Siemens S65

nikoola
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 280
Pridružio se: Pet, 10. Jun 2005. 02:06
Lokacija: Čačak

Post od nikoola »

Mozes da odradis na dva nacina (mada prvi nije 100% proveren)! Update firmwarea ne pomaze!
Prvi, da ti neko posalje (npr. ja) izgled ikonica sa orginal softvera i njih kopiras u telefon (prvo moras da koristis program open disc da bi otvorio sakrivene foldere), a zatima u folder Config/japp/FlexMenu obrises tvoje i iskopiras nove ikonice!!
Drugi, da na netu skines FFSInit (fles, po mogucstvu potrazi za FW50, imas na www.siemensmania.cz, prvo se registruj i flash ti je oko 5,5MB) i da flesujes telefon! Ova druga je 100%isprobana na vise telefonai ikonice ti dobijaju pravilan raspored i gubi ti se T-mobile!
Naravno u oba slucaja moras imati date kabel (ne moze ni bluetooth, ni IR, ni USB, samo com port-predlazem RS-232 (oko 10€)).
Srecno...
iPhone 3G[s] 16GB

majkll
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Uto, 18. Okt 2005. 20:40

Post od majkll »

Moze da pusta mp3 ali samo uz odgovarajuci softver. ali bolji je WAV podrzane su dve vrste kompresije imadpc 16000 i 8000, a drugi nema bas dobar zvuk.

M65
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 58
Pridružio se: Sre, 25. Jan 2006. 20:04

Post od M65 »

Mozes i preko total commandera, Za to ti treba plugin obelix. On automacki otvara sve skrivene foldere.

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

serja 65 i MMS

Post od imaginos »

u pitanju je 064, dakle telekom.

imam M65 (sw16) i S65 (sw16), i ni sa jednog ne mogu da posaljem MMS koji u sebi sadrzi sliku. poslao sam MMS koji sadrzi samo tekst i kaze da mu je velicina 1kB, i taj MMS je uspesno isporucen.

kad pokusam da posaljem MMS koji u sebi sadrzi sliku, pocne slanje, ali se vrlo brzo "zabetornira" negde pri pocetku i nakon jedno 30 sec ispise "network or settings error" (ili tako nesto slicno).

podesavanja su korak po korak ispostovana sa telekomovog sajta.

1) da li je nekome upgrade sw-a resio ovakav problem
2) da li bi full flash resio problem, i ako da, kako se radi full flash?

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Ako je telefon skinut sa neke mreze mozda je u tome problem,pa ima neku blokadu za slike ili video!
pokusaj da ubacis noviju verziju softvear pa vidi kako ce da radi,ako i dalje budes imo problem ti ga fleshuj!
To ne mozes sam da uradis,znaci najbolje da ga odneses u neki servis i trazis da ga flesuju i ubace neki cist softver!
Ali pre toga prebaci sve podatke sa telefona,sve sto ti je bitno na komp jer se prilikom flesha sve brise! Obavezno brojeve sacuvaj ako ti nisu na kartici!

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

imaginos, a kolika je velicina te slike ? Nije nishta novo da nece da poshalje slike vece od 50kb.. Ae probaj znachi da poshaljesh neku sliku koja ce biti 10kb pa javi dal je uspelo...

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

nece ni sliku od 10kB. :shock: e, bas sam baksuz...

nego, zasto ne mogu sam da fleshujem telefon? jel treba neki specijalan kabl (ce da nabavimo), ili specijalan softver (i to ce da nabavimo)? ;)

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Pa malo je teze da sam to uradis!
Nisam strucnjak za fleshovanje i nisam nikada fleshovao telefon,ali znam da ti trebaju posebni kablovi,program za fleshovanje i kompletan softver za taj telefon!
Znaci brise ga totalno i ubacuje novi softver u njega,kao kad na kompu menjas operativni sistem!
Ovo sto skidas besplatno sa interneta je samo update postojeceg softvera(novija verzija)!

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

more... svaki kabl se moze napraviti ako postoji shema! i sve se moze naci na internetu od programa. treba da im dam 3000 za uslugu koja vredi 300? malo sutra. :uhuh:

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

E pa kad ti to tako lepo kazes onda se pokreni malo i uradi sve to sto kazes!
Ne sumnjam u to,ali onda prozuji po internetu i pronadji i shemu za kabl i programe i softver za tel i resices sam svoj problem,a neces nikom placati! 8)
I ne znam gde nadje cifru 3000???!!! Cega? :wacko:
Imas u Bg-u nekoliko servisa kod kojih je flesovanje tog Simensa 800din. i dobijes garanciju na softver!

Sanjica
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 53
Pridružio se: Sub, 26. Nov 2005. 21:21

Post od Sanjica »

imaginos, koje crne 3000din, 1000din plafon za simens :o :wink:
Nije flešovanje jednostavno kao što misliš, a plus ni pravljenje tih kablova :uhuh:
Ja ti savetujem da ipak nosiš u servis :wink:

Maxy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 18. Apr 2006. 13:11

Problem,pomagajte

Post od Maxy »

E sad ovako 8) Imam dva Siemensova telefona.Jedan je fiksni sl550 drugi je mobilni s65.
Imam problem sa sinhronizacijom podataka,odnosno komunikacije sa outlookom.Nikako ne mogu da podesim da mi oba telefona rade na jednom sistemu,tj.jenom programu.Oba telefona koriste Siemensov softver Mobile Phone Manager,ali nikako ne mogu da istaliram obe verzije na racunar jer mi izbaci da je vec instaliran(ne dozvoljava mi da promenim folder u koji ce da ga instalira).

Da li postoji neki univerzalni program sa kojim bi mogao da resim problem?

hvala

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Zar ne moze MPM da ti prepozna oba telefona?
Ja sam kacio 2 razlicita mobilna telefona i uspevao sam!
Nisam imao potrebu da instaliran opet program za drugi telefon!

MPM je univerzalan program za Siemens telefone,ne znam za neki drugi!
Pogledaj malo na Siemensovom sajtu da li ima jos neki program!
Ako ne uspes da resis problem,instaliraj Siemens Data Suite,skini sa zvanicnog sajta!
To ti je program za starije serije Siemensa (55,60) i trebao bi S65 da radi!

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

S65 MP3

Post od Damjanic »

Da li je moguce i na koji nacin ubaciti mp3 plejer u s 65? nelogicno je da telefon sa memorijskom karticom nema tu mogucnost...

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Mislim da je moguce nije provereno ali...........motorola e-398 ima npr mp3 player, ali za nju postoji java mp3 player neke nezavisne firme, sigurno je tako i sa s65, samo treba traziti po netu takoreci googlati :oops:
5130+Koss the plug....

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Masterokrata napisao:Mislim da je moguce nije provereno ali...........motorola e-398 ima npr mp3 player, ali za nju postoji java mp3 player neke nezavisne firme, sigurno je tako i sa s65, samo treba traziti po netu takoreci googlati :oops:
E398 ima hardware-ski MP# player, dok ga S65 nema, tako da mislim da nema smisla pokušavati... da je smartphone, neki program bi radio, ali ovako nije moguće. Jednostavno tu funkcionalnost nisu ubacili u fon i tačka.

Damjanic
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 49
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 09:57

Post od Damjanic »

Mislim i ja da je nemoguce ali neke su me musterije ubijedjivale kako to moze ali sad bi mi bilo drago da zaista ne moze.... samo zbog njih :D

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Neznam rekao sam lepo da nije provereno, ali vidim da sad za java platformu izlazi svasta od programa........ pa sam rekao mozda.....
5130+Koss the plug....

braca019
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 19. Jun 2006. 10:40

Post od braca019 »

Potreban mi je joystik za S65 i iriginal maska.U Zajecaru ga naravno nema. Odlican telefon i zaista bi bilo steta ukoliko ne moze da se instalira mp3 player

supy
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 23:49

Potreban deo za S65

Post od supy »

Потребан ми је додатак за појачавање и смањивање јачине звука на S65 који стоји са десне стране а koји је нехотице испао из лежишта и коме се изгубио траг. Замолио бих некога да ми помогне информацијом и/или саветом коме бих могао да се обратим и где бих могао да споменути "дилчик пронађем". Унапред се захваљујем.
Poslednja izmena od supy u Pon, 24. Jul 2006. 07:03, izmenjeno 3 puta ukupno.

Odgovori