Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Martin Mystere »

Green napisao:Martin Mystere, da iskacu Samsungove reklame, pretpostavljam da ne bi nista napisao. :roll:
Wrong, kao prvo da se razumemo, apsolutno nisam Samsung fanboy pošto ne računajući D500 nisam do sada koristio Samsung.

Ono što mi smeta jeste konstantna priča da nečije go*no smrdi jače od drugog, a činjenica je da sva go*na smrde - analogno tome nisam rekao da Samsung nema agresivan marketing, ali priče da jedino zli Samsung to radi a da su drugi nevinašca jednostavno ne pije vodu, bar za mene.

Isto tako, ne sporim da je Note kada se pojavio mogao svuda da se vidi, kao što je to sada slučaj sa Mate 10 Pro i to da se proizvod koji se fakat tek pojavio udarno reklamira je sasvim normalna pojava ali izgleda neke to još uvek čudi i konstantno gledaju sa jednim okom zatvorenim.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Joxy »

Baraba napisao:Nemam ništa protiv da ratuju, neka se otimaju za kupce, ali nije fer da je Samsung zli reklamožder, a ostali naivni, jesu, ali ko Francuska sobarica.
Pa reci lepo, na koga konkretno mislis? Nemoj to “ostali”...
Ja iskreno ne vidim da se iko osim vodece trojke reklamira kod nas, makar ne priblizno kao ovi. Ne racunam ostatak sveta gde jesu prisutni i LG, Sony, Vivo, Oppo itd.

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Green »

Martin Mystere, bio ili ne bio fanboy, još ništa protiv Samsunga nisi napisao. Pogotovo tamo gde se piše o Note 8 vs. "ostali".
Samsungove prekomerne reklame su ok (jer eto kao imaju najveći budžet), a sad Huaweijeve bodu oči. Da odjednom vidimo mnoštvo HTC-ovih, kome se manjak reklamiranja najviše zamerao, verujem da bi počelo da smeta.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Joxy »

Vidi covek da je pogresio u izboru pa pokusava da odbrani Samsung ali mu nesto ne ide. :P :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od znemanja »

A po čemu je to pogreši. Ispada da ne treba da bude zadovoljan uređajem samo zato što je Samsung, a Samsung je zla korporacija koja nam ispira mozak i tera nas da kupimo njihove proizvode, a Huawei je fin i dobroćudan koji ispunjava naše želje. Najveće Huawei dostigunće je da dosegne Samsung jer se i u njihovim proizvodima kao i u marketingu vidi jasno Samsung obrazac.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Enemoon
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 114
Pridružio se: Ned, 25. Sep 2016. 22:08
:: Xiaomi Mi 9T Pro

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Enemoon »

Ne,najvece Huawei dostignuce je sto je poceo da prestize Samsung a koliko vidim nastavice tako i nadalje.Oko toga bar nema dileme.U marketingu postoji samo jedan obrazac,koliko para ,toliko muzike.Samsung je zbog toga dosadio svakom normalnom,videcemo da li ce i Huawei ;)

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Martin Mystere »

Green napisao:Martin Mystere, bio ili ne bio fanboy, još ništa protiv Samsunga nisi napisao. Pogotovo tamo gde se piše o Note 8 vs. "ostali".
Samsungove prekomerne reklame su ok (jer eto kao imaju najveći budžet), a sad Huaweijeve bodu oči. Da odjednom vidimo mnoštvo HTC-ovih, kome se manjak reklamiranja najviše zamerao, verujem da bi počelo da smeta.
Mislim da si preskočio jedan bitan deo iz mog posta...

Isto tako, ne sporim da je Note kada se pojavio mogao svuda da se vidi, kao što je to sada slučaj sa Mate 10 Pro i to da se proizvod koji se fakat tek pojavio udarno reklamira je sasvim normalna pojava. ...

Kao što vidiš, ja posmatram stvari onakvim kakve jesu i da se sada pojavi HTC sa agresivnim marketingom a da neko oplete po Huawei rekao bih isto.
Poslednja izmena od Martin Mystere u Uto, 02. Jan 2018. 10:01, izmenjeno 1 put ukupno.

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Martin Mystere »

Joxy napisao:Vidi covek da je pogresio u izboru pa pokusava da odbrani Samsung ali mu nesto ne ide. [emoji14] :D
Pročitao si me.
Noćima nisam mogao da spavam zbog toga ali sam se nadao da niko ne vidi ali se pojavio neko ko znae... [emoji16]
Poslednja izmena od Martin Mystere u Uto, 02. Jan 2018. 09:37, izmenjeno 1 put ukupno.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Evindzer »

Stvarno ste k'o deca. :D
Da se svađate oko nečega direktno vezanog za telefone, pa da razumem, ali svađa oko reklama je odlična za čitanje jedino kad idem u VC. :D
I jedni i drugi imaju para za reklame i reklamiraju se - pa šta? Ko razmišlja svojom glavom, kupiće ono što želi, pa makar i ne bilo objektivno najbolje, a ko razmišlja reklamama, kupiće ono što mu se nameće.
Što se toliko nervirate oko reklama - osim ako i sami podležete njima? [emoji14] :D

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od znemanja »

Enemoon napisao:Ne,najvece Huawei dostignuce je sto je poceo da prestize Samsung a koliko vidim nastavice tako i nadalje.Oko toga bar nema dileme.U marketingu postoji samo jedan obrazac,koliko para ,toliko muzike.Samsung je zbog toga dosadio svakom normalnom,videcemo da li ce i Huawei ;)
To možda veruju Huawei fanovi. Ima još vode da protekne Dunavom dok Huawei ne dosegne nivo Samsunga, da li će u tome uspeti, vreme će pokazati.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od janka_88 »

Ja više vjerujem da Samsung fanovi ne žele da vjeruju da ih neko prestiže. [emoji23] Govorim kao neko ko je unazad godinu dana koristio flagship modele oba proizvođača.

Sent from my Mate 10 Pro

Martin Mystere
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 902
Pridružio se: Ned, 20. Okt 2013. 11:10
:: Samsung Galaxy Note8
:: LG G2, HTC HD2
Lokacija: Beograd, Voždovac

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Martin Mystere »

Kad je već Joxy pomenuo opravdavanje izbora možda nije baš obuhvatio sve prisutne...[emoji41]

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Joxy »

znemanja napisao:A po čemu je to pogreši. Ispada da ne treba da bude zadovoljan uređajem samo zato što je Samsung, a Samsung je zla korporacija koja nam ispira mozak i tera nas da kupimo njihove proizvode, a Huawei je fin i dobroćudan koji ispunjava naše želje. Najveće Huawei dostigunće je da dosegne Samsung jer se i u njihovim proizvodima kao i u marketingu vidi jasno Samsung obrazac.

Sent from my Samsung Galaxy S8 using Tapatalk
Salimo se malo naravno, shvatio je MM to. :)

Martin Mystere napisao:Pročitao si me.
Noćima nisam mogao da spavam zbog toga ali sam se nadao da niko ne vidi ali se pojavio neko ko znae... [emoji16]
:D

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Batak »

A po cemu je to Huawei prestigao Samsung? Po tome sto je ponudio malo losiji telefon po malo nizoj ceni?
Po tome sto im je servis (mislim kod nas, za negde tamo ne znam) za klasu losiji? Po tome sto im je ekran klasa ispod? :)

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

darkman
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 165
Pridružio se: Uto, 19. Jul 2016. 14:31
:: lgl70

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od darkman »

Misljenja sam da je Samsung prodavaniji samo iz razloga zato sto ima bolju, u stvari zato sto ima veci izbor srednje klase, mislim na J i A seriju, koja je moguce i negde pristupacnija nego recimo Lite verzija Huawei telefona.

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od fannY »

Ne verujem bas u to, ono sto vidjam od srednje i nize klase je Huawei...Samsung proda najvise flagship-ova i to je to.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od Green »

Tu su negde, ali u narodu još vlada "Samsung je Samsung" mišljenje, a Huawei je tamo neka kinezara plastikaner.

TosaNS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 733
Pridružio se: Pon, 19. Sep 2016. 16:36
:: Xiaomi Mi 9 lite
:: Huawei p10 lite

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od TosaNS »

I Huawei i Samsung su kvalitetni telefoni oba koriste android OS razlike su minimalne samo je pitanje dal na sebi imaju tačviz ili emui, obe firme imaju lepe modele ali o ukusima ne vredi raspravljati. Ali da Huawei ne valja ili da je lošiji od Samsunga to su priče iz prošlog vremena realnost je da se ta razlika smanjila do te mere da je ona praktično ne bitna, a ogleda se u njihovoj ceni. Nema logike platiti nešto skuplje samo zato što u nazivu stoji Samsung? Mate 10 pro je po svim kriterijumima vrhunski telefon, a jeftiniji od Samsungovog pandana pa ne vidim onda razlog zašto ga ne kupiti.
Ukoliko ti se neki proizvod (ne)sviđa, podeli svoje mišljenje, ali ne pokušavaj da ubediš ostatak planete da živi u zabludi.

korisnikboban
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 194
Pridružio se: Čet, 20. Nov 2008. 03:04

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od korisnikboban »

Dobar dan, :lol: :D :)
ne razumem o čemu se radi u donjem citiranom članku:
...............................................
settings/apps/setting/special access/ignore battery optimisation/all aps, i onda idi sve na allowed sem gluposti tipa kompas, excel itd.. Takodje u battery settingsu deaktiviraj ( close excessively power-intesive apps. u developer optionsu iskljuci sve animation na OFF. eto ga spreman za let :) □ radnja
...........................................................

i pisanju ljudi, citirano,a sve je sa ovog-onog drugog pisanja- na ovom forumu iz malih oglasa.

1. "Hajde neka neko ko zaista koristi ovaj model odradi sva podesavanja po savetima iz komentara "radnja" i javi ovde da li se to cudnovato ponasanje osvetljenja,zatamnivanja belih pozadina ili sta vec izgubilo. Ako jeste onda je jedan sjajan komentar vise koristio od celokupne Huawei podrske."

2. "radnja,sve sam uradio kako si napisao i dalje mi se svetlost smanjuje kada udjem u chrom,sms,kontakte kao i pre □ daks"

3. "uopšte nisu "usamljeni primeri" pogotovu što je i sam Huawei ozvaničio taj bug sa neželjenim "dim" efektom i to se ne može poreći osin ako osoba koja koristi ovaj telefon nije slabovida. Pokušao je jedan komentator pod imenom "radnja" da pomogne stručnim savetom i sve što je napisao primenili smo na poslu na koleginom primerku(nabavio preko VIP operatera) i opet ništa."

4. Na kraju "radnja" poručuje:
"To nije bag, to je sistem ustede energije koji mozete ugasiti u settingsu."
.........................................................

Da zvršim pitanjem da li je Huawei zaista priznao da je ovo nepred nakakav bag koji će otkloniti u sledećoj dopuni.
Pozdrav iz hladnog Zaječara.
Slobodan.

vojopd
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 450
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2017. 16:17
:: Galaxy S7 Edge

Re: Huawei: Mate 10 / Mate 10 Pro / Mate 10 Porsche Design

Post od vojopd »

Ovaj gori od google translate-a....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Odgovori