Slučajno otkriveno - tips & tricks

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, dok sam imala N6680 imala sam tu opciju...na N70 je nemam...a primetila sam da se kad to promenis menja boja onih ikonica koje su u obliku puzzle... :) ...znas ono kad za program i ne postoji ikonica nego je sistem sam postavi...i takodje, kad u nekom delu menija imas onu senku koja obelezava opciju na kojoj se trenutno nalazis...i tu se boja menja u odabranu iz palette...Uhh...:shock: ...nadam se da neko moze da skonta sta sam htela da kazem... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ninolina, pa mislim da shvatam ..... ali to ipak nije dovoljna razlika .... mislim, zasto su uopste i stavljali tu opciju? :?

poz...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, pa nije ni meni bash bila jasna ta opcija...mislim, zasto su je stavili...ali sam samo na ovim mestima primetila da se nesto menjalo... 8)

pozz... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

:) To oko vibracije & punjaca me je bacilo u totalan bedak na jedno pola sata pre par dana kada sam dobio telefon. Stigao nov e60, ja ga stavio na punjac da formiram bateriju i naravno, igram se sa njime... Okacim ga i na usb kabel pa prebacujem kontakte i ostalo. Zvoni telefon na dolazni poziv ali NE VIBRIRA! Gdedam u profilu stoji da je vibracija ukljucena! ... posle 15 min znojenja (neispravna mu vibracija ?!) se setim da je na punjacu :) ... skinem ga sa punjaca, zovem samog sebe sa fixnog, kad ono I DALJE ne vibrira!!!... E tu sam se sasekao! ... Kad sam ga skinuo i sa USB kabla i nazvao sebe, poceo je sa "drmanjem" :)
Suma sumarum, e60 kada je na punjacu i/ili usb kablu NE vibrira :)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

bigmag, ima samo kod za Life Timer...koliko ja znam...ali i po njemu mozes da vidis jel koriscen i koliko... 8) :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

bigmag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 137
Pridružio se: Čet, 09. Feb 2006. 03:51

Post od bigmag »

Pa jel znas taj kod, NINA? Ja sam negde na forumu video nesto ovako *#92702689# ali kod mene ne radi na 6600!! A hocu da uzmem n70 pa znas vec kakvi su ovi sto prodaju telefone samo bi nesto zavrnuli pa rekoh kad bi imao taj kod bio bih sigurniji!!!
.::HTC Desire Z::.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

bigmag, to je taj kod...I ne znam sto ne radi na 6600...ali definitivno radi na N70, tako da ces to moci da proveris... :wink: 8) ... A prikaz vremena je u satima...i minutima...da ti ne bi rekli, mozda, da je to 1 minut, a ne 1h koriscenja... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

"Warranty code" iz nekog razloga ne radi na 6600, 7610/6670, 6260 i uopšte na OS7.0, zašto - nemam pojima. Na 3650/60 je to radilo.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Pa ljudi i 3310 ne vibrira dok se puni. To mi i nije neko zapazanje jedino ako od skora imas mobilni telefon.

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

janka_88, pa ako od skora ponovo imas Nokiu posle duzeg vremena, onda jeste :) :) :)
... a cemu inace ovo ogranicenje od minimum 100 karaktera?? Znam da je offtopic, ali 3x sam kliknuo na submit dok nisam skontao zasto mi ne daje da posaljem post...

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Post od janka_88 »

Jager, kako mislis ako od skora ponovo imam nokiju. Ja sam 3310 imao jos 2000. godine i od tada znam da telefon ne vibrira dok se puni zato i spominjem 3310.

vlajche
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 21:42
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vlajche »

janka_88 napisao:Jager, kako mislis ako od skora ponovo imam nokiju...
Pretpostavljam da je Jager mislio da ako si davno imao nokiu pa onda duze vreme koristio modele nekih drugih proizvodjaca i od skora ponovo imas nokiu onda ti to jeste novo zapazanje jer (pretpostavljam iz ovog posta) modeli nekih drugih proizvodjaca vibriraju dok se pune, sto je, po meni, potpuno debilno. Jer, ko sto rece gargamel4, zna se za sta sluzi vibracija. Ne moze ti telefon biti u dzepu ako je na punjacu! Jos jedan dokaz da nokia misli o svemu.
Jos jedna pricica koja bi mogla da se podvede pod "slucajno otkriveno". Nosio sam nekih mesec dana silom prilika Samsung C100 (inace to mi je bio jedini ne-nokia telefon) i toliko me je razocarao da je to strasno. Izmedju ostalog, bio meni rodjendan i ponoc, ljudi salju poruke, cestitaju, zovu. Razgovaram s devojkom kad odjednom, zvuk za poruku iz sve snage pravo meni u uvo sa onog zvucnika sa koga dolazi zvuk sagovornika. U sred razgovora! Umalo nisam ogluveo! Ko zna koliko puta mi je stigla poruka u toku razgovra na nokii i cuje se samo jedan kratak diskretni ton. 8)

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

vlajche, citas mi misli :) Moj drugi telefon je bio nokia (prvi je bio erikson, ni ne secam se modela, tolliko je davno bilo :) ) i dugo sam imao Nokije... onda sam iz ciste radoznalosti pre par godina promenuo proizvodjaca i sada se NAPOKON vratio na Nokiu...
A ovo za Samsunga sto se tebi desavalo... pa STRASNO, sta drugo reci? Veoma grub bug u softveru...

Sn1p3r
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 168
Pridružio se: Uto, 22. Avg 2006. 18:59

Post od Sn1p3r »

vlaki napisao:Kakvo zapazanje! Shta bih ja dao da imam takvu moc zapazanja... :roll:
Pa ne verujem da ima 'barem jedan' phone koji ce vibrirati dok se puni...
Aj chik ga nadji! :D :lol: :D

Pozz! 8)
Gresis, ima dosta fonova.... Svi samsung fonovi vibriraju i siemensi ja mislim... Samo kod nokia-e je ta situation

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

A jel ste znali da kada na nokiji kucate poruku i hocete da otkucate broj dovoljno je da stisnete i zadrzite taster koji vam treba, npr. hocete broj 5 stisnete 5 i zadrzite sekundu, ne mora da se kuca 4 puta taster 5 ili taster #, ja sam tek sinoc to slucajno provalio :oops:
HOX Titanium gray

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Old news mate,veeeeeery old!! :wink: Mozes da promenis i sva slova na tarabu,pa da kucas samo brojeve,korisno ako treba da upises neciji broj telefona pa da to odradis brze nego da zadrzavas svaki taster sa odgovarajucim brojem po par sekundi,puta desetak brojeva=ustedis do pola minuta samo na kucanje jednog telefonskog broja ovim nacinom! :wink:
Pozdrav 8)

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

Lomnica_city, naravno da znam za tarabu i sve to, ali nisam znao dok kucas slova dovoljno je da zadrzis taster i dobijes broj, bez tarabe i cukanja po tasraturi
HOX Titanium gray

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

mkvb napisao:Lomnica_city, naravno da znam za tarabu i sve to, ali nisam znao dok kucas slova dovoljno je da zadrzis taster i dobijes broj, bez tarabe i cukanja po tasraturi
ajoj ... ovo je koliko se ja secam radilo i na prastarom 8210 :) i na svim nokijama pre i posle njega

mkvb
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 07. Feb 2006. 15:46

Post od mkvb »

mkvb napisao:ja sam tek sinoc to slucajno provalio :oops:
:oops: :oops: :oops: sramota me a sta cu?!
HOX Titanium gray

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

janka_88 napisao:Pa ljudi i 3310 ne vibrira dok se puni. To mi i nije neko zapazanje jedino ako od skora imas mobilni telefon.
Pa ja nebih reko da to nije bitno jer ostavis fon negde na nekoj polici i pored ivice on od vibracije padne i slomi se ili ne daj boze jos gore znaci :P :roll: :D
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Odgovori