Nokia Lumia 636

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Arctic Donkey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Mar 2015. 14:13
:: Lumia 636

Nokia Lumia 636

Post od Arctic Donkey »

Ćao svimmah (lol)

Tražio sam po internetu na sto mesta informacije o ažuriranju softvera za ovaj moj mučeni ali ipak dragi model telefona. Dosta je misteriozna stvarčica u pitanju, na zvaničnom sajtu Microsoft-a se vrlo retko nalazi, eventualno po koja reč postoji na pojedinim forumima, ali nema onoga što mene zanima. Zato se ovde pojavljujem po prvi put i samo zbog tog možda problema. Dakle,

ono što mene zanima jeste KADA ĆE DOĆI Denim abdejt. Kažu ljudi da to veze ima sa mrežnim podešavanjima, mrežom i tržištem kome je telefon namenjen itd., ali i da se to može menjati valjda. Ovo su moja podešavanja (sa menija "ekstra+informacije" :

Lumia Cyan
Firmware Update Notifier 1.2.11.1
Glance PinBoards App Agent 1.3.1.7
Lumia First Use Experience 1.11.2.1
Lumia Share 2.5.1.0
Rate Us 2.8.0.0
Silent Installer 1.6.0.6
SIM Unlock 1.0.0.5
SMS vCard Reciever 1.2.1.7
SpamFilter 1.9.3.1
------------------------------
RAM 1GB
Manufacturer Name : RM-1027_1007

MOBILE OPERATOR : 000-HK

Configuration ID : 1007.009F7E
Core Build ID : 6130.52
BSP Release : 1061.0066
Active Customer Configuration : 12139
Master Configuration Label : 14wk23_1
Preloaded Content Label : 14wk21_2
Application Version : 3.14.6.2
Build Creation Date : 02.07.2014.

MADE IN CHINA
-------------------------------
Samo me zanima ima li načina da se nadogradi ručno (pošto samo još uvek ne dolazi od sebe) na Denim podverziju W8.1., o W10 da i ne govorim. Hvala unapred na odgovorima, pozdrav !!!

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 636

Post od bandiof »

ovaj uredjaj je pravljen iskljucivo za azijsko trzite... a po ovome sto ja vidim postoji denim nadogradnja za tvoj uredjaj

http://www.microsoft.com/en/mobile/supp ... a-pacific/

mozda bi trebalo da pokusas uz pomoc software recovery tool-a

Arctic Donkey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Mar 2015. 14:13
:: Lumia 636

Re: Nokia Lumia 636

Post od Arctic Donkey »

Ovo mi je prvi Nokia telefon (do njega sam imao Samsung i SE telefone) i ne znam gotovo ništa o tom tool-u. Molio bih za neko opšte objašnjenje čemu služi i kako da iskoristim taj program za svoj plan. Poz

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 636

Post od bandiof »

http://nokiamob.me/2015/02/23/dostupne- ... -programa/

znaci kad instaliras program povezes tel sa kompom preko usb kabla i pratis instrukcije, prosto je prilicno...treba da znas da ti se sve iz telefona brise

Arctic Donkey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Mar 2015. 14:13
:: Lumia 636

Re: Nokia Lumia 636

Post od Arctic Donkey »

Ali ko mi garantuje da će ga restartovati i postaviti mu Denim verziju ?? To mene zanima. Šta ako bude sve uzalud ? Onda mi se ne rizikuje da to radim

bandiof
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 290
Pridružio se: Pon, 25. Nov 2013. 23:13
:: Htc One m9
:: Nokia Lumia 920

Re: Nokia Lumia 636

Post od bandiof »

Druze ja stvarno ne znam sta da ti kazem...tvoj tel je namenjen za trzista Hong kong-a...zvanicno pise da postoji sad niko od nas ne moze da baja i da ti kaze hoce ili nece..trebalo bi ...sad je sve na tebi sta ces i kako ces

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Nokia Lumia 636

Post od novak »

A zar ne bi trebao da te obavijesti telefon da je stigao update ili da samo provjeria settings-phone update?

Arctic Donkey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Mar 2015. 14:13
:: Lumia 636

Re: Nokia Lumia 636

Post od Arctic Donkey »

Trebalo bi to da radi ali ne radi. Zato sam i pokrenuo ovu temu da bih se raspitao. Piše na sajtovima da za ovaj model postoji Denim verzija u Aziji. Ne vidim kakav problem može praviti činjenica da se telefon fizički nalazi u Beogradu

Coni
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1743
Pridružio se: Ned, 21. Apr 2013. 10:26
:: LG Leon LTE

Re: Nokia Lumia 636

Post od Coni »

Nikakav i trebalo bi da ti instalira denim.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Nokia Lumia 636

Post od miodrage »

Ako me ss neke mreze, mozda mreza jĵs nine pustila zvanican Denim. To proceravas preko NSU (Nokia Software Updater)
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Arctic Donkey
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Pet, 06. Mar 2015. 14:13
:: Lumia 636

Re: Nokia Lumia 636

Post od Arctic Donkey »

Sinoć nešto pre ponoći je prijavio da je spremno novo ažuriranje i odradio sam ga. Posle dva neka procesa gde je vrteo zupčanike na ekranu sada imam Denim verziju, namestio sam američki region i podesio Cortana-u. Nisam siguran koliko će me to držati, drag mi je srpski kao osnovni jezik telefona.

Ne znam koliko ovo ažuriranje ima veze sa tim što sam drndao nešto na kompu, povezivao a program očitao telefon - dalje od toga nisam ni išao jer je prebacivanje fajlova nešto bagovalo pa sam bio odustao privremeno od svega. Možda je slučajno saasvim danas naletelo za 636 Denim. Svakako hvala svima na savetu. Poz

Odgovori