Nokia E50

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Nokia E50

Post od Del Boy »

Izasla je nova nokia E serije - E50

evo slika

Slika

i spec

Today Nokia announced the smallest E-series Symbian phone, the E50.

The latest addition in this product line is with bar shape and is only 113 mm x 43.5 mm x 15.5 mm big and weighs 104 g. It is a quad-band business phone with some interesting technologies implemented in it, like the Avaya Communication Manager which is used for connecting to company ground phones via your Nokia E50. The display of the new Nokia is 262K colors one with 240 x 320 pixels resolution. The phone runs on Symbian 9.1 OS and is based on the 3rd generation S60 user interface. Various business and office features like Intellisync Wireless Email, BlackBerry Connect, Visto Mobile, Activesync Mail for Exchange, and Altexia support and office documents viewer are also built-in. Nokia E50 handles .zip archives and .pdf documents, too.

Connectivity options are GPRS and EDGE, both Class 10. Bluetooth, Infrared and USB short range connectivity is also available. Nokia E50 has 70 MB internal memory and offers a microSD card slot for further extension. The phone has music and video playback support and also features a 1.3 megapixel camera with 4x zoom and video capture. This, however, depends on the local market and dealers, in some markets E50 will be released without a camera. The phone has one preinstalled game and supports both Symbian and Java games so the entertainment part is well ensured.

Currently, Nokia E50 price and release date remain unknown

http://www.gsmarena.com/nokia_expands_e ... ws-196.php

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Re: NOKIA E50

Post od Dexter »

Postoji verzija sa kamerom i bez kamere... ;)

** The E50 expands Nokia E-series today. The new E50 that will be available in two versions; with and without a 1.3 megapixel camera is the fourth E-series device and contains all the important functionalities and specifications.

The difference between the E50 and the other three E-series is the absence of Wifi, 16 milion color screen and use of a Micro SD memory card. That is all.

Pricing will be the hot issue with respect to the Nokia E50. The device is the first real successor of the 6310i in terms of pricing, looks, possibilities and availability. We will expect a lot of this new business device.

Slika

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

znaci postoji potpuno isti telefon sa kamerom i bez kamere , pa to mi je bas glupo , mogli su barem da stave drugu oznaku , npr. e51 ili da na ovu verziju sa kamerom stave oznaku i ( e50i ) 8) :wink: :) :D :lol:

milanmilojevic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2006. 16:24
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od milanmilojevic »

Interesuju me saveti ljudi koji poznaju ovaj fon. Kakva mu je kamera, mp3 reprodukcija, koji programi mogu da se nadju za njega...bilo sta korisno. Hvala!

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ne poznajem ga licno i personalno,znamo se onako... :lol: Šalim se malo,nije lose telefonce,sad je cak i fino skuplji od svog prethodnika 6630 (nije previse skuplji),sa kojom deli sve sem boljeg ekrana,vise interne memorije i jos par manje vaznih sitnica,mozda je sad i bolja kupovina od nje!?
Sto se tice programa,slabo se jos mogu naci,ali novih programa portovanih u .sisx format ima sve vise i za nekoliko meseci ce biti,manje-vise,nebitno da li imate Symbian OS 8 ili 8.1 ili 3rd Edition 9.1 pa razmisli da li ti je to mnogo da cekas (ako nisi od onih koji brzo menjaju telefone,uzmi je,a ako bi je menjao ionako posle nekoliko meseci,onda uzmi 6630 i ustedi 50-ak eura a imas bar 5x vise programa za nju)!
Eh da,kamera i ostalo imaju iste specifikacije kao i prethodnica 6630 pa sumnjam da ti to treba biti nesto bitan faktor,mozda da ima autofocus... pa da kazemo da je kamera doooosta bolja,ovako... sumnjam da je neka ogromna razlika!
Pozdrav 8)

milanmilojevic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Pet, 13. Jan 2006. 16:24
Lokacija: Nis
Kontakt:

Post od milanmilojevic »

Hvala na post-u. Nisam od onih koji menjaju telefone i kupio bih neki koji cu koristiti par godina. Zato i ja mislim da je e50 bojle resenje, programi ce se valjda pojaviti, a da je lepsi od 6630 tu nema sumnje. ako je kamera porediva sa 6230 onda je ok, intreresuje me kako bi se pokazao kao mp3 player jedino...
Pozdrav :D

antegra
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2005. 11:24

Post od antegra »

ima ga moja devojka, fin telefon, pogotovo za male ruke :) sve što važi za E seriju tu je (znači pozitivno). naravno sa lošijim ekranom i bez WiFI.

mnogi se žale na sitan font, ni meni, niti njoj nije sitno. možda nekome sa dioptrijom :) dobar build quality, ne "žvaće". jedina mana, malo "oštar" joystick, posle pola sata nonstop zezanja sa njim kada ga je kupila, imao sam neki "osećaj" na palcu koji je ostavio joystick :) nije bol, ne znam kako da to definišem, eto "osećaj" :)

kamera - živi šit! samo za photo kontakt, čak i to samo ako je slikano po suncu. čak bih ja pre uzeo model BEZ kamere (E50-2) nego SA kamerom (E50-1). kupi Canon :)

baterija dobra! iako je u pitanju ona od 970 mAh kao u E60, tel izvlači 3 dana bez "optimizacija". verovatno zbog manjeg ekrana. doduše, ona ga koristi isključivo kao telefon + SMS, a ne kao symbian kompjuter :) mada koristi BT + handsfree headset.

vikont
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pet, 06. Jan 2006. 01:29

Post od vikont »

Za i protiv E50

Trenutno imam nokia 6600 , u sustini hocu symbian mada je e50 dosta manji u odnosu na 6600 i laksi a pretpostavljam da je ko i svaki symbian tel

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Mnogo gotivan telefončić, baš mi se dopao. Drugar ga je uzeo pre neki dan, igrao sam se sa njim nekih pola sata i kada sam posle toga uzeo u ruku moj N70, delovao mi je nekako jeftino u odnosu na E50. Odlično je urađeno kućište, čvrsto, kompaktno, joystick je precizan i mekan, nije tvrd i plitak kao na N73. Prikaz ekrana je takođe super (generalno, cela E serija ima odlične ekrane), i tu je usledila reakcija u poređenju sa N70. Mob već dolazi sa gomilicom programa. Kamera nije ništa posebno ali vrši posao. Minus je što koristi Transflesh odnosno Micro SD kartice koje su trenutno skoro duplo skuplje od MMC/Mini SD kartica. Tanak, elegantan, utegnut telefončić, oduševio me je kvalitet izrade metalnog kućišta, ima moju preporuku... :)

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

vikont, pa e50 je u sustini elegantniji 6630 tako da ako ti se isplati da das vise para zbog elegancije uzimaj :)
5130+Koss the plug....

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Masterokrata, uh, ne bih se složio sa tobom. Ipak je E50 telefon poslednje generacije sa OS9.1, bolji ekran, veća rezolucija, potpuno drugačiji dizajn. Možda su im samo kamere eventualno iste ili slične, ali se sve ostalo razlikuje...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

I ja sam malo cacnula E50... :wink: ...mnogo bolja rezolucija ekrana nego na N70...:D ...Elegantan, tanak i da ne znam da je symbian, nikad mi to ne bi palo na pamet, jer po dizajnu ne lici ni na jedan, i za njega ne vazi ono nepisano pravilo da su telefoni sa OS-om obavezno glomazni i teski...I ja bih ti ga preporucila... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Jager
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 176
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 22:46
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od Jager »

ZA e50, svakako... a to sto bajagi nema aplikacija za nove symbiane ... u zadnje vreme nicu k`o pecurke posle kise! :) Jos samo da se vec pojavi i taj famozni FExplorer :)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Ja kupih E50,ima vec mesec dana,pa koga interesuju utisci,mane i pohvale,nek se javi slobodno... :wink:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Green, pa što ih ne napisa odmah?

Oko ovog telefona sam postao podeljena ličnost :wacko: Po meni ima onaj ružnjikavo privlačan dizajn, koji vas (jel?) ne privlači lepotom, nego mogućnostima, kompaktnošću, funkcijama, dimenzijama, jednostavnošću, a nije lep, i za svakoga i svugde. Nema nepotebnih stvari (kao što je druga kamerica, ja sam je na 6680 koristio 3-4 puta i to za MMS). A još uz ono što je Miskoni rekao deluje kao još privlačnija kupovima. Sve u svemu nije telefon za koji bi rekao: moram da ga imam, ali poznavaoci će znati da ga cene.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Pa vec sam u jednoj slicnoj temi izneo utiske,nisam hteo da smaram ponovo.Zato sam i mislio koga zanima nek se slobodno javi na PP.
Ali evo samo u kratkim crtama: Pohvale: dizajn,uklopljenost (nista se ne klima,skripi...),ekran,brzina rada,dimenzije,autonomija baterije,tvrd i siguran dzojstik...
Mane: kamera,video,mali fontovi,kartica moze da se vadi samo kad se skine poklopac baterije (doduse ne i baterija),mali broj aplikacija...
Sve u svemu,telefon nije za svakog,nekom se svidja, nekom ne...Neki "beze" od ovog modela,jer mozda sumnjaju da je Symbian zbog dosta manjih dimenzija od drugih Symbiana.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

He he, Green, ja napisah "joystick je precizan i mekan, nije tvrd i plitak kao na N73" a ti "tvrd i siguran dzojstik"... :D Eto koliko svako na svoj način doživljava (ili opisuje) iste stvari. U svakom slučaju, slažemo se - džojstik je odličano urađen! :) I dobra je ideja sa onom zelenom led diodicom koja blinka u džojstiku ukoliko imaš propušten poziv ili poruku... :)

milann
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 874
Pridružio se: Ned, 23. Okt 2005. 09:11
:: Xiaomi Mi 9

Post od milann »

Ako mu je kamera i mp3 barem kao na 6630,onda kod mene definitivno prolazi,i to sa ocenom 10 :D Pozdravljam i to sto je font sitan(na 6630 sam se bas namucio da pronadjem neki sitan font). Po meni je jedina mana sto nema FM radio. :dry: :dry:

Pozdrav

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Miskoni ,hehe,ipak se razumemo... ;) :D .Sta znam,dzojstik je meni bas nekako tvrd,ali u pozitivnom smislu,a siguran sam stavio jer bas ostavlja takav utisak,tj. da i malo teza ruka moze da barata s njim.Isti efekat je recimo ostavila i Nokia 6600 koju sam pre imao,dok SE K750i kupljen posle je imao dosta mek hod dzojstika...
Dobro si zapazio i za onu diodu koja zmirka kad stigne nesto,mozete podesavati vreme trajanja i na sta sve zelite da vas obavesti.Ma ima dosta dobrih caka,ne mogu sad svega da se setim...

ZzHn
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 228
Pridružio se: Uto, 20. Jun 2006. 18:28
:: Xiaomi A3/128 Grey

Post od ZzHn »

GREEN-e procitao sam na gsm-areni neku pricu o mono slusalicama,i u smislu da se moraju kupiti stereo ako hoces dobar zvuk?! :? pa me zanima da li je to tacno,i kakav je mp3 zvuk preko sluski,eh da-i baterija koliko drzi...

ako ima jos neko da odgovori na ova pitanja neka to i uradi :)

Odgovori