Alcatel OT-991 / Telenor Smart Pro

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
maxp
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 23. Mar 2014. 01:35
:: Alcatel OT 992D

Alcatel OT-991 / Telenor Smart Pro

Post od maxp »

Pozdrav svima,

Imam problem sa koriscenjem ovog telefona, naime poruke mi cesto ne stizu, nekad stize stalno jedna ista umesto novih, nekad stizu sa zakasnjenjem... Vracanje na fabricka podesavanja ne resava problem... Ima li neko resenje za ovu situaciju? Hvala!

toda81
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 8679
Pridružio se: Ned, 11. Nov 2007. 17:35
:: Note 4 N9100 dual
Lokacija: Požarevac

Re: Одг: Alcatel OT-991 (Telenor Smart Pro) problem sa poruk

Post od toda81 »

Da li koristis samo fabricku aplikaciju za sms i to se desava ili se to desava ili koristis neku drugu aplikaciju kojoju si instalirao? Ako je ovo drugo onda je takav problem bio na LG-u kod moje supruge jer npr posaljem joj ja poruku, a poruka se pojavi u koverzaciji koju je imala sa drugaricom i nije uooste znala ko joj pise. To se desavalo sa handcent i go sms aplikacijama. Onda je pocela da koristi samo fabricku aplikaciju za sms i vise se to nije desilo. Pre par dana sam joj instalirao chomp sms aplikaciju i za sada radi ok. Mnogo mi se svidja scomp sms zbog jedne lepe zelene teme gde je oblacic sa mojim textom zelene boje
Note IV N9100 dual

maxp
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 23. Mar 2014. 01:35
:: Alcatel OT 992D

Re: Alcatel OT-991 (Telenor Smart Pro) problem sa porukama

Post od maxp »

Samo fabricku aplikaciju koristim. Cuo sam da se slican problem javlja i drugima koji imaju ovaj telefon. Ne zavrsava se sve na tome, cesto se i pozivi prekidaju i tako, jos po neki bag... Telefon ima i jako malo memoriju, ne znam koliko to utice na sve ostale probleme... Da li bi reinstalacija softvera pomogla?

nikolabrkic
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 15. Dec 2014. 21:51
:: Samsung Galaxy Ace
:: Alcatel OT-991

Javljanje na poziv

Post od nikolabrkic »

Imam telefon Alcatel OT-991 i pri pozivu javljam se tako što povučem prstom na dole a prekidam povlačenjem na gore. Da li postoji mogućnost da se promeni to da bude sa levo na desno ili neke druge opcije. Koristim CM9 i nisam mogao njemu da nađem pa me interesuje jel bi neki drugi rom imao takva podešvanja.

alibaba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 15. Jun 2015. 12:55
:: Alcatel OT-991

Problem sa ekranom posle resetovanja

Post od alibaba »

Pozdrav svima,
imam problem pri otkljucavanju telefona, naime kada pritisnem dugme za otkljucavanje ne pojavljuje se ona strana koju treba revuci na dole vec se samo odmah otkljuca i ode na pocetni ekran.
Ovaj problem se javio posle takozvanog "hard reseta", tako da ne znam u cemu moze biti problem, da li moze da se namesti negde u podesavanjima ili je to nekako sada izbrisano.
Inace telefon je alcatel one touch 991.
Ako neko zna neko resenje rado bi ga saslusao.
Hvala unapred!!! :)


To je problem i kod mog 991 jednom su cak stigle 82 iste poruke

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Alcatel OT-991 / Telenor Smart Pro

Post od 9R94 »

Alkatel nemam jedno godinu dana ali bi trebalo da je ovako nesto: Podesavanje/ zakljucavanje ekrana ili bezbednost i tu ima opcija da li ces za otkljucavanje da bude slide, pin kod, password ili da nema, kao u tvom slucaju, nista od toga.

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Alcatel OT-991 / Telenor Smart Pro

Post od acamatic »

Baš tako, podešavanje za zaključavanje ekrana ti je podešeno na "Ništa", samo u podešavanjima podesi šta želiš umesto toga i to je to

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Alcatel OT-991 / Telenor Smart Pro

Post od 9R94 »

Meni bas nedostaje na lumiji to, sta ce mi slajd za otlljucavanje kad cim ga otkljucavam telefon mi za nesto treba, samo pritisnem ulnock button i telefon odmah moze da se koristi :D

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Alcatel OT-991 / Telenor Smart Pro

Post od Azimuth »

Mozda da ne bi slucajno naradio nesto? Zamisli odes u stetu i dok radis slucajno nazoves devojku/zenu :P e tada bih te pitao da li ti treba slajd/pattern za otkljucavanje :P
Ili druga situacija, das nekom telefon, a taj neko bas znatizeljan i hoce da ti kopa po telefonu. Da li ke tada fingerprint dobra stvar? Smatram da je to najbolji macin za otkljucavanje kako god okrenes :)
Da nabrajam jos situacija kada je dobro imati joa jedan korak do otkljucanog i funkcionalnog telefona?

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Alcatel OT-991 / Telenor Smart Pro

Post od 9R94 »

Ufff to ne dajem da mi se istrazuje po telefonu jer ni ja to ne radim drugima i veoma me iritira :D
A slike jesam zakljucavao preko es file explorera :)

Odgovori