BlackBerry Passport

serija 7000, 8000, 9000
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za BlackBerry OS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
BlackBerry OS
Odgovori
matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

BlackBerry Passport

Post od matorix »

Slika

Sta mislite o ovome? (:

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: BlackBerry Passport

Post od Azimuth »

Dobra zamisao ali totalno nepraktičan oblik. Ne znam kako to nositi.

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

https://www.youtube.com/watch?v=4vzmd75RCVA

Izmedju ostalog se objasnjava i ta nedoumica oko nosenja i dzepova(:

Meni se telefon cini malo presirokim, medjutim kada bi mi se ukazala prilika da ga kupim, definitivno bih to uradio bez razmisljanja. Jednostavno: zver(:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: BlackBerry Passport

Post od Green »

Malo jeste nepraktican oblik, pogotovo zbog preostrih ivica. Mislim da nece bas obarati rekorde prodaje, jer ce ovo kupiti mozda samo okoreli BB zavisnici. Eksperiment, nista vise. Blackberry je puk'o, nazalost...

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: BlackBerry Passport

Post od fannY »

Da je tanji rado bih ga nosio. Koliko ovo cudo kosta ?

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

Jbt ovo ima specifikacije skoro ko Note 3. Koliko BB OS uopste moze da iskoristi ove komponente? Je l' postoji neka vrsta multitaskinga, kako rade Android aplikacije kad se instaliraju na BB?
Nokia Lumia 1520

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Sa novim 10.3 sistemom poprilicno dobro rade. Na amazonu se trenutno moze naci za oko 600$, sto je u poredjenju sa cim nudi-smesno. Ali mogu misliti samo cenu kad bude stigao kod nas. Sto se prodaje tice, stvarno ne znam sta bih rekao. Sto se tice OS-a: stvarno odlican. Prvi su uveli swipe tehnologiju (koliko sam ja upucen), prvi ukinulu home button, prvi omogucili multitasking toliko lakim da nemam reci. Ne znam kako je radila prethodna generacija, ali OS 10 je stvarno objasnio neke stvari.

/edit Zbog cega je iToy (sem zbog te "jabucice") bolji od BB Passporta,a kosta mnooogooo vise u ovom trenutku? Smesno...

http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6457

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

https://www.youtube.com/watch?v=mEqywY9q8SQ

Kakva sporost sto se kamere tice sa onakvim hardverom. Vidi se da softver nije lepo ispeglan.
Da li postoji mogucnost da dve app rade u isto vreme ili tako nesto, bilo sta sto bi moglo da ima koristi od onakvog hardvera...
Nokia Lumia 1520

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Hm, sad kad vidim ovako na ovom klipu, kamera je stvarno sporo odreagovala. Moguce da je vec bila active frame, i to pri samom dnu. Ja na Q5 nemam ovakvih zakasnjenja. Niti sam imao na 10.2. Ne znam na sta konkretno mislis kad pitas ovo za dve app. Jednostavno mozes da je pokrenes i kada hoces da pauziras i prebacis se na nesto drugo, samo uradis swipe up i ostane ti active frame. Tako mozes uraditi za... Ne znam, cini mi se 8 aplikacija. Bar je tako za prethodne modele. Mozda je za Passport vise. A mozda i manje. Sve u svemu, telefon nista vise glomazan od onih sa istom ili visom cenom. Siri jeste, ali ne i duzi. Nesto stvarno novo za promenu.
Poslednja izmena od matorix u Čet, 25. Sep 2014. 08:14, izmenjeno 1 put ukupno.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Одг: BlackBerry Passport

Post od Joxy »

Krajnje zanimljiv telefon. :)

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

Prilicno sam iznenadjen da je BB u ovako teskom trenutku eksperimentisala sa ovakvim oblikom.
Malo me je zaintrigirao pa sam gledao po netu sta ima o Pasosu, i i dalje ne kapiram sta su zeleli da postignu sa ovakvom dijagonalom. Nije prigodno za drzanje jednom rukom, gledanje videa je neprakticno, tastatura nije vise ergonomicna, jedina prednost je sto uopste postoji. Jedina kao neka prednost moze da bude za surf, ali ko bi kupio BB primarno zbog surfa...
Nokia Lumia 1520

Komsija Gerasim
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 208
Pridružio se: Sub, 17. Dec 2011. 15:41
:: Mate 7
Lokacija: Nis

Re: BlackBerry Passport

Post od Komsija Gerasim »

Meni je skroz gotivan. Cak mi je gotivniji sto je tako neobican. Gotivan mi je i naziv.
Ma sve :D
Samo je preskup za nekoga ko treba ponovo da se dokazuje i osvaja kupce.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Meni se izuzetno dopada, a nedavno sam imao prilike da koristim BB 10 OS, i jako sam prijatno bio iznenađen. Vrlo rado bih pazario ovako nešto kada se pojavi, ali se slažem da je trebalo ići sa malo nižom cenom.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Re: BlackBerry Passport

Post od Adams »

araphel, ako se secam, ti si imao razlicitih uredjaja, od BB-a, iPada, Notea, WP-a. Sta bi ti kod ergonomije ovog uredjaja bilo korisno, tj koja bi korist po tebi mogla da se izvuce iz ovakve dijagonale?
Nokia Lumia 1520

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Adams, u principu uvek volim da probam nešto novo. Kod Passporta me privlače pre svega izgled i tastatura. Stvarno mi je lep telefon. A BB 10 os mi je super bio za dve nedelje koliko sam ga isprobavao nedavno. Za browsing, dokumente, mailove i tako to mi se čini odlična ova forma.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: BlackBerry Passport

Post od Green »

Opet stvar ukusa, ali mislim da bi Passport mnogo atraktivnije delovao da poseduje dizajn slican BB Classic-u:

Slika

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: BlackBerry Passport

Post od hibiskus »

mislim da problem ovog telefona nije ekran, nego cinjenica da smo svi mi navikli na pravougaonik a ne na kvadrat. Evo na primer moj slucaj, imam 4.2" BB mob, 8" tablet i desktop. Vodim internet portal i dosta mailova primam, film na telefonu ili neki duzi video nisam pogledao ne pamtim. Meni bi znaci ovaj passport legao ko budali samar, zato sto je nenadmasan u komunikaciji, ima veliki ekran pa mogu ako zatreba da updateujem portal, dobru bateriju i dobru kameru za ne daj Boze. Takodje ima najbolje zvucnike za slusanje muzike(znam da su najbolji zato sto je bb z30 pre njega imao najbolje, a kazu da su bolji na Passportu).
Druga prednost BB telefona je BB10 OS. Proslo je vreme kad mi je bilo interesantno menjanje wallpapera i melodija, ili besomucno instaliranje aplikacija i igrica. Sad mi je bitno da to sve dobro radi, i evo da pohvalim Z10 koji je u vise od godinu dana zakucao ukupno tri puta, ali ne toliko kao na androidu nekad pa moram da vadim bateriju. Nego hard reset i to je to.
Moja poenta je da telefon nije za prosecnog consumera tipa 12-20 godina, koji ga aka sa raznoraznim aplikacijama, cetovima filterima za kameru, i nosi punjac svuda sa sobom. BB ga bas tako i reklamira, kao verni business phone koji te nece izdati

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Re: BlackBerry Passport

Post od araphel »

Hibiskus, sve potpisujem što si rekao, osim ovo za internet portal, pošto ja to ne radim :)

matorix
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Uto, 10. Sep 2013. 00:11
:: ma dobar (:

Re: BlackBerry Passport

Post od matorix »

Green napisao:Opet stvar ukusa, ali mislim da bi Passport mnogo atraktivnije delovao da poseduje dizajn slican BB Classic-u:
Slican dizajn imaju i Q5 i Q10, a i vecina prethodnika. Doduse, prva dva navedena bez dodatnih dugmica i to, ali opet... Ne razumem sto se ljudi plase novih stvari, ako su one zapravo dobre? Ispravite me ako gresim, ali proizvodjaci najavljuju nove telefone, a promene izvrsene: ne toliko bitne da ne bismo mogli ziveti bez njih. Jednostavno Passport odudara sto je jako dobra stvar. E sad, tako ce biti mozda i sa cenom, ali dobro, videcemo. :roll:

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: BlackBerry Passport

Post od Green »

Gledam sad neke unboxing klipove i moram priznati da telefon malkice bolje izgleda nego na slikama. 8)
I ja sam od onih koji povremeno vole upustanje u neke nove stvari, ali mislim da bih ipak sacekao jos malo, sto se Blackberry uredjaja tice.

Odgovori