Nokia N80

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

napalm death, nije moguće ukloniti to od kalendara ispod prečica... :uhuh:

Kod mene je Resco Photo Viewer v4.50... Mada nisam ni sa starijom verzijom imala takav problem... Probaj ovu noviju pa vidi da li se rešio problem... :roll:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

hmmm znaci ipak nije moguce maket.. vidim ne mogu nigde naci kako da je skinem.. ajde nema veze

a kad probam novu verziju javim kako radi

hvala

poz

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

napalm death, vidim da pises da pravi dosta losije slike nego N73.... Koju verziju softvera imas? :? Meni sa 5.0719.0.2 pravi prilicno lepe slike, ne znam da li to ima neke veze ali pretpostavljam da ima...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Verziju sw ti necu reci jer me je :oops: Ma flesovat cu ga kada me ne bude mrzelu ali inace prastara je. Da ima veze koliko znam sw sa kvalitetom slika ali eto. Po meni je pre pre malo socivo na n80. Dobro radi ikakve slike. N73 koliko mogu procenuti ima barem nesto vece socivo dok k750 ima duplo vece od n80.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Hocu da uradim master reset ili hard reset, kako se vec zove za nokiu. Znaci da mi sve izbrise sa telefona, da vratim na fabricki. E sad, svi su mi programi na kartici. Kada budem resetovao naravno, izvadit cu mem karticu ali reko hocel oni ostati aktivni kada vratim karticu posle resetovanja (predpostavljam da nece ali eto).

Dakle jeli potrebno izbrisati programe sa kartice pre resetovanaj daa mi nebi polse pravil probblem kada budem instalirao programe na novo. Recimo kada sam imao karticu od 128mb, imao sam jedno 5-6 tema. Kada sam ubacio 1GB karticu nije mi htelo ni jednu temu instalirati koju sam imao, predpostavljam zato sto je brojao da navodno vec imam instalirane te teme (ne znam kako) a programe koje sam imao instalirane, kada sam ponovo instalirao pitao me je dali da instaliram preko postojece verzije. Ia ako su sve tele i programi bili instalirani na toj 128mb kartici, ono je opet nekako registrovalo da su programi postojali, ocito po nekim systemskim fajlovima koji idu na mem telefona.

Dakle kako da to uredno odradim da nemam problema s ponovnom instalacijom aplikacija i tema. I jeli *#7370# sifra za hard reset ?

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

napalm death napisao:
Dakle kako da to uredno odradim da nemam problema s ponovnom instalacijom aplikacija i tema. I jeli *#7370# sifra za hard reset ?
Jeste,to je sifra +lock code
A verovatno ces neke programe nakon reseta morati ponovo da instaliras iz app. menadzera.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Kako mislis iz app. menadzera ? Sto ne bi mogao standardno. Imam na kartici instalacione fajlove samo da ih instaliram.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Pa mozes i tako,samo ne znam gde drzis instalacine fajlove,u inboxu?Nakon reseta i vracanja kartice nece svi programi biti instalirani,vec ces morati ponovo samda ih instaliras.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Ma drzim ih u folderu data. Pa kako sam uzeo USB necu biti u inboxu :)
Ma ajde sad cu resetovat pa cu videti kako ce proci.
EDIT: Ma evo. Prodje normalno. Dva program su ostala ostale sam morao instalirati.
Poz

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Imam veliki problem sa povezivanjem n80.

Skinem sw za update moje n80. E sad, kada sam instalirao instaliraju se driveri za n80 (neki). I od tada nema sanse da mi komp prepozna mobitel. Bezbroj puta sam pokusao. instalirao, reinstalirao PC Suit, brisao ga skroz, restartovao racunar ko zna koliko puta ali fon ne mogu sihronizovati. Kada instaliram PC suit pa se ono zadnje pojavi da prikljucim fon da mi sihronizuje fon, idem next i tako stoji. Cekam da ga prepozna ali nista.

Jedino sto me cudi sto kada sve izbrisem, pc suit i sve vezano za fon., kada ga spoim na racunar ne prepoznaje mi ga nikako. Cuje se onaj USB input ali recimo nema nista u Device Manageru. Nema zutog upitnika ili bilo sta. Dok prvi put kada sam skopcao fon odma mi ga je racunar prepoznao ali bio je zuti upitnik kako vec treba. Instalirao Pc suit i radilo sve kako treba. Sada nema sanse.

Jedini mi je nacin sada prebacivanje podataka tako sto karticu iz mobitela ubacim u dig. aparat pa tako preko aparata prebacim sta mi treba.

i usput da pitam. Jeli problem vaditi na zivo karticu iz mobitela bez gasenja. Kada je izvadim pise mi nesto da sa trebao ukljuciti da cu karticu izvaditi itd itd. Kada je vratim pise ono instal i sve bude ok. Jedino mi se tema promeni kada izvadim karticu. inace sam na k750 naj normalnije vadio i stavljao karticu ali ne znam kako je kod nokie. Mozel se ista nepozeljno desiti. Znam da iam negde nesto da se ukljuci pa da tek tada vadim karticu ali jeli to stvarno pozeljno?

DXC
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:10

Post od DXC »

imam ovaj phone vec 1,5god i nije mi pravio nikakve probleme, do sad....
mada sam ga i poprilicno stedela nisam ubacivala gomilu programa u njega.
nego problem je u tome sto su mi odjednom nestale slike i pesme memorisane na kartici iz galerije.
znaci u galeriji mogu samo da nadjem one stvari koje su na telefonu memorisane.mislila sam da se nesto trenutno zaglupeo pa sam ga palila gasila,vadila i vracala karticu i nista ne pomaze....
cak sam i slikala da vidim dal ce mi prikazati tu sliku (naravno izabrala memorisanje na kartici) i nista.....mogu sve te pesme i slike da nadjem u file manageru ali ih u galeriji nema.
help!

da li neko zna neki dobar antivirus program?uz telefon sam dobila F secure,ali naravno to je bila samo ona besplatna verzija koja traje mesec dana tako da to odavno ne funkcionise.....samo mi koci fon posto se naravno to odma pali cim ukljucim telefon

napalm death, kad pritisnes dugme za paljenje/gasenje telefona poslednja opcija na listi ti je remove m.card

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

DXC, moguce je da je fon malo zabagovao.Mozda ne bi bilo lose da odradis jedan reset,mozes i softver reset *#7780# i mozda ce nakon toga problem nestati.Ne bi bilo zgoreg da instaliras najnoviji softver ako si to nekad radila,a imas i temu upravo otome .
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

E hvala ti.. nikada nisam obracao paznju sta ima kada protisnem dugme za gasenje. Kontao samo prfili i zakljucavanje.

Ne znam sta je uzrok tvoga problema. Probaj hard reset sa *#7370# i izbrisat ce ti sve sa telefona i vratiti na fabricko stanje. I izvadi mem karticu kada budes radila.

srga
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 02. Apr 2008. 04:02

Post od srga »

jeli zna mozda neko kako se ubaca dictionary u N80? dakle ne jezik telefona vec samo dictionary (kad pishem poruke i sl.)
ako nije tolika tajna...

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Udjes u poruke i pritisnes olofku i prva opcija ti je:ukljuci intuitivni unos teksta koju potvrdis i zatim ponovo pritisnes olofku i skrol u desno dobijas opciju ubaci rec.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

srga ja mislim da izbor jezika zavisi od product coda koji ubacis u telefon,NPR: ako ubacis balkan imaces srpski t9, ...
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Posto je jako slaba baterija kod n80 (bar kod mene). Dali ima efekta kada se telefon stavi u sleep mod (sinoc sam ga stavio bas da proverim) i dali ima jaca baterija posto ja telefon punim svaku noc bez velikog koristenja i slusanj muzike. Moze jedva jedva 2 dana da izdrzio ali to je ono.. na silu.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Imace efekta kad ukljucis sleep mode i malo ce ti duze trajati baterija pretpostavljam a sto se tice jace baterije mislim da n80 ne moze da podrzi drugu.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

A mislim da sam negdje procitao da ima jaca bateria. Znaci ipak ne.. sto se tice sleep moda vidim da ima kao efekta javim koliko je izdrzao.

Zoro
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 05. Dec 2007. 04:22

Post od Zoro »

Da li znate kako da nabavim kvalitetnije i jace slusalice od onih standardnih a da ne kupim original nokia muzicke slusalice koje su preko tri hilade.

Odgovori