Huawei Mate 8

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Svašta se ovde može pročitati, kako i u ovoj temi tako i u drugim temama, sve bre filozofi i youtjuberi :)
Da kojim slučajem na Mate 8, piše npr samsung, bio bi wooowww telefon...
Huawei

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

Pa sta ocekujes ti pametno kazu
Steta sto softver za kameru nije bolji generalno Huawei modelima inace bi i kamere bile fantasticne imajuci u vidu kakve su hardverski
A to za zvucnik sam umro od smeha citajuci ,al sta reci takvom znalcu itd
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 8

Post od Baraba »

bata bogdan, problem i jeste što ne piše samsung ili apple, ljudi za Huawei nisu spremni da plate koliko za prva dva pomenuta. Više razloga je za to, ti prvi nisi hteo da uzmeš Mediapad M2 kada si video cenu, rekao si da se zajebavaju.

kvaka33, ae sad i ti zajebavaš, imaju dobru izradu i bateriju, zbog toga se ne može reći da su nešto posebno (da pljunem ovoliku lovu ne bih ni za S6 naravno, njega sam pazario kada se normalizovala cena, iphone je priča za sebe i jedini je trenutno za koga bih pljuno više od ostalih), to imaju i drugi plus još stvari. Da bi me privukao Havajac, mora da ima sve top bolje od drugih brednova ako već gađaju sa egal cenom kao oni, moraju da se potrude više, ne da izbace dobru izradu i bateriju, a ostalo? Koji model im je kompletan da ima odličnu kameru (dosta slikam, dovoljno je da je kao ova u G4 sa odličnom automatikom + ručna podešavanja), zvuk (slušam dosta muziku na slušalicama, tu mi G4 ne blista, a znače i dva zvučnika napred kada gledam snimljen klip ili za YT), fuliudan i brz OS sa dobrom podrškom (G4 vozi MM i radi odlično, moj stari telefon HTC One M8 je takođe imao MM), dobru bateriju imam na G4 ali nije odlična (ne bi škodilo bolja baterija), displej ne mora da bude 2k (neću da se hvatam za rezoluciju, ali displeji G4 i S6 su vidno bolji od M8) ali da je tako jasan i oštar kao G4 ili S6. Eto, koji bi mi model Huawei preporučio da zamenim G4, nisam zadovoljan sa zvukom i može bolja baterija, ostalo neću lošije.

Čekam i da se član drom, sa iP vrati na Havjce :wink:

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Jesam Baraba napisao sam za Huawei mediapad m2 10, ovaj novi, ja pljujem sve što je više od 400e, ne pravim razliku za brend, nema tu opravdanja za nabijanje cena. Kad bude mediapad m2 10 400e, kupujem ga sigurno i to premium verziju.
A sto se tice mate 8, pa stvarno ne znam sta bih rekao, npr meni za mije potrebe bi bio odličan, zašto? Jer mi se ebe za kameru kakva je, meni služi da zabeležim momenat, a sve ostalo bi me verujem oduševilo na Mate 8, brojke i te Zajebancije ne gledam, niti me zanima nesto puno, bitno mi je da sve radi kako treba kao npr na moj x2, jos uvek sve odlično radi, veruj, da sam još uvek oduševljen i onaj wooowww osećaj kad ga koristim, naravno, ne koristimo svi isto telefone i nemam svi iste prioritete, ali se ovde malo i preteruje kad se piše o bilo kom huawei modelu, naruzi se boze sačuvaj, i čim neko od nas koji koriste huawei, jave se neki pametnjakovici da spamuju temu, jer oni to znaju jer su čitali po netu i youtube... Mislim... Smešno...
Ok, normalno da ne može svakom da odgovara na Huawei bilo koji, nekom zbog cene, nekom zbog kamere i sta ja vise već znam zbog čega...
Niko vas ni ne tera da kupite huawei, od volje vam, vidis i sam, da mi koji koristimo huawei, da smo zadovoljni, a vi nas kao ubedjujete da to nije tako? Jbg...
Izbor je veliki, hvala bogu, ima svega i svačega da se kupi od 100e pa do 1000e,oa neka svako kupuje sta ko može i želi...
A najveća fora, fon se jos nije ni pojavio u prodaji u eu, a već se pljuje, tipično ovde za ovaj forum, gde vlada nerealnost za bilo koji telefon, znaju filozofi svaki fon kako radi i sta valja a šta ne valja... Čast izuzecima koji su realni, a malo ih je...
Nema ja sta npr da branim huawei, jednostavno zadovoljan korisnik istog brenda i to je to...
Huawei

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Mate 8

Post od drom »

Mate 8 se nije pojavio zvanicno, ima po koji procureli primerak, sve je to sveze i trenutna cena je u skladu sa tim - u cenu je ugradjen i "merak", momentalno. Hajde da za 3-4 meseca uporedjujemo cene!
Druga stvar, niko ne kaze da je Huawei najbolji na svetu, ali sigurno nije ni najgori kao sto to mnogi "prave" od njega.
Huawei ima to sto ima, i nema to sto nema - kome takav odgovara taj ga kupuje. Licno, baterija mi je najbitnija stavka na telefonu i spreman sam da mnoge druge stvari kompenzujem za nju. Neko ko zeli dobru bateriju na pametnom telefonu - nema puno izbora. Ranije, kada sam uzimao Mate 7, baterija je bila kriterijum broj 1, i uzeh ga, i tada shvatim da su zapravo i ostale stvari uradjene kvalitetno, i tu zavolim Huawei. Promenio sam ga tek kada sam resio da menjam OS, ali ako se budem vracao na android, opet necu imati puno izbora zbog baterije i sigurno da ce moj izbor biti Mate 8. Naravno, i cena mora biti zanimljiva, ne kupujem ga zbog meraka nego upotrebljivosti, tako da kada bude 300-350e velike su sanse da ce biti moj. :)

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

Porediti ekran od 5 inca sa cak slabijom rezolucijom ekrana od 6 inca je kao nebo i zemlja,da ne pricam o x2 koji ima 7 inca
Nema te stvari koja ce se bolje videti na ekranu od 5 inca ili 5,5 inca koju god rezoluciju imao,pogotovo sto mi pricamo o hd ekranima a ne nekim ........jel
Tako da ta prica o 2k ekranima pije vodu samo tamo gde je pomodarstvo ispred svega ostalog,a gutanje baterije je tek posebna prica
Zvuk na mate 7 uzecu ga kao parametar,jer nisam jos ni video mate 8, je odlican,cist i glasan i bolji od G4 sto posto,imao sam 3 modela lg i znam sta pricam ,nikada lg nije bio u tom segmentu jak niti ce u skorije vreme
Nisam probao Huawei slusalice jer mi pored sonijevih apsolutno ne trebaju a i ne verujem da su bolje
Ako trazis vrhunski zvuk onda zna se Htc i Iphone ostali su svi tu negde losiji od pomenutih
Sto se tice kamere ,secate se Ultre i njene lose kamere,kacio sam slike koje su bile odlicne izuzetno upotrebljive i dan danas koristim neke slike kao slike za home sceeen cak sam ih i delio drugarima,a toliko pljuvanja je bilo ....
Rekoh Barabi preko pp da su mi slike sa s6 najbolje ,bar se meni najvise svidjaju, sa slikama od G4 ja licno apsolutno nisam odusevljen i mnogo vecu impresiju su na mene ostavile slike sa s6 i Note 4 kao i 808
Nikako da se pozabavim kamerom na mate 7 pa da vidimo tu "drasticnu" razliku ali moracu nema mi druge
Mozda se nekome ne svidja emui,mozda pojedinacno mate nije najbolji ni u cemu ,ali kada pogledas sve u kompletu,dobijas jedan fantastican telefon koji nema niti jednu veliku manu i kao takav je jedini na trzistu i tu nema mnogo price ,svidjalo se to nekome ili ne ,jos kada pogledas cenu i sta sve dobijas ,milina
Dobra stvar kod mate 8 ce biti upravo ta,da ce cena brzo pasti jer kao phablet ne dominira (tu samsung nema takmaca),pojavice se i kod operatera
Phablet klasa inace se ovde kod nas ne prodaje nesto posebno,narocito opet zbog samsunga,tako da ocekujem pad cene mate 8
A ti Barabetino ako hoces zvuk znas sta treba da radis ne pravi se lud ahahaha
Ako hoces kameru znas isto sta ti je ciniti
Ako hoces sve u jednom onda dodji kod nas u tabor ,moj predlog za tebe huawei mate s ,ipak je mate 8 prevelik za tebe
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 8

Post od Baraba »

Od kako si uzeo Gold telefon sve ti se izmešalo, od boja do utisaka :lol:

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

Pa kada bezite od Huawei modela kao djavo od krsta,nejasno totalno ahahahah
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 8

Post od Baraba »

Kad nemaju zaokružen model, i dobru kameru i displej i zvuk i bateriju i OS i izradu.

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Mate 8

Post od kvaka33 »

Smo rekli bez pica dok pisemo postove e Barabetino li jedna
Zamisli neko procita ovo sto si napisao i baci pare na lg recimo,pa posle kuknjava po forumu ccc[emoji6]
Nego ajd ti kod nas u tabor,kad jednom osetis tu silu nema nazad vise
Nego kada uzimas Huawei Mate S
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Čitao negde, ali stvarno zaboravih gde, Huawei mate 8, svaki mesec dobija update ispravke, sigurnosti itd itd... Vec je krenuo mesečni update, to je za sad vezano čini mi se samo za mate 8.
Huawei

goranbarac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 13. Feb 2016. 00:26

Re: Huawei Mate 8

Post od goranbarac »

Znali se jeli u mts-u mate 8 ss ili ds ?

El Laki
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6356
Pridružio se: Uto, 18. Mar 2014. 18:37
:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Huawei Mate 8

Post od El Laki »

Čim piše da podržava sd znači da je dual.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Obe verzije mate 8 i 3gb/32gb i 4gb/64gb su dual sim. Verzija koja se trenutno već prodaje ovde u de 3gb/32gb lepo piše da su dual sim.
Huawei

goranbarac
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sub, 13. Feb 2016. 00:26

Re: Huawei Mate 8

Post od goranbarac »

Na sajtu mts-a ne piše ništa, a čisto da se zna moonlight silver of 32gb i 3Gb rama je jedina koja pistoji i u single sim varijanti, a upravo to boju sa tim specifikacijama imaju u mts.

EDIT:
Sad sam ih zvao. Ne znaju da mi kažu jeli DS niti ga imaju u nekoj od poslovnica gde bih to mogao proveriti.
Poslednja izmena od Ninolina u Pon, 29. Feb 2016. 13:36, izmenjeno 1 put ukupno.
Rezlog: Nemoj da pišeš postove jedan za drugim. Koristi opciju Izmeni.

kutijagreha
Banned
Postovi: 4988
Pridružio se: Uto, 05. Jul 2011. 21:41
:: Telefon na pipanje
Lokacija: Smederevo
Kontakt:

Re: Huawei Mate 8

Post od kutijagreha »


drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Huawei Mate 8

Post od drom »

The Box, koji je tvoj komentar na ove slike? :)
Po meni ovo deluje bas dobro.

Roda92
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 279
Pridružio se: Uto, 03. Maj 2011. 18:35
:: s10 plus

Re: Huawei Mate 8

Post od Roda92 »

Po meni, za moj ukus ovo je skroz odlicno. Ja stvarno ne znam sta zaludjenici za kamere na mobilnim telefonima vide da je ovde toliko lose, pa im je to ogroman nedostatak kod mate8 ili meni sluzi kamera cisto da zabelezim momenat pa onda ne vidim to sto oni vide.

bata bogdan
Banned
Postovi: 4049
Pridružio se: Pet, 16. Dec 2011. 03:33
:: Huawei X2 7.0 LTE
:: Huawei M2 10.1 LTE
Lokacija: Tamo daleko...

Re: Huawei Mate 8

Post od bata bogdan »

Za mene je ovo skroz skroz ok, a čast pojedinim fotografima ovde koji se bas razumeju u tematiku i detalje, neka napišu svoje mišljenje, mada će pre da preovlada mišljenje (ne) stručnjaka ovde baš vezano za mate 8 :)
Kolega Roda92, slažem se potpuno sa tobom i sa kolegom drom :)
Samo me živo interesuje sta ce pljuvaci za Huawei da kažu npr za slike od novog p9 koji dolazi sa kamerom u saradnji sa Leica :) (javiće se se youtjuberi, znaju oni sve) :)
Huawei

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Mate 8

Post od Baraba »

Sredili su softver. Sad jos Bata da kupi pa onda ja.

Odgovori