Nokia 6 (Android)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
iamivan
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1167
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 11:11
:: Sexus 6P Graphite
Lokacija: Bor
Kontakt:

Re: Nokia 6 (Android)

Post od iamivan »

Pitam se zašto [emoji55]

Sent from my Sexus 6P using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od гари »

Ne bih da idemo u off, ali nikako mi ne ide u glavu kako može forum koji se zove MobilniSvet da ide u k.... zato što na forumu imate ljude koji koriste više operativnih sistema. Zar ne bi bilo glupo i dosadno da su na forumu samo korisnici Androida, i da nema Windows i iOS korisnika? Imaš ljude koji preferiraju i jedan, i one koji više vole drugi, a i one koji najradije koriste treći sistem, i naravno da se oni neće slagati oko mnogih stvari, ali sam forum je bogatiji ako imaš na njemu raznolikije korisnike. Kao kad bi se forum zvao AndroidSvet (Greenovi vlažni snovi :D ), a da na njemu skoro svi koriste Huawei, ili samo Huawei i Samsung, i da sekcije za sve ostale proizvođače zjape prazne.

Ajde opusti se malo, vidiš da smo svi okrenuli već celu ovu priču na šalu, zar ne možeš i ti da prestaneš da budeš toliko negativan?

Kako neko ne može da shvati da ne gledaju svi stvari na isti način kao što gleda i on. Zamisli da se ljudi ovoliko prepocavaju oko nemačkih i japanskih automobila. Neka vozi onaj tamo lik Toyotu, to je njegov izbor, i neka je hvali do mile volje, a ja ću voziti recimo Opela, i smatraću da mi je to bolji izbor od bilo kod japanca, i nećemo počinjati rasprave. Jednostavno "da, razumem, tebi taj više odgovara", a ti u sebi misli šta hoćeš, pusti čoveka. Zašto je to toliko teško korisnicima različitih OSova na mobilnim telefonima...

Jeste poenta foruma da dođeš i da diskutuješ nešto sa ljudima koji imaju slična interesovanja kao i ti, ali ako bi svi imali isto mišljenje, čemu onda i diskusija, onda ti ne treba ni forum.

I dodatno, ako neko dođe i postavi neko pitanje vezano za Windows telefon, zar nije bolje što je tu Miodrag da odgovori "to je tako tako i tako, i može da se namesti na taj i taj način", nego da mu dođe neko sa "ma daj, menjaj taj telefon" samo zato što on ne može da podnese korisnike Windows telefona oko sebe.

DODATAK: Znam da je ovo off, i neću se nastavljati u ovoj temi oko ovoga, ali nadam se da se mogu ovom porukom malo smiriti strasti, ne vidim čemu onakva netrpeljivost.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od sugarcoated_ass »

Problem je što i nas koji iznosimo argumente i činjenice jednostavno pokopavate sa onom mantrom „meni sve radi“. Ko zna koliko puta smo mi koji uporedo koristimo i Windows izneli tačno šta je problem i samo izignorišete i vrtite jednu istu priču. Osim toga ova tema nema veze sa Windowsom, a koliko znam ni Nokia više nema veze sa istim tako da nema šta o tome dalje ovde da se raspravlja.

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 6 (Android)

Post od srđan obradović »

Sumnjam da će ova Nokia zaživeti kod nas. Nokia se i dalje kod nas kupuje u dumb varijanti i to baš zato što je dumb. Neće neko preći sa dumb na smart zato što je to Nokia. Znaju svi šta je touch screen. Imao sam puno Nokia, koristio sa ih do 2014. Ali sada kad pogledam ovu...ne vidim zašto bi pre uzeo nju nego neki drugi noname chinese. Da je ovoga bilo 2008-2009 e sad bi bila druga priča, rasprava bi bila ko je bolji Samsung ili Nokia. Pa i Tesla se pojavio pa ne znači da je vrhunski kao pravi Tesla.

Lumia 532ds Win10 continum carl zeis 256gb Grand surface
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od гари »

A ja smatram da je problem što neki kad njemu nešto ne radi pretpostavljaju da nikome to ne radi, što nije dobro gledište. Koliko ima ljudi koji pominju probleme i na najskupljim Andridima, pa opet ne uskačem sa zaključcima "Aha, Edge 7 ništa ne valja za te pare". A ako smatramo da je neophodno da sistem radi na svim telefonima da bi se smatralo da je dobar, onda ni Android ni Windows ne valjaju, i valja jedino iOS, a i to može biti pod znakom pitanja.

Glavni problem je što ljudi neće da saslušaju kakvo iskustvo i ostali imaju, i da i to uzmu u obzir. Kad hoće da ga pljuju, pljuju i sistem i one kojima on zadovoljavajuće radi, a isto tako neki kad hoće da ga brane idu u drugu krajnost i čak i vređaju one kojima nešto ne radi skroz kako treba. Ne vidim zašto je toliki problem sabrati svoje utiske sa utiscima ostalih i doneti što objektivniji sud kakvo je realno stanje. Pod time ne mislim da nekome treba tuđe iskustvo biti bitnije od sopstvenog, ali zašto neko ne može da govori ono što misli sa makar malom rezervom, pa da kaže "takvo je moje iskustvo, a ima i onih koji su zadovoljni", ali bez pominjanja da su ti zadovoljni zato što su neznalice.

Ja se nadam da sam uvek bio na takav način objektivan, iako su bile situacije kada sam namerno udarao kontru jer je suprotna strana preterivala, i nije se dala opasuljiti.

Ova gore tri pasusa nisu pisana zbog Windowsa konkretno, Windows je samo sad poslužio kao pogodan primer. Poštuj sagovornika, i budi otvoren da prihvatiš i njegovo viđenje stvari kao prihvatljivo iako se ti sa time ne slažeš (ukoliko to nikome ne pričinjava štetu).

Malo drugačiji primer. Ja recimo imam druga koji ima stariju sestru, i koji se užasno uvredi kad mu neko makar u šali sestru uvredi ili opsuje. I ja imam brata, ali mi je tako nešto strano (osim ako bi ga neko namerno vređao ili omalovažavao), čak mi to izgleda i veštački, ali prihvatio sam to kao takvo - on se u takvoj situaciji uvredi, ok, to mi je dovoljno da to nešto ne radi.


No, da se vratim na temu, lepo mi deluje ovaj telefon. Što se kamere tiče, tu ću se osloniti na komentare vas iskusnijih i sa oštrijim okom što se priče o kamerama tiče, a nadam se da će se i generalno Nokijini noviji telefoni pokazati kao pravi naslednici stare Nokije, i da će se izdvojiti iz te družine kineza.

Što se Srđanovog komentara tiče, mislim da bi im ipak mnogi dali prednost u odnosu na Oppo ili tako neke, dok ne verujem da bi mogli da ugroze Huawei na primer. Što zaključivanja oko dumb telefona tiče, slažem se, ali iz razloga što su do sad svi koji to hteli već uveliko prešli sa dumb telefona na smart.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od sugarcoated_ass »

I naravno, ništa bez kilometarskih postova koji baš i nemaju smisla...
Ono na šta sam mislio su generalne mane sistema. Ne ono što se desi meni, Miki ili Peri, već mane i nedostaci samog sistema i razlog zašto sam odustao od istog, kao i još mnogo korisnika. Jednostavno sistem nije u mogućnosti da ispuni zahteve čak i malo zahtevnijeg korisnika. Kad si već spomenuo subjektivne probleme, većinu problema koje sam imao sa 640kom sam uspeo da reprodukujem i na obe 550ke, a eto da uzmem za primer mešanje brojeva u imeniku koje sam postigao na svakom Win10 koji sam imao u rukama i to još nije popravljeno. Koliko ljudi se još žalilo na identične probleme koje sam i ja imao, pa čak i na jačim modelima? Jedno je ovo što ti pišeš pa se neki problem manifestuje na jednom u 100 uređaja, ali ovde pričamo o minimum 50% uređaja sa istim problemima.

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od гари »

Nisam ja govorio o tebi. ;) Nas dvojica smo se uvek razumeli nakon par poruka. Zato ti možda i nema smisla moj post, njegov sadržaj se ne odnosi na tebe. Recimo za taj problem sa kontaktima, nikad ti niko normalan neće reći da je to do tebe ili tvog telefona nakon što vidi da se više ljudi žali na to. Nisam nikad probao, ali siguran sam da bi taj problem i ja reprodukovao na obe Lumije 532 i na ovoj Lumiji 730 kad bih probao.

Sent from mTalk on Windows 10 phone
Poslednja izmena od гари u Sub, 14. Jan 2017. 16:33, izmenjeno 1 put ukupno.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia 6 (Android)

Post od TosaNS »

Mogu da razdvojim nedostatke od ne radi mi, ako kažeš da ti nešto ne radi a drugi kaže nemam taj problem onda je on fanboj itd. Ukoliko kažeš ovo ne može na wp onda je to sasvim druga priča i ja u svemu napisanim ne vidim problem ali vređati nekog jeste prob i spram toga ja imam 0 toleranciju. Samo sam se nadovezao na priču, a o Nokiji sam se već izjasnio lep telefon i želim im da uspeju mada sam siguran da će proći ispod očekivanja ali na radost onih što misle da MS za sve kriv ipak ne dovoljno dobro [emoji10]...

Soylent green is people
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od Azimuth »

Sve je to super što ste se toliko raspisali, ali da ne bi bilo brisanja bolje vam je da se vratite na temu... :wink:

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od гари »

Nisam skroz pažljivo pratio na času. To ima nekoliko Nokia telefona u priči, zar ne? Jel ima bar jedna koja bi trebala i van Kine da bude dostupna? Ili su ti ostali modeli još uvek samo u najavi, i ništa se što se ovoga što sam napisao ne zna?

Sent from mTalk on Windows 10 phone

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od sugarcoated_ass »

Nešto se pisalo da je ova za Čajnu, a da će se ostali modeli pojaviti i globalno, ali ko će ga znati... Gađaju se sa nekim brojkama od 6 modela. Naravno, samo nagađanja još uvek.

Sent from HUAWEI P9 lite (VNS-L21) via tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia 6 (Android)

Post od Green »

гари, jesi ti video uopšte ko je napisao da forum ide u k....? Tebi i tom tvom kolegi sam ja najmanje kriv što je svet, a i forum, preplavljen Android telefonima. Takođe sam vam ja najmanje kriv što vam metiljavo čedo od sistema konstantno nazaduje, a posustali proizvođači poput BB-a i Nokije prihvataju Android kao jedino rešenje za vađenje iz go*ana. :roll:
I prikoči malo s tim kilometarskim opisima. Nismo u školi na analiziranju lektire. :D

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od гари »

Odgovorio u poruci da ne idem ovde u off. :)

Sent from mTalk on Windows 10 phone

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Nokia 6 (Android)

Post od niko1a »


Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Nokia 6 (Android)

Post od Joker123 »


Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 6 (Android)

Post od Evindzer »


filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 6 (Android)

Post od filip89x »

Sto vise gledam Nokiju 6 na YT i po netu, sve mi se vise cini da im je ovo telefon da napune " budzet " za nesto bolje. Usao je na "mala vrata" bez pompezne najave i prezentacije, nit smrdi nit mirise, al sto se tice prodaje odlicno im je krenulo 8) Cini mi se da je prost i jednostava i da radi posao!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 6 (Android)

Post od Apolo »

Filipe pa to im je i potrebno, da počnu od necega. Da je Samsung izbacio ovakav uredjaj cena bi zasigurno bila 400+ evra. Ovako koliko para toliko muzike, mada meni lično je interesantan telefon.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Festina lente.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 6 (Android)

Post od гари »

Samo ne bih rekao da je punjenje budžeta u pitanju nego dopunjavanje iskustva.

Sent from mTalk on Windows 10 phone

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 6 (Android)

Post od Evindzer »

Nego, kad će se na forumu razvesti Majkrosoft i Nokija? ;)
Više nema razloga da stoje u istom folderu.

Odgovori