Huawei Ascend Mate7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

E to su neki novi momenti. Zaista sam bio ubedjen da daju novi telefon.
Zelim ti da resis problem, zapreti im inspekcijama za pocetak.

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Ma tesko je jako, jer kada odes u servis ne dolazis u kontakt ni sa kim od bitnih ljudi, vec ima covek koji stoji na recepciji, prima i predaje telefone, i nema pojma o kvarovima o procedurama ili bilo cemu ostalom. Naravno to me ne cudi, verovatno se i namerno takvi ljudi postavljaju, kako bi sto lakse mogli da manipulisu sa potrosacima. Evo pogledajte samo stranicu ovog servisa za hrvatsko trziste, i pogledajte komentare i objave nezadovoljnih ljudi, bukvalno isti slucajevi kao moj:

https://www.facebook.com/mesc.hr/?fref=ts

tuga, cemer i jad.

nemam zaista vise snage ni znanja kako ovo da sprovedem

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

Kontaktiraj ponovo Moj Huawei, zovi i PIN Computers direktno. Mora da ti priznaju garanciju.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Izvini djordje 12kv ali ne mogu da citam celu temu,pa mozda si neke stvari vec probao,al ajde da predlozim
Menjanje sim kartice i manuelna konfiguracija iste kod operatera
Otvore oni onaj njihov laptop i odrade neke stvari(3 sam promenio u Telenoru za.mesec dana dok seckanje signala nije prestalo )
Navodno izasla nova sim kartica sa kojom nema signal problema i kao bice sve u redu i konacno je bilo uz obavezno cackanje laptopa ispred njih i rucno ubacivanje nekih parametara,treca sreca
Proveri kakav je signal sa drugim operaterom(sem ako aparat nije.zakljucan) ,desavalo se ljudima da tada telefon proradi,tj da jednostavno signal tvog operatera nije dovoljno dobar.Mozda mate 7 nema dobar prijem a uz slab signal to je ravno katastrofi(desavalo se ) ,licno tako dobio raskid ugovora sa Mts koristio Note 3 tada(skinuli repetitor i naravno meni signal prso,svasta sam mislio da je,ali sva sreca provalih brzo problem i to pomocu app besplatne ) jeste da sam ih morao prijaviti ratelu da bih dobio raskid ugovora ali to sad nije tema ove price)
Eto,to je to ,ako nisi probao ovo probaj,ne kosta te nista sem malo vremena

Ponekada problem moze.delovati neresiv a ustvari je neka tupava i glupava stvar ,tako da.isprobaj sve pre nego padnes u bedak
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

kvaka33, Hvala puno, eto me u ponedeljak u MTSu, pa javljam sta je i kako je. Znaci kod njih mogu da zatrazim manuelno konfigurisanje?
Poslednja izmena od Ninolina u Ned, 15. Nov 2015. 08:47, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da citiraš post koji se nalazi odmah iznad tvog. Podrazumeva se da na njega odgovaraš.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

To oni moraju da.odrade i bez napomene,ali obzirom da je mts slepacka firma,napomeni da ti je signal los tj da prekida,gubi se itd
Pre toga probaj kako se.telefon ponasa na drugoj lokaciji gubi li tamo signal ili ga probaj sa drugom karticom ako nije zakljucan na mts mrezu
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Imam prijatelja u koji radi u mtsu spomenuo sam mu ovaj slucaj. On kaze da imas prava posle 5 reklamacija da trazis novi uredjaj ako nisi zadovoljan.Verovatno mora isto da vazi i za oficijalne servise u srbiji mislim da je zakonski potrkpljeno :)

Naravno ako nije proslo godinu-godinu ipo dana , u prvih sest meseci on kaze da je sve moguce.


Na internetu sam pronasao dosta ljudi sa istim problemom.Neke kopije Mate-a imaju jako lose pinove koji ne nalezu na sim karticu kako treba i tu nastaje problem.U vecini slucajeva su im u servisu zamenili taj deo.

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

@Kvaka33 Gubise signal na svim mogucim lokacijama, dok idem ka gradu bukvalno kroz centar Beograda, nestaje mi mreza na svakih 500,600 metara, tipa u 60% lokala i zatvorenih prostora nemam signal uopste, da ne pricam o nekom podrumu eventualno.

E sad se setih jedne stvari, meni su ljudi iz Huaweia rekli da telefon odnesem u ovaj Mesc Servis, i tamo nista nisu uradili iako vazi garancija kod njih. A sad razmisljam, da li mozda PIN Computers ima svoj licni servis ili tako nesto?

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Si probao sa karticom drugog operatera i jesi li menjao tu karticu
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Nisam probao sa drugim operaterom, a karticu sam promenio jednom, otprilke 10 dana od kada sam kupio telefon, ali je isti slucaj i sa njom.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Probaj onda, sem ako ti telefon nije zakljucan na mts mrezu
Probaj tu karticu u drugom.telefonu
Odradi sve pre nego ga ponovo.reklamiras
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Ovu karticu sam probao u drugom telefonu (nokica c3) radi normalno bez problema. Sad jedino trebam da nadjem nekog sa telenora da ima ovu mikro SD

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Pa kupi ,200 dinara je
Znas li da li ti je telefon zakljucan na mts mrezu?
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

Nema PIN Computer svoj servis, i oni ce te uputiti na MESC. Ja ti predlazem da opet cimas Moj Huawei sa pricom kako je sramota što ovi iz servisa neće da ti urade ništa a imaš garanciju. Kaži da je to neprihvatljivo za jedan brend koji želi da bude u top 3. Da si pristao da daš velike pare za jedan takav telefon a da sad nemaš pravo da ostvariš garanciju da to nema smisla bla bla. Al sve im piši na finjaka. Moraju oni da pritisnu ove iz servisa. Šta ti uopšte piše na izveštaju iz servisa?

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

@Kvaka33 Situacija je sledeca, malopre sam bio do devojke u stanu sa ovim telefonom u mojom mts karticom, nigde u celom njenom stanu nema ni crtica signala, znaci izbacuje mi NEMA MREZE. Zatim sam zamenio kartice posto ona ima telenor karticu, i ubacio telenor karticu u moj telefon, PONOVO nigde u celom stanu nije imalo mreze ni crtica. Dok je moja kartica u njenom Huaweiu (cini mi se g610) imala normalan, skoro maximalan signal. Dakle jasno je da je problem u telefonu a ne u karticama.

@Zmajbb Iskreno da ti kazem, prvih par dana su mi uredno odgovarali, izvinjavali mi se bla bla, u fazonu ne brini sve ce se resiti, dok su sad malo poceli da mi kuliraju poruke i ne dobijam nikakve odgovore.

Pretpostavljam da vas smaram ovde sa ovim problemima, ali ne znam da li mozete da pokusate da se stavite u ovu situaciju, ovo je nocna mora, imam bukvalno beskoristan telefon od 300 i kusur eura, legalnu garanciju, koja ne vredi izgleda nicemu. Strahota

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Onda mapred u nove pobede
Odes do servisa i trazis glavnog
Pre toga odradi ss signala i pokazi mu,objasni o cemu se radi
Znam da je smaranje i cekanje ,ali tako je
Objasni mu da neces odustati ,ponesi i drugi fon i pokazi mu da.tvoja.kartica tamo nirmalno radi
Ako budes uporan (na zalost tako je to u zemlji Srbiji) mozes se necemu
Tako da samo napred i bez bedacenja,imas ti tu jos brdo opcija ako ne upali ovo sto napisah
Gradska trzisna,Republicka,Ratel itd
Poslednja izmena od kvaka33 u Ned, 15. Nov 2015. 15:13, izmenjeno 1 put ukupno.
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

djordje12kv
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 91
Pridružio se: Uto, 02. Jun 2015. 01:15
:: Note 2

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od djordje12kv »

Problem je sto u servisu nema nikoga, samo neki decko na ulazu koji radi primo/predaju, koji nema pojma nista sta god da ga pitas...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Budi uporan ,znas gde zivis.pa.se.tako.i ponasaj
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

Ma kako bre nema niko, ima tamo desno kad udjes, ako ti on ne da tamo da odes. Telefon u ruke,na netu imas njihov broj pa zoves i trazis nekog sefa.

Renegade018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Ned, 15. Maj 2011. 22:18

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Renegade018 »

Probaj da isključiš 4g, podesi ga da radi na 2g/3g.
Meni je to pomoglo, mada ja sam imao drugačiji problem, često sam bio nedostupan na mestima na kojima je dobar signal.

Odgovori