Huawei Honor 9

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Lazici
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 24. Nov 2017. 17:13
:: Honor 9

Re: Huawei Honor 9

Post od Lazici »

Za zamenu displeja u ovlašćenom servisu su mi tražili 20000 rsd.
Stim sto nemaju na stanju nego mora da se ceka oko mesec dana. Pritom su mi tražili da ostavim telefon kod njih jer ne mogu da poruce dok ne ostavim telefon.
Zbog te debilne politike sam na kraju poručio ekran iz kine za 30e i zadnja ledja pošto su i ona pukla za isto 30e I u svojoj režiji odradio sve.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9

Post od Sale_M »

Svasta i sa tim ovlascenim servisom vala. :dry:
Jos ne znam sta da radim sa mojim.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei Honor 9

Post od Batak »

E jadan je taj ovlasceni servis kad se mesec dana ceka na ekran.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Lazici
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 24. Nov 2017. 17:13
:: Honor 9

Re: Huawei Honor 9

Post od Lazici »

Ali baš je jadan. Nije problem u tome što moraš da čekaš mesec dana da stigne deo, i sam sam čekao delove iz kine 20 dana, nego što ne mogu da poruce pa kad stigne ostaviš telefon tada i obave posao, pa i da platiš unapred ako im je frka.
Ovako ostaneš bez telefona na mesec dana, koji je pritom ispravan samo je imao dve pukotine po ekranu baš je malo napukao bio.
Po meni sasvim neprihvatljivo, verovatno će vremenom napuniti lager, pa će biti drugačija priča.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei Honor 9

Post od Batak »

Pa i nije bas da nije problem. Kakav je to ovlasceni servis kad mu toliko treba za tu rutinsku operaciju? Pogledaj kako to resava Samsung servis npr (obicno se u toku istog dana sve odradi). Nikako da se Huawei opameti.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Honor 9

Post od sugarcoated_ass »

Ne znam kakve to veze ima sa samim Huaweijem što je servis nesposoban? Meni je na P9l ekran zamenjen za manje od 2 nedelje, a tu ulazi i dok je Vip prosledio telefon do Begrama, pa ovi ustanovili kvar i obavestili me, pa je još bio i praznik (1. maj) i dok se telefon vratio do Vipa pa ovi meni javili da dođem po tel.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9

Post od Sale_M »

Pa neko je ovde lud onda,jer i ja kad sam direktno servis zvao rekli su mi isto sto i Lazici,da se ceka mesec dana ekran i to tek kad im predas telefon.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei Honor 9

Post od Batak »

sugarcoated_ass napisao:Ne znam kakve to veze ima sa samim Huaweijem što je servis nesposoban? Meni je na P9l ekran zamenjen za manje od 2 nedelje, a tu ulazi i dok je Vip prosledio telefon do Begrama, pa ovi ustanovili kvar i obavestili me, pa je još bio i praznik (1. maj) i dok se telefon vratio do Vipa pa ovi meni javili da dođem po tel.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk
Pa kako nema? Servis radi po njihovoj licenci. Nije to neki levi servis pa sta ima veze ako nemaju deo. Oni su ovlasceni i to ne sme da se desava.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Honor 9

Post od Green »

Huawei ne može da kontroliše kako sve i jedan servisni punkt u svetu radi. Nije to Samsung ili Apple, kod kojih sve ide kao podmazano.
Nije to samo slučaj sa servisom telefona. Auto servisi na primer,čak i u razvijenom svetu. Na deo čekaš po mesec dana, jer eto nemaju na lageru pa moraju da naruče. A poznat proizvođač u pitanju, kao Mercedes recimo.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Honor 9

Post od sugarcoated_ass »

Nije to direktno servis određenog proizvođača već oni samo imaju deal sa njima tako da tu proizvođač ne može puno da utiče. P9l je ipak mnogo popularniji model od h9 pa su verovatno zato odmah imali ekran na lageru inače bih možda i ja čekao mesec dana.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9

Post od Sale_M »

Nije mnogo popularniji nego se Honor relativno skoro pojavio.Ali sve u svemu,jedan - za huawei servis.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Lazici
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Pet, 24. Nov 2017. 17:13
:: Honor 9

Re: Huawei Honor 9

Post od Lazici »

Ma sve to stoji, nemaju svi uvek sve delove na stanju i mora da se čeka na isporuku. Pogotovo ako je to što popravljaš novo na tržištu, sve je to donekle normalno.
Problem je u tome što oni ne rade ništa po tom pitanju.
Recimo ekrane za honor 9 sam nalazio kod drugih dobavljača koji nisu ovlašćeni, samo nisu imali boju koja meni treba.

Svuda po svetu je moguće i sasvim normalno da kad nema nesto na stanju, to poruce pa kad stigne onde lepo doneseš šta god da popravljaš.
Ovde ti ne ostavljaju tu opciju, moraš da ostaviš telefon i da čekaš pa makar to bila napukla ledja koja nikako ne mogu da remete ispravnost telefona.
Znaci ostaviš ispravan telefon sa estetskim problemom i čekaš.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Honor 9

Post od sugarcoated_ass »

Pa da. To je to. I ja pošto sam dao Vipu tel. čekao bih dok ne nabave deo. Jedino što bih ja imao zamenski uređaj za to vreme, a u ovom slučaju ništa. Tu stvarno zezaju.

Sent from honor 8 lite using Tapatalk

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei Honor 9

Post od Batak »

Green napisao:Huawei ne može da kontroliše kako sve i jedan servisni punkt u svetu radi. Nije to Samsung ili Apple, kod kojih sve ide kao podmazano.
Nije to samo slučaj sa servisom telefona. Auto servisi na primer,čak i u razvijenom svetu. Na deo čekaš po mesec dana, jer eto nemaju na lageru pa moraju da naruče. A poznat proizvođač u pitanju, kao Mercedes recimo.
Ali opet nije opravdanje da cekas mesec dana i budes bez uredjaja. Znas kad bi se to desilo Samsungu ili Apple-u, iako se i kod Apple-a ceka 2 nedelje na onaj refurbished krs.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Huawei Honor 9

Post od Sale_M »

Svidja se meni Honor i dalje kao model,ali pitam se kakav je to uredjaj koji je ispusten iz ruke sa male visine na sto i da mu pukne ekran onako kao meni.Kakva je to ebena zastita ekrana na njemu...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Honor 9

Post od Green »

Ta stakla i te zaštite su običan kurton, a vi se ložite ko nenormalni. Daju se velike pare samo da bi se istakao uređaj "premium" staklo-metal izrade. Da neko sad počne izrađivati drvene telefone i to bi postalo premium. :dry:
Batak, pa nije opravdanje, ali kakve veze ima Huawei sa tim što neka prčvara tamo u Srbijici zajebava građane, zadržava im telefone mesec dana čekajući na rezervni deo. Nije Huawei kriv što ga nemaju na stanju.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei Honor 9

Post od Batak »

Green napisao:Ta stakla i te zaštite su običan kurton, a vi se ložite ko nenormalni. Daju se velike pare samo da bi se istakao uređaj "premium" staklo-metal izrade. Da neko sad počne izrađivati drvene telefone i to bi postalo premium. :dry:
Batak, pa nije opravdanje, ali kakve veze ima Huawei sa tim što neka prčvara tamo u Srbijici zajebava građane, zadržava im telefone mesec dana čekajući na rezervni deo. Nije Huawei kriv što ga nemaju na stanju.
Pa valjda taj servis posluje pod njihovom palicom? Jajarska firma.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

novak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1341
Pridružio se: Ned, 04. Jan 2009. 06:09

Re: Huawei Honor 9

Post od novak »

Mislim da ovlastenim servisima Huawei daje licence koje se obnavljaju. Jedino da pisete Huaweiu i da se zalite. Drugacije ne mogu saznati


Sent from my iPhone using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei Honor 9

Post od Green »

Batak, kakvom palicom? Pa nije Huawei otvorio taj servis i zaposlio ljude. Radnja ima licencu da popravlja njihove telefone. Kako radnja posluje to Huawei ne može da kontroliše. Pogotovo u nekoj "levoj" zemlji kao što je Srbija.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Huawei Honor 9

Post od m@c|-|oR »

Pa dobro, ne mogu baš da se složim.

Da bi dobili licencu (i zadržalui je), moraju da ispunjavaju neki SLA valjda.

Mislim da u konkretnom slučaju je pre problem likvidnosti i solventnosti servisa nego bilo šta drugo.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Odgovori