Java aplikacije sa 3650 na 3200

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Java aplikacije sa 3650 na 3200

Post od Sasa_NS »

Da li neko zna zasto Java aplikacije (ekstenzija .jar, .jad) koje odlicno funkcionisu na 3650 pod Symbianom, ne rade na Nokii 3200 iako i ona po specifikacijama podrzava Javu?
Naime, skinuo sam sa Net-a gomilu aplikacija i na 3650 sve rade, ali kada instalaciju pomocu file menagera posaljem IC vezom na 3200, taj telefon javi da ne prepoznaje fajl?
Da li to znaci da je se i Java aplikacije posebno pisu za telefone pod Symbianom (series 60) i i "obicne" (series 40)?
Hvala!

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

To je zbog toga što aplikacije mogu da budu suviše velike ili po rezoluciji u kojoj se prikazuju na ekranu, ili po memoriji koju zauzmaju, jer 3650 nema memorijsko ograničenje, dok aplikacije instalirane na 3200 moraju da budu do 128kb nakon instalacije, dok instalacioni fajl mora biti do 64kb. Treba da tražiš aplikacije za Nokie 3100, 3200, 3300, 5100, 5140, 6100, 6610, 6610i, 7210, 7250, 7250i, 6230. Pri instaliranju aplikacije sa kompjutera potrebni su ti i JAD i JAR fajlovi. Valjda sam pomogao. :D :D :D
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Hvala na odgovoru. Prebacivao sam samo .jar fajl i to je u nekim slucajevima na 3650 funkcionisalo i bez .jad fajla - ne znam kako, ali kada bih iz file managera pregledao instalaciju, u okviru tog direktorijuma bio bi i .jad fajl, iako ga nisam prebacio.
Pretpostavljao sam da je (kod 3200) u pitanju nekompatibilnost fajlova pisanih za series 60 i series 40 telefone, ali nisam bio siguran...
Da li da ubuduce prebacujem oba fajla? Da li ce instalacija proteci kako treba posto mogu da prebacujem samo jedan po jedan fajl (bar sam to do sada tako radio), a posle ubacivanja .jar fajla telefon odmah izvrsi instalaciju i ne trazi vise nista, a sve funkcionise kako treba (bar neko vreme). Sta je taj drugi fajl? Mozda crack?

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Nije crack, to je deo programa, da ne objašnjavam vazdan dan. U svakom slučaju, ja na mojoj 7210 nisam ništa moao da instaliram sem ako nisu oba fajla bila prisutna, kod 3650 je druga stvar, a takodje ta druga stvar važi i za 3200 ako skidaš sa interneta(WAPa). U tvom slučaju problem je bila nekompatibilnost igara za 3650 i 3200. :D
U susret novim izazovima...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Sve razumeo...
Za eksperiment instalirao sam prvo .jar fajl i sve je proteklo O.K, jer aplikacija radi perfektno. Zatim sam prebacio i .jad fajl, cisto da vidim sta ce telefon da kaze - javio je da je ta aplikacija vec instalirana i odbio da usnimi fajl... Znaci, na telefonima sa Symbian OS zaista je dovoljan samo .jar...

Odgovori