Siemens CX70/CXV70/CXT70

Lemba
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 23. Sep 2005. 13:46

CX70 > dužina snimanja video zapisa

Post od Lemba »

Kako da proširim dužinu snimanja video zapisa sa 30 sec na nekoliko minuta, čuo sam da se to može, kako? Aparat je Siemens CX70 (Vodafone)

Hvala.

rista_bg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Ned, 16. Okt 2005. 09:22

Re: CX70 > dužina snimanja video zapisa

Post od rista_bg »

Lemba napisao:Kako da proširim dužinu snimanja video zapisa sa 30 sec na nekoliko minuta, čuo sam da se to može, kako? Aparat je Siemens CX70 (Vodafone)

Hvala.
mms setup - user settings: se setira: page duration:006.0 seconds, a size idnication:
000 kb lim
000 kb off
000 kb off.
pa onda ides na kameru, video, pa settings, pa namestis MMS
Nikada dovoljno ne razmišljamo o tome koliko je prijatno ne pitati ništa.
Bez muzike život bi bio greška.
Usamljenost nije u tome što smo sami, nego u tome što ne postoji ništa za čim čeznemo.

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

da li tako nesto moze da se uradi na cx65??? ako moze kako??? 8) :|

Bojan CX
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 11:43

Post od Bojan CX »

Pozdrav svima,
Ja imam cx70 skinut sa e-plus mreze, sw-43, e sad me zanima kako da mu ubacim obican softver posto ovaj sada radi na I-modu.

nestam
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2005. 10:54
Lokacija: Svajcarska
Kontakt:

Re: cx70 problem sa update-om

Post od nestam »

Najbolje bi bilo da ides preko RS-232 kabla.
Kod siemens-a R65 Serie Update ide iskljucivo preko COM Porta.
Ako koristis USB Kabel onda moras uzeti DCA 510 koji prilikom instalacije kreira virtuelni COM Port.

Data Cable DCA-500 (serial->serial) / Data Cable USB DCA-510 (USB->serial, use only COM port 1 to 9)
Please note that the Data Cable USB DCA-540 (USB->USB) is NOT supported.

Verzija Srpske varijante je xxxxxx-xxxxx-A402 i ona je sa Srbija telekom SIM LOCK-om. Samim Update-om ne mozes sasm da ugradis SIM LOCK tako da mozete da skinete Software sa Net-a i instalirate.
Sto znaci da verzija ovog Software sadrzi Srpski jezik.

CX70 je potpuno kompatibilan sa CX65...
Tako da Update od CX65 bi trebao takodje da ide...
Razlika je neprimetna i nalazi se u samom software koji nama dole u Srbiji asbsolutno nista ne koristi....

Pozdrav

Kox
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 10. Jan 2006. 20:58

cx70 total flash

Post od Kox »

aj mnogo bi mi znacilo ako neko moze da mi objasni kako da flashujem skroz mob da instaliram nov softver posto je telefon kodiran za vodafon :dry:

kad krenem da stavljam novi firmware ,sa verzijom firmware-a koja nije za vodafon, prijavi mi "denied by the mobile" posle pronalazenja telefona tj. prijavi mi odmah na pocetku 30min instalacije

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislim da nemozes tako da skines,jer ti oni na sajtu provere verziju i otkriju da imas Vodafone softver i nedaju da ga uklonis jer su ustupili prava Vodafonu pa ces to morat skoro sigurno da odradis u servisu a sledeca flesovanja ces moci sam da radis preko interneta!
Pozdrav 8)

suzana
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2006. 14:58

Post od suzana »

rista_bg,
zasto na mom tel ne moze da se promeni size indication na 000 kb vec samo o3o. Sta trebam da uradim?

glibawa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2006. 00:15

CXV70 problem sa mms-om

Post od glibawa »

owako...imam siemens cxv70 i sad...swe je lepo podesheno za mms mogu da primam [mms] ;p mogu i da shaljem ali SAMO DO 1KB !!!! aaaaaaaa
da li znate u chemu je frka...i moja drugaritza ima isti trip...sa mc60 waljda..
PLIZZZZ HELP MI !!!!!!!

glibawa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pet, 17. Feb 2006. 00:15

Post od glibawa »

da owaj..dodatak...malo je chudno ispalo..mogu da primam bilo koje welichine mmsa [blah...]
medjutim kod slanja je problem...a owaj da,swe je podesheno znachi nema ogranichenja...
tata mi e qpio kozu s plawim ochima ima kriwe noge i mrda ushimaaaaaaa x|

rower
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 136
Pridružio se: Čet, 10. Nov 2005. 13:52
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od rower »

Verovatno ti je telefon sa neke mreze i ima ogranicenje! :unsure:
Znam slucajeve da su telefoni sa "i-mode" imali problema sa mms-om!
Ali to je cini mi se oznaka CX7i! Pise mu sa zadnje strane na nalepnici!

AdNaN
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Čet, 04. Maj 2006. 06:51

Post od AdNaN »

Taj trik ne radi na cx70 ako je sw iznad 35, a cx70 vodafone ima sw43 nema sanse, za cx65 mislim da moze ovaj trik mms setup - user settings: se setira: page duration:006.0 seconds, a size idnication:
999 kb lim
999 kb off
999 kb off.
pa onda ides na kameru, video, pa settings, pa namestis MMS

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Treba ti pc suite za simensove telefone i sve ce raditi. da da znam da nije neki odgovor ali........ toliko sam skontao dok sam imao sx1. iizvrstan fon, ali nije ni prineti ngage nokii koju nosim vec 5 meseci.
5130+Koss the plug....

Del Boy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 936
Pridružio se: Pet, 20. Jan 2006. 12:30
Lokacija: TUZLA , BiH
Kontakt:

Post od Del Boy »

Covjek je imao problem prije skoro godinu , najvjerovatnije ga je do sada rijesio , ukoliko nije i promijenio telefon 8) :roll: :wink: :D

Rasha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 09. Jul 2006. 13:38

siemens cxv70 flesovanje :)

Post od Rasha »

imam telefon cxv 70. od pre sedam do deset dana poceo sa sam gasiti. u radnji koja u mom malom gradicu vazi kao jedina koja resava probleme mobilnih telefona su kao rekli treba flesovati. OK. ostavio sam telefon i kao probali su ali nije moglo, kao softver nije prepoznat itd. itd. treba hardverski resiti prolem (za ne male pare - oko 40% vrednost fona :(. Nakon sedam dana sam tek mogao po njega i kao sve je OK bio problem u napajanju. U prvih 20 minuta se tri puta sam gasio. Normalno reagovao sam i kad sem se pozalio izasao je gazda i blagajniku rekao da vrati pare da nece ni probati ponovo (dokaz da, po meni nije ni probao prethodno, vec mi pokusao uzeti lovu onak iz zaj...
Moja pitanja su:
da li ako relativno poznajem kompjutere mogu sam flesovati taj fon (i ako ima neka dobra dusa da to korak po korak opise ili odje ili na pp). u sklopu toga jel to more pomocu IC kabla ili sta treba obezbediti za tu operaciju. Koji su potencijalni zezovi gde treba obratiti paznju.
(i da napomenem, ovo samo zato da ne potezem 200-tinjak kilometara do veceg grada i nazad - nemam nameru da se time bavim sem za licne potrebe :)

Rasha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 09. Jul 2006. 13:38

Post od Rasha »

da, i ono glavno sto sam hteo pitati : ima li koji softwer bi menjao pod linuxom Mobile Phone Manager ?

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

mozes sam kod kuce da odradis flash ali ti treba kabel koji kosta 400 din, nije usb nego onaj......rs32 tako nesto i naravno pc suite za simens.
A inace sasvim je normalno za taj model da se resetuje povremeno, bar 1 mesecno to je neka greska u do modela.....
5130+Koss the plug....

Rasha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 09. Jul 2006. 13:38

Post od Rasha »

Masterokrata napisao:mozes sam kod kuce da odradis flash ali ti treba kabel koji kosta 400 din, nije usb nego onaj......rs32 tako nesto i naravno pc suite za simens.
A inace sasvim je normalno za taj model da se resetuje povremeno, bar 1 mesecno to je neka greska u do modela.....
ma on je radio preko godinu dana bez ikakvog problema, ali pre deset dana je poceo da se sam gasi :( u veoma nepravilnim razmacima i pri razlicitim situacijama, a cesto i u stanju mirovanja :( to me buni :(

Rasha
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Ned, 09. Jul 2006. 13:38

Post od Rasha »

решен проблем (делимично :shock: )

биЈо на сервису у Бгд-у преко обдашње једне продавнице и вратили га са образложењем да не може да се поправи, а телефон мртав ладан ни да напуни батерију (што одмаК асоцира на трговину органима :x )

и ко ме бе блесавог па тако олако преко провинцијских јајара шаљем фон на оправку, ал' з друге стране оклен чо'ек да зна који је сервис а да нису јајаре :cry:

сада преостаје само да се одлучим који нофи фон :smutny:

micky
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 05. Dec 2006. 00:28

Post od micky »

U servisima dobijam informacije da flash ne mogu da odradim kod kuce sa običnim data kablom. Voleo bih ako bi se javio neko ko je već radio ovu operaciju, jer me stvarno interesuje, koji kabal provereno radi, USB, Serijski, gde mogu da ga nađem i slično.

Sa neta sam skinuo novi firmware za ovaj model (SW56, u pitanju je programčić koji odradjuje ceo posao, potrebno je samo zakačiti izgašen fon), a flash mi je stvarno neophodan, jer telefon ima neviđen broj bagova, a i sama verzija je skroz matora (SW36), samo čekam kabal.

Imao sam priliku da kupim usb data kabal za ovaj model, ali nisam bio siguran da će mi završiti ovaj posao.

Odgovori