Nokia E61

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Nokia E61

Post od 6630 app »

Naslov sve kaze,interesuju me utisci i iskustva vlasnika iz prve ruke?
Komentari tipa ima je moj drug,video sam je u radnji nisu mi od koristi kao i prepricavanje raznih prepucavanja sa neta da li treba da poseduje kameru,naravno i neizostavni saveti tipa mozda je bolji N73 itd itd.

Hvala

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Kvalitetan telefon,odlichan za pregled dokumenata,interneta i ostalih stvari. Kao sto si verovatno i sam video veliki ekran,tastatura je stvarno dobra sa lakocom se koristi jedino da ti prsti nisu poveci :) Dzojstik mi se nije bas svideo nekako je tanan ali se naviknesh vremenom,baterija isto dobra mada u mom sluchaju maximum 3 dana ne kao shto se pishe po forumima 4-5 itd. Kucishte mi se jako svidelo osim shto mi je malo klizao u pochetku dok nisam savladao zahvate :) Zvuk mu je loshiji u odnosu na ove druge Nokine modele (prvenstveno na slusalicama) meni se lichno to nije dopalo. Imao sam prvu verziju FW i nije bilo puno bagova,noviji je verovatno bio bolji mada su se ljudi zhalili na tishi zvuk,sad ne znam da li je izashla jos neka verzija FW ali to ce ti vec neko reci. Sve u svemu dobar telefon,vrlo kvalitetan i na mene je ostavio dobar utisak :wink:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sta reci? Ovaj fon koristim vec 6 meseci i prezadovoljan sam njime. Nakon prvih 2-3 dana navikavanja, sada kucam 40% brze sve poruke. Pregledanje internet stranica, video snimaka, slicica, dokumenata, prezentacija? Nista lakse, ogroman, i odlican ekran. Nasuprot albumagu mislim da mu je dzojstik fenomenalan, ali nije za igranje igrica, jer ce te palac dosta boleti. Meni licno baterija drzi i po 5 dana, ali prosek je 3-4, zavisno od upotrebe. Sa 2 crtice znam da imam jos oko 12 sati sa oko 15-20 min price, i 20-ak poruka. Odlicno se povezuje sa kompom, bluetooth fercera bez greske, IC takodje. WiFi nazalost nisam mogao nigde da probam jer u Subotici nema hotspotova. Nasao sam par WiFi mreza, nakacio se, i to radi, ali kako internet ne ide kroz njih, dalje probe nije bilo.
Lista aplikacija i softvera a njega raste svakodnevno.
Sto se zvuka koji je albumag spomenuo tiche, telefon je dosta glasan, tako da ce ti se jako retko desiti da propustis poziv. Za slusalice ne znam, na njegovim mono slusalicama, zvuk je pristojan. Isprobao sam neke stereo sluske koje sam koristio na 3300, ali zvuk je bio dosta losh, jache se cula mislim leva slusalica od desne... posle sam citao da te sluske nisu bile kompatibilne sa fonom. A i nije predvidjen da radi kao MP3 player, nego kao mobilna internet kancelarija.
Topla preporuka i mislim da se niko nece pokajati ako uzme ovaj fon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Jeste da imam E60 ali bih ti toplo preporucio E60/61 jer su manje vise isti telefoni, osim razlike u dimenzijama. Veoma kompaktan tel sa razumnom cenom i bez suvisnih dodataka koji bi te kostali prilicno vise. Djojstik je kao i kod E60, precizan i ne brlja u smislu da pogresno protumaci komandu a i nece ti se desiti da slucajno kliknes na njega kao sto u testu pise tj. nije bas toliko osetljiv. Kao sto miodrage rece, aplikacija ima gomila i svakim danom ih je sve vise i vise, tako da neces imati problema da nadjes sve sto ti treba. Jedino zbog cega sam se pokolebao da ga uzmem jeste velicina, ako mu to uopste i moze biti mana. Al kako god okrenes, neces se pokajati ako ga uzmes :wink:

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Po meni je to extra fon, odlican i velik ekran, dobro se cuje (mislim na zvuk preko zvucnika a ne preko slusalica), baterija je odlicna (drzi mi od 2.5 do 4 dana) i qwerty tastatura sa kojom mi je kucanje poruka i mejlova mnogo brze.
Fon je jako izdrzljiv, ispadao mi je par puta i to jednom sa vece visine (oko 2m) i nista mu se nije desilo, dve-tri ogrebotine.
Mane su mu vece dimenzije i nedostatak kamere ali na velicinu se navike a kamera bar meni i nije nesto bitna.
and justice for all...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ok, iako nije po pravilima da se javljaju nevlasnici, ja sam se malo igrao sa 3 komada i imam par utisaka. Mnogo će više biti pozitivnih utisaka, pa ću se ja skoncentrisati na mane. Kao što reče miodrage, džojstik je malo oštar pa nije za igrice (ostaće ti udubljenje u palcu), a sasvim dovoljno tvrd i precizan, ali na sva tri se posle mesec ili malo više dana upotrebe malo rasklima. Ta rasklimanost se posle stabilizuje i ne ide dalje, ali mene to malo nervira i na e50 kod koga je to daleko manje izraženo. Dalje možda će ti izgledati da je jako tanak ali u najdebljem delu je jednako debeo kao 6680 ili p900, a to nije uopšte malo. Zvuk spoljnog zvučnika mu je dovoljno glasan mada mi se čini da nije na nivou kvaliteta nekih drugih modela, a zvuk iz slušalica je iako Nokia nije baš šampion u ovom segmentu, baš daleko od impresivnog. I na kraju ekran sa (na papiru) 16Mboja je zaista prelep, ali ako je između 65k i 262k bila jako mala razlika sada je još manja, tako me je u suštini malo razočaralo to što tu razliku nisam video. Veruem da znaš da se uz celu e seriju dobijaju mono slušalice tj. praktično handsfree za vožnju, ali da zvuk jeste stereo, znači ne gine ti kupovina nekog stereo kompleta ili kao u mom slučaju budženje na 3,5mm.

Ako se izuzmu ove mane koje ne moraju biti jedine, a recimo da se samo malo treba privići na takve dimenzije, i dalje mislim da je ovo vrlo dobra kupovina.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Sto se tice ekrana,razlika izmedju 16m i 256k se primecuje u 'toplini' boja,tj. slike izgledaju malo,ali malo prirodnije...ali malo :)
Evo na sta mislim:


Slika
Slika
Slika

Zvuk je zaista slabiji u odnosu na N seriju,pa i starije modele.Imam ad-41 hs-20 kombinaciju i zvuk je zadovoljavajuci,ali samo toliko.Uz kvalitetnije slusalice kao npr. koss ili cak sennheiser,creative isto nije los...moze se izvuci jos jedno 10tak procenata jacine i malo basa.
Mana je po meni vec pomenuti joystick,koji je veoma izdrzljiv,samo ne izgleda tako,e to mu je mana.
Telefon je izuzetno stabilan i za par nedelja,koliko ga posedujem,nije se restartovao,bug-ovao ili slicno.Radi savrseno :)

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Ne igram igrice,ponekad zam znao Planet Zero i Skay Force da ispikam ili se i ne secam kad sam ih pokreno zadnji put,ne slusam MP3 preko fona a za razgovor u kolima koristim bluetooth slusku,nije mi potrebna kamera na E61 pored K800 sto se tice telefona,a mislim i da velicina nece biti problem za takav aparat i ekran koji mi najvise i treba.
To sam i hteo da cujem mada sam se vec i odlucio da ga pazarim.
Gde ima dobra original futrola?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ja nisam nigde nasao futrolu kod nas. Brat mi je doneo iz Nemacke crystal case koji tamo kosta oko 2 evra, i doneo mi je jos jedan aluminijumski case u kome najcesce i nosim telefon. NAzalost crystal case je odradio funkciju zastite i posle jednog pada ode u djubre. Sad cu da narucim 10-ak komada :D
Ljudi, vidim da ovde mnogi zameraju dzojstiku, a ja kazem da je jedan od najboljih koje sam ikada probao na mobilnom telefonu. Na E61i sada jako hvale ovaj novi Navi Pad, ali ne znam, meni je ovo mnogo mnogo bolje, precinije, stabilnije. Radi kao prvi dan, Rasklimao se mozda toliko da sada ima slobodan hod od 0.5-1mm u svim pravcima, sto je neprimetno.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

rida1976
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 10. Feb 2007. 00:37

Post od rida1976 »

Ja imam sljedece pitanje:
Kakav je kvalitet zvuka kod razgovora?
Naizgled jedno nepotrebno pitanje, ali ja ga smatram izuzetno vaznim. Ne zaboravimo da se ovi uredjaji jos uvijek, bar kod nas, zovu MOBITELI, sto znaci da je ovaj segment itekako bitan. Korisnici koji su isprobali mobitele raznih proizvodjaca mogu posvjedociti da zvuk nikad nije isti kod Nokie, SE, Samsunga, Siemensa itd...Ja za sebe mogu reci da sam taj i moja dosadasnja iskustva govore da nakvalitetniji zvuk prilikom razgovora ima Nokia. Ako E61 slijedu tradiciju, to je jako bitno.
Sta se moze reci o ovome?
P.S. Mislim da nebi bilo lose otvoriti jednu temu samo o ovome, sto cu upravo sad i uraditi ;-)

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Vec sam ti odgovorio u drugoj temi al ajde ovde da iznesem jos par sitnica.Zvuk je glasan,cist,ali u tihim uslovima,primecuje se statika,tj sum,ne puno,ali primetno.
Ovaj telefon (a mozda i druge novije nokie,ne znam) ima mogucnost da u glasnim uslovima,kao npr gradska guzva,rok koncerti i sl :D dodatno pojaca zvuk u slusalici (automatski) cak iako je vec na maksimumu! E sad ne znam da li se ovo neko provalio,ali zaista i u najglasnijim uslovima,sasvim normalno cujes sagovornika. :)

rida1976
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Sub, 10. Feb 2007. 00:37

Post od rida1976 »

znam za tu opciju, imao sam je na N6230i, ali jedna od prvih verzija softvera...super opcija, koristila mi je par puta u bucnim prostorima...znaci, ima je i E61?
Podsjeti me kako se tacno zove ta opcija...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

albumag, Phantom Lord, Dream Weaver,
Nasli ste neku futrolu futrolu ovde u Srbiji dobru tipa ove ispod?

http://www.mobilefun.co.uk/popups/galle ... t_id=11146

http://www.mobilefun.co.uk/popups/galle ... t_id=11063

http://www.mobilefun.co.uk/popups/galle ... t_id=12704

http://www.mobilefun.co.uk/popups/galle ... t_id=11812

u krajnjem slucaju Crystal Case

http://www.mobilefun.co.uk/popups/galle ... t_id=11137

miodrage, ti se bar snadje za Crystal i Alum. Case.

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

E super su futrole! Ja nisam naleteo na neshto slichno,mada iskreno nisam neshto ni tragao ... Nosio sam ga u nekoj torbici od foto aparata :) Odgovarao bi mi ovaj Crystal Case,mislim da najbolje chuva mob :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Crystal case je fantazija, dok ti ne padne sa 2 metra na beton... ali onda on puca a ne fon :D Medjutim sad cekam da mi brat posalje iz Nemacke jedno 10-ak komada da mi se nadje :lol:
Elem, sto se tog zvuka u slusalici tiche... nemam apsolutno nikakvu zamerku, bio sam na nekoj zurci gde je urlala muzika da nisi mogao da cujes tok sopstvenih misli, zvala me je devojka, i ja sam je normalno cuo na 4 metra od zvucnika. Ma fantazija.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Danko_C
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 15. Dec 2006. 23:51
Lokacija: Sabac-Novi Sad

Post od Danko_C »

Pozz,

Ja jedino sto sam nasao kod nas za E61 je futrola u CT-u, jeste nesto skuplja (1600din) ali je kozna, moze da se kaci na kais, malo je nezgodno u pocetku kada se telefon vadi iz futrole, ali kada se futrola "razradi" sasvim je OK.

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

I tako vasom krivicom ili ne pazarih E61,prvi utisci su wao.Brzi je od 6630(imam ga i bas uporedjujem) u kojem ima instalirana samo dve app za sms poruke jedna i druga wlm,E61 fabricki je natrpan i ja sam malo instalirao da se nadje,brze otvara meni prvi put kada se upali telefon,brze otvara istu app za sms(mislim na mobik),jedino gde je 6630 bio brzi za sekund ipo je paljenje telefona,zvuk u slusalici je veoma glasan,mp3 nisam probao i nemam nameru da slusam, preko mob.
Konacno telefon koji je kao kamen,odlican ekran,dzojstik mi odgovara - mnogo prijatniji od N73,nemam zamerku na dzojstik precizan je bas kako treba,tastura je udobna za kucanje i veoma brza-naravno ako ste se izvezbali na klasicnoj od PCa kuci.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

E pa cestitam na kupovini,dobrodosao u klub ponosnih vlasnika e61 :D
Meni je bilo potrebno nedelju,dve da se naviknem na tastaruru (qwertz :angry: ) ali sada kucam mnogo brze nego na standardnoj,ili bolje da kazem nestandardnoj tastaturi :D
Danko_C da li govoris o cp-111 futroli? Kada si je kupio? Ja kada sam zvao pre par nedelja,rekli su da nema i ne znaju kada ce biti.

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Hvala na cestitkama,treba naglasiti buducim vlasnicima da obrate paznju na tastauru,uzeo sam qwertz tj. sa nasim Srpskim Š,Đ,Ž,qwerty je sa Engleskim ali sam video sa Ruskim i cini mi se Arapskim.
Nema u CT.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Svaka cast 6630 app, ovo je bio pravi izbor :)
Ja inace imam E61 sa QWERTY tastaturom za madjarsko trziste, sa Engleskim, Nemackim i Madjarskim u fonu. Flashovanjem mozes da postignes da telefon bude QWERTY, a koliko sam informisan, postoje tastature da se kupe, pa po potrebi menjas. Ali kada se nakon par dana naviknes, neces ni hteti nista vise da menjas.
Srecno ti bilo sa novim telefonom, i da ga uspesno koristis.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori