Nokia 3660

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

@Stefan - samo servisni kabl se koristi za zamenu firmvera, konektor na njemu je veliki koliko i celo ležiste za bateriju, a to znači da prilikom flešovanja sve ide napolje, baterija, i obe kartice. U tom modu ni IR ni BT ne rade... :wink:
Što se tiče softvera (drajvera) za BT, sve je to isto (za sad), pravi ga Widcomm (sadašnji Broadcomm), samo ga razne firme prilagođavaju svojim BT spravicama.

@Sova - cena je super za MSI BT. A za prebacivanje melodija: kad pokreneš Recorder, on će ti prikazati sve melodije (wav, amr, mid) koje imaš u memoriji telefona i na kartici (nećeš videti melodije koje su u ROM-u, tj., Z disku). One u mem. tel. sa desne strane nemaju nikakvu ikonicu, dok one na kartici imaju ikonicu kartice. Obeleži melodije koje hoćeš da prebaciš, pa "options" i tu imaš "Move to mem. card". Ako pak nema te opcije, eto još razlika između 3650 i 3660. Još jedna od razlika, da dodam Saletovom finom objašnjenju, je da je količina RAM-a na 3650 3.4MB, dok je na 3660 4MB. To nije C disk i ne vidi se iz fajl menadžera. "Telephone" je program koji radi u pozadini, doduše, trebali su da sakriju tu ikonicu jer stvarno ne vidim svrhu iste...

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Vidi stvarno, kod 3650 nema opcije u meniju da se prebaci melodija iz Recordera na karticu!?
Znaci, to su te fine razlike... No nema jada.
Sovo, kada instaliras fajl menadzer, melodije iz Recordera u fonu nalaze se na c/system/sounds/digital... i problem resen.
Miskoni, moja 3650 na c takodje pokazuje 4 Mb, umesto deklarisanih 3,4? O cemu se radi?
Jos jedno pitanje za tebe? Kolika je ukupna memorija u 3650 (zbir c, d i z - karticu ne racunam, naravno)? Posto se svuda pominje samo ta memorija, zanima me kako Symbian staje na toliko malo prostora?
Meni na FExplorer na z pokazuje dva podatka koja me zbunjuju - pise "Total: 17,813 Mb" (i ispod "Bytes: 15,835 Mb")... Je li moguce da ima toliko rezervisano za OS (plus c i d)?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

E, pa to je caka - C disk nije ram telefona, to je radna memorija kao i kod kompa. Dakle 3.4MB rama, C - flash disk 4MB, D - kao swap disk, nekih 440Kb od 3.4MB rama, i Z - rom 18MB (to je kapacitet čipa, ali prikazuje onoliko koliko je zauzeto). Meni na 3660 prijavljuje na Z disku 17.813MB, a ispod 15.660MB, ta razlika se javlja zbog Allocation Unit-a, Data Correction Bit-ova, itd. Pošto koristiš FExplorer v1.11 (zaboravio sam da li i ranije verzije prikazuju i ram), u gornjoj liniji prijavljuje FreeMem, uporedi taj podatak sa slobodnom količinom na C disku i videćeš da ima razlike. Symbian nije veliki OS, sličan je Windows-u 3.11... :wink: A sami telefoni su nešto jači od 486-ica, procesori rade na 104MHz i više kod 7610 i ovih novijih modela. Na Z disku se nalaze instalacije, izvršni programi, aplikacije, sve melodije koje nisu na C i E, ma svašta. Onaj maleni D diskić je temporary disk, za wap, poruke i slične sitne stvarčice. Eto malo tehničkih detalja...

Dodatak: Interesantno je da Siemens SX1 ima i A disk, međutim, nisam ga imao dovoljno dugo da vidim šta tačno predstavlja to slovce...
Poslednja izmena od Miškoni u Sre, 20. Okt 2004. 12:36, izmenjeno 1 put ukupno.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Hvala Miskoni!! Takvo objasnjenje sam vec dugo prizeljkivao jer mi nije bilo jasno, a sada se ukazala prilika...
Za onu ikonicu "Telephone" jedno moje razmisljanje... Zamislite situaciju da napravite puno "direktorijuma u direktorijima" (jedan u drugom, kao ona ruska igracka - zaboravih kako se zove)... Takva ikonica postavljena u poslednjem direktorijumu jednim klikom vas vraca nazad na "desktop" telefona...
Zamislite koliko puta bi trebalo pritisnuti "back"... da nema tako nesto? Ima neke logike, a?

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Nema na čemu, a ovo što kažeš za "Telephone" - koliko god da si "duboko" (a ne možeš više od jednog foldera da kreiraš) u meniju, pritiskom na crvenu slušku izlaziš skroz, i ništa ne ostaje aktivno u pozadini, tako da ipak jeste u neku ruku beskorisna. A ruska igračka je ono - u velikoj kutiji manja, pa manja, pa manja, i tako jedno 10-ak komada... :wink: :mrgreen:

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Mislim da se te ruske lutke zovu babuske...
A da bi instalirala neke druge aplikacije tipa taj video recorder da li mi trebaju neke pocetne od kojih sve krece? Nadam se d ste shvatili moje malo konfuzno postavljeno pitanje :oops:

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

I da i ne. Kod "cistih" aplikacija nece ti trebati nikakav dodatni alat. Jednostavno Bluetoothom prebacis .sis fajl i telefon ga automatski instalira. Ti samo potvrdjujes i odaberes da se instalira na karticu.
Jedan deo full krekovanih aplikacija se isto tako instalira, bez ikakve dodatne intervencije (imas samo .sis fajl).
E, kod "nepotpuno" (ne znam bolji termin) krekovanih programa ide slicno, s tom razlikom sto najcesce imas i .app fajl koji moras kopirati fajl managerom (FExplorer, Seleq) i otici u direktorijum gde je instalirana aplikacija pa ga zameniti sa istim fajlom koji tamo postoji... Neki put reba zameniti i .dll fajl u libs...
Java aplikacije (.jar) telefon takodje samostalno instalira... itd.
Uglavnom, uz svaki programcic (u zip paketu) uvek postoji neki .txt fajl sa objasnjenjem kako da instaliras aplikaciju, pa procitas i "sve ce ti se kas'ti..."

Gallardo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Pet, 22. Okt 2004. 09:59
Lokacija: Šabac

Post od Gallardo »

Stvari stoje ovako:
-Trenutno je BestBuy
-Ekran rezolucije 176x208 pixela,sa mo gućnošću prikaza 65.536 boja je najbolji u klasi.
-MMC solt je prisutan,sa mogućnošću proširenja do256 Mb,dok je u standardnom 16 Mb.
-Dimenzije su130x57x26mm,i jedina su mana.
-Operativni sistem symbian 6.0 radi odlično,dosta je brz, nema bugova.
Od funkcija tu su:
sat,datum,alarm,kalendar,organajzer,kalkulator,konvertor valuta,glasovno pozivanje,ugrađen spikerfon,GPRS,java,MMS,igrice.
Među opcijama su mp3 iFM Radio

Podržani su od transfera:
Konekcija na PC
Integrisan modem
IC
Bluetooth

Wap standard je 2.0
Gallardo

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Gallardo, okasni ti malo sa odgovorom na Sovin post, a? Nisi primetio da ima punih 7 strana postova...

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

@ Sasa NS & Miskoni
Hvala na odgovorima, jos sam ja "basic" korisnik ali nije na zgoreg da se na vreme informisem o takvim stvarima. :mrgreen:
P.S. Sasa probala sam da ukucam ona waranty code i nije reagovao :?: Jednostavno ga nije prepoznao. na 5110 radi ali mi se cini da sam negde procitala da taj kod ne prepoznaju symbian telefoni :? Kako modu da vidim kad je telefon napravljen.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Gallardo mislim da joj to ne treba jer je vec kupila telefon... :? Inace ti podaci ti nisu skroz tacni, npr 3660 ima BT...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ehej Gallardo, prijatelju, rođače, daleki rođače, stranče... :roll:
Uspori malo, pa ima nas još živih ovde, čitaš li ti išta osim naslova pre nego što kreneš da pišeš :?: :?: :?: Kao što reče Sale, ima 7 strana poruka, do koje si ti stigao? :wink:

@Sova - jesi li ovaj kod kucala: *#war0anty# ili *#92702689# (što mu dođe isto), trebalo bi da radi. Inače, taj program se nalazi na Z:\System\Apps\warranty\warranty.app ali samo pomoću explorera može da se pokrene. Inače, ovo je samo life timer, ne prikazuje kada je mob napravljen, a *#0000# prikazuje datum i veziju firmvera. (čisto ako nisi znala, ako jesi click - ignore :wink: )

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

Znala sam za oba koda, kad iskucam *#0000# pojavi se sledece:
V 2.50 --> verzija softvera
13-02-2003 --> datum (proizvodnje tela!?)
NHL-8 ---> a sta je sad pa to :?:

A *#92702689# ne prepoznaje - request not completed :? Lepo nece :roll:
Da li postoji nacin da se na 3650 promeni zvono alarma?

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Sovo, ni kod mene na 3650 ne radi taj kod... Zašto, ne znam. Moguće je da se radi o kodu za starije modele Nokie? Isto tako, onaj *#927... takodje ne prepoznaje. Tacnije, smatra ga kao kod kojim saljes zahtev operateru (kao onaj za proveru kredita). Zato ti ispisuje tu poruku...
...Prvi podatak ti verzija softvera, drugi datum ucitavanja, a ono NHL-8 je fabricka oznaka modela telefona...
Poslao sam ti na pp dosta odgovora, medju njima i taj kako da promenis melodiju...
Da li je neko pomenute kodove isprobao na 3660 ili 6600?

Ferrari F430
Banned
Postovi: 68
Pridružio se: Sub, 23. Okt 2004. 09:08

Post od Ferrari F430 »

Ja mislim da ne rade kodovi jer možda nemogu na tom softveru.Nisam siguran,ali mi je tako reka neki poznavalac.

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Sovo, nisam te razumeo da si pitala za promenu melodije alarma... Malo sam cackao i izgleda da nije moguce iz standardnog menija... Jedino fajl menadžerom tako da se ta melodija zameni negde nekom drugom... E, sad, da li je to moguce (obzirom da se sve po defaultu nalazi na z), ne znam. Mozda i nije... To je vec pitanje za nekog strucnijeg (Miskonija).

Miskoni, kod mene u z/system/apps... uopste nema tog warranty direktorijuma, dakle ni pomenutog .app fajla!? (Cak nema nijednog direktorijuma na W)...
Opet se radi o starijem softveru, zar ne? Cini mi se da cu ipak morati napraviti neki update...

jevrem
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 90
Pridružio se: Pon, 07. Jun 2004. 00:49
Lokacija: Beograd

Post od jevrem »

Hej kakva je ovo (dez)informacija da ovaj fon ima FM radio prijemnik (tako napisa Gallardo)??? A i taj MP3 je cinimi se neko mono zvuk... Sad sta je tu tacno?!?!?!
Nokia E65 + Logitech BT Headset

Renato
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 04. Okt 2004. 19:17
Lokacija: Crna Gora / Kotor
Kontakt:

Post od Renato »

ja nembi nokiu 3660 mjenjao za nijedan drugi.
odlican je.
imam vec 8 igrica, masu melodija i snimaka.
plus od kako sam instalirao flexi cam i camcorder uzivanje je vece

sova
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Ned, 15. Avg 2004. 02:15
Lokacija: Vrnjacka Banja

Post od sova »

mp3 valjda moze kada se instalira ultramp3 ili neki drugi slican mu player i mono je zvuk, a radio nema u sebi mozda preko wapa, nemam pojma.
A koja je sad verzija softwarea aktuelna ili bar najstabilnija?
Nek mi neko od znalaca na pp posalje adrese na netu za symbian aplikacije. Hvala unapred. :wink:

Renato
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 105
Pridružio se: Pon, 04. Okt 2004. 19:17
Lokacija: Crna Gora / Kotor
Kontakt:

Post od Renato »

ma daj radio na telefonu je bas glupo. mislim glupo je to sto nemoze da se slusa bez slusalica.
to me nervira.
YO HIP HOP FOREVER

Odgovori