Slučajno otkriveno - tips & tricks

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Slučajno otkriveno - tips & tricks

Post od kroko035 »

Znaci do jednog saznanja sam dosao sasvim slucano i znam da to mozda za mnoge nije ni bitno ali radi se o ; vibracija na Nokii 6680 se automatski iskljucuje kada je na punjacu :) smatram kao vrlo korisna prateca opcija zbog eventualnog ostecenja ako ostavis telefon i nisi pored njega! :roll: Sa obzirom da covek uci dok je ziv voleo bih ako bi jos neko izneo takva zapazanja :) :D ;) :blinky: Hvala!

I sitnice zivot znace i ovu temu sam dao da bi mogao neko nesto da nauci sto je i poenta cele price jer :o da neki likovi samo dolaze da se z :lol: dajte malo licnih primera? 8)
Poslednja izmena od kroko035 u Sub, 03. Jun 2006. 16:25, izmenjeno 1 put ukupno.
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Tako ti je to kod mnogih telefona, ali ne kod svih. Mislim da je to delom i zbog toga da se baterija sto pre napuni i da bi telefon sto pre postao mobilan...
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Heheh :wink: Moj fon ionako ne moze da se puni preko punjacha tako da mi je svejedno.... :D 8)

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

Dexter a kako ga onda punis??? :blinky: :blinky: :o na mom 6630 ja mislim da radi vibracija dok je na punjacu ali ne i kada je prikachen na komp :P :P

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa 6630 ne mogu preko punjacha da punim,nego mu odvojeno punim samo bat. pa je ubacim posle,imam 2 baterije tako da mi je to i praktichnije (dok jednu kristim druga se puni i obnuto ) .

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

yamaha-tzr50, ne radi ti vibro dok punis!! Probaj.

Dexter, ha! dobra ideja...

:) :)
...shit happens... keep d smile!

vlaki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 484
Pridružio se: Sub, 20. Maj 2006. 00:22
:: SG Note II
:: Nokia 6630
Lokacija: Zemun

Post od vlaki »

Kakvo zapazanje! Shta bih ja dao da imam takvu moc zapazanja... :roll:
Pa ne verujem da ima 'barem jedan' phone koji ce vibrirati dok se puni...
Aj chik ga nadji! :D :lol: :D

Pozz! 8)
"Trgovanje bez oglašavanja je kao namigivanje devojci u mraku - vi znate šta radite, ali drugi ne." - Salvador Dali

blade_bre
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 725
Pridružio se: Uto, 24. Jan 2006. 23:34
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Post od blade_bre »

"Pa ne verujem da ima 'barem jedan' phone koji ce vibrirati dok se puni...
Aj chik ga nadji!"

Nasao! Samsung X100. Provereno...
...shit happens... keep d smile!

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

kroko035, odlicno zapazanje :wink: , evo sad sam i ja provjerio i na 6680 ina 6610i , i stvarno nemoze da vibrira dok se puni 8) :wink: :D

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

I sony ericsson k750i (moj telefon) vibrira dok se puni. Meni je to i bolje jer kad mi je ugasen ton, a puni se, cujem kad mi neko salje poruku, zove ili cima.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

To je još moj 3310 imao. Ali poenta nije se baterija brže napuni, nego što vibracija služi da ti se ne dere u javnosti a da u džepu osetiš kad ti zvoni, a kad je na punjaču malo teže može da ti bude u džepu. :D :D :D
Poslednja izmena od gargamel4 u Pon, 05. Jun 2006. 08:13, izmenjeno 1 put ukupno.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne znam da li se isto ovo dešava i kod mog burazera na D500, ali znam da mu je vibracija toliko jaka, i dere se (mislim na glasnoću vibr.) da mi se sve nešto čini da kad stoji na stolu može da se izgrebe . . . :?

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Po meni mnoooogo pismena stvar ta opcija iskljucena vibro pri punjenju (eto zasto cenim Nokiu) :D dali je jos neko nesto zapazio tako sitno a korisno? :D :wink: 8)

Ps ninolina jos se nisam snasao za pm a onaj mail mi nije stigo pozdrav 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Evo sitne a korisne stavrcice koju sam zapazio na n6230i. Kada se pri kucanju poruka pritisne * (za simbole) do zeljenog simbola mozete da se krecete sa tasterima 2,4,6,8 a na 5 se potvrdjuje izbor! :)
Ovo malo ubrzava kucanje jer ne mora da se koriste navigacioni tasteri...

"Ne znam zasto sam ovo ispricao, ali ne skodi! A ako ne skodi.... Koristi!" :wink:

PozZ

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Dexter napisao:Pa 6630 ne mogu preko punjacha da punim,nego mu odvojeno punim samo bat. ) .
jel imas eksterni punjac? Aj pojasni malo, gde to moze da se nabavi? Mene je odusevilo kada sam otkrio da na 6630 alarm na satu zvoni i kad je telefon ugasen, pa to cesto koristim da mi ne gori celu noc :) pozdrav

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

bela, imash temu u kategoriji Nokia koja se zove punjachi ili tako neshto pa cesh tamo naci... :wink:

Pa vecina fonova moze da im svira alram iako je ugashen... :roll:

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

ali zato na 6630 podsetnik ne zvoni ako je iskljucen telefon ..... a ni posle kada ukljucis ako je proslo vreme za podsetnik ... pa cak je i 3510i imao foru da prikaze podsetnik koji je prosao cim ukljucis telefon.... da nemam BestDesk mnogima bih "zaboravio" rodjendan :D

pozdrav...

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Podforum Nokia, ali valjda nema veze: K750, podrzava vadjenje i ubacivanje kartica "na zivo", znaci onaj ko nije smeo da pokusa, moze slobodno da rizikuje :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

budababa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 20
Pridružio se: Pet, 21. Apr 2006. 09:46

Post od budababa »

Necu da gresim dusu, ali mislim da kod Nokie 5110 vibracija radi i kad se telefon puni. Nisam 100% siguran, davno je bilo, ima vec 3 meseca :D

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Jos jedna stvar, slucajno otkrivena... :)

Kada se na n6230i (a verovatno i na drugima) slusa radio ili muzicki plejer, obicno ako zelite da ga iskljucite morate da idete na Radio pa Options pa Switch off, isto tako i za muzicki plejer. Pre neki dan sam slucajno primetio da je za iskljucivanje ovih aplikacija dovoljno drzati "crvenu slsalicu" dok ste na pocetnom ekranu...
Meni je znatno olaksalo zivot :D

PozZ

Odgovori