Nokia Lumia 830

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 830

Post od rock9855 »

L830 si platio 350€? Ako je tako bas je previse i iskreno ne vredi toliko. Za te pare ima l930 koja je ipak klasa iznad samo nema glance.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 830

Post od zavodnick »

rock9855, ja sam svoj telefon platio 400 Eur ( L1520 ), ali ako je 830-ica u pitanju, a vidim da jeste... onda je bas skuuupo :?
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 830

Post od novak »

To su trenutno cijene. Mada i preporucena je 300€. Elem, 1520 jr meni prevelik, nezgodan mi je i ovaj. Za L930 kazem masa je clanaka o pregrijavanju i mrljams na displejy. Za 420€ i nikakvom garancijom mi se nije riskiralo.

rock9855
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1288
Pridružio se: Sre, 15. Jan 2014. 20:23
:: MS Lumia 950
:: OnePlus 7T

Re: Nokia Lumia 830

Post od rock9855 »

Kod vas su telefoni bas preskupi izgleda. U Srbiji su ocigledno jeftinijibpoprilicno

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 830

Post od novak »

Pa ja koliko pratim forum i nisam primjetio toliku razliku. Jedino sto mozda na internet oglasnicima ima jeftinijih ponudjaca. Mada kad je Nokia u pitanju tu ih nema puno, tako da mogu kako hoce sa cijenama.

Pinocio
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 344
Pridružio se: Sub, 12. Feb 2005. 23:27

Re: Nokia Lumia 830

Post od Pinocio »

novak napisao: Jedino malo skripucka zadnji poklopac na dodir.

Kamera super.

Ako ovisis o app onda ne wp. Nema izbora kao za ios i android i neke app koje imaju su bas osakacene.

Baterija drzi dan umjerenog koristenja. Ako je forsiras moras 2x puniti.

Ono sto ne def je da se ne zale na pregrijavanje, mrlje po ekranu, problem sa scroll i swipe, a kompaktnih je dimenzija.

1520 je vrh, al ja jedca baratam i sa 5, a kamoli 6 inca.

930 je hardverski jaci, dobija hey cortana, 4k, ali dosta zalbi a cijena visoka.

Ja sam svoju platio 350€
Koliko god da sam zavisnik od aplikacija,posto sam godinama koristio Symbian i samo Nokia telefone,od skora sam dobio na poklon tablet na androidu i posle par meseci koriscenja,shvatio sam da cu android telefonima reci NE HVALA.Kao sto nikada PC nece imati dusu jedne amige,tako nikada ni android nece biti ni blizu symbiana.Lumie su mi poslednja nada da ne ostanem bas na s40 seriji. :D Za Kameru na 830 sam cuo brdo pohvala,isto tako i za kompaktnost.Iz tvog opisa jednio sto me plasi je to skripucanje maske,i trajanje baterije,sve ostalo je cini mi se ostavilo pozitivan utisak.Cena ej relativna stvar,kako se ko snadje. I sam mislim da je 1520 preveliki,a da je 930 precenjen.Samo sto 830 jos nema u MTsu,da bih mogao praviti neki plan u vezi ugovora. Igras li igre,kako se ponasa na auto trkama,secka li? :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 830

Post od novak »

Meni se to skripucanje javilo kad sam skinuo pa vratio masku. Maske su izmjenjive, planiram nabaviti narandzastu, mozda ona bude bez skripe:)
Igrice nisam probao. Skinut cu Asphalt pa odigrati koju.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Re: Nokia Lumia 830

Post od zavodnick »

Pinocio, mislim da 930-ka nije precijenjena... probaj pa mi javi. Inace, imam 1520-ku i probao sam 930-ku... Znas li u cemu je razlika ( po meni ) ?! Samo velicina, a sve ostalo je "tu negdje" ( sto bi se reklo ) :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 830

Post od bandiof »

Stigla danas 830ica u kucu :oops: prvi utisci si mi bili da vredi dati malo vise para u odnosu na l730/5, e sad kamera me je prosto receno odusevila, takodje i ekran koj je dosta bolji nego na l920... onda double tap za otkljucavanje je iste brzine kao i kod moje l920(to kazem jer je na l730 nesto sporiji). Imali smo malo problema kako da prebacimo kontakte sa matorog htc-a al smo uspeli uz pomoc transfer my data app ;) za sada samo pozitivni utisci. Ako nekog nesto zanima neka slobodno pita :)

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 830

Post od novak »

Nek je sa srecom. Koja boja? Kol'ko placen?

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 830

Post od bandiof »

Ma uzeo ga je u mts-u uz produzenje ugovora, crne boje je :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 830

Post od miodrage »

Cestitam, u zdravlju ga cepao. Za koji dan ocekujem review i poredjenje sa 920
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

_Dario_
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 264
Pridružio se: Pet, 20. Feb 2015. 21:19
:: nemam u nabavci
:: samsung galaxy tab 3

Re: Nokia Lumia 830

Post od _Dario_ »

Moze se naci kod nas nov sa garancijom 2 god u ovlascenim servisima za 250e. Sta mislite jel to dobra kupovina?

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 830

Post od bandiof »

ja mislim da jeste...vredi dodati 50e vise u odnosu na l730/5, za te pare dobije veci ekran,premium igled i izradu, bolju kameru,glance,vise rom memorije, hardversko dugme za kameru...to su neke prednosti za koje po meni vredi dodati 50e

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Nokia Lumia 830

Post od m@c|-|oR »

Vidim par članova foruma imaju ovaj telefon. Meni je "iskočila" jako, ali jako interesantna ponuda preko firme, pa se mnogo lomim oko odluke.
Koristio sam Androide 5 godina. Poslednjih dva meseca sam tako reći bez smartfona, ali mi skoro sve ostalo završava tablet.
Nisam zavisnik, htedoh reći :)
Vidim da ima solidnu kameru. Ekran je otprilike ono što mi treba. Baterija je prosečna, kažu.
Ovo mi je prilika i da probam WP. Izgleda da ovde problem predstavljaju aplikacije - nedostatak i/ili rad istih.
Gde mogu da vidim/pretražujem aplikacije? OVDE se ne snalazim najbolje.
Vidim da Viber radi na WP. Kako radi?
Rade li Skype i WA? Kako rade?
Ima li domaćih aplikacija (Parking Manijak, Kursna lista)?
Ima li aplikacija za praćenje troškova?
Ima li aplikacija tipa endomondo, run tracker ili sličnih?

Zahvaljujem na odgovorima.
:)
miodrage, tvoj stav mi je poznat 8) . Možš li da mi daš neki savet kako to najbolje i najefikasnije koristiti WP (ako se odlučim za ovaj telefon) - jer je meni na koleginicinom telefonu sve nekako smuljano i nepregledno. Pođi od onoga da sam koristio Android 5 godina i da sam prilično naviknut na njega.

EDIT: našao sam nešto OVDE. :D
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 830

Post od novak »

Meni viber radi odlicno. Koristim telefon pola godine i ponekad se desi da mi javi da je stigla poruka ali kad otvorim viber nema nista, pa se kasnije ta poruka pojavi. Al vrlo rijetko. WA i skype ne koristim tako da ne znam kako rade.

Sto se tice tih aplikacija za trcanje, one imaju.

90% aplikacija koje sam koristio na iOS sam nasao i na WP.

Na prvu homescreen djeluje konfuzno, ali ti mozes da ih organizujes kako hoces i po poziciji i po velicini.

Ja sam misljenja da ako nisi zahtjevan korisnik da ce svaki sistem da ti odradi posao i da se sve svodi na licne simpatije prema necemu.
Kamera je odlicna i ima dobrih alata za editovanje

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 830

Post od Coni »

WA radi odlično. Obavio nekoliko skype poziva, radilo odlično. Endomondo i Runtastic postoje, kao i druge tog tipa. Aplikacije za troškove postoje (npr. Smart budget), postoje neke za parking ali nisam siguran kakav je taj manijak, kursna lista postoji.
Edit: za plaćanje parkinga? Postoje aplikacije iste namene.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 830

Post od miodrage »

Wa radi sarseno, dnevno saljem i do 150 poruka. Vibeé takodje solidno radi, hoce povremeno da zeza da se poruka ne pojavi odmah, nego nakon 10-ak sec. Skype radi savrseno.
Parking manijak nema, ima parking.srb, parking.rs...
Broj aplikacija na Store jeste manji, ali, ima skoro svega sto ima i na drugim sistemima.
Ako se odlucis za fon, javis mi, pa cemo lako da ti ga ispodesavamo, i da ces da se pitas gde su ti do sada bile oci :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Mr. Jingles
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 17. Nov 2013. 18:07
:: Lumia 730

Re: Nokia Lumia 830

Post od Mr. Jingles »

Od bitnijih aplikacija nemaš Instagram, ali to ne znači da ga ne možeš koristiti, naprotiv IE na WP radi savršeno. Za parking koristim parking.srb (isti kao i manijak), postoji i kursna lista, ali postoji i mnogo dobra aplikacija ".RS Servis" koja ima all-in-one (vreme, vesti, horoskop, bioskop, kursna lista, parking, saobraćajne kamere, važni telefoni, lutrija... nikad se ne zna :lol: ). Broj aplikacija se polako povećava, najpopularnije su prisutne, mada mi se ne sviđa jer se kao i na androidu javljaju aplikacije iste namene, ali različitog naziva...

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 830

Post od Coni »

Postoji instagram.

Odgovori