Nokia N70

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Nokia N70

Post od dusanN70 »

Danas sam odlucio da kupim tel, i gotovo... Odem ja u H.... L... i uzmem N70!!! Ali posto mi je ovo prvi symbian imam par pitanja (pre njega sam imao se k700), nadam se da ne zvuce malo debilozno al ajde :D :
1. Kako se uopste ovaj tel. otkljucava i zakljucava
2. Zasto mi sve fajlove koje sam primio stavlja u INBOX (sms)
3.Uz njega sam dobio bele sluske sa ciji je jedan deo oblozen kozom, i mislim da nisu od ovog modela! Da li to utice na kvalitet zvuka, jer mi se cini da i nije nesto glasan!
4. Rekli su mi da formiram bateriju 3x12, ali koliko sam ja shvatio da nema za to potrebe, aaa??? :roll:
5. Da li je dovoljna zastita ona sto je vec imao u sebi: SECURITY ili moram da instaliram jos neki program i koji??? Posto sam dosta na netu, pa zbog virusa? Sta moze da mi bude ako dobijem virus, i kako cu ja da znam da sam dobio virus!?!?! :chytry:
6. Sta je to WIRLESS???? :blinky: znam da je trulo sto ovo ne znam
, ali takav je zivot?!?!? :smutny:
7. Da li mogu postojece instalirane programe da brisem!!!
8. Kako da ubacujem na njega programe!!! I ovo je glupo?!?! :dry: (Kad ih skinem sa neta, onda ih prebac na tel i to je to ili... treba neka instalacija...
9. To je to za sad... :? :? :?
10. Izvinite na gluposti.... :D

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dusanN70, cestitam na kupovini... :D

1. Zakljucavas ga tako sto pritisnes levi taster (odmah ispod ekrana) i zatim *...za autolock treba da postavis program a tu vec imas vise opcija...moja preporuka Smart Settings...
2. Normalno je da ti sve prebacene fajlove stavlja u Inbox...
3. Jesu bele sluske od tog modela, i ja sam iste dobila, ali jesu malo neudobne i ne bash kvalitetne...mozes da potrazis da kupis sluske HS-23...:wink:
4. Nema potrebe za takvim formiranjem baterije..samo je tri puta isprazni i napuni do kraja i to je to...
5. Znaces da imas virus cim primetis da telefon ludi u bilo kom pogledu...salje sms-ove ili mms-ove..ili ti se pojave neke ikonice u obliku mrtavckih glava...hehehe...pa svaki virus nesto zezne u telefonu a to zavisi od virusa do virusa...A da bi se zastitio od virusa sa neta, najbolji nacin je da sve programe i aplikacije prebacujes sa kompa na mob a da ih prethodno skeniras na kompu...Jedini anti virus koji bih mogla da ti preporucim jeste Symantec...A on bi trebalo da te upozori kad naidje na virus, ne i da ih cisti...ali dovoljno je i to, ovi ostali takodje ne vrse savrseno funkciju a usporavaju fon maximalno... :roll:
6. Nije mi jasno zasto ce ti ovo...A valjda znas da oznacava bezicnu konekciju sa internetom...
7. instalirani programi brisu se kad udjes u Menu>Tools>App manager...i kad naidjes na program koji hoces da uklonis klikni na desni taster ispod ekrana...
8. Treba da fajl koji skines sa neta bude u extenziji .sis. ili .jar...prebacis ga na fon, i kad ga nadjes u inboxu, idi samo na open i instalacija treba sama da pocne...
9. Pa zahtevno za pocetak...kakva li tek pitanja spremas... :D :lol:
10. Izvinjavamo... :D :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Wireless je generalno tip bežične konekcije (ne samo za internet), slično bluetooth-u ali mnogo brže i naprednije, bolja enkripcija, itd, itd...

A Symantec za mob zaobiđi, zgodniji je F-Secure.

Piši utiske... :wink:

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

E super dusanN70, samo mi nije jesno kako je svima promakla ova e70 za samo 20e vise dobio bi qwerty koja deluje komotno.....ja sam mislio da mi na p910 nece trebati qwerty ali bas sam se navukao......skinuo sam bio rtastaturu ali nisam izdrzao duze od dana.....zarazna stvar kad vam kazem :D
5130+Koss the plug....

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

E NiNolIna stavrno si CAR :oops: , nego ja da nastavim sa pitanjima :D :
1. U cemu je razlika izmedju ovih postojecih i HS-23 sluski? Gde mogu da ih nadjem i koliko su? Jel i ti imas HS-23? (ninolina) :lol:
2. Zvao sam danas "TELENOR" da mi posalju podesavanja za GPRS i MMS, i kad mi je stigla poruka (configuration message), ja idem na OPEN i on krene sa konfiguracijom i odjdnom mi izbaci da unesem PIN (Configuration settings' PIN code:), i ja probam 0000, kaze CODE ERROR :shock: , probam 00000000, isto nece :shock: ! Ne znam da li je to normalno da mi trazi PIN, i ako jeste sta da ukucam!!!!! :oops:
3.Zasto u GALLERY nemogu da pravim svoje foldere za slike i ostalo! :shock: U FILE MANAGER-u moze, ali tu nemogu da gledam onako umanjene slike (da ih ne otvaram), kao u GALLERY, vec samo pise naziv!! :shock:
4.Sta je to (od programa u telefonu): IM, Lifeblog, yahoo!Go, Catalogs, Quicksheet, Quickword, Search, a ostale sam provalio!!! :D
5. Pretpostavljam da telefon ne moze da otvara OFFICE fajlove (word, exel...) da li postoji program koji ce ih otvorit, i koji je to? (gde je na netu najbolje da skidam programe i igrice za njega? :disgust: )?!?!
6. Koju tacno memorijsku karticu on koristi??? Znam da nije obicna MMC, vec RS MMC Dual..... (neznam tacno kako se zove)? U cemu je razlika izmedju MMC i ove MMC koja je za n70 (osim u dimenzijama)???
7. Hocu da kupim memorijsku od 512 MB, da li ce to da ga uspori ili...? Koju je najbolje da uzmem? I po kojoj se ceni krecu (otprilike)?
8. Nisam naporan aaaaaaaaa..... :D
9. NinoLina i ostali unapred hvala!!! :roll:
10. Ovo za GPRS mi je jako hitno (dosta ga koristi) pa ako neko zna resenje..... :( !!!
:| .....

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Za ta podesavanja za gprs i mms je trebao operater da ti kaze pin! To oni postave pa ti ga kazu kad narucis te poruke, i ti ga samo ukucas... Zovni ih opet i trazi im...

PozZ

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

1.Bolje su od ostalih Nokia slusalica,a ima ih i ninolina,a i ja,zakon su i lako ces ih naci jer dolaze uz neke najnovije modele Nokia!
2.Meni se podesavanja sama pojavljuju kad ubacim 063 karticu u N70 koja ih nema,ne znam kako je to sad sa porukama ali pozovi pa pitaj Telenor!
3.Ne razumem sta moze,ne moze,samo male slike,velike slike...?
4.IM-chat i nije nesto,Lifeblog-blog i salje se mislim samo preko BT-a pa takodje nije nesto,yahoo-nemam i ne znam sta ti je to,kod mene nema,Catalogs-takodje,ne znam sta ti je to jer kod mene nema,Quick-ovi su ti programcici za Office fajlove!
5.Procitaj kraj recenice u odgovoru #4 pa ce ti biti jasno!
6.Dual Voltazne,znaci da rade na dve voltaze ali citac u N70 radi SAMO na manjoj pa ne mogu i obicne kartice,znaci kupi MMC Mobile!
7.Nece,ja imam od 1GB i radi dobro!
8.Jesi pomalo! :D
9.Nema na cemu! :wink:
10.Pozovi Telenor i pitaj za code kad su ti vec stigla podesavanja!
Pozdrav 8)

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

Ima joooooossss:
1. Kako ne kapiras pitanje no. 3 :wacko: !!!
2. Da li bi mogao da sad na primer izbrisem neki program (npr Operu), a kasnije da je ponovo instaliram a da je neskidam ponovo sa neta!!! (znate kako to ide na kompu, samo sacuvas samu instalaciju, i kasnije mozes ponovo da instaliras program!!!), valjda sam lepo objasnio, hmmmm!?!?! :dry:
3. Jedva sam pronasao melodij e za poruke!!! "Bas komlikovano" :cry: Mora da se ide u PROFILES pa bla, bla, bla..... znate vec!
4. Ima neki dobar FILE MENAGER, da skinem sa neta!!! Koji, i gde mogu da ga skinem!!! Smaram aaaa, trpite me jos malo! :roll:
5. Koliko kostaju te "bolje" sluske? :wacko: (bankrotirao sam skroz, a gde je jos i memorijska, grrrr :o )
6. A, koji je dobar PLAYER za mp3??? Mislim da skinem sa neta!
7. Necu vise obecavam (da smaram) :roll: !!! Mozda jos samo malo :wink: !!!
8.E daaaaa, koji je dobar program da uvecam sliku (kad me neko zove), kapis???

Thanks, thanks........ 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

1.Lepo,kazes ne mozes da napravis folder u galeriji ali mozes u file manageru ali ne mozes da gledas onako umanjene slike ali mozes... :wacko: Jel hoces da napravis folder u kome ces iz galerije moci da gledas te slike u punoj velicini ili kao thumbnailove ili hoces nesto drugo,ne razumem sto pominjes file manager i gledanje u njemu,jel mozda to hoces ili ovo prvo,zato te nisam razumeo odmah,kapis!?
2.Operu ne treba ni da dobijes u telefonu koliko se ja secam,ti si onda dobio koriscen telefon kad imas pola stvari koje NE treba da dobijes u novom (proveri lifetimer pomocu sifre *#92702689#) ali ako imas instalaciju (.sis format ili .jar,zavisi dal je obicna Opera ili Opera Mini) mozes da je opet instaliras preko kabla ili BT ili prebacivanjem na MMC pa onda instaliranjem sa nje!
3.Jeste drugacije podesavanje nego na series40 Nokiama,ali nije tesko provaliti,inace probaj melodiju 3,budi iz mrtvih! :D
4.FExplorer je meni najbolji i najlaksi za koriscenje,skini najnoviju beta verziju,barata i zasticenim instalacijama,imas je na www.gosymbian.com i idi na Beta Download,besplatan je!
5.Ne kostaju puno ali ja ti cenu ne mogu reci,dobio sam ih preko brata za Dz.
6.PowerMP3,koristi ga 90% nas,odlican je a najnoviji je v1.01!
7.Ajd jos malo. :D
8.FullScreenCaller je po meni najbolji (nije jedini) pa potrazi negde (Google)!
Pozdrav 8)

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

dusanN70 napisao: 10. Ovo za GPRS mi je jako hitno (dosta ga koristi) pa ako neko zna resenje...
uvek ti kazu i pin kod za konfiguracijsku poruku kad ih nazoves verovatno nisi slusao 8)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Cccccc brate... pa gori si od mojih profana na usmenom ispitu...toliko pitanja i podpitanja :shock: :shock:
5130+Koss the plug....

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ma razmazili se ovde na forumu... :P ...hoce sve na gotovo...umesto dai uzivaju u direktnom proucavanju svog aparata...i otkrivanju njegovih mogucnosti...c c c ...xexexexe... :lol: :D :lol:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

nbnebojsa napisao:uvek ti kazu i pin kod za konfiguracijsku poruku kad ih nazoves verovatno nisi slusao 8)
Ne kazu bas uvek, evo ja sam malopre zvao da aktiviram GPRS/MMS na 6230i, pa su mi rekli da ce mi poruke biti poslate...
Kada sam isao da ih sacuvam, trazio je pin kod koji mi nisu rekli prvom prilikom, pa sam opet zvao...cekao 2-3min dok se nije javio operator 8)

Inace pin je 1234.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Te sluške ima i Miskoni, i u odnosu na sennheisera su malo lošije, prema tome za 10€ svaka preporuka.

A Symanteca izbegavajte u svakom obliku, a ne samo za telefon. Mnogo je spor, a samo može da upozori na virus, a ne i da ga ukloni. U najboljem slučaju da ga disejbluje.

Lomnica_city, je malo komplikovano objasnio (mada tačno), ali poenta je da treba da imaš FExplorer, ili nešto slično ali on je možda i najbolji, i samo smestiš instalaciju negde, najbolje na karticu, i onda možeš da radiš instaliranje i deinstaliranje kad god hoćeš, samo ne razumem zašto bi to radio. Time ništa ne dobijaš na prostoru, osim što će vremenom da ti se smanjuje stabilnost telefona (kao i kod Windowsa), od instaliranja i deinstaliranja.

I ovo nije prvi telefon od Nokie kome se melodije podešavaju iz Profila. Šta je tu toliko čudno?

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Lomnica_city napisao:Operu ne treba ni da dobijes u telefonu koliko se ja secam,ti si onda dobio koriscen telefon kad imas pola stvari koje NE treba da dobijes u novom
Naprotiv, dobio je sve što treba da dobije, svašta stiže uz nov telefon, i Opera i Yahoo!Go, Catalogs... Nemoj da ga plašiš! :)

Što se tiče HS-23 slušalica, Mirko je uz N80 dobio takođe HS-23 koje, sem što se vizuelno malo razlikuju od Ninolininih i mojih, i zvuče lošije - što je vrlo čudno. Ove naše su navodno od 6280. Znači i to je diskutabilno, naizgled ista stvar se može bitno razlikovati...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ja nisam to dobio,mislim ima nekih stvari na CD-u ali Yahoo ne,kao ni Catalogs,niti sam to video na Nokia sajtu,to mi nije bas najjasnije kako,mozda to ima veze dal je telefon sa mreze ili ne!?Mada,sad kad se setim,ipak sam dobio Operu na bivsoj 6680,ali ni na jednoj N70 (kao ni brat na N72) nisam imao,go figure!? :? Ionako nikad ne skodi proveriti lifetimer! :wink:
Pozdrav 8)

dusanN70
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 202
Pridružio se: Uto, 29. Avg 2006. 20:31

Post od dusanN70 »

E stvarno mogao bi da negde budem profa :D , xaxaxaxa!!! Ajmo dalje...... :roll:
1. To za PIN sam resio, pokusavao sam razne kombinacije i bilo je 1234!!! :o
2. Cemu sluzi ono dugme OLOVKA, stvarno je retardno pitanje, ali.... :wacko:
3. Da li je to samo kod mene slucaj: :x
Kad me neko zove ili cima, telefon NE pocinje odmah da zvoni cim taj neko dobije vezu, vec posle 2 sekunde (posle par TUUUU,TUUUU...)!!!! Tako kad me neko krace cimne ja ni ne cujem (ustvari tel ni ne zvoni)?!?!?
4. Video na najvecoj rezoluciji mnogo trosi memoriju, smrc, smrc :wacko: !!! Ma kupicu MMC RS DV ili MMC mobile (aaaaa vec sam naucio nesto!!! 8) ) od 1GB eventualno onu od 512MB, i problem resen :roll: ! Nego (UVEK IMA ONO ALI :wacko: ) cuo sam da imaju neke kartice koje se brzo kvare, valjda neka marka, kako se vec zvase (tu tu ru tu.....) neznam, jel to istina??? Koje mi preporucujete, moze KINGSTON ili KINGMAX (tih ima dosta), ili..... :D
5. Koji je najbolji program za zakljucavanje foldera, poruka..... :oops:
6. Skratio sam sve sto sam mogao :roll:, ovo cu da uvrstim u KRACA ISPITNA PITANJA!!! :lol: :lol:
7. Necu vise, obecavam.... :wink:

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Post od zoreli »

odeš lepo na http://forum.burek.co.yu , Mobilna telefonija ~ Software ~ Tutorijali i pronađeš sve što ti treba od odgovora na sva tvoja pitanja do programa koji ti trebaju :roll:
16 godina na forumu MOBILNISVET

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

2.sluzi za menjanje moda kod unosa texta, za copy,paste, cut...
3.Telefon ne zazvoni odmah,vec posle 1-2sec, ali na ekranu ti istovremeno pise calling...(pa tek onda zvoni)
4.Kingston
5.za poruke MUMsms

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

dusaneN70, prepun si pitanja...malo istrazuj taj telefon, bre... :P

1. koliko vidim resio si to... :)
2. Taster olovcica ti sluzi kad hoces da obelezis neki tekst ili deo teksta i da ga prekopiras na neko drugo mesto u fonu...recimo iz poruke u poruku ili iz .txt fajla u poruku...znaci drzis taster olovcicu i ides navigacionim tasterom u pravcu koji zelis da obelezis...zaatim pritisnes samo taster olovcic u i pojavice ti se opcije...tu ces naci copy, paste i ostalo...klik na opciju koju hoces odes do drugog mesta u telefonu i kad opet kliknes na olovcicu pojavice ti se opcije i to je to...inace je vrlo korisna mogucnost... :D
3. nije samo kod tebe...eto i kod mene isto tako... :roll:
4. Uzmes Kingston(PQI, Transcend...) MMC Mobile i nece te boleti glava... :)
5. Smart Crypto, Advance Device Lock
6. :wacko:
7. :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori