Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od novak »


Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Kad je prestavljanje Huawei, jel danas? Koliko sati zna li neko i link prenosa?
Nadam se da ce P20 da razvali :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Ceftriaxone
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1212
Pridružio se: Pon, 01. Dec 2008. 23:07
:: XZs
:: S7e
Lokacija: Reggio Emilia/Нови Београд

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Ceftriaxone »

27 март у Паризу.
Хуавеи је своје завршио јуче са лаптоповима.
ex ivan87

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

Evo na linku kako izgleda P20 i njegova Lite verzija. Koliko vidim i oni su rešil da se upropaste sa ovim šiškama kao iPhone X. Dok se budu osvestili biće kasno, sve ide u prilog Samsungu da pokupi kajmak ove godine. Dva najveća konkurenta bađ zabrljali.
https://www.gsmarena.com/huawei_p20_lit ... -29893.php

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od TosaNS »

1808 ili ti Telepčane sa Benča ja sam već sam pisao o tom famoznom telefonu pogledaj moj post od Pet, 09. Feb 2018. 11:06 - str. 22 i izneo svoje neke utiske u vezi sa Huawei telefonom, takođe se ni meni ne sviđa ta obrva niti svak sličnost sa Iphone X ili NEKIM Samsung telefonom i ukoliko nastave tako nisam siguran gde će završiti. Možda ovaj put ipak dam prednost seriji Mate ili Honor.
Poslednja izmena od TosaNS u Pet, 02. Mar 2018. 14:43, izmenjeno 1 put ukupno.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Negde sam procitao da ne mora biti to da sad svi kopiraju iPhone X sa tom obrvom. Kazu da postoji mogucnost da je upravo Apple kopirao neke druge brendove. Razlog lezi u tome da je Apple jednostavno bio prvi koji je takav telefon predstavio i uspesno lansirao na trziste, a ostali tek sad slede. Ne mora da znaci da se Apple prvi dosetio takvog dizajna. Sto verovatno i nije, jer znamo da Apple nikada nije bio poznat po inovacijama, vec upravo po kradji ideja ostalih kompanija.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Mozda i u tome ima istine, ne treba nikad iskljiciti takvu mogucnost ali nazalost mislim da nisi u pravu.
Samo Apple takav debilizam moze da smisli. Ako mi neko kaze makar jednu korisnu stvar te obrve bio bih mu veoma zahvalan. Umesto da su odradili stvar kao Samsung, nema obrve, sjajan STB ratio, kamera i milion nekih senzora u gornjem bezelu koji se i ne vide tj ne smetaju nikome, ne odvlace paznju.
Oni su nju stavili da bi se X razlikovao ne samo od modela drugih proizvodjaca, vec i od modela iz svoje kuhinje. Ista je stvar sa menjanjem polozaja kamera. Zbog cega, postoji li neko logicno objasnjenje ili je to samo radi toga da se razlikuje? Nisam video da je neko napisao negde da je taj vertikalan polozaj kamera u nekim situacijama npr bolji od horizontalnog.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

S tim što na ovom Havajcu ta obrva izgleda mnogo više usiljena nego na iPhonu. iPhone je uštedeo prostor sa svih strana, a na ovom telefonu sad što ste podelili link (a i ranije) sa donje strane ima bezel, pa navigaciona linija... I onda ekran sa tom obrvom izgleda prosto "na silu" gurnut gore.

Prednost obrve: telefon može da bude koji milimetar kraći sa gornje. (Ako je to ikome bitno... Na Androidu bi moglo biti, na iPhonu ne toliko.) I prosto prirodnije izgleda na iPhonu.

Ali kad smo kod skraćivanja telefona sa gornje strane, nije mi jasno kako Google još ništa nije učinio po tom pitanju, pa da korisnici ne moraju skroz iz plafona da vuku roletnu na dole, i da biraju šta hoće. Upravljanje telefonom jednom rukom na Androidu je užas u odnosu na iOS i Windows.
Poslednja izmena od гари u Pet, 02. Mar 2018. 13:32, izmenjeno 1 put ukupno.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

TosaNS napisao:1808 ili ti Telepčane sa Benča...
Dokle više sa tim budalaštinama? Kojom se logikom vi prozordžije služite stvarno mi nije jasno. Sa tom osobom sam i na ovom forumu imao neke rasprave, a vas nekolicina opet veruje u prosute gluposti kojekakvih demagoga.

Drugo, nije toliko ni važno ko je od koga maznuo te šiške, koliko je važno da je to čist estetski promašaj koji negativno utiče na prodaju. Apple je zbog toga prepolovio planiranu proizvodnju iPhone X modela, što jasno ukazuje da takav dizajn nije dobro prihvaćen na tržištu. Slično će se desiti i sa ovim P20/lite, a to znači da će neki drugi proizvođači dobro iskoristiti ovakve promašaje velikih kompanija.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Ah, a da nije možda slabija prodaja vezana za cenu uređaja... :?

Inače na crnim telefonima šiške odlično izgledaju.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

^^ Nisi u pravu bas za obrvu, nije ta njihova prodaja losa zbog nje vec najvise zbog cena.
Siguran sam da bi ako ne svi onda makar 90% njihovih kupaca odmah preslo na X, jer kome je u interesu da vuce recimo Plus modele koji su veci a imaju manji ekran od X-a.
Pored cene razlog moze biti i nedostatak home dugmeta a samim tim i FP senzora.
Mislim da ta obrva nije toliko presudna koliko ovi gore navedeni faktori.
@Gari, zavisi koji proizvodjaci. Recimo kod Samsunga notifikacionu traku mozes spustiti tako sto odradis prstom pokret na dole na bilo kom delu ekrana.

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

Joxy napisao:^^ Nisi u pravu bas za obrvu, nije ta njihova prodaja losa zbog nje vec najvise zbog cena.
A kad je cena bila problem za Apple-ove kupce? Nikada,... ali su zato vrlo osetljivi na estetiku, što je u ovom slučaju glavni razlog.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Osmice, nemaju ljudi baš neograničeno mnogo novca...

Da, to za home dugme, računam da ima dosta korisnika kojima bi prelazak na desetku bio naporan, baš jer bi trebali da uče da ga koriste zbog uklanjanja home dugmeta. Mislim da uklanjanje tog dugmeta za korisnike čini glavnu razliku.
Joxy napisao:@Gari, zavisi koji proizvodjaci. Recimo kod Samsunga notifikacionu traku mozes spustiti tako sto odradis prstom pokret na dole na bilo kom delu ekrana.
A jel... :D To je super. Možda je to neko i pomenuo ranije, a ja zaboravio doduše. U svakom slučaju, hvala za informaciju. A Huawei to nema?

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

1808 napisao: A kad je cena bila problem za Apple-ove kupce? Nikada,... ali su zato vrlo osetljivi na estetiku, što je u ovom slučaju glavni razlog.
Nisi u pravu. Mislis da se ne bi rasturili od prodaje iP X da on ima cenu kao Plus verzija?
Nisu oni bezveze ostavili 8 i 8+. Da su izbacili samo X po tim cenama oborili bi rekord prodaje tu nema dileme.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Cena je tu manji faktor, jednostavno kupci iPhone, a i generalno svi oni koji koriste flagship modele, ne rukovode se isključivo cenom.
Sa "obrvom" estetika telefona je na narušena, a to se ne prašta na telefonu od 1000€.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Moje misljenje je da niste u pravu.
Kako onda objasnjavate ovoliku navalu modela sa obrvom? Bukvalno na prste jedne ruke mogu da se nabroje proizvodjaci koji to nisu uradili, barem ne za sada a ne bi me cudilo da doslovce svi posegnu za tim trendom.
Kopiranje je glupost ali ocigledno da cim to rade i veci igraci poput Asusa, Huawei, Vivo itd onda tu sigurno ima necega.
Asus je za 5Z, mob sa onakvim spec stavio cenu od 500$, sto je vise nego duplo manje u odnosu na X. Sigurno ce se dobro prodavati pre svega zbog cene i hardvera.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

znemanja napisao: Sa "obrvom" estetika telefona je na narušena, a to se ne prašta na telefonu od 1000€.
U tom slučaju, ove godine će mnogi modeli sa Androidom imati isti problem - što sumnjam da će biti slučaj kod slabo prodavanih brendova, kao što je Asus, jer računam da će sa ovim obrvastim varijantama imati veću prodaju nego ranije. Plus, ne zaboravimo, da je obrvu (ili, bolje rečeno, bradavicu), prvi predstavio Suštinski telefon, ako se ne varam, a to mu nije mnogo zamerano. :)
Sve u svemu, od mene sve pohvale Samsungu, LG-u, Nokiji i ostalima koji nisu posegli za takvim dizajnom, jer meni se ne sviđa. :)
Joxy napisao:(...) veci igraci poput Asusa, Huawei, Vivo itd (...)
Za Vivo ne znam koliko velik ili ne, ali Asus po prodaji telefona pripada marginalcima.
Joxy napisao:Asus je za 5Z, mob sa onakvim spec stavio cenu od 500$, sto je vise nego duplo manje u odnosu na X. Sigurno ce se dobro prodavati pre svega zbog cene i hardvera.
I ja mislim da će se prodavati fino, svakako bolje nego ranijih godina - ali ne toliko zbog hardvera, koliko baš zbog obrve, verovao ili ne.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Joxy napisao:Moje misljenje je da niste u pravu.
Kako onda objasnjavate ovoliku navalu modela sa obrvom? Bukvalno na prste jedne ruke mogu da se nabroje proizvodjaci koji to nisu uradili, barem ne za sada a ne bi me cudilo da doslovce svi posegnu za tim trendom.
Kopiranje je glupost ali ocigledno da cim to rade i veci igraci poput Asusa, Huawei, Vivo itd onda tu sigurno ima necega.
Asus je za 5Z, mob sa onakvim spec stavio cenu od 500$, sto je vise nego duplo manje u odnosu na X. Sigurno ce se dobro prodavati pre svega zbog cene i hardvera.
Apple je bog marketinga, niko nije veštiji od njih u tome, a svi ostali koji su kopirali Apple su mahom kineski brendovi. Asus je do sada imao jako slabu prodaju i sa "obrvom" puca na one korisnike koji ne mogu da iskeširaju 1000 evra za telefon, ali ipak žele nešto što liči na iPhone. Vode se filozofijom da ponude nešto tršištu što vizuelno liči na iPhone u namari da povećaju prodaju svojih modela koji su prodavani do sada jako slabo. Dodatno, kineski brendovi imaju dugu tradiciju kopiranja iPhone-a i Samsung-a, pa samo je Huawei sa Mate 9 Porshe desigen solidno iskopirao dizajn S7 edge.
Činjenica je da ogromna masa ljudi kupuje telefon na osnovu vizuelnog elementa, a manji broj njih gleda "ispod haube". Stoga "obrva" je nešto što je kod onih koji ne prate kretanja u sferi mobilnih telefona povezano sa "najboljim, najnovijim" iPhone-om i žele nešto slično.
S druge strane korisnici iPhone osim onih vernih koji kupuju novi model bez obzira na sve, dosta cene estetski kvalitet jer se iPhone vrlo rano izdvojio kao jako elegntan uređaj a sada "obrva" na iP X to kvari.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

1808
Expert
Expert
Postovi: 2077
Pridružio se: Sre, 03. Apr 2013. 23:02
:: Smartphone
Lokacija: Beograd/Zemun

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od 1808 »

Joxy napisao:Moje misljenje je da niste u pravu.
Kako onda objasnjavate ovoliku navalu modela sa obrvom?.
Jednostavno, hteli su da budu u trendu kao Apple i brže-bolje krenuli sa projektima, a nisu sačekali da čuju kako će tržište reagovati na tu „inovaciju“
Prvo je sa onom bradavicom krenuo Essential PH-1 i razbio se ko zvečka, a potom i Iphone X koji je takođe debelo podbacio. To su dva modela za koje imaš pouzdane podatke da su daleko od očekivane prodaje. Svi ostali će tek uvideti (za par meseci) koliko su se zajebali.

Znaš li bar jedan uređaj sa tim šiškama koji se dobro prodaje? Nema ga.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

Predlog: poslednjih dvadesetak komentara prebaciti u temu za Asus Zenfon 5/5Z, jer se, pored frizure Ajfona X, pisalo više o njemu, a manje o havajcima. :)

Odgovori