Nokia Lumia 630

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 630

Post od miodrage »

Vidovac, iskreno, mislim da je 50€ malo za 630, 70€ je odlicna cena. E sad, ako ti je vec poznanik, probaj da se dogovoris sa covekom, mislim da neces pogresiti.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Nokia Lumia 630

Post od _Dario_ »

Vidovac, sto se poklopaca tice ispod 1000din neces naci . Na KP ti je 1500din ( http://www.kupujemprodajem.com/search.p ... ice_to%5D= ). 50e je malo za nju posto je na oglasima 65+. Ako ti je poznanik probaj da se dogovoris sa njim da te saceka za taj ostatak koji trazi. Sto se telefona tice on ti je prava masina bas sam ga cackao kod druga i nisam video nikakve probleme pri radu

Vidovac
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Sre, 30. Jul 2008. 04:14

Re: Nokia Lumia 630

Post od Vidovac »

Ja sam mu ponudio 50, iskreno, nisam gledao po oglasima, ali uzeo sam u obzir 5 mpx kameru bez sekundarne i bez blica, tako da je ostalo posle praznika da vidimo dalje, ali ipak smo dugogodišnji poznanici i sačekaće me malo, nadam se.. Hvala svima na savetima i preporukama, srećan vam Uskrs!!!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 630

Post od 9R94 »

630 je dobar aparat sa dobrom baterijom, al sve zavisi šta ti očekuješ od telefona. za 50e si super prošao!

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Nokia Lumia 630

Post od _Dario_ »

Kako nije jos ako je ocuvana. pa za 60 se prodaju one rasturene i izlupane a ne neka ocuvana . To ti je super cena ako pristane nemoj razmisljati a jos i imas garanciju godinu dana

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Re: Nokia Lumia 630

Post od tolero »

Za lumiu 630 poklopac kosta oko 300 dinara u promobi . Ovi na kp deru

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 630

Post od PetarI »

Kad kažeš "promobi",da li pri tome misliš na ovlaštenog servisera(uglavnom) za mobilne tel. Promobi?Gledao sam na njihovom sajtu,ali sem tarife za sat i sl.ne vidim da prodaju i "delove".Zato pitam.

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Re: Nokia Lumia 630

Post od tolero »

Idi licno ili pozovi ih. Mozes licno a mozes i po narudzbini. Imaju radnje u Bg ,Nis i NS valjda. Na sajtu nema nista.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 630

Post od PetarI »

Zvao sam ih za ta ledja od 300 din...778 din koštaju i čekaju se da ih poruče... :dry:

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 630

Post od Coni »

Za 520 su 300...

tolero
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 231
Pridružio se: Čet, 18. Nov 2010. 15:09

Re: Nokia Lumia 630

Post od tolero »

PetarI napisao:Zvao sam ih za ta ledja od 300 din...778 din koštaju i čekaju se da ih poruče... :dry:
Ja sam uzimao jos oktobra , bilo je 250 ili 300 nisam bas siguran . Uzimao sam zelenu,belu i obe su bile mat.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Imam jedan problem sa ovim fonom. Naime, fabričke Nokijine slušalice (koje su išle uz Asha modele, sa mikrofonom i dugmetom za javljanje) ne rade - telefon ih bukvalno ne detektuje iako su ispravne (proverio sam na kompu). Onda, jedno vreme sam koristio neke Huawei sluške koje takođe imaju mikrofon i samo su jednog dana prestale da rade kako treba, pošto je zvuk postao polu šuštav-polu distorziran. Proverio na kompu - sve radi kako treba. Poslednjih nekoliko meseci sam koristio neke HTC sluške sa mikrofonom i dugmetom za javljanje i koje su radile super do pre dva dana. Danas ih priključim na fon i čujem da radi samo leva slušalica. Priključim na komp - rade obe. E, da - i moja žena ima isti model telefona i problemi su istovetni. Paradoks svega je taj što neke najobičnije slušalice socijalke, bez mikrofona i bez ikakavih drugih dodataka rade perfektno. Cenim da bi najbolje bilo da nabavim neke sluške koje nemaju mikrofon, ali bih opet voleo da saznam da li je iko imao sličan problem i da li postoji neko rešenje.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 630

Post od PetarI »

Takav problem sam i sam iskusio,ali odmah,ne posle nekog vremena...da ne objašnjavam sad šta je po sredi.Uglavnom treba ti ovo:
http://nokiashop.rs/cena/nokia-stereo-slusalice-wh-208/
ili ovo:
http://www.kupujemprodajem.com/search.p ... gory_id%5D
Da ne ispadne samo da je reklama.Uglavnom,Nokia tip wh-208 i problem rešen.

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

Ali, što dolazi do takvih problema, to mi nije jasno? Da li je to neki fabrički bag?

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 630

Post od PetarI »

Nemoj se ljutiti,ali za to objašnjenje treba,ili da si završio elektrotehničku(ali ne smer visoki napon,nego elektroniku) ili da si zaljubljenik u elektroniku koji se razume u to.Uglavnom nije nikakav bag.Lepo kupi te slušalice i uživaj.

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 630

Post od 9R94 »

Mozda su ti otisle u telefonu za ulaz za slusalice one kao dve bakarne zice, mozda su se nabile ili nagnjecile od ubadanja slusalica. To mozes da proveris da li je doslo do deformiteta samo obicnom lampom i ispitas unutrasnjost ulaza za slusalice, ako je do tih kao zabica unutra, to mozes da pokusas da resis obicnom sivacom iglicom da pokusas malo da ih izvuces.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 630

Post od sugarcoated_ass »

Ljudi ne komplikujte. Jednostavno slusalice ne odgovaraju za 630ku i to je to. Ne mogu sve slusalice biti kompatibilne sa svim modelima jer dovoljno je malo da se ne poklapaju kontakti i slusalice ili nece raditi ili ce davati iskrivljen zvuk.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Re: Nokia Lumia 630

Post od PetarI »

Upravo sam ja to hteo da mu kažem,ali očito imam tu sposobnost da objašnjavam na široko.Uglavnom sam mu rekao da nije telefonski bag i da kupi slušalice koje odgovaraju 630-ki.

Ally
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 265
Pridružio se: Ned, 22. Mar 2015. 11:35
:: Galaxy j1

Re: Nokia Lumia 630

Post od Ally »

@ciklon Do problema dolazi zato sto ako si i sam primetio slusalice sa mikrofonom imaju 3 prstena na vrhu. I kao takve prave se samo za odredjene ulaze koji se poklapaju u samom telefonu pa ih telefon onda ne prepoznaje ili je zvuk izopacen.
Ovaj problem mozes da resis mada resenje nije prakticno idi u radnju sa tehnikom (WinWin) i trazi razdelnik iz 2 jacka u 1 kosta oko 300din okacicu link sa slikom . Inace on prvenstveno sluzi da dvoje ljudi sa jednog telefona slusa muziku na razlicitim slusalicama, funkcija mikrofona se takodje gubi jer je taj ulaz sa 2 prstena.

http://image.dhgate.com/albu_284757056_00/1.0x0.jpg

ciklon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 532
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 07:03
:: Mi Note 10 Lite

Re: Nokia Lumia 630

Post od ciklon »

psyhound napisao:Ljudi ne komplikujte. Jednostavno slusalice ne odgovaraju za 630ku i to je to. Ne mogu sve slusalice biti kompatibilne sa svim modelima jer dovoljno je malo da se ne poklapaju kontakti i slusalice ili nece raditi ili ce davati iskrivljen zvuk.
Hvala na objašnjenju. No, kao što rekoh - sve slušalice koje sada ne rade su pre radile i samo su odjednom prestale da funkcionišu. Vidim da je najsigurnije da uzmem neke bez mikrofona, pošto takve rade bez ikakvih problema.
Ally napisao:@ciklon Do problema dolazi zato sto ako si i sam primetio slusalice sa mikrofonom imaju 3 prstena na vrhu. I kao takve prave se samo za odredjene ulaze koji se poklapaju u samom telefonu pa ih telefon onda ne prepoznaje ili je zvuk izopacen.
Ovaj problem mozes da resis mada resenje nije prakticno idi u radnju sa tehnikom (WinWin) i trazi razdelnik iz 2 jacka u 1 kosta oko 300din okacicu link sa slikom . Inace on prvenstveno sluzi da dvoje ljudi sa jednog telefona slusa muziku na razlicitim slusalicama, funkcija mikrofona se takodje gubi jer je taj ulaz sa 2 prstena.

http://image.dhgate.com/albu_284757056_00/1.0x0.jpg
Hvala na savetu, ali nešto ne bih baš uzimao takav razdelnik za mobilni, pošto mi ne deluje baš estetski lepo. 8)
9R94 napisao:Mozda su ti otisle u telefonu za ulaz za slusalice one kao dve bakarne zice, mozda su se nabile ili nagnjecile od ubadanja slusalica. To mozes da proveris da li je doslo do deformiteta samo obicnom lampom i ispitas unutrasnjost ulaza za slusalice, ako je do tih kao zabica unutra, to mozes da pokusas da resis obicnom sivacom iglicom da pokusas malo da ih izvuces.
Nije to u pitanju - već sam rekao da neke najobičnije socijalke rade bez problema jer nemaju mikrofon. Koristio bih i njih, ali je zvuk onako - polu-krš.

Sve u svemu, hvala još jednom svima na odgovorima.

Odgovori