Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Mislim da se nismo razumeli. Update mi je naravno bitan kada bih kupovao mob po punoj ceni i na neke duze staze. Govorim u situaciji da nekim slucajem znatno padne cena flagship modela kompanije Huawei. U tom slucaju mi ne bi bilo uopste bitno koja je verzija softvera u pitanju, samo da sve funkcionise kako treba.
Poslednja izmena od Joxy u Čet, 23. Maj 2019. 20:09, izmenjeno 1 put ukupno.

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

A to da, slažem se. Za male pare super telefon s moćnom kamerom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joxy »

Upravo to. Mocna kamera i baterija su glavni aduti. [emoji4]

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Azimuth »

Joxy napisao:Da, ali u tom slucaju se gasi Guglova podrska samo za dolazece modele?
Npr uzmem sada M20P ili P30P i nakon ta 3 meseca cu moci normalno da koristim i dalje sve Guglove servise?
Koliko sam pohvatao na brzinu, nećeš moći da koristiš guglove servise. Oni su ih ugasili za sve buduće modele, a ove koji već prodati će imati podršku do nekog momenta u bližoj budućnosti. Pitanje je dana/nedelje/meseca kada će sve stati. I šta dobijaš? Dobru kameru, dobru bateriju i dumb telefon, osim ako ne pređeš na kineske aplikacije koje opet sumnjam sa iko koristi u ostatku sveta. Možda će i moći da se stavi neki custom rom, ali je pitanje da li će kroz gapps moći da se koriste svi servisi.
Nije Huawei kolateralna šteta, Huawei jeste Kina, u tu kompaniju država ulaže i zato se ovi i jesu usprotivili pa su uradili šta su uradili. Praktično državna firma koja globalno posluje, a za koju tvrde (osnovano ili ne) da špijunira za samu Kinesku vladu. Logičan potez posle takve tvrdnje, a vreme će pokazati da li je greška ili nije i kako će sve to uticati na tržište kod nas (Evropa i ostatak sveta).

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Ako sam ja dobro skontao, Googlove servise sadašnji telefoni imaju, ali sve dok ne dobiju neki apdejt. Sad, da li je to update na sledeću verziju Androida.

Što se nameštanja Google Playa tiče, kapiram da će se napraviti neku trik - da Huawei telefon bude prepoznat kao neki drugi, pa na taj način da korisnik ipak može da pristupi svom sadržaju. S tim što nije nešto za standardne korisnik, već za one koji imaju volje da se zezaju umesto da prerano kupuju novi telefon.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

Ovo je sada baš za**bana situacija. Sestrin muž planira početkom januara da seli broj u Vip i baš je bacio pik na Honor 8X ili Mate 20 lite, ali zbog ovoga sada ne znam šta da mu kažem... :uhuh:

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od niko1a »

pocetkom januara :o :o pa dotle ko zna sta ce se izdesavati sa svim ovim, a i sta ce sve novo i zanimljivije izaci

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Nikola Vapa/CA »

https://balkanandroid.com/huawei-mate-2 ... estiranju/
Треба сачекати са куповином huawei телефона, док се не разреши ова ситуација.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

B92: Džabe ga je Gugl blokirao: Huavej napravio svoj operativni sistem i nadigrao Ameriku http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?y ... id=1546351

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Odavno su to oni već rekli da spremaju svoj OS koji bi trebalo da bude spreman do proleća 2020. godine.
Nije problem android, već google servisi, masa drugih aplikacija koristi google servise da bi radile na Androidu. Da bi takve aplikacije radile na OS koji kreira Huawei, treba developeri da prilagode aplikacije tom OS-u bez obzira što je on baziran na Androoid. A to nije lako i zahteva dosta vremena.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Azimuth »

Nije problem sam sistem, već prosto servisi koje svi redom koristimo. Prvo i osnovno, nemaš Play Store, nemaš samim tim ni aplikacije. Naravno, možeš i peške instalirati .apk ali šta kad i to zabrane? Verovatno da će neko naći načina da i to zaobiđe, ali sve to je velika gimnastika i prosečnog korisnika takva igrarija ne zanima. Hipotetički, da se to i desi, da li bi bilo ko dao 500-700-1000€ i onda se dovijao sa instalacijama aplikacija sa ovih ili onih izvora?
Huawei će se i dalje dobro prodavati u Kini jer su tamo već neko vreme zabranjeni neki Google servisi pa neće ni osetiti sve ovo, imaju svoje aplikacije koje su masovno rasprostranjene, ali u ostatku sveta...

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od m@c|-|oR »

A AOSP + Gapps?
Sve open source I sve radi.
Hoću reći, G servisi ne prepoznaju telefon pa kažu neću da radim sa njim.
Malo li smo flešovali kuvanih romova.

Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Pa teško je reći da li prepoznaju telefon ili ne. Sve softver kompanije ulažu mnogo u zaštitu svog proizvoda. Možda je moguće preko IMEI broja ili na neki drugi način blokirati rad određenih servisa i app.
No, i pored navedenog, zar bi neko pored ovolike konkurencije, kupio poluproizvod i maltetiro se sa svim time. Jedino ako cena bude 50% niža od ekvivalentnog konkurenta, a to se neće desiti.
No, na stranu Google, Huawei mora da vidi sta će da radi sa hardver kompanijama koje su joj takođe otkazale saradnju. Najteži udarac je ARM bez koje nema Kirin čipova.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od m@c|-|oR »

znemanja napisao: Najteži udarac je ARM bez koje nema Kirin čipova.
Upravo. Daleko veći izazov.


Poslato sa Honor Play uz pomoć Tapatoka
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od janka_88 »

Kompanija TSMC je najavila nastavak proizvodnje čipova za potrebe Huawei telefona... a mislim da i oni proizvode Kirin procesore ako se ne varam?

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Problem je što arhitektura jezgara koje čine Kirin procesore su u potpunosti intelektualna svojina AMR koji se već povinovao banu.

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

Kakav IMEI... Microsoft je za neke Windows telefone gasio update, i ko ga je hteo, samo je u određene redove kucao šta je već neko skontao da treba, i problem rešen. Lumia 730 bude prepoznata kao Lumia 650 recimo.

Mislim, OK, mogli bi i tako nešto sa IMEI, ali sumnjam da bi im bilo jednostavno da Play Store najednom proverava sve i jedan IMEI, ko je ko, ko je šta.

A tekst, raspravljanje o gluposti. Veći je problem to sa hardverom.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

гари
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4712
Pridružio se: Uto, 13. Sep 2016. 17:04
:: Xiaomi Mi A2 Lite
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od гари »

E, da, još jedan problem u vezi sa novijim operativnim sistemom za Huawei. Šta se kupi u toj njihovoj prodavnici, ostaje kupljeno samo u toj prodavnici, pri čemu oni nemaju uvid u to ko je šta platio u Google Play-u.

Apple može imati i manji udeo u odnosu na Huawei, ali korisnici znaju da Apple neće otići nikuda, ali plaćati aplikacije u Huawei prodavnici bi bili suludo. Samim tim, nema zarade od Stora, pa im je i skuplje održavanje.

Osim ako bi se nekako to integrisalo sa nekom Kineskom prodavnicom za aplikacije, pa da takva prodavnica bude dostupna na svim kineskim telefonima - u i van Kine.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Posledice bana, iako je svega par dana prošlo, već utiču na prodaju Huawei proizvoda.

https://www.phonearena.com/news/Huawei- ... a_id116233

Sent from my Samsung Galaxy S9 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Apolo »

Tačno mi se gade kompanije poput Google. Neverovatno kolika su g*vna amerikanci kada ne mogu da te dobiju u tržišnoj utakmici, čemu sve pribegavaju. A koristimo taj softver jer nažalost nema alternative, dok se ne pojavi jednog dana.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Festina lente.

Odgovori