Huawei Ascend G300 U8815

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Pera Detlic »

skinuo opet. opet nece. :x :x :x
Samo nek se rolaju....sarme.

iks
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 14. Dec 2012. 22:30
:: g300

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od iks »

ima li neko problem sa zvucnikom??nikoga ne mogu da cuje kad pricam sa fonom,samo nesto prekida.. :x

d@r123
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 139
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2012. 19:02
:: Sony Xperia Z1
:: HTC One X

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od d@r123 »

zna li mozda netko ima li stock recovery za ICS (za ovaj uredaj).

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od sugarcoated_ass »

Danas sam imao prilike da ga iscackam i malisa me je odusevio. Ne znam kako je radio na GB, ali ovaj na ICSu radi super!
Vidim da mu je cena po oglasima od operatera, sa 2 godine garancije izmedju 100 i 130e pa cu pokusati da upecam neku sredinu. :D

bachika
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 946
Pridružio se: Pon, 20. Feb 2006. 18:45
:: Iphone 7
:: Lenovo P780
Lokacija: On the road to the hell

Одг: Huawei Ascend G300 U8815

Post od bachika »

Drugar je koristio na GB, radio je fino ali ipak je malo stucao... Onda se poprilicno napatio da vrati neke starije verzije FW da bi ga apdejtovao na ICS. Ali zato sad radi izuzetno fluidno. Odusevio me je toliko da i ja razmisljam o njemu. Ili mozda prestigio 4300 duo... Samo duo je jos nov, i nema ga povoljno u oglasima...
Live to Ride, Ride to Live. I prefer to reboot my phone through SetCPU

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od sugarcoated_ass »

bachika, razmisljao sam i ja o nekom Duo telefonu... Prestigio ili OT-992D, ali su skupi jos uvek. :|

EDIT: Upravo sam porucio od lika iz BG-a, telefon je uzet juce u telenoru-u i danas ce mi ga poslati pouzecem. :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od sugarcoated_ass »

Eto da se pohvalim sa novim cedom. Mogu reci da sam potpuno zadovoljan downgrade-om. Mislio sam da ce mi biti jako cudno da sa onakve masine predjem na ovog malisu, ali skoro da uopste nema razlike u uzitku koriscenja. 0.3" uopste nije neka razlika, al' ipak mi je i lakse da 4" koristim jednom rukom.
Kvalitet izrade me je odmah odusevio. Prosto nisam mogao da verujem da je telefon u stvari skroz plastican. Svaka im cast! :)
Cim sam stigao kuci odmah sam se bacio na skidanje firmvera i apgrejd na ICS, sto mi je lepo poskidalo sav Telesmorov bloatware i njihove reklamne gluposti i ostao je cist interfejs kao na Nexus-u. :D
Pisem jos kada ga dobro iscackam! 8)

P.S. Nesto me sad malo zbunilo kod njega... vidim da na kutiji pise da ima Gorilla Glass, kao i u nekim rivjuovima, ali nisam video da su to napisalu u specifikacijama na GSMArena i sl. :?
No, vise verujem proizvodjacu nego nekom sajtu... :)

majce22
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Uto, 09. Okt 2007. 18:40

Одг: Huawei Ascend G300 U8815

Post od majce22 »

Moze li ovaj telefon da parira S.Xperia J ?

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od sugarcoated_ass »

Moze posto su u osnovi identicni, ali Sony ima prednost u kvalitetu fotki (nisu "wow!", ali su opet nesto bolje), zvuku na sluskama i planiranom JBu, ali to G300 nadohnadjuje cenom. :)

dacha_91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2011. 17:10

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od dacha_91 »

Sestra je uzela ovaj telefon preko mts-a pre par dana, super je telefoncic. Imam jedno pitanje. Namestao sam joj telefon i instalirao par aplikacija, i vidim da je RAM memorija dosta zauzeta. ima nekih 320-330 MB zauzeto, a nekih 20-30 MB slobodno. Nema puno aplikacija od mts-a na njemu, nego ne znam sta mu pojede toliki RAM? Instalirao sam joj Advanced Task Killer, medjutim ni to ne pomaze? Ima li jos neko slican problem, ili jos bolje resenje? P.S. ona nece ni da cuje za rutovanje, jer se gubi garancija tako.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od sugarcoated_ass »

dacha_91 napisao: Instalirao sam joj Advanced Task Killer, medjutim ni to ne pomaze?
To je vec 500 puta pisano da donosi vise stete nego pomoci.
Sto se tice zauzetog RAMa, Android ce sam cistiti memoriju ako mu zatreba tako da uopste ne treba oko toga da se brinete. Nego, jesi joj podigao ICS ili je jos uvek na GB? :)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od janka_88 »

Zaista ne nepotrebno opterećivanje oko RAM memorije na androidu koji je novije generacija počevši od ICS (mada i GB nije loše radio). Ja na svom S3 konstantno imam zauzeće od 500+ MB i nikad nisam zbog toga osjetio neko usporenje niti se opterećujem, a to preporučujem i vama. Ti ćeš ubiti proces ali će se on opet pokretati i tako duplo više baterije trošiti.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Baraba »

Android radi tako što najčešće korišćene app drži u ram memoriji i poziva ih iz te memorije, zati ih i pokreće brzo. Znači, tako treba, ne čačkaj ništa, nije to symbian da moraš da gasiš app i oslobađaš memoriju. E, ako imaš malo memorije i hteo bi boga oca da ti bude uvek keširano onda kupiš neki sa 2GB ram memorije.

dacha_91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 15. Sep 2011. 17:10

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od dacha_91 »

Telefon je imao na sebi ICS, nisam nista preterano cackao. Mozda i tripujem ja malo, jer ja imam xperiu mini pro sa GB koja bukvalno leti spram G300, no dobro. Hvala na odgovoru svima :)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od sugarcoated_ass »

dacha_91, pa naravno da ce mini pro leteti naspram G300... Manji ekran i manja rezolucija, a jaci cipset i GPU. :)

Alexandar83bg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 01. Mar 2013. 16:55
:: HUAWEI G7

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Alexandar83bg »

Da li se nekom dešavalo da prilikom povezivanja telefona preko USB-a sa računarom radi prebacivanja podataka, posle toga sva podešena zvona se ponište? Inače su sve melodije u memoriji telefona!

Edit:
PROVALIO!!!
Mora da se na telefonu isključi USB konekcija pa tek onda da se iskopča kabl!

9R94
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1092
Pridružio se: Uto, 15. Jan 2013. 18:08
:: Lumia 520
:: 6233

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od 9R94 »

psyhound napisao:Eto da se pohvalim sa novim cedom. Mogu reci da sam potpuno zadovoljan downgrade-om. Mislio sam da ce mi biti jako cudno da sa onakve masine predjem na ovog malisu, ali skoro da uopste nema razlike u uzitku koriscenja. 0.3" uopste nije neka razlika, al' ipak mi je i lakse da 4" koristim jednom rukom.
Kvalitet izrade me je odmah odusevio. Prosto nisam mogao da verujem da je telefon u stvari skroz plastican. Svaka im cast! :)
Cim sam stigao kuci odmah sam se bacio na skidanje firmvera i apgrejd na ICS, sto mi je lepo poskidalo sav Telesmorov bloatware i njihove reklamne gluposti i ostao je cist interfejs kao na Nexus-u. :D
Pisem jos kada ga dobro iscackam! 8)

P.S. Nesto me sad malo zbunilo kod njega... vidim da na kutiji pise da ima Gorilla Glass, kao i u nekim rivjuovima, ali nisam video da su to napisalu u specifikacijama na GSMArena i sl. :?
No, vise verujem proizvodjacu nego nekom sajtu... :)
tacno je, ima gorilla glass

zvoncica87
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 19. Apr 2013. 21:41
:: huawei g300

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od zvoncica87 »

Ne radi mi vise ona lampica sto svetli kad se puni telefon, stigne poruka itd... Sad da li je pregorela ili je nesto drugo u pitanju? Hvala

Lino
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Čet, 10. Mar 2011. 14:36
:: Samsung Note 9

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od Lino »

Tacty napisao:
taman rekoh baš simpatičan telefon, solidna veličina ekrana, deluje vrlo dobro urađeno, međutim...svratih danas do vip-a, kad ono ekran kao da je rezistivan, katastrofa živa. pet puta sam morao da pritisnem home taster da bi ukapirao komandu. isto i za back taster, tek iz nekog puta uspe da vrati nazad. moraće ovi čistokrvni kinezi još da se potrude kako bi se probili na tržištu, ovo je prilično loše. vidim da najavljuju i quad core telefone, ali džaba, padaju na osnovnim stvarima...savetujem oprez potencijalnim kupcima...
Ne znam ja sta si ti to testirao,ali ovaj telefon je odlican i ove tvoje tvrdnje uopste nisu tacne.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei Ascend G300 U8815

Post od janka_88 »

Ili je taj model otišao od svakodnevnog jahanja slučajnih prolaznika. :D

Odgovori