Nokia 8

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

Kako se postave stvari kod nas, jaka je cena za model nove kompanije, pre bih za istu lovu na oglasu kupio nov S8+ sa validnom garancijom i fiskalnim, koji je svemriski brod za nokia 8.

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia 8

Post od brankisha »

Kako nova kompanija?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

Kako nisu novi? Koji droid telefon imaš Nokia i kako se pokazao? Kakav im je servis? Šta znamo o njima i njihovoj podršci? Nema ništa, kreću od nule. Imali su neslavnu eksurziju sa WP pod dirigentskom palicom M$, koja je spržila staru Symbian ikonu iz Finske. Pokazali su da nisu imali poslovne poteze za pohvalu, samo sunovrat i ponor! Ovo je nova Nokia, koja mora da se dokaže. Ona Nokia i Finska za koju se vezivao stari Nokia kvalitet, to odavno ne postoj, kreću iz početka tj. firma koja ih je kupila, tako i treba da se postave. Ne predviđam im uspeh ako nastave da lapaju cene, za jednu propalu firmu koja pokušava da se digne iz pepela.
Poslednja izmena od Baraba u Sub, 26. Avg 2017. 11:10, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8

Post od гари »

Tek treba da se dokažu. Ja još nisam video neke super stvari u njihovim novim telefonima koji bi potvrdili da je ovo "ona stara Nokia". Neka zanimljiva softverska rešenja... Jedino što su najavili brze nadogradnje, a inače se za sve skoro oslanjaju na Googlove aplikacije...

Sent from mTalk on Windows PC

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 8

Post od Apolo »

Ne velike razlke u cenama, dobra ili losa kamera, ovaj ili onaj ekran... Samo kazes da je top model i zveknes 600e, a sto Baraba kaze dodas jos malo i kupis zaista top model u vidu S8/S8+. Proizvodjaci smatraju da imaju pravo da dizu cene do neba, ali to se na kraju odrazi na njihovo poslovanje i konacno udele na trzistu. Nokia ce morati jos da se dokazuje, a po pitanju kineskih proizvodjaca rekao bih da su P10 i Mi6 medju vodecim, ako posmatramo top modele.
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

Huawei se tako zatrčao, zato je ovo godine cenu P10 spustio i čak i ispod proglogodišnjeg modela Galaxy S7. Videli su da nema šta da traže pored S8. Za šta da odvale cenu? Jesu se zatrčali, videli grešku, ispravljaju.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Nokia 8

Post od fannY »

Pa koliko je P10 jeftiniji od S8? Svi oni drze priblizne cene.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

Kod operatera od starta je tako pozicioniran, jeftiniji od S7 malo, a tek od S8 je jeftiniji iha. Video je to i Huawei, ko bi ga pogledao za tu lovu pored S8 da su odvalili? Ovim potezom, kao nov model a jeftiniji od prošlogodišnje Sams perjanice imao je šanse, i ljudi su kupovali P10 ko nije hteo da daje iše love a hteo je nov fon sa garancijom, mada su se neki vraćali na S7 kako vidim na forumima, ali je ostalo i zadovoljnih na P10.
Nokia 8 sa istom cenom kao S8+ (600e se već bliža S8+ na oglasima) nema šta da traži! Mogu da stave katanac.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 8

Post od Apolo »

Upravo to. Da bi imali istu cenu kao S8 moraju da pariraju u svemu S8, a znamo da su po pitanju kvaliteta kamere npr. inferiorniji u odnosu na S8. Samo bi pravi ljubitelji brenda uzeli pre Huawei ili Nokiju po ceni istoj kao S8. Ovako ako spuste 100-150e pocetnu cenu mogu se nadati necemu. Gledam bas i Mi6, cena iako visoka za nase standarde (na kraju krajeva koja nije) spustili su je u odnosu na konkurenicju koja je digla do neba.

Sent from Windows 10 using mTalk
Festina lente.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

Apolo, ljubitelji brenda kao naš Sale Sony? :wink: Čak i takvi okoreli likovi vremenom promene mišljenje, veoma je teško kada vidiš kod nekog S8 ili neku drugu lepotu, ili ovde bolje fotke, ili čuje zvuk nekog HTC. Može neko vreme da odoleva, na kraju ćao. Sale je odličan primer, neće da plaća više nešto što ne vredi toliko. I sam kaže da mu Mi5 pravi bolje slike od Z5! Pa pogledajte molim vas onaj kovčeg od telefona XZ Premium, kovčeg, šta drugo reći, da je izašao 2015. bio bi pogodak, ovako kovčeg sa onim mesom oko ekrana, čak i kod nas u njega poklanjaju PS4 (ne sećam se da je bio nekad bolji poklon uz neki fon), a opet je po meni i dalje preskup, opet izgleda zaostalo ako se spusti pored novih modela.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8

Post od Sale_M »

U pravu si Baraba,dobar je Sony,ali malo prodaju mooda za bubrege i to je pocelo da mi smeta.

Inace evo ga review 8ice - http://www.gsmarena.com/nokia_8-review-1644.php

Iskreno,kao i vecina navijam za Nokiu,da budu sto bolji i ako mogu da se vrate na stare staze uspeha, i samim tim povecaju konkurenciju na trzistu,sto je za nas krajne korisnike uvek dobro.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

Ljudi, aman više, Nokia da se vrati? Nokia nije akcionar niti investitor u kompaniji HMD! Ne postoji više stara Nokia, shvatite! HMD Global Oy je kupila brend Nokia (10 godina licenuc, licenca ne važi jedino za Japan, dok "FIH Mobile" ćerka firme Foxconna ima licencu za obične dumb telefone), iza imena Nokia pokušaće da uvali njihove telefone i HMD i Foxconn. Ovo su Kinezare što se tiče mene. Ovaj model realno ne bi se ni pomeno na forumu da se zove kao njihova kompanija, da li bi neko i znao da se ovaj telefon zove HMD 8? Čak ni u razvoj svog skina nisu uložili, košta jbg, kao furaju stock i oslanjaju se na google app, videli su i tu uštedu, al dobro, da ne tupim i u tom pravcu. Za ovaj telefon 600e koliko je najavljena cena, to je ne mnogo, nego preterano. Ne vidim nešto da se otimate oko Tesle iz ComTrade.

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Nokia 8

Post od Abioye »

^ Iz aviona se videlo da će to ovako da izgleda, i pre nego što je HMD izbacio prvi Nokia telefon. Ljudi ovde gaje neka nerealna očekivanja od Nokie, kao da je ista ekipa sedela u Finskoj i deset godina razvijala nove telefone daleko od javnosti, sada je došao trenutak da izbace android telefone i pregaze Samsung [emoji16]

brankisha
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1028
Pridružio se: Čet, 04. Sep 2014. 07:33
:: Xiaomi Mi5
:: Lumia 925

Re: Nokia 8

Post od brankisha »

Ajde Baraba sta si zapenio za taj S8. Kakav bre usrani Sljamsung. Koje je opravdanje da se uopste lupaju cene za telefone? Po cemu s8 zasluzuje toliku cenu? Sto ima dobru kameru?
Danas vecina telefona ima dobre kamere. Mozda su s8 i ip7 u svim uslovima dobri, a neke zeza mrak ali za vecinu korisnika to nece biti problem. Najbitnija je podrska i sam kvalitet izrade. Svi vacare na iste fore, 4k ekran - "u*racu se". Tacno bih ljude vratio na doba pre 17 godina.
Dizu se kraditi da bi se kupovali telefoni. Ocekujem za dve godine da kostaju kao polovan auto.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8

Post od гари »

^ Već sad koštaju kao polovan auto.

Sent from mTalk on Windows phone

Abioye
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 57
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2016. 16:06

Re: Nokia 8

Post od Abioye »

Koštaju, ali nije poenta u tome da li su telefoni preskupi, cene su takve kakve jesu, već da li HMD za iste pare nudi nešto bolje ili bar isto kao Samsung i HTC za iste pare....
A ne nudi
Poslednja izmena od Abioye u Ned, 27. Avg 2017. 10:00, izmenjeno 1 put ukupno.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Nokia 8

Post od znemanja »

@brankisha, istina je da cena flagship modela iz godinu u godini sve veća, ali tržište zahteva takve modele. Da ljudi ne kupuju telefone po toj ceni onda takve cene ne bi opstale. Nokia 8 je, na papiru, vrhunski smartphone, ali cena ne bi smela da bude tako visoka jer Nokie (one Nokie koju svi znamo i koju smo svi volelei) nažalost više nema i ovaj model pod brendom Nokia je nov na tržistu i tek moraju da se dokažu kod kupaca, stoga cena ne sme da bide u rangu Samsunga i iPhone-a.

S8/S8 plus i iPhone mogu da stave toliku cenu jer su napravili tokom godina jak brend za koji se ljudi vezuju iz ma kog razloga. Stoga ljudi kupuju Galaxy S i Note seriju kao i iPhone zbog prestiža brenda pa tek onda zbog samih karkteristika uređaj. Seti se samo stare slave Nokie kada su njeni premium Symbina telefoni koštali takođe po 500+€, pa tu je u dumb Luna serija koja je bila izrađena od stakla koja je takođe koštala 500-600€ i to su ljudo kupovali jer je Nokia bila sinonim za prestiž, kvalitet pa čak i luksuzan prpizvod.

Te Nokie više nema, stoga cena ne sme da bude tako visoka dok ne izgrade reputaciju svog brenda, da li će se to desiti, teško, ali vreme će reći svoje.



Sent from my Galaxy S7 edge using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Nokia 8

Post od Baraba »

brankisha, razlika 20e između S8 i Nokia 8, videh da je neko postavio cene u radnji, samo 20e, kako da ga ne poredim sa S8? Pa on je svemirski brod za ovo što pokušavaju da uvale za 600e. Ti ga poredi sa Mi 5, da li nekoliko Mi 5 vredi ova Nokia 8? Onaj ko diže kredit me ne zanima, niti bih se baktao na tu temu. Ti možeš slobodno da se vratiš 17 god. nazad, srećan ti put.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Nokia 8

Post od Sale_M »

Baraba napisao:Ljudi, aman više, Nokia da se vrati? Nokia nije akcionar niti investitor u kompaniji HMD! Ne postoji više stara Nokia, shvatite! HMD Global Oy je kupila brend Nokia (10 godina licenuc, licenca ne važi jedino za Japan, dok "FIH Mobile" ćerka firme Foxconna ima licencu za obične dumb telefone), iza imena Nokia pokušaće da uvali njihove telefone i HMD i Foxconn. Ovo su Kinezare što se tiče mene. Ovaj model realno ne bi se ni pomeno na forumu da se zove kao njihova kompanija, da li bi neko i znao da se ovaj telefon zove HMD 8? Čak ni u razvoj svog skina nisu uložili, košta jbg, kao furaju stock i oslanjaju se na google app, videli su i tu uštedu, al dobro, da ne tupim i u tom pravcu. Za ovaj telefon 600e koliko je najavljena cena, to je ne mnogo, nego preterano. Ne vidim nešto da se otimate oko Tesle iz ComTrade.

Nisam bas pratio razvoj i koga je ko kupio, zaboravim na tu cinjenicu da je ovo HMD.
To je onda prosto,ovi chajnezi oce da zarade extra profit na natpisu Nokia na svojim uredjima. :)
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Nokia 8

Post od гари »

Možda nije jasno ni da li su Kinezi... To je navodno finska kompanija... Nije kineska, ali nije ni stara Nokia. Uzeli su neke ljude iz stare Nokije, ali da li dovoljno, i da li one ključne... U svakom slučaju, i da su Finci i da su Kinezi, isto nam je, oni treba da se dokažu.

Sent from mTalk on Windows phone

Odgovori