Post od fannY »

Mogli bi lagano lock na ovu temu,kad se vec zna da Nokia nece praviti Android telefone. :)

Chobby88
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1247
Pridružio se: Uto, 12. Jun 2012. 22:27
:: LG Nexus 5X

Re: Android Nokia

Post od Chobby88 »

miodrage napisao: Vecu glupost davno nisam procitao, a ono, ipak si forumas na mestu...
Da neces da kazes da na WP8 ne radi push? To je ili elementarno nepoznavanje materije, ili namerno omalovazavanje, i to sa tendencioznim neistinama!
Stavio sam smajli na kraju:)

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Re: Android Nokia

Post od Deksi »

Još neki info.
KLIK

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Android Nokia

Post od Green »

Mnogi danas izuzetno dobro barataju photoshopom, tako da... :roll:

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Android Nokia

Post od Ensiferum »

Android-running Nokia Normandy spotted once again
http://www.gsmarena.com/androidrunning_ ... s-7549.php
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Odgovori