Nokia Lumia 530

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Cooomi
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1257
Pridružio se: Sre, 23. Jul 2008. 16:28
:: iPhone 13 mini
Lokacija: Srbija - Nemačka

Re: Nokia Lumia 530

Post od Cooomi »

Pročitao sam juče da će cena biti 75€. To je super ponuda, za tržišta u razvoju, a da je naslednik 520 jeste, nije po specifikacijama već po konceptu. Približiti telefon običnoj raji, da od samog starta prelaska sa dumb na smartphone izaberu Windows, da bi kasnije, kada sledeći telefon budu birali ostanu na Windowsu i pređu na neki skuplji.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »


sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »

E ljudi, vredi li razmatrati ovo cudo? Sestra trenutno koristi ZTE Kiss Lite i ima neku opciju za "manje od 30" u vipu na najnizi paket uz ovaj tel. za 1 din. Jos bi imala i popust 20% na pretplatu 12 meseci ako uzme ugovor za vreme praznika.


Isto i devojka razmislja ako se pojavi telefon u Telenoru u narednih par meseci da ga uzme na obnovu ugovora. Jos uvek koristi onu Xperiu Ray koju sam joj uzeo jos 2011. i jadnicak vec jako posustaje.


Da sam u mogucnosti zloupotrebio bih jednu od njih dve za 630ku pa im uvalio 520ku, ali niko od nas trenutno nije bas pri kesu pa ovaj deluje kao neka ok opcija.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

Znaš i sam odgovor... Ako se finansijski isplati, go for it. Meni se (pored dizajna) ekran ne sviđa, lošiji je od 520.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 530

Post od rock9855 »

Ako devojka vec ceka par meseci mozda se do tad pojavi 535 kojo je bolji model sa vecim ekranom. 530 je nekako gora varijanta od 520 lumie i trebao je da se zove 430 jer nije pravi naslednik modela 520. A lumia 630 je trebala da zauzme njegovo ime. Jei i ona nije naslednik modela 625 koji je dosta bolji tel u skoro svakom smislu. Samo sto je l630 quard core a ovaj dual ali i se to ne primecuje mnogo u radu. Ne svidja mi se ta glupa MS kvalifikacija kpja je u najmanju ruku cudna...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

Evo najavljuju 435, koja ce biti prepakovana 520... Samo sa Snapdragon 200! ...i slažem se, klasifikacija jeste čudna...

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »

Ma napravise citav haos sa brojkama. Inace 535 je i meni prevelik, a ne tek njoj. I tih 4" bi joj bilo ogromno, ali podnosljivo. Pitao sam bas da vidim da li se neko igrao sa njim i kakvo ima misljenje. Negde videh i info da nema proximity senzor. Ne znam koliko to igra ulogu...

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 530

Post od rock9855 »

4" preveliko? Pa onda nokia 100 taman :) Salu na stranu. Sad je 4" minimum sto se izbacuje. Cak je ip6 izbacio 4,7 i 5,5 inca. Lakse se navici na malo veci telegon nego na manji :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »

Jbg, mene to vec jako pocinje da iritira. Meni je 4" - 4.3" savrsena velicina, a ona bas ima male, sto bi neki rekli decije sake pa jedini tel. koji joj je odgovarao kad je prelazila na touch je bio Ray sa 3.3". A i on joj je vec ispadao iz ruku bar sto puta. XD
E sad ozbiljno, za devojku tel. mora biti sto manji, da sad ne ulazim u detalje jednostavno nije u stanju da koristi vece uredjaje.
Nista, moracu da svratim do Vipa jedan dan da vidim to cudo. Ne znam da li su ga dobili ili ga za sad samo reklamiraju.

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

Izložen je u nekim poslovnicama....

sinter
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Sre, 30. Jan 2013. 16:57
:: Samsung galaxy mini2
:: Nokia 6300

Re: Nokia Lumia 530

Post od sinter »

Planiram da uzmem ovaj tel narednih dana u Handyju. Citao sam test ovde na sajtu i nije mi jasno što su ga toliko napljuvali, kao i ostale lumie.

mb011
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 922
Pridružio se: Pet, 07. Jul 2006. 22:18
:: Sony Xperia M4 Aqua
:: Nokia 208
Lokacija: Beograd

Re: Nokia Lumia 530

Post od mb011 »

MS ipak priznao problem sa touch-om na ovom modelu...
http://www.gsmarena.com/microsoft_confi ... -10479.php

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Nokia Lumia 530

Post od dachakragujevac80 »

Vidim da Mikrosoftova Lumia ima mogucnost do 6 ikonica u redu,a na ovoj i recimo 630 video sam samo do 4! Da li postoji mogucnost i na ova dva telefona da ih bude 6?

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 530

Post od Coni »

mb011 napisao:MS ipak priznao problem sa touch-om na ovom modelu...
http://www.gsmarena.com/microsoft_confi ... -10479.php
Nije to taj model....
dachakragujevac80 napisao:Vidim da Mikrosoftova Lumia ima mogucnost do 6 ikonica u redu,a na ovoj i recimo 630 video sam samo do 4! Da li postoji mogucnost i na ova dva telefona da ih bude 6?
Može, podesi se u podešavanjima.

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: Nokia Lumia 530

Post od dachakragujevac80 »

Ok,to je bas super,nekako mi 4 u redu izgleda ogromno za ovako male ekrane! ;)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »

Uzela sestra juce tel. preko Vip-a za 1 din. Razmisljala je da li njega ili 630 uz doplatu pa se ipak za njega odlucila. Sutra ce mi pasti u sake tako da stize review uskoro. ;)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia Lumia 530

Post od sugarcoated_ass »

Evo jedan pregled na brzinu. :)

Prvo sto sam primetio kad sam ga uzeo u ruke je kvalitet izrade. Cvrst, skoro da je unibody osecaj u rukama! Sestra je uzela onaj tamno sivi/crni model i u pitanju je mat maska. Jedino sto kvari osecaj je kvalitet plastike. Nije ona gumirana kao na 520, ali tel. zaista deluje cvrso. Tenkic. :D
Naravno, nema dugme za kameru i par puta sam iz navike pritisnuo prazan prostor gde se na 520 nalazi dugme. :lol:
Dugmici su odlicni, cvrsti, ali dosta osetljivi na pritisak. Po dizajnu vise podseca na Lumiju 620 nego 520, ali to smo vec spominjali da su anpravili haos sa oznakama. :dry:

Ekran je #%&#@! TFT! Ocaj! Na suncu se ne vidi apsolutno nista. Boje isprane, bela vuce na zutu... jedino je osvetljenje za pohvalu posto je dosta jako. Uglovi gledanja su podnosljivi posto se slika ne gubi ni pod najostrijim uglovima, ali boje... meni su boje igrale pred ocima i pri najmanjem pomeranju telefona u rukama. Sve u svemu dosta lose...
Touch sasvim dobro radi. Osetljiv, precizan. Nema primedbi. Jedino sam previse navikao da palim ekran na double tap tako da sam nekoliko puta tapkao po ekranu k'o majmun i pitao se sto se ne pali. :D


Rad telefona necu mnogo komentarisati posto zaista nema sta da se kaze. Videli ste jedan WP, videli ste ih sve. :D
Salu na stranu, radi brzo, nema stucanja, cak smo radi probe napunili internu mem. aplikacijama da je ostalo svega 200 MB free i nije bilo problema. :)

Kamera... *uzdah* fixed focus... :uhuh:
Cim je osvetljenje malo slabije ima dosta "nojza" i ne vredi skoro nicemu. Srecom, bio je suncan dan pa sam okinuo koju fotkicu radi probe. Posto je FF, o macro fotkama ne vredi ni razmisljati.

Slika Slika Slika

Zvuk pri razgovoru odlican. Glasan i jasan. Zvucnik na telefonu ubija! Cak je glasniji od moje 520ke... :blinky: Jedino je malko "mutniji", ali kad zazvoni nema sanse da se ne cuje. Na slusalicama (probao sam sa Philips slusalicama koje koristim svaki dan) je ravan 520ki. I po kvalitetu i po jacini. Znaci, za svaku pohvalu. :)

To je to ukratko i moj zakljucak je da za te pare kad bi se biralo izmedju 530 i nekog Android uredjaja, ovaj telefon je manje zlo. 8)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 530

Post od miodrage »

Upravo tako, Android vredi u segmentu cena koje kostaju bubreg i jos malo, a tu su opet high-end WP uredjaji, i naravno Apple. U budzet segmentu samo WP.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 530

Post od rock9855 »

Da. Ali to ljudi ne shvataju. Nego uzmu neki samsung ili htc za 120-30€ i onda posle mesec dana kukaju kako im sve koci bacuje. Hi end androidi rade sasvim korektno ali i kostaju 300€ pa nagore. Smatram da za oko 130€ ubedljivo najbolji telefon lumia535. Ima po neku manu ali svakako nudi najvise ulozeno-dobijeno...

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Nokia Lumia 530

Post od 9R94 »

Razmišljao sam se za ovu 530 ali nakon ovog detaljnog opisa ću ipak i dalje čekati na oglasima 520 za 50e, plus mi se 520 više sviđa jer je četvrtasta, ne volim baš nešto te oble telefone

Odgovori