Huawei Mate 8

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 8

Post od Baraba »

Nije baš tako, vidi se razlika na G4 kada porediš. Promeni će oni politiku, ubaciće ekrane, mogu da se kladim, ako ništa ubacice ih zbog marketinga, njihov model na reklami manje rezolucije ne zvuči dobro pored lg i samsunga.

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Mate 8

Post od El Laki »

Besni Huawei fanboyevci. :)

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei Mate 8

Post od Roda92 »

da podrzim kolege havajce :DDD u manji smo ali se ne damo, Stvara se slika kao da su huawei modeli dno dna na ovom forumu od pojedinih clanova i da ne smemo nista da napisemo. Necu da sirim dalje, jer se tako vec par puta rasirila polemika i otisla u nedogled. Ali msm da nije u redu. pozdrav

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Mate 8

Post od El Laki »

Aman ljudi, ovde konkretno sam povukao paralelu Mate 8 vs Note 5 vs Nexus 6P jer su svi u tom cenovnom rangu 550-600e.

2k displej je standard i po tom pitanju nema diskusije. 2k je bolje od full hd tačka. Crpljenje baterije je bilo vidljivo jedino na G3, sada je sve to dosta bolje optimizovano baš kao i sve jači procesori. Ubacivanje full hd displeja se može oprostiti za midrange ali flagship od 600e mora da ima 2k displej ako hoće da se trka. Kraj priče.

Zvuk na 6P je najbolji možda na tržištu trenutno. Prednji stereo zvučnici. Šta tu ima da traži prosečni bočni zvučnik?

Kamera? Koplje ispred. Pogledajte primere na internetu.

Slažem se da neko možda ne slika mnogo, da mu ne treba 2k displej i stereo zvučnici, podrška ali zašto onda platiti isti novac za Mate 8 kao za telefone koji sve to imaju?

Ne treba mi 2k ali ću da platim telefon kao da ima 4k. Ne treba mi kamera ali ću da platim kao dslr. Huawei prodaje nedovršene flagship modele po premium ceni i to je činjenica. Svidelo se to vama ili ne.

A to vaše pravdanje slabijeg displeja, zvuka , podrške i kamere samo poazuje koliko ste naivni da plaćate toliko novca kada za iste pare dobijate kompletnije telefone.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Sve filozof do filozofa, ako nemate sta pametno da napišete i iznesete svoje iskustvo kao korisnik huawei telefona, ne znam sto pojedini i uskacu u temu.
Uživajte u vašim plastikanerima a mi ćemo u našim kinezima :) :) :)
Šala naravno, nek svako uživa u svom telefonu :)
Svidja mi se mate 8 opasno, al nije to za mene a i cena je momacka, vredi ili ne tu cenu, to ne znam...
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

Barabetino ,moguce da hoce,nadam se da nece,napisah i zasto,a to je bogami debeo razlog,posto smo svi kukali na bateriju koja odjednom nije prioritet
Rece Laki i utece ,videcemo u koji tabor,kod njega to ide od modela do modela od video klipa do video klipa
Koji standard,ciji standard Laki ,pricamo o displejima od 5-6 inca
Sta da radimo sa 2k ekranima,zasta ce nam ??
Daj bre pa ti kao neki znalac nasedas na cist marketing koji apsolutno ne sluzi nicemu ,sem da ti guta bateriju
Poslednja izmena od kvaka33 u Ned, 14. Feb 2016. 18:18, izmenjeno 1 put ukupno.
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Mate 8

Post od El Laki »

Šta fali menjanju? Treba isprobati različite stvari a ne biti slepo vezan za jednu te istu ma koliko onda bila dobra.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Laki, sta ja to da promenim, koji brend nudi ono što ja želim :)
Kad jedino huawei ima to što meni odgovara, 7", dobra baterija, dual sim, dobra izrada i sve to za 350e.
Da ima nesto bolje od toga, bilo koji brend, verovatno da bih promenio telefon, ovako hteo ne hteo moram huawei, a ispunjava sve moje potrebe i uslove...
Slaba konkurencija od 7" :)
Huawei

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei Mate 8

Post od Roda92 »

Ne fali nista, menajte uzivajte u svim uredjajima. Ali meni smeta kao korisniku huawei modela sto vi ostali korisnici drugih brendova dolazite u temu huawei modela da ih samo popljujete i odete, dok mi u vasim temama nismo ni aktivni ili cak podrzavamo te uredjaje, normalno caskamo, komentarisemo. A ovde u ovom delu cim se neko oglasi od korisnika huawei modela, pohvali nesto iznese utiske, vi odmah imate neki negativan komentar na taj post kao da je ko zna sta rekao i nastane polemika da mora tema da se zakljucava.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Roda92, pa to su bre eksperti ovde na forumu, valjda ono bolje znaju kako huawei radi u praksi nego mi sami hahahaha... Morao sam ovo napisati, naravno sve u duhu šale, da neko ne shvati ozbiljno.
A uopšte me nije briga ko će sta da napise dal huawei valja ili ne valja, za mene je trenutno najbolji :)
Huawei

Ledjo
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 832
Pridružio se: Sre, 05. Feb 2014. 15:03
:: G2

Re: Huawei Mate 8

Post od Ledjo »

Sve I ajde, ali da je potreban 2k ekran, e to ne mogu da shvatim.
Eto,upravo si postao zrtva marketinga...
Poslednja izmena od Ledjo u Ned, 14. Feb 2016. 22:12, izmenjeno 1 put ukupno.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

Ne fali nista kada dajes recenziju realnu,to je za tebe misaona imenica
Tebi je 2k ekran vrhunac modela ,a kamera ti je u stvari jedini adut sve ostalo je budalastina
Sta fali zvuku kod mate ,doduse ja ga muzem preko sony slusalica ,pa i ne znam kakav je preko njegovih,eno stoje neraspakovane
Zvucnik je toliko glasan da je to bolno po nekada ,pa me presece kada zaboravim da ga stisam
Ja ne znam zaista koji su tvoji licni prioriteti a ne internetski ,to bi bila novina cuti od tebe a ne da serviras price sa klipova i neta ,to moze svako
A poznato je da vecina cesto nije u pravu
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Mate 8

Post od El Laki »

Ne kapiraš poentu. Ako tražiš od mene pare kao Samsung ili Google onda mi i daj što i oni - kameru? Nemaš. Podršku? Nemaš. Displej? Nemaš. Zvuk? Nemaš. Ja prvi kažem da je full hd dovoljan ali ako hoćeš da se trkaš sa premium modelima moraš i da ponudiš šta i oni. Ili lepo spusti cenu. A ne ista cena a 4 stavke nemaš kao konkurencija.

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Huawei Mate 8

Post od drom »

Laki, razumem sta zelis da kazes, ali moras uzeti u obzir da je trenutna cena modela Mate 8 prenaduvana jer se tek pojavio ovde, euforicna je, namenjena najvecim fanovima, i svim onim ljudima koji zele "prvi" da ga imaju.

Polako, pasce cena znatno, i naravno da ce biti jeftiniji od Note 5 i ostalih modela sa kojima ih sada poredite po ceni.

Istina je da se Huawei malo uobrazio, ali u svakom slucaju kada se cena stabilizuje bice vrlo dobra kupovina!
Poslednja izmena od drom u Ned, 14. Feb 2016. 19:00, izmenjeno 1 put ukupno.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

Evo povede Totenhem auuu dobre li utakmice
Da,slazem se da Mate 8 nije veliki pomak u odnosu na Mate 7 ,ali to je generalno za sve brendove zajednicko
Cak ima jedna stvar koja je bolja na Mate 7 al ostavicu nekima da se zanimaju sta je to ,hvala kolegi Androidu sto mi pokaza u cemu je stvar
Poslednja izmena od kvaka33 u Ned, 14. Feb 2016. 19:22, izmenjeno 1 put ukupno.
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Mate 8

Post od El Laki »

drom skeptičan sam po tom pitanju pada cene jer se i P8 i Mate S dosta lepo drže. Videćemo. Rekao sam već, po meni 100-150e manje od 6p i Note 5 i pun pogodak.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od znemanja »

Mate 8 izgleda odlično, ali cena je previsoka. U poređenju sa Note 5, note je bolji u brojnim segmentima, no, kada spadne cena Mate 8, a spašće, to će biti odlična kupovina za one koji vole fablete.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei Mate 8

Post od filip11314 »

A nije vam smetala cena S6 edge od 800e kad se pojavio? Ili cena od s6e+ (122.000 din (1000e) u prodavnici)? Rado bih žrtvovao 2k ekran zarad 7h sot-a na 48h, rado bih žrtvovao i fhd ekran zarad 10h sot-a na 48h. Frljate se tu sa nekim brojkama, a koliko ovde ljudi od vas ima 2k tv? Beše nekada davno ona priča kada je Apple odlučio da ubaci 64bitni procesor pa su svi živi urlali kako je to budalaština. I gle čuda, posle par meseci eto svih ostalih na 64bit. Beše budalaština 3gb rama, pa eto N5, Zenfone2 imaju 4gb, a kako rade, koliko je slobodno? Kažeš stereo zvučnici? Još jedna budalaština. Kažeš plastično kućište bolje od metalnog? Još jedna budalaština. Kažeš 2k je standar za telefone? Pa ovo je možda i najveća budalaština. Nikad ne bih, niti ću da pazarim telefon sa 2k ekranom, jer ne bacam pare na gluposti i marketing.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

To je to,al nemam volje a ni zelje ponekada objasnjavati ljudima koji ne zele da prihvate ama bas nista ,vec teraju po svome
Zaboravljajuci recimo bas cenu tih modela pri samom izlasku,neprakticnost 2k ekrana ,kukanje na bateriju,zaljenje za premium izgledu ,osetljivost stakla itd itd itd etc
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

darkado
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 791
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 18:00

Re: Huawei Mate 8

Post od darkado »

Ali zvucnik na telefonu kao bitna stavka, ubicu se odmah. Kad neko kaze zvuk misli se na zvuk oz 3.5mm dzeka. Zvucnik na telefonu sluzi za ringtone i ne racunajuci igre tu mu funkcija prestaje.
Alcatel 992d / Sony Xperia S / Huawei IDEOS X5 / ZTE Blade / HTC Startrek

Odgovori