Nokia 8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia 8

Post od Green »

Ljude jednostavno navikavaju opakim cenama potrošačke elektronike, a telefoni su najčešće kupovana roba. Napisah pre i za onaj Essential, lupili onakvu cenu, jer znaju da raja balavi na flagship specifikacije i "premium" materijale. U pi*ku materinu i materijali, staklo i metal se vekovima koriste svuda, a kad je od njih izrađen telefon, to je opravdanje za stotine i stotine evra cene. Što kaže Baraba, gde im je servis, kakva će biti podrška? Kreću od nule, a zveknu cenu ne zna se. Ne šiša samo Apple ovce, ima tu i ostalih.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 8

Post od Apolo »

znemanja napisao:@brankisha, istina je da cena flagship modela iz godinu u godini sve veća, ali tržište zahteva takve modele. Da ljudi ne kupuju telefone po toj ceni onda takve cene ne bi opstale. Nokia 8 je, na papiru, vrhunski smartphone, ali cena ne bi smela da bude tako visoka jer Nokie (one Nokie koju svi znamo i koju smo svi volelei) nažalost više nema i ovaj model pod brendom Nokia je nov na tržistu i tek moraju da se dokažu kod kupaca, stoga cena ne sme da bide u rangu Samsunga i iPhone-a.

S8/S8 plus i iPhone mogu da stave toliku cenu jer su napravili tokom godina jak brend za koji se ljudi vezuju iz ma kog razloga. Stoga ljudi kupuju Galaxy S i Note seriju kao i iPhone zbog prestiža brenda pa tek onda zbog samih karkteristika uređaj. Seti se samo stare slave Nokie kada su njeni premium Symbina telefoni koštali takođe po 500+€, pa tu je u dumb Luna serija koja je bila izrađena od stakla koja je takođe koštala 500-600€ i to su ljudo kupovali jer je Nokia bila sinonim za prestiž, kvalitet pa čak i luksuzan prpizvod.

Te Nokie više nema, stoga cena ne sme da bude tako visoka dok ne izgrade reputaciju svog brenda, da li će se to desiti, teško, ali vreme će reći svoje.



Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Ne bi trebali ni Samsung ni iPhone da lupaju tolike cene jer cu preduvane, posebno kod iPhone, ali na tržištu kao da se više utrkuju ko će staviti veću cenu nego da izbace kompletan uređaj (iPhone nema 3.5mm Jack, nema bežično punjenje, S8 stavio otisak prsta na skroz nelogično mesto, Iris skener nije bas sjajan kako su ga predstavljali, one plus 5 naopako postavio ekran itd..).

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia 8

Post od brankisha »

Ma sve se razumemo. Samo su meni te cene debilne. Recimo s8 mi je stvarno odlican telefon ali ono staklo koje je toliko osetljivo, jednostavno ne opravdava tu cenu. U svakom slucaju neka svako trosi svoje pare na sta misli.
Ja bih radije kupio mi6 ili lg g6 i za ostatak para akcionu kameru i mirna bosna.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8

Post od гари »

^
* mirna Bačka :D

Sent from mTalk on Windows phone

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Re: Nokia 8

Post od Fox »

Model jeste dobar i ok za neki "novi pocetak", ali su realno preterali sa cenom uredjaja.
Inace sam, u proslosti, bio veliki ljubitelj Nokia uredjaja, ali sam svestan da ovaj uredjaj i nema preterane veze (ili ti nikakve) sa tim brendom. Pokusali su da iskoriste ime i da na taj nacin stave cenu, koja, cini mi se nece proci ovog puta. Treba biti realan, ovaj model ne bi smeo da kosta vise od 500e (i to je malo jaca cena), a ne 579e za koliko se nudi na pocetku prodaje.
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Nokia 8

Post od TosaNS »

Zidanje cena u nebo može da ide samo do određene granice posle toga verovatno ide sunovrat to ovi iz nokije ali i drigih firmi najbolje znaju :) kako god ako neko misli da je danas opravdano dati za telefon 1000E onda no coment ja i dalje smatram da je bolje dati brdo para za odličnu PC konfiguraciju nego spucati na 5" parče hardvera. Kako god svaka roba ima svog kupca pa tako i ta skupa roba samo je pitanje da li će imati zarade i koliko će ljudi moći da isprate te sulude cene. Uvek je to neko pitanje da li zaraditi na većoj prodaji sa manjom cenom ili pak sa većom cenom ali skromnom prodajom, ja sam uvek za ovo prvo naravno zato što gledam iz ugla kupaca. A što se Nokije tiče to je sve stvar komercijale ako neko misli da dobija nokija telefon samim tim što je kupio telefon sa tim natpisom onda nek živi u tom uverenju ja ne mislim tako kao što ni alkatel nema veze sa onim francuskim alkatelom iz davno prošlog vremena. Sasvim je sigurno bar što se mene tiče sa nokiom kao brendom je priča završena i pre bih se opredelio za huawei ili xiaomi nego Nokiju iz prostog razloga što sa Nokiom nemam pojma šta dobijam dok sa ovima ipak imam neku sigurnost. Na kraju moj lični utisak je da ova "nova" Nokija dosadan telefon i ne razmišljam o tome da makar i vidim na šta liči, a po fotografijama rekao bih da su jako slični samsung modelu sa ovalnim home tasterom.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8

Post od гари »

TosaNS napisao: kako god ako neko misli da je danas opravdano dati za telefon 1000E onda no coment ja i dalje smatram da je bolje dati brdo para za odličnu PC konfiguraciju nego spucati na 5" parče hardvera.
Možemo to gledati na razne načine, ali ni jedan ne govori u prilog telefonu. Koliko može da se uradi sa tim telefonom od 1000 evra, da li može da zameni laptop na neki način, koliko ga osoba može koristiti (da li može na njega da se osloni cela porodica, ili treba svakome po jedan), koliko će dugo biti aktuelan, koliko dugo će ispunjavati čovekove potrebe (pre nego što nestane podrška, ili aplikacije postanu prezahtevne).

Da uz toliku cenu ide i nešto kao lapdock, pa i da razumem (uz pretpostavku da će sve aplikacije moći da koriste potencijal većeg ekrana)... Ali bi i tad morao koštati manje od nekog normalnog telefona i jeftinijeg laptopa zajedno. Olovku podrazumevam! :D

Reći će neko šta će korisnicima ovo što sam pominjao u prethodnom pasusu, ali radi se zapravo o tome da oni povećavaju cene bez da donose nešto drastično bolje u odnosu na prethodne generacije.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Nokia 8

Post od 1808 »

Baraba napisao:brankisha, razlika 20e između S8 i Nokia 8, videh da je neko postavio cene u radnji, samo 20e, kako da ga ne poredim sa S8?
Porediš cenu uređaja koji se još nije ni pojavio u prodaji sa onim koji je na tržištu već 6 meseci. Kakva je to logika? Već i vrapci na grani znaju da proizvođači mobilnih telefona uvek izlaze na tržižište sa nešto višim cenama, koje posle nekoliko meseci koriguju na niže (kad zadovolje tražnju onih nestrplivih koji plaćaju skuplje, samo da bi kupili što pre). Tako je sa svkim uređajem, pogotovo sa vodećim modelom poznatijeg brenda.

Npr, taj Galaxy S8 je imao početnu preporučenu cenu od 850€ (250€ više nego Nokia 8 8)), a prvi otključani primerci u slobodnoj prodaji su koštali i do 1000€. 5-6 meseci kasnije koštaju oko 35% manje od prve preporučene cene (na oglasu). Isto će se desiti i sa ovim Nokia 8 uređajem,... koštaće pred novu godinu oko 400€ i to je to. Pogledaj kakve su trenutno cene na oglasima za Nokia 3, 5 i 6 koji su izašli tek pre 2-3 meseca. Svi su već jeftiniji za 20% od prve preporučene cene.

srđan obradović
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 442
Pridružio se: Uto, 13. Maj 2014. 15:35
:: microsoft lumia 532

Re: Nokia 8

Post od srđan obradović »

amin!!

Sent from my A7 using Tapatalk
lumia-lumia-lumiaaaaa-lumia-lumia-lumiaaaaa

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

1808, onaj ko hoće da menja fon, njemu nije bitno, gleda trenutne cene i šta može da kupi, a komentare i poređenje za novaka ostaje da čea decembar.
Nokia 8 580e:
http://www.mediamarkt.de/de/product/_no ... 21208.html

S8 je bio na akciji 600e:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201708 ... 48af5b.jpg

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8

Post od Evindzer »

Pogled na kameru:
https://www.youtube.com/watch?v=CvguovjgmUk
I poređenje sa pradedom :D:
https://www.youtube.com/watch?v=Co0hiyXe7XA
Sve u svemu: ništa posebno. :wink:

filip89x
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1291
Pridružio se: Sub, 07. Sep 2013. 17:38
:: Nokia808PureView
:: Xiaomi Mi note 10
Lokacija: Berlin (D) - Beograd (RS)

Re: Nokia 8

Post od filip89x »

^^ Daleko bolji zvuk na 1020, a takav je i na cukundedi 808.... :?

Mada OZO bi trabao da je dobar kod muzike i verovatno je dobar za koncerte...
https://www.youtube.com/watch?v=UTxgLhm20BI
Ali da li je bolji od 808 i 1020... Ja sam prezadovoljan, snimiso sam par koncerata sa 808 i zvuk je zaista odlican! Valjalo bi da neko napravi i taj test... Vidim da su trazili u komentarima...

p.s. mozda ovaj sto je radio test nije ukljucio OZO ako uopste ima ta opcija....

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Nokia 8

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=O1Pl_J7dydU
Svi zaboravili Nokijin pokušaj ulaska u flegšip vode. :)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8

Post od Sale_M »

Sad ce Baraba da se javi da te ispravi :Nije to Nokia, nemaju oni sta da se vrate,to je HMD. :D

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Nokia 8

Post od Joker123 »

HMD Global se trudi da objavi vodeći model i tom prilikom se koristi različitim marketinškim trikovima kao što je korišćenje Zeiss oznake koje nije podržano apsolutno ničim. U smislu mogućnosti, uređaj nije u rangu kineskih vodećim modela (OnePlus je jedan od primera). Čak i prošlogodišnji vodeći modeli kompanije Samsung nadmašuju njegove karakteristike, dizajn, materijale i mogućnosti.

Da bi kupili Nokia 8 model, potrebno je da zaista volite Nokia brend i verujete u to da on i dalje negde postoje u fazi hibernacije (očigledno u srcima zaljubljenika u ovaj brend). Ovaj uređaj nema nikakve očigledne prednosti u poređenju sa trenutnim ili starijim vodećim modelima u okviru iste cenovne grupe. Model je neusavršen i potpuno isprazan bez ičega atraktivnog u svojoj proizvodnoj liniji u okviru Nokia brenda.


A, evo šta onaj Eldar kaže za ovaj telefon.Mada,koliko se sjećam, on već 10-ak godina pljuje sve što izađe pod brendom Nokia ili nešto što ima veze sa Nokiom.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Nokia 8

Post od Green »

Iako je u većini slučajeva u pravu, Eldar je davno izgubio kredibilitet. Njegova pljuvačina po Nokiji je otpočela tako što mu je Nokia uskratila uređaje na testiranje, još pre mnogo godina. Malo kasnije se situacija još više zakomplikovala emailovima i tako...

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia 8

Post od brankisha »

Joker123 napisao:HMD Global se trudi da objavi vodeći model i tom prilikom se koristi različitim marketinškim trikovima kao što je korišćenje Zeiss oznake koje nije podržano apsolutno ničim. U smislu mogućnosti, uređaj nije u rangu kineskih vodećim modela (OnePlus je jedan od primera). Čak i prošlogodišnji vodeći modeli kompanije Samsung nadmašuju njegove karakteristike, dizajn, materijale i mogućnosti.

Da bi kupili Nokia 8 model, potrebno je da zaista volite Nokia brend i verujete u to da on i dalje negde postoje u fazi hibernacije (očigledno u srcima zaljubljenika u ovaj brend). Ovaj uređaj nema nikakve očigledne prednosti u poređenju sa trenutnim ili starijim vodećim modelima u okviru iste cenovne grupe. Model je neusavršen i potpuno isprazan bez ičega atraktivnog u svojoj proizvodnoj liniji u okviru Nokia brenda.


A, evo šta onaj Eldar kaže za ovaj telefon.Mada,koliko se sjećam, on već 10-ak godina pljuje sve što izađe pod brendom Nokia ili nešto što ima veze sa Nokiom.
Samo mi potkrepi cime je ispod proslogodisnjeg Samsunga?

Obozavam kad geniji nesto ovako odvale.
Iskreno L925 je toliko kvalitetno uradjena da i dan danas kaki po Samsungu. Imao, koristio, ispadala, onaj osecaj koji mi Samsung nikad nije pruzio. Ali to Samsung ne cini losim. Ovo pljuvanje kao HMD. Pa brate Volvo su isto kupili kinezi, da li to znaci da Volvo automobili nevaljaju, pa ne bih rekao.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Nokia 8

Post od Joker123 »

^ Brate nisam to ja napisao,samo kopirao sta kaze Eldar koji je testirao telefon.I mene cudi da ga ovako popljuje ko da je g..no a ne telefon,mada ko duze prati forum zna da on pljuje Nokiu odavno,procitaj sta je Green napisao.Ja nista protiv Kineza nemam,kao sto vidis koristim Huawei i prezadovoljan sam.Volvo je zakon bio i ostao ;)

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia 8

Post od brankisha »

"ispricavam se", jbg ne vidim navodnike [emoji23][emoji23]

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Nokia 8

Post od Joker123 »

@brankisha opusteno samo,nema ljutnje :D

Vaša poruka sadrži 41 karaktera. Minimalni broj karaktera koji morate uneti je 60.

Odgovori