Honor 50 series

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Honor 50 series

Post od Sale_M »

Da li se ovo Huawei vraca preko Honora, ili Honor svom snagom napada, full sa sve Google servisima. 8) 8) 8)

Honor 50 Pro

https://m.gsmarena.com/honor_50_pro-10958.php

U ponudi su jos i 50 i 50 SE ali Pro zasluzuje najvize paznje.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Honor 50 series

Post od Him »

Pisao sam sele jos na pocetku kad su najavili da ce prodati Honor da ako ga prodaju u okviru Kine da je to cisto potez kojim ce izbeci sankcije. Klasicna prica u ekonomiji, trgovini, kako zelis. Samo nisam ocekivao da ce amerika precutati i pustiti da padnu sankciji, mislio sam da ce reci ne zanima nas ipak je to ista kompanija. Ja licno mislim cak ni da se vlasnicka struktura Honora nije promenila, samo na papiru stoji drugi vlasnik. Tako da Honor garant nastavlja pricu Huawei tj Honor je ostao u vlasnistvu Huawei.

ssrki
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 604
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 18:06
:: Huawei p30

Re: Honor 50 series

Post od ssrki »

Nadam se da je tako, bitno da ima google servise, Honor je do sad imao odlicne telefone, jeste kvalitet izrade bio malo losijj od huawei ali su sjajni, iskreno se nadam da ce mozda to biti moj sledeci tel
Huawei p30 aurora

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Honor 50 series

Post od Apolo »

Очигледно је да је по дизајну (што прво боде очи) Хонор близанац Хуа 50 серије која треба да изађе, али оно што ће бити различито јесу ето ти Гугл сервиси и СД чипсети које ће користити. Сада би Хуа фанови требали прећи на Хонор телефоне ако желе слично искуство са Хуа телефона, али ако ништа друго ту ће бити СД чипсети и Гугл сервиси. Тако би и продаја, као и приходи требали то да прате па да се Хонор полако укључи у тржишну трку у неком тренутку. А Хуа шта ће и куд ће, нека им је са срећом.
Festina lente.

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Honor 50 series

Post od Him »

Moje misljenje je da ce i Huawei brend u jednom trenutku "kupiti" Honor ili neka druga grupacija iz Kine naravno i time izbeci sankcije. Licno ocekujem da Honor to uradi ma koliko sada to zvucalo neverovatno. Kupiti apsolutno znaci "kupiti", samo ce papiri biti na neku grupaciju tj nekog Jao Ming Cej koji je totalno nebitan lik. Tako se to radi. Licno ne svidja mi se prica sa SD ali kako je i onako sa procesorima trenutno prevelika frka u nabavci, daj sta das.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Honor 50 series

Post od znemanja »

Teško da će se to desiti. USA je stavila Huawei na crnu listu zbog trgovinskog rata sa Kinom koji je dosta dublji od toga što je Huawei pretekao Apple. Ako Honor ili neki treći entitet kupi Huawei, USA će jednostavno staviti i taj entitet na crnu listu. Huawei je 5G primarna, a ako budu vršili tu transakciju, taj entitet koji bude kupio Huawei nastaviće sa širenjem 5G infrastrukture, tj. sa prodajom iste tamo gde je Huawei stao, a to USA ne želi. Nisu imali nikakav pravno valjani razlog zašto su stavili Huawei na crnu listu i praktično uništili jednu kompaniju, zašto to ne bi ponovili, budući da USA konstanto krši međunarodno pravo u svim aspektima.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Honor 50 series

Post od Him »

Slazem se. Ali da budemo realni, i ne treba im valjani razlog, Kinezi krse sva moguca pravila zabranjujuci ovo ili ono, bez ijednog razloga. Dovoljno je kinezima po njihovom, "ne moze to kod nas". Naravno, americki dolari su im uvek mogli i uvek su dobrodosli. No, veruj mi a i sam si pravnik, mozda nemas iskustva u preduzetnistvu, ekonomiji, ja u tom pogledu imam mnogo, promena vlasnicke strukture, cisto formalna, npr od sutra je Pera Peric iz Pekinga vlasnik Huawei menja stvari skroz. Morali bi ameri sve iz pocetka tj opet zabrane, a vrlo je moguce da ne bi uspeli jer bi Huawei imao tu vec argumenata u svojim rukama da kaze sta hocete sada nije vise isti vlasnik, nemamo kontakta sa americkom vladom i vojskom. Nije ovde bitka za 5G, jeste donekle, ovde se radi o cistom vojnom blokadom, jer kineska vojska je strahovito napredovala i ameri su sami rekli, acnije Bajden, ne smemo dozvoliti da se americka tehnologija upotrebljava za napredak kineske ili bilo koje druge vojske. Najveci problem je sto je predsenik, vlasnik, Huawei, bivsi istaknuti spijun kineske vojske, vrhunski IT strucnjak, nekada i sam bio oficir zaduzen za komunikacije izmedjuostalog. Sada je istaknuti pripadnik komunisticke partije. Tu lezi problem, naravno i 5G i viska. Sa druge strane Kinezi drze veliki deo americkog duga tako da jeste da ameri gaze, i treba po meni iako znas i sam da sam ja za Huawei, i gazice koliko mogu ali moraju da imaju granicu jer moze lako da dodje do ekonomske katastrofe celog sveta, ako krenu da pucaju jedni druhge otvoreno ekonomski.Ovo trenutno sto rade jedni drugima nije ni promil onoga sto moze da se desi.
Elem, pocinju da se pojavljuju informacije a bi SD mogao da dobije dozvolu za rad sa Huawei i to sa 5G cipovima. Cak ima i nekih najava d je moguce uskoro da budu najavljeni telefoni od strane Huawei sa HarmonyOS i SD. Videcemo.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Honor 50 series

Post od Evindzer »

Meni se ne sviđa izgledom, a ako je tačno da će biti SD778, onda ni procesorom, posebno što očekujem da će kod nas cena biti ogromna.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Honor 50 series

Post od pero0000 »

Hajde da prvo sačekamo da izađe Honor pedesetica...pa ćemo onda "drvlje i kamenje" ili "hvalospeve" na njega...

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Honor 50 series

Post od Evindzer »

↑ Slažem se. Ali, i kad izađe, biće ružan isto kao na slikama. 🤣🤪

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Honor 50 series

Post od pero0000 »

^Znaš i sam da se o ukusima ne raspravlja, a drugo...par puta sam imao prilike da se razuverim, da mi se telefon na slici nije dopadao, a da je uživo bio totalno drugačiji u toj meri da sam ga odmah kupio.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Honor 50 series

Post od Evindzer »

↑ Ne raspravljam se, samo iznosim svoje mišljenje. 🤤
A za promenu utiska pri pogledu uživo te i više nego razumem, to se i meni dešavalo. 🙃
Ali, ovaj put neće. 🤣🤪

Him
Banned
Postovi: 320
Pridružio se: Pet, 19. Jun 2020. 00:25
:: L550

Re: Honor 50 series

Post od Him »

Evindzer napisao:
Sre, 30. Jun 2021. 11:45
↑ Slažem se. Ali, i kad izađe, biće ružan isto kao na slikama. 🤣🤪
Koji i ti kralj. Hahaha

Sto se tice Honor 50 serije, meni sa dopada izgled, muci me procesor. Ali videcemo.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Honor 50 series

Post od pero0000 »

Him, ma pusti "iznutrice", sve je to u okviru klasa jedno te isto...nema tu nikakve vidljive razlike.

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Honor 50 series

Post od Sale_M »

Honor 50 ce taman da bude odlican fon ko ne moze da priusti ove skupe, a da ne iizgubi mnogo generalno na funkcijama.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Honor 50 series

Post od Sale_M »

https://www.gizchina.com/2021/08/29/hon ... 1630285486

Stigosmo i do 7 ice ekrana. Ja bih postavio jedno logicno pitanje :Kud plovi ova barka?
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Honor 50 series

Post od Sale_M »

Honor 3 proizvodjac po velicini u Kini

https://www.google.com/amp/s/cntechpost ... china/amp/


Mogao bi neko da napravi temu za Magic 3.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Honor 50 series

Post od Sale_M »

XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Odgovori