Eten Glofiish X650

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Eten Glofiish X650

Post od cale »

Slika
Specifikacija
Za razumne pare,odlican WM telefon.
Slika

LimunBG
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 153
Pridružio se: Sre, 19. Sep 2007. 16:11

Post od LimunBG »

Fina masina... :D
Samo ne znam gde to kod nas moze da se pazari i za koje to "razumne pare" ? :unsure:

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Шта је разумно код овог модела :? Кошта колико и "HTC Touch Diamond2" а није му ни близу :uhuh:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

LittlePrince, pogledaj u Kafić sekciji, u temi Koji telefon imate, pa kad vidiš cenu koju je cale naveo.... biće ti jasno zašto "razumno" :wink:

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

LittlePrince napisao:Кошта колико и "HTC Touch Diamond2" а није му ни близу....

Diamond2?...ne zelim rasprave.Ovo je apsurd.
E-ten glofiish X650,je veoma kvalietan proizvod.
Izradjen je od "savitljive" plastike,tako da skripanja,cak ni lomljavine ne dolaze u obzir.Odziv TS-a je relativno dobar.Processor od 500Mhz radi svoj posao u visini zadatka.GPS Cold Start je oko 1min.Kamera od 2Mpx je za svoje specifikacije dobra(kao i kod svih WM aparata od kamere,ne ocekujte previse,od video zapisa takodje).Zvucnik,iako jedan,dovoljno je,ako ne i previse glasan.Aparat se dobija u full-u.Znaci,pored aparata dobijate punjac,USB->USB mini conector,slusalice(ne za djubre),strap,rezervni Stylus,gomilu uputsva,CD i futrolu.
Jedina zamerka ovom uredjaju,sa moje strane je malo memorije.Oko 20-30MB sa 15-ak aplikacija.Kao i "neophodna" upotreba stylus-a pri pisanju.Ali se to moze ispraviti nekim applikacijama,a ima ih na pretek.
Slika

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

cale, Не мој одмах да се љутиш, ти си један од ретких који има тај телефон у србији а на ГСМ Арени стоји цена од 350€. За 18 000дин ово је супер справица за 350€ не, да те лепо и дуго служи :wink:

cale
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1806
Pridružio se: Pon, 01. Nov 2004. 23:38
:: Google Nexus 6P
Lokacija: Vienna
Kontakt:

Post od cale »

Ne ljutim se.
Hvala LittlePrince. :wink:
Slika

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Nasao sam samo par normalnih review-a, i u jednom se svi manje vise slazu: dobar uredjaj, sve dok redovno gasite aplikacije :wink:

Ono sto posebno hvale je GPS, sto s obzirom da je Sirf star 3 ne bi ni trebalo da je drugacije. Preturao sam malo po forumima, i ima da se pronadje WM 6.1 i 6.5 rom za njega, i uglavnom svi kazu da dobro i stabilno radi sa njima.

Ono sto bi bilo interesantno doznati (cale, ako te ne mrzi,probaj) je sta se desava sa memorijom i sa upotrebljivoscu kada se deinstaliraju ove silne Eten aplikacije koje idu uz njega.Naime, postaje pitanje da li je bluettoth stack ostao fabricki,ili ga je Eten zamenio nekim svojim,pa kad se obrise onaj Eten com manager, da ne nestane i BT stack, jer znam da su se na nekim WinMob uredjajima drugih proizvodjaca ljudi zalili na takve gluposti. I bitno je znati koliko skidanje tih ne toliko potrebnih dodataka oslobadja memorije?

LittlePrince, cini mi se da se Diamond 2 i ovaj uredjaj realno mogu porediti samo po VGA rezoluciji.

Edit:

Posle par dana druzenja sa ovim cudom,evo par utisaka:

Sa 6.5 radi sasvim pristojno,medjutim sam 6.5 mu jede toliko memorije, da pri skoro svakom ukljucivanju Igo,daje "out of memory" error. Stavio sam mu 6.1 i drasticno se bolje ponasa. Pre svega, u proseku ima oko 22 Mb slobodnog RAMa, sto je sasvim dovoljno za normalno funkcionisanje. Signal je dosta stabilniji sa 6.1 nego sa 6.5,a i baterija bolje drzi,mada tesko da ce izgurati preko jedan ipo dan sa mojom upotrebom. Dnevno otprilike ubijem oko desetak poruka, provera 3 mail adrese na svakih sat vremena, nesto malo interneta preko EDGE, sat-dva muzike, i do pola sata poziva, plus Facebook tu i tamo, i ponekad malo kuckanja u Wordu. Sve u svemu, nije lose.

Kamera je relativno bezveze,a pre svega mi budjavo izgleda Etenov interfejs koji je siromasan i ima neke mocno glupe ikonice. Za slanje putem MMS ili emaila je sasvim ok.

Moram da pohvalim kvalitet zvuka prilikom poziva. Meni se cini dosta dobar i glasan, ali ljudi sa kojima pricam bas insistiraju na tome da se cujem mnogo bolje nego na Stormu.

Malo sam se pomucio oko instalacije Igo 08,ali sam uspeo da nateram sve da radi. GPS hvata signal gotovo momentalno i jako lepo radi. Stvarno nemam zamerki na tom polju.

Sa hardverske strane,uredjaj je lepo sklopljen,nema skriputanja i krckanja,osim ako se bas krvnicki stiska.Nista losije od vecine savremenih plasticnih telefona. Aluminijumski ram oko ekrana mu bas dodaje prijatan smek. Inace, ceo aparat, ukljucujuci tastere, osim ove srebrne linije koja ide sa strane, je presvucen onom gumiranom plastikom koja je uzasno prijatna na dodir,i stvarno dobro izgleda. Jedini minus je sto primecujem da mi prstenje ostavlja sitne ogrebotinice po povrsini,sto se doduse vidi samo pod odredjenim uglom, ali me to pomalo nervira. Sta je tu je. Najveci minus ubedljivo je 2,5mm jack za sluske,ali kako koristim A2DP,meni licno to nije problem.

Kad smo vec kod toga, stereo bluetooth funkcionise odlicno,zvuk je glasan i sasvim zadovoljavajuc. Uparivanje sa Nokia BH503 je proslo glatko i bez problema.

Trenutno na njemu imam instaliran SPB keyboard, Facebook, Igo 08, YouTube, Clean RAM, Metrix, jos po koju sitnicu, i zadovoljan sam radom.

Inace, Gigatron kod nas ovo cudo prodaje za oko 500 eura :blinky: :blinky: :blinky:

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Gigatron-u se moze, zato ga i prodaju za 500 jura... Kad mu prodje vreme, delice ga sakom i kapom :)
Recite mi, on nema slot za karticu? Po ovome sto ste rekli cini mi se da mu je to velika mana.... :/ Onda se ne bi patili sa programima...
I jel ima WiFi? :)
araphel, pa i E71 ima 2.5 mm pa sam kupio adapter i gotovo... :) Sluzi mi samo kad blejim na Youtube-u, za sve ostalo, tu je Ipod :)
Nokia E71... Elegant, but deadly

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

kapoerista90, naravno da ima slot za karticu, ja držim 8Gb i šljaka sasvim normalno. jedini bitan minus je malo RAM memorije, samo 64Mb, što ozbiljno ograničava broj aplikacija koje mogu da rade istovremeno.

Ja imam dobar plejer, ali mi smor da nosim celih 60Gb sa sobom kad već imam telefon.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Aha... Izvini, ja sam razumeo da je u pitanju malo memorije generalno, a ne RAM-a... Pa dobro, ja imam nano, pa staje gde hoces...
Kako sljaka kad aktiviras Igo?
Nokia E71... Elegant, but deadly

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Igo radi brzo i bez problema, nije nikakav problem. Ali sam se pomučio dok sam našao ROM koji ne jede i memoriju i bateriju, uvek je ili jedno ili drugo trpelo. U principu kad furam navigaciju, ne treba mi ništa drugo, tako da to nije problem. Desilo mi se da je radio Igo, stigla poruka i poziv u isto vreme, i nije bilo nikakvog kočenja ili šta znam. Opera Mobile mu jede memoriju, ali bukvano....proždere jedno 10Mb RAMa dok radi :blinky: :o Moram da probam Skyfire, jer je IE prosto s&%t!

Sledeći korak je da probam SPB shell da koristim, da vidim kako će se ponašati onda, što se tiče memorije.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Malo da update-ujem temu.

Posle dosta stajanja u fioci, rešio sam da se ozbiljno pozabavim ovim telefonom. Imao sam probleme samostalnog gašenja aparata, i naravno kojekakve smcalice vezane za manjak RAMa. Sve je rešeno odgovarajućim ROMom, koji dozvoljava sasvim normalan rad. Ispostavlja se da u principu svaki 6.5 ROM i poneki 6.1 koji su skuvani za njega uopšte nisu adekvatni po pitanju memorije.

Već treći dan ga testiram redovnom upotrebom i sada radi kako treba. Ono što mi je sumanuto je to da je krivac za gašenje telefona izgleda futrola sa magnetnim poklopcem :blinky: Nisam mogao da verujem, ali evo, tri dana van futrole i nije se ugasio nijednom, dok se pre dešavalo da se u futroli ugasi sam po dva puta dnevno!!! :shock:

SPB shell mu definitivno jede previše memorije da bi radio i on i IGO, a realno i nije mnogo potreban. Uz Cliquick tastaturu instaliranu, ovo postaje jedan veoma upotrebljiv telefončić, i verovatno da ću na neko vreme da pauziram Tattoo i koristim Glofiish kao primarni telefon, čisto da vidim kako se ponaša u malo težoj upotrebi.

Mislio sam da ga prodam, ali sam se predomislio, nekako mi prirastao za srce.

Odgovori