Huawei i glasine o novim telefonima

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Bi, čekalo bi se, Apple je izgradio svoj brend, a takva snaga brenda prodaje sve. Neko ko kupuje Porsche, Ferari, Maserati, čisto sumnjam da ih kupuje samo zbog tehničkih karakteristika već zbog brenda, kvaliteta koji nosi taj brend a na kraju krajeva i prestiža tog brenda.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Svi znamo kako je Apple izgradio svoj brend, ajde Nemanja ne moras se praviti grbav po ledjima i udarati kontru, jer se ne slazemo oko Samsunga. Sto bi Apple-ove stvari bile kvalitetnije od Huawei-jevih. Ili bilo cijih drugih.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od znemanja »

Nisam rekao da su kvalitetniji, pogrešno si razumeo, snaga brenda je ta koja prodaje njihove proizvode. Jednostavo, Apple ima tako jak brend kojem ljudi veruju i koji vezuju za kvalitet i luksuz, da na ime brend
mogu da prodaju bilo šta. Sa Huawei nije tako, ne kažem da su njihovi proizvodi loši, naprotiv smatram da su odlični, ali Huawei nema ni blizi tako jaku snagu brenda da mogu da prodaje ovako skup uređaj.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

Aha, ok onda. Izvinjavam se sto sam te pogresno protumacio. Da, slazem se. Apple jeste daleko snazniji brend koji ga prodaje.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od mp3mp3 »

Jako sam razocaran sto p20 i honor 10 varijante su imitacija iPhone X.
Meni je Huawei bio jedna od omiljenijih kompanija jer imaju dobar odnos cena/kvalitet ali ovo je previse.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

Pa svo vreme imitiraju iPhone. Što sa dizajnom tako i sa UI. Pogledaj samo P10 lite i honor 8 lite koliko liče na iPhone 7. To je glavni problem kod Kineza. Evo i Mi A1 je preslikani iPhone 7 plus.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od yocasylver »

mp3mp3 napisao:Jako sam razocaran sto p20 i honor 10 varijante su imitacija iPhone X.
Meni je Huawei bio jedna od omiljenijih kompanija jer imaju dobar odnos cena/kvalitet ali ovo je previse.
To sto ti je nekad vazilo za Huawei kao i meni sad vazi za Xiaomi.Za dve-tri godine uradice isto kao Huawei.Juricemo posle neki Bloobu,Cangcung,Dangdung jer ce ici njihovim stazama.I ZTE je postao ozbiljan igrac.

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Ensiferum »

mp3mp3, ne znam zašto bi bilo ko bio razočaran. Dizajnerski, svi touch smart telefoni su u neku ruku slicni, tu i tamo ispadne neka sitna inovacija i to je to.
sugarcoated_ass, ako ćemo iskreno, svi ponešto kopiraju, od ove obrve koja je sad popularna, pa će sad i otisak prsta ispod ekrana i sl. A svi su kopije još onih prvih (IBM-ovih valjda) touch screen telefona i LG Prada (prvi kapacitivni touch, koliko se secam),jer imaju ekran osetljiv na dodir.
yocasylver, Xiaomi je po meni još uvek "originalan" sa njihovom Mi Mix serijom, videćemo samo dokle.
Sad gledam i ovaj Honor 10 ima obrvicu, eto, moda... :dry:
Videćemo da li će menjati nešto u Mate seriji, nadam se da neće.
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Green »

mp3mp3 napisao:Jako sam razocaran sto p20 i honor 10 varijante su imitacija iPhone X.
Nije to bas imitacija. P20 je zadrzao home dugme sa senzorom otiska dole ispod ekrana. iPhone X dole nema nista.

mp3mp3
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 664
Pridružio se: Sre, 25. Jun 2008. 17:16

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od mp3mp3 »

Green, slažem se, postoji dugme, ali definitivno je "inspired by".

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

Ma to mi je tek debilno što ostave bezele i onda puknu obrvu. Nema smisla jednostavno. Da, znam da iPX ima AMOLED savijen na donjoj strani i zato ne mora da ima donji bezel za konektor i kabl, ali onda su i ostali to trebali odraditi slično na skupljim modelima kad su već trpali i AMOLED, a ove jeftinije sa IPS da odrade standardno.
Ovako imaš centimetar bezela sa home dugmetom, a kao nisu mogli drugačije da reše kameru i zvučnik.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od novak »

Bio je clanak u kojem neki od bitnijih ljudi iz one plus govori da je ova varijanta da se dole ostavi mesa zbog tog konektora dosta jeftinija od varijante koja je na iP X.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »

Pa zato i kažem. Nabijaju cene skoro kao i za X, a naprave veću glupost od istog. Ali šta ćeš. Kanda ćemo svi uskoro nosati obrve sa sobom. [emoji38]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

sugarcoated_ass napisao:(...) imaš centimetar bezela sa home dugmetom, a kao nisu mogli drugačije da reše kameru i zvučnik.
Ako je bilo koja kompanija izjavila ovo, to je čista laž. Uopšte se ne radi o mogućnosti i nemogućnosti, već o besomučnom kopiranju najvećeg, i u tome je cela priča.
novak napisao:Bio je clanak u kojem neki od bitnijih ljudi iz one plus govori da je ova varijanta da se dole ostavi mesa zbog tog konektora dosta jeftinija od varijante koja je na iP X.
Nije otkrio ništa novo, ko je hteo da sazna to što je on rekao, mogao je, i to bukvalno 10-tak dana nakon pojave IPX. A to što bi svi da uštede, a da istovremeno kopiraju Ajfon i zarade na tome, potpuni je idiotluk. Ukoliko mi od telefona ne zavisi posao, radije bih uzeo mnogo slabiji model bez obrve, nego flegšip sa obrvom, i to ne jer se ne mogu navići na ružnoću ovih s obrvom, već jer iz principa ne dam pare za bezobrazno, a očajno izvedeno kopiranje drugih.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Evindzer »

https://www.youtube.com/watch?v=84lxJkuwqGY
I dalje nemamo temu za RS, pa evo ovde.
Barabin omiljeni crnja ga je nahvalio do krajnjih granica - sve osim cene, naravno.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Sale_M »

Ali masicnina sa 512GB Roma. :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od sugarcoated_ass »


Joker123
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 284
Pridružio se: Sre, 27. Jul 2016. 22:46
:: //
:: //

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od Joker123 »

^ Koji je đavo Huaweiju u ovoj 2018-oj godini?! Prvo kopija obrve,dobro nisu jedini,ali mogli su kao Samsung,HTC,Sony i Xiaomi da se odupru tom trendu i dotičnim kompanijama svaka čast na tome,bar za sada.Onda Honor odvojio poslovanje od njih,pa sada ne dozvoljavaju otključavanje bootloader-a?! Možda griješim ali meni se ovo nikako ne sviđa šta rade,neće to izaći na dobro ako ovako nastave.

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od yocasylver »

I meni se zbog ne otkljucavanja bootloadera javlja odbojnost ka ovom brendu,i ako imam P9.

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei i glasine o novim telefonima

Post od novak »

S obzirom da najveci broj korisnika ne cacka nista oko bootloadera, nece biti problema :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori