Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Professional
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 395
Pridružio se: Sub, 26. Jul 2008. 02:53
:: Samsung A5 (2017)
:: Nokia 6310i
Lokacija: Podgorica
Kontakt:

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od Professional »

Da, znam da je to slucaj sa 997D. Ali na internetu nigdje nisam vidio da pise za 992D da je Dual-Standby, dok to kod 997D pise. A to znaci da je druga kartica nedostupna u toku razgovora, a za ovaj nigdje to ne pise. Zato me i buni malo to.
Currently at use: Samsung A5 (2017)
Currently at Stand By: Nokia 6310i V5.22, Nokia 6310i V7.00, Nokia N82 black + 8GB Kingston V31.0.016, hakovan & Ericsson R380s Smartphone (Symbian Ltd, 1998-2000)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Pojavio se update za OT-992D sa oznakom 4.0.4-010 02, "težak" 29.2 MB.
Poslednja izmena od znemanja u Čet, 23. Maj 2013. 21:08, izmenjeno 1 put ukupno.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Jeste, jedino sto se kod mene nece da instalira. Verovatno zbog kastom rikaverija. Skine se, tapnem install, restartuje se u rikaveri modu i onda nista.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Kod mene neće ni da prezume, kliknem na preuzmi, i prijavi grešku sa porukom da probam kasnije. Nije root-ovan telefon, a update sam pokušao preko Data konekcije, ne preko WiFi-a.

EDIT:Uspeo sam da izvršim update, na prvi poglede nisam primetio ništa novo, mada mi čini da malo brže i fluidnije radi, takođe donji tasteri su sada malo osetljiviji pogotovu kada je telefon na ravnoj površini bolje, brže i preciznije reaguju. Osim ovih sitnica ništa drugo nisam primetio, osim što se na AnTuTu Benchmarku scores povećao sa 5901 na 6114.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od kutijagreha »

Ne znam za vas,ali ja izlude oko ovog update-a :x

Skinem ja lepo update,proveri ga on,kliknem na instalaciju,telefon se restartuje,udje u TWRP,i tu stane.

A samo sto sam ubacio stock rom na telefon.

Probao sam medjutim ovaj update sto sam skinuo da ga naknadno instaliram,ali mi pise da nije kompatabilan.

Verzija rikaverija je 2.3.2.3

Da nije mozda do verzije TWRP,pa nikako nece??

Evo slika

Slika Slika Slika

Najvise bih ubacio ovaj update,zato sto vidim od ostalih clanova da su ovime resili prelaska zvuka sa zadnjeg na prednji zvucnik.

Svaka pomoc povodom ovog problema je dobrodosla :x

popadicsm
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Sub, 09. Feb 2013. 17:52
:: alcatel ot-992d

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od popadicsm »

ima li neko iskustva sa novim update-om? neće da se instalira na one tel koji su rutovani i instaliran twrp. ima liko rešenje za ovo?

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od hibiskus »

danas porucen preko MTS ekspresa za 1 din uz obnovu ugovora pa me interesuje sledece, kukaju ljudi kako se MT6577 cipsetu procesor ne pada na 250mhz kad je zakljucan telefon pa se navodno brzo potrosi baterija. Jel to tacno ili nije, i da li moram da rootujem telefon pre instalacije onog softvera sto je naveden ovde?

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od acamatic »

hibiskus, za bateriju stvarno ne znam..A sto se tice nadogradnje nove verzije softvera,nema potrebe da rutujes telefon,najnormalnije skines preko wifi-a i samo uzivas.. :wink:

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od hibiskus »

acamatic, ma znam za upgrade nego sam mislio na ovo "Zanimljiva aplikacija za telefone sa MTK6577 chipsetom" sto je psyhound postavio sa XDA sajta :), posto je izgleda problem sa ovih chipsetom da ne ide u sleep ili slow ili kako god se zove taj mod (kada padne sa 1ghz na 250mhz zbog smanjenja potrosnje)

anko13
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 10. Maj 2008. 19:02

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od anko13 »

Telefon dosta dobro drzi bateriju (duze mi traje nego na SE Xperia X10). Taj mod se zove Deep Sleep i normalno radi sto mozes da proveris preko recimo CpuSpy aplikacije. Gore pomenuti program omogucava menjanje "CPU Governor"-a koji uticu na to na kojoj frekevenciji procesor radi u skladu sa opterecenjem i zavisi od kernela. Probao sam tu aplikaciju (ne poslednju verziju vec pretposlednju i na xda imas da nekima najnovija pravi problem) i nisam primetio neku veliku razliku. Bateriju ionako najvise trosi ekran, 3G, WIFI, bluetooth, gps.

hibiskus
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 666
Pridružio se: Sre, 18. Mar 2009. 01:34

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od hibiskus »

Nakon 10 dana upotrebe utisci sledeci: lepo radi i ne koci, i u ruci mi je ok, cak nemam ni na plastiku nekih zamerki. Sinoc sam ga na (svojoj) svadbi okupao sampanjcem i nista mu ne fali. PRva mana je ona glupost da ne rade soft key's kad telefon lezi polozen na nekoj mekoj povrsini npr. krevetu, druga stvar je sto mi ne radi Sony Smartwatch na telefonu uopste, neka fora izgleda ima sa nekompatibilnosti BT modula.
Jel nasao neko koji rom da probam Smartwatch sa drugim romom?

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od wucinac »

imao sam problem sa lock screen PIN kodom. sin se igrao i zaboravio kod i nije mogao koristiti telefon. danas sam nasao malo vremena i nasao resenje. siguran sam da ce biti od koristi ako jos neko bude imao isti ili slican problem.

Resenje:

1. ugasiti telefon,
2. u isto vreme pritisnuti VOLUME UP (+) I ON/OFF DUGME
3. telefon ce uci u fabricki recoewery i tamo odabrati FORMAT DATA
3a. volume up/down ide gore/dole, potvrda on/off dugme
4. kad se zavrsi wipe izabrati reboot system

Telefon ce se paliti malo duze nego obicno i to je savim normalno.

NAPOMENA: SVE INSTALIRANE APLIKACIJE, KONTAKTI, PORUKE I PODESAVANJA SE BRISU.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Exreey
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Pon, 15. Jul 2013. 12:43
:: LG g2 vs980

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od Exreey »

Da li je ovaj model isti kao i 993D?
Da li vredi kupiti ovaj telefon(993d) za 135e?
koja mu je najveca mana?

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od tomas.hokenberi »

Exreey, OT992D i OT993D su, samo na prvo pogled, vrlo slicni po karakteristikama, ali to nije isti model. 992D ima MTK 6577 dual-core chipset (2 x1 GHz), dok je OT-993D baziran na Qualcomm platformi i ima "single core" 1 GHz CPU. Kao sto je OT-992D neka vrsta oslabljenog OT-997D (isti cipset, manji ekran i losija kamera), tako je i OT-993 neka vrsta oslabljenog OT-995 (isti cipset, manji ekran).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od Ensiferum »

Da li je iko imao problema sa bluetooth-om?! Meni je juče iz čista mira otkazao, i jednostavno ne može da se uključi, jedino da ga resetujem na fabrička podešavanja! :o
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Ensiferum, Ipak ga resetuj, meni je OT-992D skoro svaki dan preko bluetooth-a povezan sa laptopom i nikavih problema nisam imao. Mislim da mu reset ne gine, verovatno neki proces u pozadini pravi problem.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Sa Nokia C7/C6-01 na 992D - imenik, ako moze pomoc?! Hvala

Post od Sceka222 »

Kao sto je u naslovu - kako da sa Nokia-e prebacim ceo imenik na 992D? Prebacio bih sa C6-01 a kasnije i sa C7. Obe Nokia-e trenutno koristim i na oba telefona imam prilican broj imena. Na C6-01 oko 450 imena i sluzi kao poslovni broj a sa C7 preko 1.000 imena i sluzi kao privatni broj.

Bitno mi je da prebacim imenik sa sluzbenog sto pre a sa C7 o tom potom iako mislim da je to potpuno isto.

992D ima dva slota za kartice ali bih u prvo vreme koristio samo jedan slot za poslovnu primenu...

Ako nije tesko, molio bih neko uputstvo, link, savet... Bitno je da se ceo imenik prenese jer, naravno kao i kod svih!, imena imaju po nekoliko brojeva kao i ostali podaci, adresa, Mail... Nisam uspeo da nadjem pretragom nista korisno pa zato postavljam kao temu i izvinjavam se svima ako sam pogresio... :)

Hvala unapred.


Pozdrav!

Sceka222
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 75
Pridružio se: Pon, 29. Okt 2007. 05:01
Lokacija: Beograd, Srbija

Re: Sa Nokia C7/C6-01 na 992D - imenik, ako moze pomoc?! Hva

Post od Sceka222 »

Nasao sam, možda će ipak nekome trebati..
(uključite bluetooth na oba telefona, na androidu podesite da bude vidljiv)

uđete u Kontakti na symbianu
Opcije>Markiraj/Demarkiraj>Markiraj sve zatim Opcije>Pošalji vizitkartu>Preko Bluetooth veze
posle ovoga pronaći android uređaj, i potvrditi slanje. na androidu potvrditi prijem.

Symbian će poslati sve kontakte na android preko bluetootha, a android će ih smestiti na mem.kartica/bluetooth/misc i AUTOMATSKI importovati u imenik, sa svim poljima, i sa sve sličicama(thumbnail) onako kako su i bili na symbianu.
Sve je gotovo za 1 min u par poteza. ne znam zašto ste toliko zakomplikovali sa vađenjem memorijske kartice, sinhronizacijom sa trećim programima, izmenom i na kraju importovanjem u android kada je rešenje toliko jednostavno...
Pozdrav! :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od znemanja »

Pročitah na XDA forumu da postoji novi načina root-ovanja telefona baziranih na MTK čipsetu:

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2130276

Međutim na listi, koja se nalazi na gore navedenom linku, nema OT-992D, ali ima OT-997, pošto ta dva telefona imaju identičan čipset, da li je moguće root-ovati OT-992D gore navedenom metodom?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Re: Alcatel One Touch 992D (Dual Sim)

Post od wucinac »

Probaj pa nam javi. Nisam trenutno blizu kompa da probam.
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

Odgovori