Huawei MediaPad X1 / X2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Ne razlikuje se puno bas izgledom od x1,mada je x2 nekako elegantniji.
Dimenzije su potpuno iste, jedva cekam da vidim prvi Review.
Huawei izgleda da dobrim koracima idu napred, idu bas na kvalitet...
Meni je ovo idealna veličina od 7",sve je stvar volje i navike
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od znemanja »

Sat je neverovatno dobar, vizuelno najlepsi koji sam do sada video. Naravno ostaje da vidimo kako ce se pokazati u praksi, ali obecava. Pritom, koliko sam procitao, radice i sa iOS i sa Androidom.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od Joxy »

Тако је, мислим да ће имати ту могућност.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Huawei ako ovako nastavi sa ovakvim dizajnom i izradom phableta i tableta, nece niko moci da im parira u tom segmentu, dobro ce da uzdrma kavez konkurenciji :) :) :)
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od znemanja »

Mislim da ce za godinu ili dve Huawei biti u top 4 proizvodjaca mobilnih telefona i tableta zajedno sa Samsungom, Lg i Apple.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Potpuno se slažem sa tobom znemanja, ja sam stvarno oduševljen sa X1.
Polako i sigurno grabe prema vrhu, za sada izgleda da im je primarni cilj phableti kao sto su eto Mate7 i ovaj novi X2,a o izradi je suvišno bilo sta i reći, izrada i dizajn su vrhunski.
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od znemanja »

Huawei je udario tamo gde je konkurencija slaba. Nudi jako dobre uredjaje sa vrhunskom izradom po dosta pimamljivim cenama. Jos samo da porade oko podrske svojih modela i da redovno izbacuju update i imace kompletne uredjaje.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Sto se tice update za X1,obzirom da je predstavljen tacno pre godinu dana, dobio je dva velika update, sto je mislim skroz ok, a treba da dobije jos jedan update EMUI 3.0interfejs kao sto ima i Mate7,a za Lolipop se jos nista ne zna... Postoje neka nagadjamo da ce dobiti Lolipop, ali otom potom....
Nego znemanja, sta bi za Mate7?
Pitam onako iz radoznalost, znam da si se nesto razmišljao :)
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od znemanja »

Kada sam pominjao update upravo sam mislio na lollipop, uopste nema informacije kada ce pojedini Huawei modeli da dobiju lizalicu. Recimo Mate 7 je vodeci model a nema informacije o update-u. Na tome Huawei mora ozbiljno da poradi ako zeli da se probije na vrh trzista mobilnih gedzeta.
Sto se tice Mate 7 i dalje ga imam u planu, ali sam pazario u medjuvremenu iPhone 6 plus, tako da je Mate 7 za sada na cekanju. Sacekacu da mu cena malo opadne pa cu vrlo verovatno tada zameniti S4 sa Mate 7.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Moram da napisem da si u pravu sto se tice update za Lolipop, mada, mozda ubuduće budu malo i azurniji, videcemo...
Oooo pa lepu kolekciju ces imati iphone 6 i mate 7,lepo lepo....
Do skoro je bilo par komada na eBay.de mate7 za nekih 350e, 360e naravno novi
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od znemanja »

Da, znam, pratim cenu Mate 7. Vrhunski smarphone za odlicnu cenu, da nisam pazario iP, sigurno bih kupio do sada Mate 7. To je, po meni, najlepsi smartphone koji sam do sada video.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Da znas da i jeste medju najlepsim telefonima, i ima sasvim pristojnu cenu,u odnosu na konkurenciju.
Lično sam bas bio nesiguran nekako u Huawei, naravno jer nisam imao nikakvo iskustvo, ali sam se sada razuverio.
Nego sto se tice X2,dok se on zvanično ne pojavi u prodaji, i ovaj X1 ce da sluzi vise nego dobro.
X1 kad je pusten u prodaju ovde u De mislim da je bio Maj, Jun 2014 početna cena je bila 399e,tako da ce i X2 verovatno biti 400e ova verzija od 16gb 2gb,a 32gb 3gb ce biti sigurno koji Euro više.
Kako god, očekujem da ce se pojaviti jos neki phablet tablet u toku godine, voleo bih i kada bi HTC izbacio neki phablet sa 7" naravno LTE, za Samsung se vec zna, izlazi tab s 2 od 8".
Za sad su Huawei x1 i X2 bez konkurencije od 7",osim samsung tab 4 7.0 koji je totalno osakacen , tako da ga i ne poredim sa x1.
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od znemanja »

Što se tiče tableta od 7 inča, u potpunosti si u pravu. Konkurencija je nikakva, ASUS ima par dobrih modela, ali sa jako slabom rezolucijom, Samsung i nema adekvatnog konkurenta, galaxy tab 4 je vizuelno lep, ali izuzetno osakaćen u odnosu na Huawei MediaPad X1. Ako cena novog X2 bude oko 400 evra to je sasvim Ok, vrlo brzo će da padne i tada će to da bude jako dobra kupovina. Na kraju krajeva i X1 radi odlično, tako da je X2 više tu kao praćenje trendova u predstavljanju naslednika.
Lično bih voleo da vidm neki tablet od HTC-a, mislim da bi taj tablet bio pun pogodak pogotovo što je Sense UI jedan od najlepših korisničkih interfejsa, a HTC ima prepoznatljiv premium kvalitet izrade.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

HTC je zapostavio skroz tablet modele, zadnji i jedini im je koliko se sećam onaj Flyer, tako bese nesto... Koji je takodje imao opciju 3G.
Slab je izbor phableta 7",dobro,i ne voli svako da nosi 7" za sobom, sreca pa je tu Huawei i Samsung koji bas ima sirok asortiman tableta.
Slažem se za X2,koji je eto samo elegantniji izgledom u odnosu na X1....
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Jedan mali duzi Review od Huawei X2, na spanskom je :)

http://youtu.be/pF4WrwEjw1o
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Najveći telefon koji smo ikad videli: MediaPad X2

Spoj telefona, fableta, tableta, navigacije, prenosive baterije, mobilnog interneta i digitalne kamere u jednom uređaju stiže pod nazivom MediaPad X2.
1 / 11
Izvor: MONDO portal.
Huawei MediaPad X2 specifikacije.

Kompanija Huawei je na Svetskom kongresu mobilnih uređaja u Barseloni (Mobile World Congress - MWC 2015) predstavila je svoj novi pametni uređaj MediaPad X2. Novi fablet poseduje 7-inčni ultra HD IPS ekran, kućište tanko 7.2 milimetra i osmojezgarni čipset, što ga čini prvim osmojezgarnim Dual-SIM fabletom/tabletom koji poseduje 64-bitnu 4G LTE tehnologiju.

“Huawei MediaPad X2 rezultat je naše posvećenosti kreiranju inovativnih proizvoda vrhunsokog kvaliteta i napredne tehnologije”, rekao je Ričard Ju, direktor Huawei kompanije. “Kao druga MediaPad generacija, Huawei MediaPad X2 fokusira se na pet klasičnih aplikacija koje su korisnicima najbitnije, a to su kvalitet zvuka poziva, aplikacije za društvene mreže, kupovinu preko Interneta kao i vrhunske preformanse kamere i video zapisa. Verujemo da će MediaPad X2 nastaviti da inspiriše korisnike svojim dizajnom i funkcionalnošću”.

Najtanji i najmoćniji u svojoj klasi

Najtanji 7-inčni fablet na svetu ima kućište od 7.2 milimetra, dok metalna spoljašnjost pruža elegantan i poslovan izgled. Kompaktan dizajn odražava odnos ekran I kućište na brojki od oko 80 odsto, što omogućava upravljanje ovim telefonom uz pomoć jedne ruke. Huawei MediaPad X2 je jedinstven proizvod koji predstavlja spoj telefona, tableta, navigacije, prenosive baterije, mobilnog interneta i digitalne kamere koja pruža bolje povezivanje uz pomoć samo jednog uređaja.



Sony, Xperia, Xperia Z4, Tablet, Android, MWC, MWC15
Sony: Najtanji i najlakši tablet na svetu
Kaspersky, Kaspersky Lab, Zaštita podataka, Zaštita na internetu
Da li je i vaše dete žrtva sajber nasilja?
Novi-Sad-Prica-1.jpg
Odlični telefoni koje sad treba kupiti
Huawei MediaPad X2, Huawei, MediaPad X2, MWC15, MWC 2015
Najveći telefon koji smo ikad videli: MediaPad X2
Samsung, Galaxy, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Unpacked
Samsung tvrdi: Galaxy S6 je najbolji telefon ikad!

Najveći telefon koji smo ikad videli: MediaPad X2

Autor: mondo.rs

Spoj telefona, fableta, tableta, navigacije, prenosive baterije, mobilnog interneta i digitalne kamere u jednom uređaju stiže pod nazivom MediaPad X2.
03.03.2015. | 16:22 > 17:13 0
A- A A+

1 / 11
Izvor: MONDO portal.
Huawei MediaPad X2 specifikacije.

Kompanija Huawei je na Svetskom kongresu mobilnih uređaja u Barseloni (Mobile World Congress - MWC 2015) predstavila je svoj novi pametni uređaj MediaPad X2. Novi fablet poseduje 7-inčni ultra HD IPS ekran, kućište tanko 7.2 milimetra i osmojezgarni čipset, što ga čini prvim osmojezgarnim Dual-SIM fabletom/tabletom koji poseduje 64-bitnu 4G LTE tehnologiju.

“Huawei MediaPad X2 rezultat je naše posvećenosti kreiranju inovativnih proizvoda vrhunsokog kvaliteta i napredne tehnologije”, rekao je Ričard Ju, direktor Huawei kompanije. “Kao druga MediaPad generacija, Huawei MediaPad X2 fokusira se na pet klasičnih aplikacija koje su korisnicima najbitnije, a to su kvalitet zvuka poziva, aplikacije za društvene mreže, kupovinu preko Interneta kao i vrhunske preformanse kamere i video zapisa. Verujemo da će MediaPad X2 nastaviti da inspiriše korisnike svojim dizajnom i funkcionalnošću”.

Najtanji i najmoćniji u svojoj klasi

Najtanji 7-inčni fablet na svetu ima kućište od 7.2 milimetra, dok metalna spoljašnjost pruža elegantan i poslovan izgled. Kompaktan dizajn odražava odnos ekran I kućište na brojki od oko 80 odsto, što omogućava upravljanje ovim telefonom uz pomoć jedne ruke. Huawei MediaPad X2 je jedinstven proizvod koji predstavlja spoj telefona, tableta, navigacije, prenosive baterije, mobilnog interneta i digitalne kamere koja pruža bolje povezivanje uz pomoć samo jednog uređaja.


Karakterističan veliki ekran

Novi MediaPad X2 poseduje 7-inčni ultra 1.200 x 1.920 HD IPS ekran rezolucije do 323 ppi, koji omogućava čistu. Širokougaoni ekran od 178 stepeni omogućava optimalnu vidljivost čak i kada je uređaj nagnut. LTPS ekran visoke FHD rezolucije osetljiv na dodir pruža neverovatno oštru sliku dok će CABC tehnologija automatski prilagoditi osvetljenost ekrana kako bi osigurala efikasno upravljanje baterijom.

Moćna unutrašnjost

Novi MediaPadX2 poseduje 2.0 GHz Kirin 930 ultra osmojezgarni čipset i 64- bitni osmojezgarni CPU sa A53 jezgrima, koji koristi manje energije. Kirin 930 chipset podržava LTE Cat6 povezanost koja omogućava brzinu preuzimanja sadržaja od 300 Mbps. 64-bitni GPU Mali-T628 i i3 mikro jezgro omogućavaju korisnicima da igraju zahtevne 3D igre. Zajedno sa integrisanom “audio šupljinom” u stereo zvučnicima, pametnim PA chipom i DTS tehnologijom zvuka, Huawei MediaPad X2 omogućava visoki kvalitet zvuka I za sve ljubitelje filmova i videa.
Koristeći 5.000 mAh Litijum-Polimersku bateriju, najvećeg kapaciteta u industriji, Huawei MediaPad X2 omogućava celodnevnu upotrebu. Ona podržava gledanje internet sadržaja u trajanju do 12 sati, 15 sati pretrage po internetu ili 60 sati slušanja muzike. Uz pomoć zadnje kamere od 13 MP, Huawei MediaPad X2 pravi neverovatno dobre fotografije, čak i u uslovima slabog osvetljenja, poseduje opciju podešavanja fokusa nakon pravljenja fotografije, mogućnost off-screen pravljenja fotografija, podešavanja fokusa i objave. Prednja kamera od 5 MP ima širokougaoni objektiv od 22 milimetra, koji je idealan za ljubitelje selfie i panoramskih fotografija.

Povezanost bilo kad i bilo gde

Dupla Wi-Fi 2.4 GHz antena Huawei MediaPad X2 osigurava stabilan Wi-Fi prijem i konekciju bilo kad i bilo gde da se nalazite. Dupla kartica, dupli režim mirovanja i dupla 4G mreža zadovoljava potrebe poslovnih korisnika svaki dan, sedam dana u nedelji. Dupli mikrofon sa opcijom aktivnog ukidanja pozadinskih šumoa smanjuje buku i garantuje kvalitet poziva u svim okolnostima i situacijama.

Dostupnost I cene

Standardnu verzija Huawei MediaPad X2 sa 2 GB RAM + 16 GB ROM interne memorije karakteriše kućište srebrne boje, a premijum verziju sa 3 GB RAM i 32 GB ROM interne memorije odaje zlatno kućište. Dostupnost i cene biće pravovremeno objavljene na svakom od tržišta.
Huawei

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei MediaPad X1 7.0 3G/4G ( LTE )

Post od bata bogdan »

Najava oko cene za Huawei MediaPad X2
Prekopirao sam tekst sa Areamobile.de

Das Huawei Mediapad X2 LTE erscheint in Deutschland in der zweiten Jahreshäfte zu einem Preis von 349 Euro in der Standard-Version. Die Advanced-Version mit mehr Speicher soll laut Hersteller 399 Euro kosten.

U prevodu znaci,Huawei X2 stize u DE u drugoj polovini ove godine,po ceni od 349e za verziju 16gb/2gb ,a jaca verzija 32gb/3gb po ceni od 399e

Odlicna cena ,koja me bas raduje,tako da na jesen sigurno cu biti vlasnik ove jace verzije,jedino ako do tad konkurencija ne izbaci nesto znacajnije i bolje u dijagonali od 7".
Punih 7 dana konstantno kao primarni telefon koristim X1,i ja sam prezadovoljan,Tab S je parkiran na policu,ova velicina od 7" mi je pun pogodak.
Za sada jos uvek samo reci hvale imam za X1,nadam se da ce tako i ubuduce da ostane.
I da se izvinim moderatorima za moje postove koji su redom jedan za drugim,nadam se da nece zameriti,ali eto ovako bar je sve vidljivije i mozda jos nekog zanima ovakva vrsta Phableta,pa da bude u toku.
I imam jednu molbu za moderatora,bilo kog,da u naslov teme preimenuje u HUAWEI MediaPad X1/X2 7.0 (16gb/2gb,32gb/3gb) 3G /LTE
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI MediaPad X1/X2 7.0 (16GB/2GB,32GB/3GB) 3G/LTE

Post od znemanja »

Evo jednog kratkog review X2, zaista izgleda jako lepo:

https://www.youtube.com/watch?v=LtmkLZF8ViE
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: HUAWEI MediaPad X1/X2 7.0 (16GB/2GB,32GB/3GB) 3G/LTE

Post od bata bogdan »

Wooowww, fino elegantno bas bas
I sve to za 399e verzija od 32gb/3gb
Huawei

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: HUAWEI MediaPad X1/X2 7.0 (16GB/2GB,32GB/3GB) 3G/LTE

Post od znemanja »

Jel' tebe ova prednja strana tableta podseća na uvećani HTC One m7?
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Odgovori