Alcatel OT-990

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Milos A, probaj rucno da ubacis parametre odavde (prvi post) KLIK

dsit, jel si siguran da ti je dobra struktura foldera. Treba da imas folder "iGo" a u njemu foldere "content" i "license". U "content" se nalaze folderi "map" (naravno u njega trebas da stavis skinute mape), "building", itd. Ako imas sve ovo odradjeno a zeza te i dalje onda su verovatno license fajlovi losi (nalaze se u folderu "license"), u prevodu, skini drugu instalaciju. I vidi da li imas dovoljno mesta na kartici. Nastavi diskusiju OVDE da ti ne bi brisali postove.

papovicd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 18. Maj 2011. 19:30
Lokacija: zemun

Post od papovicd »

izvinjavam se,mozda pishe negde ranije...ima li video poziv..posto ima front cameru i cemu ona sluzi?
stvarno mi nije jasno!? hvala puno!

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

da li je jos nekom kada ukljuci prednju kameru slika dosta tamna? meni jeste i trazio sam podesavnja ali izgleda ne postoje za prdnju kameru.

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

Pocinjem da gubim zivce sa cuvanjem attachmenta iz mailova. :angry: Sacuvam ga iz e-mail clienta i njega onda nigde u galeriji nema. Nekad se desi da ga sacuva al ne garantuje da ce biti na istom mestu. Nekad ode u downloads nekad u sdcard folder koji sam napravi...bas me nervira a treba mi cesto...

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

dsit, pa ne bi trebalo da je tako, jedino ako je neki program nesto poremetio ili si ti nesto menjao. Sve ide u "/sdcard/download" (bez s na kraju, download) koliko ja znam. Probaj preko search da nadjes, imas i u Root exploreru tu opciju ako si rutovao uredjaj.

papovicd
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 18. Maj 2011. 19:30
Lokacija: zemun

Post od papovicd »

izvinjavam se,mozda pishe negde ranije...ima li video poziv..posto ima front cameru i cemu ona sluzi?
stvarno mi nije jasno!? hvala puno!

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

papovicd, trebalo bi da ima, ne koristim bas puno tu opciju. Skype koliko ja znam jos uvek ne podrzava ovaj model a i mislim da je potrebno imati 2.3 sistem za video poziv preko istog. Ovaj telefon ima 2.2 verziju.

Android market mi izbacuje "Tango video & voice calls" i "Fring" aplikacije za video chat pa mozes probati njih ako zelis da telefoniras preko wifi ili troseci megabajte iz postpaid paketa. Naravno i osoba sa kojom razgovaras mora imati aplikaciju.

I na kraju ako si mislio/la da koristis video poziv preko mobilne mreze najbolje je da se obratis korisnickom servisu (ne znam koja si mreza) jer bih rekao da se to dodatno placa. Toliko od mene, ako te jos nesto zanima pitaj.

Pozdrav

dsit
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 39
Pridružio se: Sub, 19. Jan 2008. 20:28

Post od dsit »

antec napisao:dsit, pa ne bi trebalo da je tako, jedino ako je neki program nesto poremetio ili si ti nesto menjao. Sve ide u "/sdcard/download" (bez s na kraju, download) koliko ja znam. Probaj preko search da nadjes, imas i u Root exploreru tu opciju ako si rutovao uredjaj.
Ne znam,nisam nista cackao al nekad ih u galeriji jednostavo ne prikaze. Provalio sam da slika ostane u dwnld folderu kada je ucitam iz attachmenta tj kad se pojavi onako preko celog ekrana,tapnem u gornjem levom uglu neku ikonicu i onda mi se otvori ceo folder download kao ono u preview thumbnail fazonu sa sve tom slikom koju sam ucitavao...

Miloskov
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 22:32

Post od Miloskov »

Jel moze neko da mi kaze zasto nece da mi prebaci pesmu sa nokie 6800 il moze samo da se prebacuju sa tim android tel?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Probaj da resetujes oba telefona, desavalo se i meni sa Nokiom C3. Poneki put se tako slogira android.

Miloskov
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 13. Feb 2012. 22:32

Post od Miloskov »

Hvala u svakom slucaju nego imam jos jedno pitanje, sta treba da uradim da malo lepse slika ima 5 mpix, a moj prosli sony ericsson k810i 100x lepse slike pravi?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Tesko da mozes tu nesto da popravis. K800/810 jednostavno ima kvalitetniju optiku. Pikselaza ima veze samo sa rezolucijom slike. Mozes da se igras sa podesavanjima u kameri ili da skines neku aplikaciju tipa camera360 za efekte, ali ne ocekuj cuda.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

dsit, ovo oko igo navigacije sto ti izbacuje no space left on device je da ti je interna memorija od telefona puna i nece ti pokrenut navigaciju dok je malo ne oslobodis,probaj to ja mislim da ce ti resit problem
Iphone 4s white clear install

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Kakva je podrška za ovaj telefon i koju verziju Androida može da "gura". Vidim da se isporučuje sa V2.2, može li da se apdejtuje na V2.3?

filip995
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pet, 09. Sep 2011. 22:19
Lokacija: Sombor

Post od filip995 »

mezzano, zvanicna verzija 2.3 jos uvek ne postoi, a ne zna se ni kada ce biti...Tako da sigurno moze da se stavi 2.3 ali nema jos uvek zvanicnog update-a...

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Hvala filip995. A kakva je ostala podrška za njega, s obzirom da Alcatel nije poznat baš kao proizvođač Android telefona?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Na sta mislis? Moze se rutovati i ubaciti custom recovery (cwm). To samo sa sobom povlaci mogucnost bilo kakvog modifikovanja.

sstojanovic88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 19:17

Post od sstojanovic88 »

Kako da postavim mp3 melodiju za sms upozorenje? Hvala unapred i hvala za iformacijuoko zvucnika. :unsure:

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Ubaci mp3 fajlove u folder '/media/audio/ringtones' na sd kartici. Ako ne postoji putanja napravi je sam. U '/media/audio' folderu takodje mozes napraviti foldere 'notifications' i 'alarms' i u njih ubacivati zvukove za notifikacije i alarme naravno.

sstojanovic88
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 09. Jan 2012. 19:17

Post od sstojanovic88 »

Hvala ali u podesavanjima za poruke uopste ne vidi fajlove koje ubacim u taj folder. Da li treba da se iskonvertuju u neki drugi format i koji ako zna neko. Hvala

Odgovori