Huawei P10 lite

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei P10 lite

Post od yocasylver »

Dobio kolega telefon,rekli mju da je softverska greska i da je zakljuco sam sebe.Prvi put cujem :wacko:

WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Re: Huawei P10 lite

Post od WellnessTrener »

Ja sam gledao nekoliko video recenzija o ovom telefonu, i stalno spominju da je kamera nocu dosta losa, a da je zvuk kvalitetan ali dosta slab, kao i da je vidljivost ekrana po suncu minimalna.
Bas me zanima vase iskustvo, s obzirom da su video recenzije ipak radjene sa test modelima telefona.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Na koji zvuk oni misle, nisam primetio da je loš, ni onaj za razgovor kao ni onaj za slušanje muzike.
Što se tiče kamere nisam nešto testirao, ali vidim da su više govorili loše o snimanju videa noću. Ostaviću jednu sliku koja je skroz "slučajna".
Što se tiče ekrana, nemam zamerke što se tiče vidljivosti na suncu i mogu bez problema da uradim sve što sam zamislio (držim ga na auto).
[img]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201706 ... edd2b4.jpg[/img]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

WellnessTrener
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2017. 13:08
:: Xiaomi Mi 10T Pro
:: Xiaomi Mi A1

Re: Huawei P10 lite

Post od WellnessTrener »

Kazu da je zvuk kvalitetan ali slab tj.da kada pojacas do kraja muziku slabo se cuje. Al ako ti kazes da nije to tacno onda mi je drago jer mi je bitno to i da je kamera dobra. Sliku koju si postavio ne mogu da otvorim.
Hvala na odgovoru :)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Pa ono, nije najglasniji, ali nije ni slab, dosta je bolji od S3 Nea na tom polju, sa P9 Lite i P10-om nisam još upoređivao.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P10 lite

Post od Sale_M »

Evo koga zanima kakva je kamera u idealnm uslovima na p10 lite

Slika

Nije losa,ali nije bas i nesto,ipak je senzor kamere suvise mali da bi se dobile neke bolje fotografije.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P10 lite

Post od Evindzer »

Meni se čini da je slika baš dobra, mada nisam neki stručnjak. Nebo je ostalo plavo, ne prelazi u tirkizno, kao kod mene na 930 (od kad je MS s****o kameru) ili kod većine modela LG-a. Nijanse zelene su takođe jasne, pa između lišća na drveću i trave postoji jasan prelaz. Slika je i pristojno oštra, mada bih lično voleo da je još oštrija (iako mnogi to ne vole), kao što je slučaj kod kamera na najboljim Samsunzima.
'Ajde sad da čujem neko stručnije mišljenje od moga. ;)

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei P10 lite

Post od Sale_M »

Evi, drugar izvini sto tek sad odgovaram,ali da odgovorim ipak :D
Nije los kvalitet,ali nije to za flagship seriju,jer istu takvu kameru ima i P9 i Honor 8, a isti senzor imaju i P10 lite i Honor 8 Lite.Za P10 Lite kao model u globalu kamera je ok,uklapa se u cenu uredjaja,ali generalno nije to neka extra camera najvise zbog senzora kamere je suvise mali da bi mogao da pruzi neke bas kvalitne detalje kad se gleda slika na full zoom.Ovo se ogleda najcesce kod udaljenih sitnijih delova kadra kao sto je lisce na drvecu i slicno gde je tesko raspoznati dobro sta je sta :) )Huawei je povecao sharpening o ubradi da bi na prvi pogled izgledalo da je kamera nesto posebno.Opet napominjem,nije losa,ali da bi fotke bile bolje najpre je potreban veci senzor.
Ako budem u prilici uslikacu ti isti kadar sa Z5 i Nexusom koje imam i koji imaju primetno veci senzor kamere a i vecu velicinu pixela koji se obradjuje(ne mislim ovde na rezoluciju kamere)
Nexus ja sampion uz Pixele i dalje sto se tice kamera na mobilnom,od novih telefona samo S8 i XZ serija mogu da se porede sa njima,a Z5 ima isto jako dobar senzor i videces rezultate.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P10 lite

Post od Evindzer »

Sale_M napisao:Evi, drugar izvini sto tek sad odgovaram,ali da odgovorim ipak :D
ma kakvo izvinjenje, pa mi smo stari forumski ortaci. :)
Sale_M napisao:Ako budem u prilici uslikacu ti isti kadar sa Z5 i Nexusom (...) i videces rezultate.
Može. :)
Mislim da je taj metod (isti kadar, isto vreme snimka, različite kamere) odličan način za poređenje različitih kamera.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Evo da napišem jedan review ovako jer na sajtu kom sam mislio da postavim stvarno nemam vremena.
Dizajn: što se tiče dizajna stvarno mislim da ni najveći kritičari ne bi našli nekih zamerki. Telefon stvarno ostavlja premium osećaj u rukama i meni je čak i dosta lagan, ali zadnja strana stvarno, bar mene, ostavlja bez daha (staklena). Naravno tu je i minus. Telefon je klizav u rukama, a na zadnjoj strani lako ostaju otisci prstiju. Zadnja strana me je podsetila na dizajn iPhone 4(s), znači sve super. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]
Ekran:
Ekran je dovoljno svetao i nemam zamerki ni na suncu gde mogu da vidim sve ako zatreba, a pogotovo ne u zatvorenoj prostoriji, gde dosta može da se zamrači + je tu blue light filter (ili ti eye comfort kako ga Huawei zove). Boje su dosta precizne, ali je dugogodišnje korišćenje amoleda uticalo na to da mi zasićenost boja malo fali, pa zbog toga koristim tople boje (u podešavanjima se mogu izabrati fabričke, tople ili hladne "temperature boje". Nije amoled čak ni tako, ali dobro, pomaže.
Performanse:
Generalno performanse nisu bile problem ni na P9 Lite-u, ali je njega uništavao multitasking. Ove godine je Huawei stavio 3 gb ram-a (za nas sirotinju) i Kirin 658 procesor (koji je samo blago poboljšana verzija Kirina 650, ali problema s multitasking-om nema! Aplikacije stoje u ramu i po nekoliko sati bez problema. Što se tiče generalno performansi telefona, otvara aplikacije dosta brzo i radi bez usporenja, ponekad neka aplikacija bude malo iseckana, ali nemam nekih zamerki, ipak moram da budem realan i pogledam cenu telefona.
Baterija:
Postavljao sam sa u odgovarajućoj temi. Da ne dužim, izguram ceo dan (6-7h screen on time), uglavnom na wi-fi i malo 4g-a. Korišćenje uključuje dosta poruka na WhatsApp-u, Instagram, Messenger, Spotify, Tapatalk, Gmail i Reddit. Facebook aplikaciju nemam, a za proveru Fejsa koristim Chrome.
Zvuk:
Zvuk tokom razgovora, tu stvarno nemam zamerki i uvek čujem sagovornika odlicno, a čuje i on mene.
Što se tiče glavnog zvučnika, deluje kao da kada je pojačan do kraja gubi bas i neke tonove, ali ono što je neverovatno, to se dešava samo na tom max-u. Zvuk u slušalicama je pristojan, ali nikakav bitni napredak u odnosu na S3 Neo, a ovo je ipak uređaj koji je izašao 3 god kasnije i to mi je neprihvatljivo.
Kamera:
Nju stvarno nisam testirao kako treba, ali ono što sam do sad imao prilike da slikam deluje dobro, bar preko dana. Noću ne izgleda obecavajuće, a potrudiću se da primere dostavim u što kraćem vremenskom roku. [WHITE SMILING FACE]️
To je to otprilike, mogu još da pomenem da je fingerprint neverovatno brz i tačan, retko kada ne prepozna. Softver ima neke kul opcije (forice s kuckanjem po ekranu za skrinšot ili multitasking ili pokretanje aplikacija) ostalo je isto kao na P9 Lite-u uz poneku novu opciju (tu je portrait mode na prednjoj, slow motion video koji nisam primetio na P9).
Izvinjavam se za gramatičke greške (ako je neka tu), raspisao sam se. [GRINNING FACE WITH SMILING EYES]

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od knezevic76 »

Evo nekih mojih utisaka nakon malo čačkanja ovog kineza.
Baterija je :-):-):-):-):-):-) Dakle, izvađen iz kutije sa 55% i ekran je bio upaljen skoro pa tri sata dok baterija nije pokazala 5%.A non stop je drndan sa instalacijama itd.
Evo sad je 9.5 sati od kad je skinut sa punjača, SOT je 2.20h, baterija na 70%.
Ni jednu App nisam zabranio u pozadini, sve radi po difoltu, obaveštenja, sinhronizacija itd.
Verujem da SOT neće biti ispod 5 sati.
Multitasking, mogu se složiti sa kolegom iznad, sve radi i nastavlja tamo gde je stalo, a namerno ne čistim keš. Čak mi stalno radi i onaj brojač koraka itd.
Ram memorija od 3gb odrađuje posao, nikakvo usporavanje i seckanje nisam još video.
Fingerprint, kida kako radi, ni jednom mi nije omanuo, a stavio sam dva otiska.
Kamera, po meni klasika, nikakav wow ali je Ok.
Ekran, nemam primedbi, automatsko osvetljenje malo preteruje, ume nekad da zatamni pošteno u zatvorenom prostoru.
EMUI 5 mi se sviđa i lepo radi u kombinaciji sa Android 7.
Neke aplikacije koje su došle uz njega su odlično urađene, kao npr app za poštu.
Pošto dugo nisam bio na Androidu, izdvojio bih video snimanje ekrana, deljenje ekrana na pola.
GPS me je iznenadio kojom brzinom i gde me je sve nalazio. WiFi je dosta jak, kad uporedim sa ostalim aparatima u kući, pokazao se najbolji sa signalom i protokom.
Sam izgled ne bih nešto komentarisao, mada lepše leži u ruci nego P10 (ima ga moj buraz). Ja imam beli i bolji je što se tiče otisaka od crnog, a i lepši mi je.
Zvuk još nisam testirao.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Uglavnom imamo isto mišljenje, jedino se ne bih složio da Lite bolje leži u ruci od P10. :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od knezevic76 »

~Arkan~ napisao:Uglavnom imamo isto mišljenje, jedino se ne bih složio da Lite bolje leži u ruci od P10. :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Meni da, jer je P10 manji i tanji i nekako skliskiji. Jeste elegantnim.

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od knezevic76 »

Dal mogu aplikacije da se instaliraju na SD, i zašto Viber neće da skine sliku ako je na WiFi, otvori je u aplikaciji ali neće da je skine dokle god ne prebacim na 3g. Slika

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Nemam SD karticu, ali sam 90% siguran da ne mogu.
Viber mi je skinuo sliku iz prve preko wi-fi, reinstaliraj pa probaj ponovo, verovatno je neki bug.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

knezevic76
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sub, 06. Sep 2014. 13:35
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od knezevic76 »

Reinstalirao sam I proradilo.
Tek sad sam provalio da podržava i WiFi mrežni most. Može da se deli WiFi!

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P10 lite

Post od Evindzer »

Misliš na hot spot? Pa, i bilo bi glupo da telefon iz '17. nema nešto takvo.

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Ne, misli na to da kad se povežeš na wi-fi možeš da ga podeliš drugim telefonima (bez da oni imaju šifru te mreže).

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei P10 lite

Post od Evindzer »

Razumem, izvinjavam se. :)

~Arkan~
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1459
Pridružio se: Čet, 12. Jul 2012. 16:06
:: Xiaomi Mi A1
:: Gsmart Aku A1
Lokacija: Leskovac
Kontakt:

Re: Huawei P10 lite

Post od ~Arkan~ »

Stigao neki sitan apdejt, sve je ostalo isto i nikakvih razlika nisam primetio, ali pisalo je da nudi poboljšanje trajanja baterije.Slika

Sent from my P10 Lite using Tapatalk

Odgovori